Foci

2016.03.13. 19:13

Megyei I.: az éllovasok most csak ikszeltek

Fejér megye - A Viszló Trans megyei I. osztályú bajnokság 18. fordulójában több meglepő eredmény született.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Pusztavám 0-0

Gárdony, 100 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai - Kocsis D, Burucz, Pápai, Hanák - Szabó G., Tóth T., Bognár Gy., Lakatos (Sowunmi A.) - Nagy Á. (Bogács ), Pleszkán. Vezetőedző: Oláh Attila

Pusztavám: Kiss V. - Katona (Czéh ), Rozembaum (Lascsik), Kertai, Fülöp (Netzkár) - Magosi, Katóka M., Zséfár, Nagy G. - Molnár A., Katóka R. (Ulaki). Vezetőedző: Kocsis Jenő

Jók: senki, illetve az egész csapat

A Pusztavám leginkább védekezésre rendezkedett be, míg a hazai támadásokban nem volt kellő átütőerő. Gárdonyi részről az első játékrészben Kocsis Dominik elfutásai jelentettek veszélyt Kiss Viktor kapujára. A szünet után kapuja elé szegezte ellenfelét a vendéglátó gárda, a Pusztavám, pedig hősiesen védekezett. A Gárdony csak kapufákig jutott, előbb Bognár György 20 méterről találta telibe a felső lécet, a 86. percben a csereként beállt Bogács Zsombor fejesét szintén a kapufa segítségével hárította Kiss V., és a kipattanó labdát sem tudták értékesíteni a hazaiak. A hajrában Katóka Richárd előtt nyílt lehetőség, faképnél hagyta a védőket, de kihagyta a ziccert, kissé kisodródva mellé lőtt.

Tordas-Velence FQL System 0-0

Tordas, 100 néző

Vezette: Tóth III László

Tordas: Kires - Bakos, Kőszegi, Kun, Szép - Hadnagy Cs., Závodszky (Vörös F.), Farkas Zs., Kerényi (Szmok) - Pongrácz (Németh B.), Tőke (Farkas K.). Vezetőedző: Hámori György

Velence FQL System: Puhnyák - Totsche, Halgas (Szalai P.), Fésű (Knausz), Ambrus S. - Kovács K., Bognár I. (Csikesz Z.), Schäffer (Kamocsa), Süveges (Király P.) - Kanyó, Király J. Vezetőedző: Pavlik József

Kiállítva: Csikesz Z. (87.)

Jók: Kires, Bakos, Kőszegi, Kerényi illetve Puhnyák, Kanyó

Az első félidőben egyértelmű vendég fölényt láthattak a szurkolók. Gól azonban nem született, mert minden alkalommal egy tordasi védő lábában elakadtak a velencei kezdeményezések. Így aztán igazán veszélyes helyzet nem is tudott kialakulni. A szünet után egyre idegesebben játszott a listavezetővel szemben a Tordas még kontrázni is tudott, de végül érintetlenek maradtak a kapuk. Nagyon küzdelmes összecsapás volt, amelynek a vége felé kissé elszabadultak az indulatok, köszönhetően néhány kétes játékvezetői ítéletnek. Ennek esett áldozatául Csikesz Zoltán, akit reklamálásért idő előtt zuhanyozni küldött Tóth III László. Az igazsághoz tartozik, hogy ki lehetett volna állítani a hazaiak kapusát is a 86. percben, aki letarolta Király Jánost. A Velence ugyan háromszor is érvénytelen gólt szerzett, de végül csak egy pontot tudott begyűjteni a rendkívül lelkes fiatalokból álló tordasiak ellen.

Polgárdi Vertikál-Lajoskomárom 2-1 (1-1)

Polgárdi, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor

Polgárdi Vertikál: Sári - Keserű, Egerszegi, Petrovics (Tóth N.), Farkas D. - Radács, Ősz (Borostyán), Csizmadia G., Vas - Magda (Holka), Kosztolányi (Tóth B.). Vezetőedző: Viktor Ferenc

Lajoskomárom: Szloboda - Szakáts, Vései, Kövecses (Tulok), Boda - Cseke, Molnár V. (Juhász J.), Reichardt, Bogár - Kovács L., Juhász M. (Halász). Megbízott edző: Csulik Zoltán

Gól: Kosztolányi (19.), Vas (73.), illetve Reichardt (40.)

Kiállítva: Szloboda (18.)

Jók: Egerszegi, Vas illetve Reichardt

A 18. percben Magda Máté kiugrott, a kifutó Szloboda János a csatárt felvágta. Závotka Csongor játékvezető határozottan a 11-es pontra mutatott, a vétkes hálóőrt, pedig kiállította. A büntetőt Kosztolányi Bence értékesítette. 1-0. Ezt követően meddő fölénybe kerületek a vendéglátók, és igazán nem lehetett érzékelni, hogy létszámfölényben lennének. Viszont a 40. percben egy labdavesztés után egy beívelt labdára Reichardt Bálint lecsapott, és belőtte a lajosiak egyenlítő találatát. 1-1. A fordulást követően a Polgárdi együttese mindent egy lapra feltéve támadott. Ennek meg is lett az eredménye, a 73. percben Tóth Norbert oldalszabadrúgása után Vas Attila fejelt a hálóba. A hazai gárda teljesen megérdemelten győzött.

Kemény, férfias összecsapást láthattak Polgárdiban a szurkolók, de végül a vendéglátók győztek
Fotó: Koppán Viktor

Puskás FC III-Martonvásár 0-1 (0-1)

Felcsút, 100 néző

Vezette: Lak Balázs

Puskás FC III: Mikola - Keszi, Terplán, Gál T., Sebján - Királyvári, Horváth Á., Szabó D., Nagy S. - Gálos, Tóth A. Asszisztens edző: Sípos Zoltán

Martonvásár: Nagy Gy. - Berczi, Radics, Bozsó, Magyar B, - Kővári F., Udvaros, Hernádi, Molnár A. - Bajor, Szilágyi. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Bozsó (10.)

Kiállítva: Kővári F. (43.)

Jók: - illetve Nagy Gy., Radics, Bozsó

Küzdelmes, parázs összecsapást vívott a két kellően felkészített együttes, akik igencsak jól ismerik egymást. Hiába játszott ötven percet emberelőnyben a Puskás III gárdája, emberelőnyét nem tudta kamatoztatni. A 10. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgást íveltek a vendégek kapujuk elé. 12 méterről Bozsó Ferenc lőtt, de Mikola László rosszul ment ki a labda elé, amely áthullott fölötte, ráadásul két felcsúti védő szinte a gólvonal mögé kísérte a játékszert. 0-1. Így aztán egy figyelmetlenség döntött a Martonvásár javára, annak ellenére, hogy mindössze egy ziccerig jutott a Puskás III, amikor az első félidőben egy kipattanó labdát nem tudott Horváth Ádám a hálóba juttatni.

Bicske-Sárosd 1-1 (0-0)

Bicske, 300 néző

Vezette: Szűcs László

Bicske: Milinte - Máté, Csendes, Máj, Köntös - Sötét, Kummer (Vincze), Meggyes D., Németh E. (Bencze M.) - Varga Z., Oláh (Pásztor). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Sárosd: Rauf T. - Arany, Somogyi Sz., Falvai, Truszek - Kargl, Ladányi, Imre, Dvéri Zs. - Majláth, Tornyai T. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Meggyes D. (89.), illetve Arany (53.)

Jók: Csendes, Meggyes D.,Varga Z. illetve Kargl, Dvéri Zs., Majláth

Az első figyelemre méltó esemény a 16. percben Imre János kapura lövési kísérlete volt, amely jócskán mellé ment. Két perc elteltével Tornyai Tamás emelését Milinte Árpád könnyedén hárította. Az ellentámadásból szögletet rúghatott Csendes Péter, Németh Erik azonban a léc fölé fejelt. Negyed óra múlva Tornyai T. nagyerejű lövése centikkel kerülte el a kaput. A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. Az 53.percben Majláth Henrik cselezte be magát a 16-oson belülre, középre továbbított, némi szerencsével Arany Tiborhoz került a labda, aki a kapuba kotorta. 0-1. Már csak három perc volt vissza a rendes játék időből, amikor Varga Zoltán a jobb oldalról ívelt be, Máj Gábor lefejelte a labdát Meggyes Dávidnak, aki a bal alsó sarokba gurított.1-1. A látottak alapján a döntetlen igazságosnak mondható.

Mezőfalva-Mór 0-1 (0-0)

Mezőfalva, 120 néző

Vezette: Rózsa József

Mezőfalva: Gyalus - Mekota, Bozóki, Balázs (Bartus), Nagy M. - Szili Sz., Benczik (Bozoki), Boros B. (Tóth Á.), Móricz - Szili Z., Sági. Vezetőedző: Masinka László

Mór: Kiss M.- Joó, Végvári, Handl, Tar - Wachtler (Vajda r), Kőbányai, Cseszneki, Klémán M. - Osgyán, Mayer. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Osgyán (61.)

Jók: mindkét oldalon az egész csapat

Az 50. percben a Mór tizenegyeshez jutott, de a büntetőt Gyalus bravúrral mentette. A 61. egy remek keresztlabdát Osgyán Máté küldött a baloldalról a mezőfalvi kapuba. 1-0.

A mezőfalva játékosát Móricz Csabát (piros) szereli Tar Bálint
Fotó: Horváth László

Sárszentmiklós-Szár 4-2 (0-1)

Sárszentmiklós, 150 néző

Vezette: Jónás Péter

Sárszentmiklós: Lieszkovszky - Gráczer G., Kőkuti, Gráczer Bence, Hegedűs Gy. (Nagy Á.) - Benke (Szabó B.), Lajtos, Badi (Gráczer Bálint), Vámosi - Horváth Á. (Bíró), Bezerédi (Sükösd). Vezetőedző: Sárai György

Szár: Koch - Haász (Iváncsik), Boros Z., Juhász A. (Zöld), Fenyvesi Sz. - Géber, Daru, Rada, Fenyvesi V. - Orbán, Kovács B. (Pechinger). Vezetőedző: Lacza Albert

Gól: Vámosi (64., 83.), Bezerédi (71.), Benke (77.), illetve Haász (42.), Daru (55.)

Kiállítva: Géber (77.)

Jók: Lajtos, Horváth Á. illetve Haász

Változatos, küzdelmes játék alakult ki már a mérkőzés elején. A félidő hajrája váratlan vendégvezetést hozott, amelyet a szünet után megduplázott a Szár gárdája. Egészen a 64. percig kellett várni az első hazai találatra, de utána már beindult a miklósi henger, és nem egészen húsz perc alatt kétgólos előnyt kovácsolva megnyerték a találkozót.

Iváncsai pontvesztés, ezúttal Ercsiben

Az Ercsi csapatának végre sikerült a levetkőznie a kishitűséget, és küzdelemre kényszeríteni a jobb erőkből álló bajnokaspiránst.

Ercsi-Iváncsa 2-2 (0-1)

Ercsi, 300 nézőVezette: Bíró Dániel

Ercsi: Hodula - Kondreska, Flórián (Rezes), Kovács P., Szalánczi - Rapai, Drapcsik, Farkas J., Fridrich - Nagy R., Gróf.

Vezetőedző: Gróf AndrásIváncsa: Vörös T.- Nagy A., Berényi (Mondovics), Márki, Pribék - Sinka, Fodor, Szauter, Facskó (Cziklin) - Aradi, Balogh L. Vezetőedző: Miskovicz Bálint-

Gól: Kovács P. (74.), Fridrich (90.), illetve Balogh L. (38.), Nagy A. (54.)

Jók: Fodor, Nagy A.

Az őszi szezonban az Iváncsa együttese fölényes, 6-2-es győzelmet aratott hazai környezetben, így arra lehetett számítani, hogy idegenben sem okoz számára különösebb gondot vendéglátóik legyőzése. Sokan érkeztek a környező településekről, így szépszámú közönség előtt kezdtek a csapatok. Az első félidőben jól tartotta magát a hazai gárda, és a 38. percig megakadályozta, hogy az Iváncsa gólt szerezzen. Ekkor Facskó József remek beadását, Balogh László fejelte a kapuba. 1-0. El-eljutott a Kinizsi a vendégek a tizenhatosig, de ott rendre elfogyott a tudomány. Az 54. percben Nagy Attila használta ki az Ercsi védelmének bizonytalankodását, és 10 méterről gurított Hodula Krisztián hasa alatt a kapuba. 0-2. Mindenki azt hitte, eldőlt a mérkőzés, ám korántsem így történt. A 74. percben Kovács Péter ritkán látható nagy gólt lőtt 25 méterről, kapásból.1-2. Majd jött a slusszpoén, Nagy Richárdot Aradi Csaba buktatta a 16-oson belül, ártalmatlan szituációban a 90. percben. A büntetőt Fridrich Dávid magabiztosan értékesítette. 2-2.

Tudósított: Balogh Balázs (Gárdony), Flórián Gábor (Ercsi), Farkas Örs (Tordas) Viktor Ferenc (Polgárdi), Sípos Zoltán (Felcsút), Venczel József (Bicske), Horváth László (Mezőfalva), Szántó Gáspár (Sárszentmiklós)

Összeállította: Káldor András