Fehérvár AV19

2015.10.13. 18:45

Újpest - Fehérvár AV19 : Krogh nyakát vágta meg egy korcsolyapenge

Súlyos sérülés miatt szakadt félbe az Újpest és a Fehérvár AV19 MOL Liga jégkorong mérkőzése.

UTE–Fehérvár AV 19 hu. félbeszakadt 2-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0)

Újpest, 250 néző, Vezette: Vas, Babic, Pálkövi, VácziUTE: Sila- Mihalik, Pance 1, Virág (1), Lindgren, Kiss D. (1) –Hegyi Ádám, Kiss Á, Huba 1,Csányi, Nemes –Feil, Gröschl, Dósa, Garbacz, Hodos – Zalavári, Dömötör, Pichler, Turbucz, Sommer. Vezetőedző: Szilassy ZoltánFehérvár: Scola – Hegyi Ádám Zoltán, Reiter A., Bodo 1, Reisz, Orban (2) – Krogh 1, Holmberg, Szita, Szabó B., Shupe – Szabó P. K., Tóth G, Hamvai, Vokla, Lengyel – Pados, Pillók, Mazzag, Reiter R. Vezetőedző: Tyler Dietrich
Kiállítások: 8 perc illetve 16 perc

Nem kellet hozzá jósnő, hogy kijelentsük, rosszak az előjelek a Volán újpesti vendégjátéka előtt. És hol volt még a vége?!

Két újabb sérült Korbuly Gergely és Arany Ádám személyében, ráadásul a hazaiak megtáltosodtak, és két utolsó mérkőzésükön két nagyon értékes skalpot is begyűjtöttek. A bajnok DVTK ellen 6-1-re győztek, a Debrecen ellen idegenből hozták el hosszabbítás után a két pontot. Igaz a Fehérvár AV19 viharvert állapotban is felülkerekedett legutóbb a MAC gárdáján. A kezdés után gyorsan kiderült mitől ilyen jó az UTE. Amerikai akciófilmeket idézett a játékuk, egész egyszerűen nem töltöttek, csak lőttek. Azt viszont minden pozícióból. Ha korongot szereztek nem adogattak hátul, rögtön a támadóharmad felé vették az irányt. Ennek aztán egy eladott korong és gyors kontra után meg is lett az eredménye. Peter Huba tisztán lőhetett balról kapura, Scola pedig nem tudott hárítani, és a korong a kapu bal oldalában pihent meg. 1-0. Szerencsére a fehérváriak nem sokat keseregtek és az első emberelőnyös helyzetüket góllal ünnepelték. Orban adott pontos passzt Bodo ütőjére, aki könnyedén túljárt Sila eszén. 1-1.

A szünet után gyorsan visszavette a vezetést a hazai csapat, méghozzá létszámfölényben. Az egyik UTE játékos majdnem a kék vonalról lőtt kapura, a korong többször váltott irányt mint egy gömbvillám, így Scola nem tudott időben reagálni a jobb sarokba pattogó koronggal, amibe az újpestiektől Pance ért bele utoljára. 2-1. A középső játékrész további részében mindkét oldalon adódtak helyzetek, de az eredményjelzőn egyik sem hozott változást A harmad utolsó perceiben a Volán volt egyértelmű fölényben, a hazai kapus Ales Sila többször is földöntúli dolgokat művelt a ketrec előtt. A harmadik harmadban a fehérváriak kezdtek agilisabban és sikerült is egyenlíteni létszámfölényben. Krogh a kék vonalról kinézte magának a kapu jobb oldalát, és tökéletesen célzott. 2-2. Néhány másodperc elteltével Orban lövése után csilingelt a kapuvas, de több nem történt, így ráadás következett.Ahol sajnos Devon Krogh súlyos nyaksérülése (egy korcsolya vágta meg) miatt a mérkőzést 2:16-al a vége előtt befejezték. Babic játékvezető, a játékostársak és a mentők gyors közbeavatkozása példaértékű volt, a játékost azonnal kórházba szállították, jobban érzi magát, az állapota stabil. És ez a lényeg. Az eredmény pedig ezúttal másodlagos.

A fehérváriak másodedzője, Énekes Lajos az MTI-nek elmondta, hogy egy eleső játékos felvágódó korcsolyája megvágta légiósuk, Devon Krogh nyakát. A kanadai hokist - aki az 49. percben az egyenlítő gólt ütötte - azonnal kórházba szállították, a bírók pedig félbeszakították az összecsapást. Krogh állapotáról a mentősök tájékoztatták Énekest. A csapat a Megyeri úti jégpályán várja a fejleményeket. A nap másik meccsén a Debrecen nagy csatában legyőzte azújonc MAC-ot.