Foci

2016.05.01. 19:10

Megye I.: gólparádét hozott ez a forduló

A megyei I. osztályú bajnokság 25. fordulóját rendezték a hétvégén. Az Iváncsa pontot vesztett, nyomában a Velence együttese.

Sárosd-Iváncsa 3-3 (0-1)

Sárosd, 200 néző

Vezette: Szűcs László

Sárosd: Rauf T. - Arany, Kovács N., Somogyi Sz., Truszek - Ladányi (Tiber Sz.), Kargl, Dvéri Zs., Rauf R. (Bartók D.) - Tornyai T. (Gál P.), Majláth. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Iváncsa: Vörös T. - Balogh L., Jankovics, Szauter, Aradi - Godslove (Cziklin), Facskó, Sinka (Serfőző), Pribék - Mondovics (Berényi), Márki (Nagy A.). Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Kovács N. (55.), Ladányi (59.), Majláth (76.), illetve Márki (36., 68.), Balogh L. (58.)

Kiállítva: Kovács N. (67.)

Jók: az egész csapat illetve Márki

A 36. percben az Iváncsa igencsak véleményes büntetőhöz jutott, amelyet Márki Dénes értékesített 0-1. A második félidő elején egy remek hazai támadás végén Majláth Henrik lövése kipattant egy vendég védőről, jókor érkezett Kovács Norbert kapásból a hosszú felső sarokba bombázott. 1-1. A középkezdés után a hazai védelem kihagyását Balogh László használta ki. 1-2. Alig egy perc múlva Ladányi Balázs kígyózott a védők között majd a kifutó kapus felett a kapu közepébe emelt. 2-2. A 68. percben a vendégek egy újabb vitatható 11-eshez jutottak, ezt újból Márki értékesítette. 2-3. Az esetet követően a játékvezető a hazai csapatból Kovácsot kiállította reklamálásért. A Sárosd ezután sem adta fel, mindent egy lapra feltéve támadott, és ennek meg is lett az eredménye, mert a 76. percben egy jogos büntetőből Majláth kiegyenlített 3-3.

Velence FQL System-Pusztavám 6-1 (2-0)

Velence, 100 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Velence FQL System: Puhnyák - Ambrus S., Fésű (Dukon), Kanyó, Totsche - Knausz (Szalai P.), Kovács K., Schäffer (Halgas), Süveges (Csikesz Z.) - Király P. (Papp M.), Király J. Vezetőedző: Pavlik József

Pusztavám: Kiss V. - Netzkár (Sallói), Kertai, Veress, Fülöp (Ulaki) - Czéh, Zséfár, Magosi, Nagy G. - Katóka R., Jullich (Bercsik). Vezetőedző: Kocsis Jenő

Gól: Kovács K. (3.), Schäffer (16.), Király P. (47., 55., 70.), Szalai P. (89.), illetve Katóka R. (78.)

Jók: Ambrus S., Király P., Király J. Kovács K., Schäffer illetve Kertai, Katóka R.

A 3. percben Knausz Tamás remek szögletére Kovács Krisztián érkezett, és védhetetlen gól fejelt a léc alá. 1-0. A 16. percben Király János önzetlenül Schäffer Ádám elé passzolt, aki becsapta védőjét, majd elegánsan a kapu baloldalába lőtt. 2-0. A 46. percben Knausz beadása a védőkről Király P. elé pattant, aki kapásból, 13 méterről nagy gól ragasztott a bal alsó sarokba. 3-0. Az 52. percben Király J. remekül ment el a jobboldalon, pontos beadását Király P. váltotta gólra. 4-0. A 67. percben Ambrus Sándor jobboldali beadását Király P. 12 méterről kapásból lőtte a jobb alsó sarokba. 5-0. A 73. percben az egyetlen valamirevaló vendégtámadást láthatták a nézők, Katóka Richárd egy lövőcsel után 12 méterről a tehetetlen Puhnyák János mellett védhetetlen gól lőtt a jobb sarokba. 5-1. A 85. percben Kanyó Richárd baloldali beadására Totsche Gergő érkezett, akinek a lövését Kiss Viktor még védte, de a kipattanót Szalai Pál védhetetlenül lőtte 5 méterről a bal alsó sarokba. 6-1.

Mór-Szár 6-0 (3-0)

Mór, 150 néző

Vezette: Bíró Dániel

Mór: Kiss M. (Pap) - Bátki (Wachtler), Végvári, Tar B., Kőbányai - Kaszás l, Klémán M. (Perina), Mayer, Cseszneki (Joó) - Osgyán (Tetzli), Vajda. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Szár: Bognár D. - Haász, Boros Z., Orbán D., Tamás G. - Juhász A., Zöld (Szabó T.), Fenyvesi Sz., Kovács B. (Rada) - Iváncsik, Krautszíder. Vezetőedző: Lacza Albert

Gól: Vajda (2., 87.), Osgyán (16.), Cseszneki (33.), Végvári (63.), Tar B. (70.)

A hazaiak már a 2.percben Vajda Viktor fejesgólja révén vezetést szereztek 1-0. A 16. percben Osgyán Máté lépett ki , és növelte az előnyt. 2-0. A 33. perben Cseszneki Richárd 30 méteres szólója után szépségdíjas gólt szerzett. 3-0. A 63. percben Osgyán középre lőtt labdáját Végvári váltotta gólra. 4-0. A 70. percben egy büntetőterületen belüli kezezésért megítélt 11-esből Tar Bálint volt eredményes. 5-0. A 87.percben újabb büntetőből Vajda állította be a végeredményt. 6-0.

Mezőfalva-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3-1 (3-0)

Mezőfalva, 150 néző

Vezette: Magyar János

Mezőfalva: Papp M. - Mekota, Bartus, Balázs, Kaszala (Gyöngyösi) - Benczik (Bozoki), Sági (Balogh I.), Szili Z., Szili Sz. (Bozsoki) - Nagy M., Boros B. (Tóth Á.). Vezetőedző: Masinka László

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai - Kocsis D., Burucz, Pápai (Oláh D.), Hanák - Tóth T., Bognár Gy., Szabó G., Klauz (Bogács) - Pleszkán, Tóth B. (Novák). Vezetőedző: Oláh Attila

Gól: Balázs (22.), Kaszala (27.), Nagy M. (38.), illetve Bognár Gy. (90.)

Jók: Balázs, Kaszala, Nagy M. illetve Bognár Gy.

A 24. percben Szili Szabolcs szabadrúgásából Balázs Sándor pofozta be az első találatot a vendégek hálójába. 1-0. Öt perc múlva Sági Rolandot ugrasztották a bal szélen, akinek egyéni akciójával a hosszú sarokban landolt a labda. 2-0. A 39. percben ismét szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, középről, 17 méterről Nagy Márk lőtt bombagólt. 3-0. Szünet után tizenegyest védett a vendégcsapat kapusa, majd a találkozó utolsó percében Bognár György szabadrúgásával szépített Gárdony. 3-1.

Tordas-Puskás AFC III 2-0 (2-0)

Tordas, 240 néző

Vezette: Závotka Csongor

Tordas: Kires - Kőszegi, Nagy R., Madar, Farkas K. (Hadnagy Cs.) - Pongrácz (Márkus), Bakos L., Németh B. (Závodszky), Farkas Zs. (Vörös F.) - Tőke, Kun (Kerényi). Vezetőedző: Hámori György

Puskás AFC III: Zelena - Heitler, Szabó D., Mérten, Radó - Gálos, Gál T. (Boros F.), Tóth A., Pozsgai (Kocsis R.) - Oláh K. (Kóbor), Királyvári A (Sebján). Vezetőedző: Sípos Zoltán

Gól: Tőke (2.), Farkas Zs. (14.)

Kiállítva: Mérten (61.)

Jók: Kires, Madar, Pongrácz illetve Gálos

Erősen kezdett a hazai gárda, már az első támadás is veszélyesen alakult, de a második alkalommal Tőke Krisztián jól lépett ki, és a felcsútiak csak szabálytalanul tudták megállítani, így a 2. percben büntetőhöz jutott a Tordas, amelyet a sértett magabiztosan értékesített. 1-0. Továbbra is erős hazai nyomás mellett folyt a játék, ez a 14. percben érett újra góllá, ekkor egy szöglet utáni kavarodást követően Farkas Zsolt volt eredményes. 2-0. Az első félidőben aztán fokozatosan lelassult a meccs tempója, amely a második játékrészre meddő játékot hozott, kifejezett helyzetek nélkül. A Tordas összességében egy jó első félórával megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Lajoskomárom-Martonvásár 2-3 (2-1)

Lajoskomárom, 120 néző

Vezette: Domak Ádám

Lajoskomárom: Kajári - Szakáts, Vései (Kunos), Juhász M., Kövecses - Molnár V., Halász (Tulok), Paluska, Boda (Reichardt) - Bogár, Kovács L. Szakmai tanácsadó: Mári Attila

Martonvásár: Nagy Gy. - Hernádi, Vörös F., Magyar B., Neuvert - Radics, Szigeti (Sipos L.), Molnár A., Szilágyi - Molnár T., Varga L. (Laczkó). Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Molnár V. (12.), Juhász M. (35.), illetve Magyar B. (40.), Molnár T. (63.), Radics (90.)

Jók: Molnár V., Kövecses ill. Magyar B, Varga, Radics

A szemerkélő esőben a hazaiak kaptak előbb lábra és a 12. percben Molnár Viktor 25 méteres szabadrúgás góljával vezetést szereztek. 1-0. A 35. percben mintaszerű lajosi akció végén Szakáts Péter István jobboldali beadását, Juhász Márton közelről kotorta a kapuba. 2-0. A 40. percben. Magyar Balázs baloldali szöglete után a hazai kapuba pattant a labda. 1-2. A második játékrészben mezőnyfölénybe került az egyre bátrabban játszó Martonvásár, és ismét egy szögletet követően Molnár Tamás fejesből egyenlített. 2-2. A 91. percben ismét egy vendégszöglet hozott gólt, ezúttal Radics Ádám fejese jutott a hálóba. 2-3. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna, az eddig is nehéz helyzetben lévő hazaiak vereségükkel nagyban rontottak bennmaradási esélyeiken.

Polgárdi Vertikál-Ercsi 2-6 (0-3)

Polgárdi, 100 néző

Vezette: Wittner József

Polgárdi Vertikál: Sári (Rapali) - Petrovics, Egerszegi, Nemes, Gergő - Tóth N. (Koszorús), Ősz, Csizmadia G., Bencze - Kosztolányi (Schultz), Magda (Tóth B.). Vezetőedző: Viktor Ferenc

Ercsi: Hodula - Ivacs, Nagy R. (Rezes), Szalánczi, Rapai - Drapcsik, Fridrich (Kondreska), Kővári L., Varga K. (Kovács P.) - Gróf (Sárdi), Farkas J. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Kosztolányi (53.), Petrovics (55.), illetve Varga K. (8.), Gróf (40.), Farkas J. (45.), Rapai (73.), Kovács P. (80.), Kondreska (86.)

Jók: Csizmadia G. illetve Ivacs, Gróf, Kovács P.

A hat stabil játékosát nélkülöző Polgárdi csak a második félidő elején tudta megnehezíteni ellenfele dolgát. Az Ercsi megérdemelten nyert.

Bicske-Sárszentmiklós 4-0 (1-0)

Bicske, 320 néző

Vezette: Altorjay Áron G.

Bicske: Milinte - Szarvas (Máté), Sötét, Máj, Köntös l - Csendes, Szilágyi (Antoni)Meggyes, Németh E. (Oláh A.) - Móri, Varga Z. Vezetőedző: Raffai Rudolf

Sárszentmiklós: Lieszkovszky - Gráczer G. (Sükösd), Szabó B., Kőkuti, Hegedűs Gy. - Gráczer B., Nagy Á., Vámosi., Benke (Lajtos) - Bezerédi, Demeter (Horváth Á.). Vezetőedző: Sárai György

Gól: Móri (28.), Németh E. (67.), Antoni (80.), Sötét (90.)

Jók: az egész csapat illetve Bezerédi, Nagy Á.,Vámosi

A 28. percben Varga Zoltán továbbított Móri Tamásnak, aki egy igazítás után a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. Az 54. percben tetszetős cselek után Varga Z. a kapufa tövét találta el. Két perc múlva Bezerédi Ádám Gráczer Bencét hozta helyzetbe, Milinte Árpádnak bravúr kellett a mentéshez. A 67.percben Varga Z. ívelt át a jobboldalról Meggyes Dávid keresztbe visszafejelt, Németh Erik, pedig a kapuba továbbította a labdát. 2-0. A 69. percben Köntös Dániel baloldali beadása után Németh E., majd Csendes Péter fejelt a lécre. Tíz perccel a lefújás előtt Varga Z. a 16-os előtt keresztbe cselezett, majd Antoni Lászlónak passzolt, aki a jobb alsó sarokba lőtt. 3-0. A mérkőzés utolsó mozzanataként Varga Z. lőtt szögletet a jobb oldalról, Sötét Dávid, pedig remek mozdulattal csúsztatott a kapuba. 4-0. Helyenként kitűnő játékkal,magabiztos győzelmet aratott a hazai csapat a jó erőkből álló vendégek ellen.

Tudósítók: Dérfi Zoltán (Sárosd), Kiss Ervin (Velence), Horváth László (Mezőfalva), Mézner László (Mór), Horváth László (Mezőfalva), Farkas Örs (Tordas), Mosberger Mátyás (Lajoskomárom), Viktor Ferenc (Polgárdi) Összeállította: Káldor András