Kajak-kenu: a VVSI-től ketten is kiharcolták a vb-, Eb-szereplés jogát

Szolnok - A hét végén a Tisza-parti városban rendezték meg a 2. Ifjúsági és U23 válogatót. Ezen részt vettek a VVSI kajak-kenusai is.

Fejér Megyei Hírlap

A verseny a zágrábi Európa-bajnokságra és a brandenburgi világbajnokságra válogatott a két korcsoport számára. Petkó András az ifjúsági C2-ben 1000 méteren első helyen ért be Forgó Christopherrel (Démász-Szeged), amíg az 500 méteres távon 2. helyezést szereztek. András egyéniben 1000 méteren a 8. helyen végzett.
 Szilágyi Anett serdülő kora ellenére Somogyi Szilviával (MTK) a női ifjúsági K2 500 méteres versenyszámában 3. helyezést ért el,  1000 méteren negyedikek lettek.  Szeltner Ivett a kajakosok U23-as mezőnyében K2 1000 méteren váci párjával a dobogó 3. fokára állhatott fel, amíg egyéniben 1000 méteren 6.,  200 méteren 9. helyezést ért el.
 Döntőbe jutott még Duró József az ifjúsági kenusok között, 500 méteren 6., és 1000 méteren 9. helyezést ért el. Marócsik Zoltán az U23-as kenusok 200 méteres döntőjében lett kilencedik.
 Az eredmények alapján Petkó András július végén az ifjúsági vb-n a németországi Brandenburgban képviselheti a VVSI-t C2 1000 méteren, Szilágyi Anett pedig a jövő hét végi ifjúsági Európa-bajnokságon szállhat hajóba női K2 500 méteren.