Foci

2014.11.24. 14:55

Megye II.: a végén is nyert a Sárosd és a Vál

Székesfehérvár - Fejér megye másodosztályú labdarúgó bajnokságának 15. köre előtt a visszalépő Vértesacsa csapatának eredményei törlésre kerültek.

Osz-Car csoport

Kajászó -FC Csákvár II 1-1 (1-1) V.: Zsélyi Csaba.

Kajászó: Keresztúri M. - Kovács A., Székely Sz. (Toller), Chevriat, Burián - Varga A. (Farsang Z.), Szabó B., Höltzl, Kamocsa L. - Nagy P., Marton D.

Csákvár: Károli - Szabó S., Juhász Á. (Szmolka), Király B., Gulyás Gá. - Sebestyén, Imrefy, Tóth Sz., S. Molnár G. - Fehér I. (Váli), Gulyás Ge. Edző: Takács József.

Gól: Nagy P. (26.), illetve Fehér I. (44.).

Kiállítva: Nagy P. (87.), illetve S. Molnár G. (28.).

Bakonycsernye -Kőszárhegy 8-2 (4-1) V.: Szabó A.

Bakonycsernye: Lukács (Harmati) - Strommer (Boros L.), Monostori, Právics K. (Szolnoki), Schneider - Varga J. (Simek Cs.), Varga A., Fodor K., Kovács D. - Mészáros B., Bocska (Tábori). Vezetőedző: Varga Jenő.

Kőszárhegy: Szabó R. (Zsidó) - Szőlősi T., Borsos Z., Berkei B. (Grozly), Rózsás D. - Enyed, Vörös G., Nagy P., Kaposvári - Pereczes I., Csenki (Nemes). Vezetőedző: Simon Gyula.

Gól: Varga A. (2., 38., 80.), Bocska (13., 68.), Právics K. (42.), Mészáros B. (55.), Simek Cs. (75.), ill. Vörös G. (26.), Borsos Z. (84.).

Pettend -Pátka 3-0 mérkőzés nélkül

Iszkaszentgyörgy -Kápolnásnyék 1-1 (0-1) V.: Piros.

Iszkaszentgyörgy: Németh Zs. - Bokor (Kertész), Gyarmati (Cseh B.), Tóth P., Kéri N. - Farkas Zs., Botka A., Tóth Á., Nyers Zs. Kiss A. (Vári), Fábián T.. Vezetőedző: Molnár János.

Kápolnásnyék: Szabadi P. - Hajdú, Fazekas Á., Őri, Bernáth T. - Peng (Szentgyörgyi), Silhány, Kármán (Varga J.), Tóth B. - Ribi Cs., Pál I. Vezetőedző: Menus Tamás.

Gól: Kéri N. (72.), illetve Ribi Cs. (29.).

Pázmánd -Mány 0-2 (0-0)

Vezette: Hajdu Balázs.

Pázmánd: Lőrincz Z. - Varga Á., Glócz, Barna, Kerkuska - Horváth A. (Böjte), Torma, Boda, Sztyéhlik (Farkasfalvi) - Németh L., Rózsa Cs. (Varga V.). Vezetőedző: Köllő Zoltán.

Mány: Szabó B. - Méhész, Szabó L., Apostagi, Nitti K. - Radovics, Balla I. (Torma), Mohácsi, Jakab T. Schnobl, Magony.

Gól: Radovics (49.), Magony (76.).

Fehérvárcsurgó -Pusztavám 1-2 (1-1) V.: Babai F.

Fehérvárcsurgó: Guti - Pálfi M., Bernáth M. (Varga L.), Nagy B., Lascsik Répási, Veres G., Csány (Kovács P.), Horváth Á. - Andocsi, Kindl. V.edző: Mesics János.

Pusztavám: Kiss V. - Rozembaum, Klein (Netzkár J.), Kertai (Fülöp R.), Kocsis D. - Magosi, Czéh K., Zséfár, Czéh M. (Veress B.) Zóka, Katóka. V.edző: Kocsis Jenő.

Gól: Horváth Á. (11.), illetve Zóka R. (45.), Katóka R. (86.).

Vál -Pákozd 5-1 (0-0)

150 néző, V.: Jakab Z.

Vál: Sztányi B. - Indi, Mayer, Burián T., Petényi - Szoboszlai A., Rada, Jakab J., Zágoni L. - Komlódi (Csókás), Szarvas (Kecskés).

Pákozd: Nagy T. - Horváth Zs., Bengyik Z. (Orbán), Pőcze Sz., Nyusa (Simó) - Hollósi, Igari, Rothauszki (Szabó B.), Schultz - Pőcze B., Csík. Edző: Andorka Péter

Gól: Szoboszlai A. (66.), Komlódi (69.), Zágoni L. (72.), Rada (75.), Csókás (80.), illetve Csík (64.).

Kiáll.: Horváth Zs. (72.).

Jók: teljes hazai csapat illetve (Szoboszlai A. a mezőny legjobbja), illetve Csík.

A mérkőzés első harmadában a hazai csapat mezőnyfölényben játszott, de helyzeteit nem sikerült gólra váltania. Rada Gábor még a tizenegyest is kapufára rúgta a mély talajú pályán. Majd aztán inkább a mezőnyben folyt a játék egészen a 64. percig, amikor a vendégcsapat egy védelmi hibából gólt szerzett. A bekapott gól után teljesen megváltozott a hazai csapat játéka és a 66. percben Szoboszlai Attila szép góllal egyenlített, és 14 perc leforgása alatt, még négy gólt szerzett a Vál csapata, és ezzel beállította az 5-1-es végeredményt. A Vál KSE vezetősége és csapata az ezúton szeretné megköszönni szépszámú hazai szurkolóinak az őszi szezonban mutatott sportszerű, kitartó és lelkes szurkolást!

Az Indi Tibor (jobbra) vezette Vál KSK gólnélküli első félidőt követően lépte le a Pákozd csapatát az  utolsó fordulóban
Fotó: Koppán Viktor

Agárdi Termál csoport

Szabadegyháza -Enying 2-1 (1-1) 40 néző, V.: Rózsa.

Szabadegyháza: Deák M. - Csupor, Vizi D., Vida T., Kiss P. Szaniszló, Szalai D. (Csuri), Bartos I., Urbán - Horváth F., Zámbó J.

Enying: Dobai - Görcs, Kovács L., Fekete Z., Molnár Z. - Halász, Szőke, Blaski, Balogh Gy. - Buruncz L., Gergics A.. Vezetőedző: Gergics Jenő.

Gól: Vizi D. (33.), Molnár Z. (öngól) (77.), illetve Buruncz L. (25.).

Jók: Vizi, Csupor, ill. Dobai, Balogh, Görcs, Buruncz.

A 20. percben Vida alapvonalról visszaadott labdáját Urbán fejelte tisztán kapura, de az enyingi hálóőr bravúrral hárított. A 25. percben a hazai büntetőn belülre betörve három enyingi csatár kipasszolta a hátvédeket és Buruncz okosan gurított el Deák mellett a hálóba, 0-1. A 33. percben Kiss 20 méterről lőtt bombáját a vendégek hálóőre ütötte szögletre. A beívelésnél Vizi emelkedett a legmagasabbra és a bemozduló kapussal ellentétes oldalra befejelte az egyenlítő gólt, 1-1. A 60. percben Csupor 2 méterről a hálóőrbe rúgta a labdát. Három perc múlva Horváth adta be a labdát jobbról és szinte ugyanonnan mint előbb, Vida hagyta ki a ziccert. A 70. percben ismét Deáknak kellett menteni. A 77. percben Kiss Péter a félpályánál szerzett labdával az alapvonalig cselezte be magát. Az élesen meglőtt beadásba a vendégek védője Molnár, úgy tudott csak beleérni, hogy öngólt rúgott, 2-1. A 83. percben egy mentésnél az enyingi kapus kifutott a büntető vonalig. A szemfüles Horváth azonnal kapura emelt, de egy visszafutó védő kifejelte a gólba tartó labdát. A 89. percben Deák védését követően kipöckölték a kapus kezéből a labdát, de a leadott lövés a kapufát találta el. Jó iramú mérkőzésen sikerült a Kinizsinek otthon tartani a három pontot.

Kulcs _Aba-Sárvíz 4-2 (2-2) V.: Steiner Balázs.

Kulcs: Papp S. - Mohácsi, Ócsai, Fehér K., Molnár Z. - Mácsfalvi, Balogh D. (Biró A.), Godó (Deli), Peredi - Fekete Gy. (Radnó), Komáromi. Vezetőedző: Boncz Gábor.

Aba-Sárvíz: Sereg - Domonkos, Török, Nyitrai D., Tóth R. - Esze A., Máyer, Esze T., Ilyés Lakk, Bartuska (Molnár Zs.). Vezetőedző: Bor Dezső.

Gól: Balogh D. (8., 84.), Fehér K. (30.), Deli (91.), illetve Lakk (15.), Máyer (21.).

Kiállítva: Tóth R. (63.).

Nagykarácsony -Soponya 0-5 (0-3) V.: Kovács Róbert.

Nagykarácsony: Klics (Hruby) - Harasztia, Bódi, Kovács G., Balogh Á. - Nyul (Szenczi), Fekete T., Brogyányi M., Tábi (Fekete Zs.) Gál I., Felföldi. Vezetőedző: Mergl István.

Soponya: Domján - Joó T., Szabó A., Joó F., Theisz - Vinklár (Szolga), Dr. Gyenis, Budai J., Radnics (Farkas L.) - Varga A. (Sütő Z.), Kovács K. (Szombath Á.).

Gól: Varga A. (5.), Kovács K. (34., 38.), Hruby (öngól) (58.), Szombath Á. (77.).

Káloz -Mezőszilas 0-1 (0-1) Vezette: Hudra Károly.

Káloz: Takács L. - Pál A., Baranyai B., Szabó Sz., Tóth B. - Szabó J., Somogyi V., Vörös G., Grigoliát (Kovács T.) - Jasztrapszky, Takács T. (Schneider).

Mezőszilas: Papp Cs. - Fehér L., Szepesi, Sülyi, Paulovics (Balla D.) - Kovács Z., Szegedi T., Bajor B. (Virág N.), Kopácsi - Nagy Z., Szilágyi M. (Kutasi).

Gól: Szegedi T. (33.).

Kiállítva: Kovács T. (75.).

Seregélyes -Sárosd 0-1 (0-0) Vezette: Nagy Károly.

Seregélyes: Ács - Kovács J., Györe, Druzsin, Horváth T. - Nagy B., Deák F. (Takács R.), Benczik A., Ihász (Princz) - Szurovcsják, Polányi Á. (Rapai I.). Vezetőedző: Szabó József.

Sárosd: Somogyi B. - Tornyai, Sipos J., Dvéri Zs., Meszlényi (Egerszegi) - Kövecses, Rauf, Truszek, Arany - Kargl, Kovács Zs. (Tiber Sz.). Vezetőedző: Dvéri Zsolt.

Gól: Kargl (75.).

Nagylók -Pusztaszabolcs 3-1 (1-0) Vezette: Lak Balázs.

Nagylók: Szloboda - Tórizs, Killer M., Killer P. (Molnár Cs.), Kiss M. - Lendvai S., Erős, Kovács Z., Molnár T. - Fauszt, Fodor Sz.

Pusztaszabolcs: Nagy E. - Lengyel Zs., Budai Z., Tóth J., Imre (Páhi) - Bakos, Györök (Balogh Z.), Tóth N., Kovács B. - Nagy Á., Székely.

Gól: Lendvai S. (10., 92.), Erős (48.), ill. Székely (58.).

Kiállítva: Tóth J. (47.).

Jók: Erős Z., Killer M., és az egész hazai csapat, ill. Nagy.

8. perc: Lendvai tekert a tizenhatos vonaláról a hosszú sarokba, 1-0. 47. perc: Killer Mátét csak szabálytalanul tudta megállítani Tóth, akinek ez már a második sárga lapja volt, így a kiállítás sorsára jutott. A megítélt szabadrúgást Erős lőtte a hosszúba, 2-0. A kiállítás a hazai csapatot zavarta meg jobban, egy remek labdával lépett ki Székely, aki nem hibázott, 2-1. A végeredményt Ledvai állította be a 91. percben, amikor Kovács beadását fejelte a kapu jobb oldalába. 3-1. A hazai csapat remek, olykor látványos játékkal rukkolt elő a rangadóra. A három gól mellett, három kapufát is sikerült lőniük, így akár nagyobb is lehetett volna a két csapat közötti különbség.

LMSK Masita -Adony 4-2 ( 3-1) Vezette: Nagy Tamás.

LMSK Masita: Boda - Cziczinger, Tombor, Hornyák, Szabó A. - Suba, Sütő L., Kovács Cs. (Keresztes A.), Pómizs - Lakatos Cs., Nagy B. (Tímár).

Adony: Hamar - Nebucz F., Németh R., Oláh, Glonczi - Pálinkás, Müller, Németh T., Szántó I. - Kolonics, Szabó B. Vezetőedző: Csorba József.

Gól: Sütő L. (17.), Lakatos Cs. (28., 43.), Pómizs (52.), illetve Németh T. (31.), Szabó B. (61.).

Kiállítva: Hamar (18.).

Lajoskomárom- Baracs 3-3 (3-2) 140 néző, V.: Wittner József.

Lajoskomárom: Szabó N. - Szakáts (Szalai N.), Vései, Bogár, Kunos - Balogh M. (Cseke), Kleiber (Csulik), Tulok, Szili - Paluska K., Reichardt B. (Vinczellér). Vezetőedző: Kecskés József.

Baracs: Tóth N. - Meggyes P., Cséza, Bartók S. B., Hepp (Idei) - Szurma, Prókai, Romhányi, Éliás - Sági J., Rezes. Vezetőedző: Virág László.

Gól: Reichardt (13., 45.), Paluska K. (23.), illetve Rezes (30.), Szurma (39.), Prókai (50.). Jók: Vései illetve Szurma, Rezes.

A két dobóra pályázó csapat összecsapásán a hazaiak kezdtek jobban, és a 13. percben Reichardt góljával szerezték meg a vezetést, 1-0. Sorra alakította ki helyzeteit a lajosi csapat és a 23. percben Paluska K. góljával növelte előnyét, 2-0. Kimaradt hazai lehetőségeket követően, az első valamirevaló támadásukból, Rezes révén szépítettek a vendégek, 2-1. Fokozatosan kezdték a baracsiak átvenni a játék irányítását és a 39. percben egy hazai védelmi hibát követően egyenlítettek, 2-2. A 45. percben a könnyelműsködő vendégvédelmet ismét Reichardt büntette góllal, 3-2. Mindkét csapat bátran támadt a második játékrészben, és az 50. percben Prókai révén ismét egalizáltak a baracsiak. A 65. percben Paluskával szemben szabálytalankodott Bartók a tizenhatoson belül, Reichardt büntetőjét Tóth N. bravúrral hárította. A vendégek a döntetlennek, a hazaiak pedig az őszi 2. helynek örülhettek.