Foci

2015.05.25. 10:47

Megye I.: alsóházi góleső az esőben

A Viszló Trans megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában az esélyes csapatok nyertek.

Ercsi-Iváncsa 0-4 (0-1)

150 néző Vezette: Szűcs László

Ercsi: Schmidt – Rapai, Kővári, Farkas J., Cseppen (Laczkó) – Varga K. (Ladányi), Nagy B. (Csajtai), Drapcsik, Flórián (Nagy V.) – Kovács P., Tamon (Sárdi). Vezetőedző: Gróf András

Iváncsa: Vörös – Bartha T., Aradi, Csikesz (Fodor), Sinka (Lepsényi) – Nédó, Márki (Berényi), Jankovics, Mondovics (Schäffer) – Nagy A. (Facskó), Balogh L. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Balogh L. (19., 56.), Nagy A. (61.), Berényi (85.)

Jók: Farkas J. illetve Aradi, Nédó, Balogh L.

Enyhe iváncsai fölénnyel kezdődött a mérkőzés, a kapuk nem forogtak veszélyben. Az első hazai védelmi hibát, kíméletlenül kihasználta a vendégcsapat. A 19. percben Balogh László csípett el egy labdát, amelyet 10 méterről a rövid sarokba rúgott. 0-1. Egy-egy lehetőség adódott mindkét oldalon, de az utolsó passzok nemsikerültek. A második félidőben hamar eldőlt a mérkőzés, Balogh L. fejesével és Nagy Attila büntetőjével 0-3. A folytatásban kicsit megélénkült a játék, bátrabb lett az Ercsi is, de Berényi Balázs révén gólt ismét az Iváncsa szerzett. 0-4. Erőlködés nélkül, simán nyert a bajnok.

Kisláng-Mezőfalva 6-1 (4-1)

250 néző Vezette: Magyar János

Kisláng: Juhász P. (Ányos) – Willerding B., Rehák, Dudar K., Lévai (Paluska) – Árki, Juhász M., Willerding Zs., Kolonics – Dudar E., Juhász J. (Fekete). Vezetőedző: Rehák Viktor

Mezőfalva: Papp Z. – Mekota, Bozóki, Balázs, Benczik (Bozsoki) – Huber, Móricz, Boros, Váradi – Bíró, Tibold. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Juhász M. (3., 15., 45.), Willerding Zs. (16.), Paluska (80.), Dudar E. (88.), illetve Boros (17.)

Jók: az egész hazai csapat illetve Benczik

A kislángi falunap alkalmával, nagyszerű győzelemmel örvendeztette meg szurkolóit a gárda. Remekül kezdett a vendéglátó csapat, a 3. percben Dudar Ervin ugratta ki Juhász Mártont, aki 13 méterről lőtte ki a hosszú, alsó sarkot. 1-0. A 15. percben Juhász M. a kifutó kapus mellett 8 méterről emelte át a labdát. 2-0. A 15. percben ismét a vendégek hálójában táncolt a labda, Juhász M. önzetlenül tálalt Willerding Zsolt elé, aki 5 méterről passzolt a hálóba. 3-0. A 17. percben szépített a Mezőfalva, Boros Benjamin 25 méterről emelte át Juhász Péter fölött a labdát. 3-1. A 45. percben Juhász M. feltette a koronát saját, és csapata félidei teljesítményére. Gyönyörűen cikázott át a vendégvédők között, majd ő maga góllal fejezte be az akciót. 4-1. A 80. percben egy hazai szögletvariáció után Paluska László 5 méterről vette be Juhász P. kapuját. 5-1. A 88. percben Dudar E. 25 méterről óriási gólt lőtt. 6-1. A Kisláng ilyen arányban is teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Dunafém-Maroshegy-Bicske 9-1 (5-1)

100 néző Vezette: Nagy Károly

Dunafém-Maroshegy: Skultéti A. – Gárber, Trampler (Gelencsér), Pongrácz, Bernáth (Samu) – Lelkes, Andrási, Dopuda (Suhaj), Skultéti L. – Horváth Zs., Pálinkás. Edző: Pongrácz Gábor és Gelencsér Tibor.

Bicske: Zabos – Máté, Komáromi, Oláh, Bencze – Jaklin, Szabó B., Katona, Molnár A. – Németh Zs., Jakab. Vezetőedző: Gyimesi László

Gól: Pálinkás (1., 20.), Lelkes (12.), Horváth Zs. (32., 53.), Andrási (34., 47.), Suhaj (71.), Gárber (75.), illetve Szabó B. (30.)

Jók: az egész hazai csapat illetve —

Rögtön a mérkőzés elején kirajzolódott a két csapat közti különbség, ugyanis már az első percben Pálinkás Benjamin gólja révén vezetést szereztek a hazaiak. Ezt követően az egész mérkőzésen a maroshegyiek akarata érvényesült. A kreatív támadójátéknak köszönhetően helyenként látványos akciók végén szerzett gólokon a fél csapat osztozott. Kis szerencsével akár két számjegyű is lehetett volna a hazai találatok száma. A Bicske szépítő gólját még az első játékrész 30. percében Szabó Balázs szerezte egy szögletet követően. A Maroshegy tavasszal már a negyedik sikerét könyvelhette el, és a hátralevő két fordulóban kezében van a sorsa.

Tordas-Martonvásár 1-1 (1-0)

200 néző Vezette: Wittner József

Tordas: Heim – Endrefalvi, Németh J., Suha, Kőszegi – Hadnagy, Fagyal, Vörös, Szmok – Márkus (Szabó T.), Farkas Zs. (Takács Gy.). Vezetőedző: Csillag Szilveszter

Martonvásár: Szabó G. – Lepsényi, Hermann, Kelechi (Bognár K.), Kővári F. (Bajor) – Neuvert, Horváth B., Szilágyi, Szigeti (Horváth T.) – Magyar B., Elek. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Márkus (31.), illetve Horváth T. (93.)

Kiállítva: Fagyal (65.)

Jók: Szmok, Kőszegi, Hadnagy, Márkus, illetve Kővári F., Szigeti

Az ideges hangulatú mérkőzés elejétől kezdve a Tordas birtokolta többet a labdát, a vendégek nem tudtak veszélyes támadást vezetni. Az első félidőben a hazaiak irányították a játékot, majd a 31. percben egy kétes szituációt követően Vörös Ferenc lőtt kapufát, a kipattanót pedig Márkus Roland értékesítette közelről. 1-0. A második félidőben sem változott a játék képe, azonban egy ostoba szabálytalanságot követően Fagyal Bertalant a 65. percben kiállította a játékvezető, amelynek köszönhetően a Marton felszívta magát. Támadásaik egészen a 93. percig eredmény nélkül zárultak, ekkor egy kontra végén Horváth Ticián passzolt az üres kapuba. 1-1.

Mór-Szár 2-1 (2-0)

200 néző Vezette: Závotka Csongor

Mór: Kiss M. – Bátki, Hahn, Végvári, Tar B. – Kaszás, Handl (Perina), Klémán P. (Nagy M.), Mayer – Petruska, Klémán M. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Szár: Szabó D. – Sátori, Fenyvesi V., Fenyvesi Sz., Iváncsik – Boros, Szabó T., Mérten, Pechinger (Tóvári) – Nyitrai, Haász. Vezetőedző: Lacza Albert

Gól: Hahn (8.), Handl (13.), illetve Sátori (64.)

Kiállítva: Iváncsik (86.)

Jók: Kiss M., Perina ill. Szabó D., Boros

A vendégek az elején majdnem meglepték a móriakat Nyitrai Róbert lövését hárította jó érzékkel Kiss Máté. A 8. percben jobb oldali szögletet követően Klémán Máté lőtt a keresztvasra, a kipattanóból az előrehúzódó Hahn Gergő fejelt a hosszú sarokba. 1-0. A 13. percben Klémán M. lövését egy védő kifejelte, amelyet Handl Szabolcs átvett, és éles szögből a kapunak háttal állva, ollózva szépségdíjas góllal növelte a hazai előnyt. 2-0. A 26. percben Perina Márk 20 méterről a keresztvasra lőtte a labdát. A második félidőben kiegyenlítődött a játék, már a vendégeknek is voltak helyzeteik. A 64.percben Sátori Márió kilépett és 10 méterről a kifutó kapus felett a hálóba emelt. 2-1. A 79.percben Kaszás Kornél, majd a 80.- ban Mayer Dávid találta el a kapufát. A 86. percben Iváncsik Viktor második sárga lapja után kiállította a játékvezető. Az elért kapuvasak és kihagyott helyzetek alapján a móriaknak gólokkal kellett volna nyerni a mérkőzést, de ezek hiányában a vendégcsapat pontszerzése is a levegőben lógott.

Polgárdi Vertikál-Puskás Akadémia FC II 1-3 (0-1)

150 néző Vezette: Bíró Dániel

Polgárdi Vertikál: Molnár B. – Csizmadia G., Hart, Borbás, Csizmadia Sz. – Jámbor, Tóth P., Nyakas (Schultz), Petrovics – Nemes (Balogh. R), Kosztolányi. Vezetőedző: Beszédes Sándor

Puskás Akadémia FC II: Mikola – Nagy S., Gálos, Hajdú (Farkas J.), Horváth Á. (Szoldáth) – Pálfi, Mészáros D., Németh E., Gajdos G. – Gulyás (Tóth A.), Nitti. Edző: Sípos Zoltán

Gól: Kosztolányi (51.), illetve Németh E. (1.), Gajdos G. (58., 75.)

Jók: Hart, Kosztolányi illetve Mikola, Pálfi, Gajdos G., Horváth Á.

Góllal nyitotta a vendégcsapat a találkozót, Németh Erik 35 méterről, félfordulatból, teli rüszttel lőtt a léc alá. 0-1. A félidő után Kosztolányi Bence 18 méterről kilőtte a pókot a felső sarokból 1-1. Majd egy oldalbedobást végezhetett el a Puskás, és besodorta a labdát a kapuba Gajdos Gergő. 1-2. Nem tudta rendezni a gól után a sorait a Polgárdi, és a 75. percben, pedig ugyanő volt eredményes 1-3.

Sárszentmiklós-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 4-2 (1-0)

Vezette: Lak Balázs

Sárszentmiklós: Deák M.- Németh K. (Szúnyogh), Gráczer Bence (Gráczer Bálint), Kőkuti, Gráczer G. – Nagy K. (Bartók), Tóth Zs., Bezerédi (Bogdán), Rozsos – Majláth, Nagy Á. (Krajcsovics). Vezetőedző: Sárai György

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Wittner – Vincze (Pribék), Janovics, Léki, Bognár Gy. – Hushegyi (Kummer), Lendvai (Bogács), Pápai, Vámosi – Meggyes D. (Zimmerman), Nagy Á. (Lakatos). Vezetőedző: Zimmermannn Tamás

Gól: Bezerédi (28.), Pribék (öngól, 47.), Rozsos (69.), Krajcsovics (89.), illetve Vámosi (53.), Lakatos (91.)

Kiállítva: Pápai (57.)

Velence (Kiss Ervin , ka)

Velence Bericap-Dunaújváros PASE II 3-0 (2-0)

100 néző Vezette: Jakab Zoltán

Velence Bericap: Puhnyák – Totsche, Kanyó, Dukon, Knausz T. – Ambrus, Galaczi (Kardos), Kovács K. (Berczi), Király J. (Király P.) – Szalai P. (Bakos), Gál D. (Csikesz Z.). Vezetőedző: Pavlik József

Dunaújváros PASE II: Gregorich Á. – Palkó (Pekker), Szabó Cs., Salamon, Rosta – Szauter, Sárközi, Cziklin (Tóth Á.), Spánitz – Sziládi (Nagy R.), Lajos (Harsányi). Vezetőedző: Bakos Zsolt

Gól: Kovács K. (11.), Szalai P. (34.), Gál D. (87.)

Jók: az egész hazai csapat, Dukon, Kovács K. illetve Salamon, Szauter

A 7. percben Knausz Tamás nagy bedobását Ambrus Sándor fejelte kapura, Gregorich Ákos nagy bravúrral hárított. A 10. percben formás hazai akció futott végig, Ambrus átadását Galaczi János centikkel lőtte a bal kapufa mellé. A 11. percben Knausz T. tért ölelő bedobását Gál Dániel továbbcsúsztatta, a hosszú oldalon érkezett Kovács Krisztián, és 5 méterről a kapuba továbbított. 1-0. A 30. percben a baloldalon felfutó Szalai Pál elől az utolsó pillanatban mentett Salamon Miklós. A 34. percben hazai kontraakció után Király János lövését Gregorich még ki tudta ütni, de a kipattanóra Szalai P. érkezett, és 9 méterről a kapuba lőtt. 2-0. Az 59. percben a vendégek kézzel értek 17 méterre a labdába a kapujuktól, a szabadrúgást Kovács K. alig lőtte a bal kapufa mellé. A 65. percben Knausz T. szöglete a felső lécen csattant. A 87. percben a vendégek eladták a labdát 18 méterre a kaputól, erre Bakos László lecsapott, majd Gál D.-t hozta helyzetbe, aki 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 3-0.

A Velence helyzetei alapján teljesen megérdemelten győzött, jobb gólkülönbségüknek köszönhetően őrzi második helyét a tabellán.

Tudósítók: Flórián Gábor (Ercsi), Tóth István (Kisláng), Gelencsér Tibor (Maroshegy), Kiss Ervin (Velence), Farkas Örs (Tordas), Mézner László (Mór), Beszédes Sándor (Polgárdi) Összeállította: Káldor András