Foci

2015.08.23. 19:40

Megye I.: hárman 100 százalékosan állnak

A megyei I osztályú labdarúgó bajnokság 3. fordulójában 37 gól született a nyolc mérkőzésen.

Velence FQL System-Tordas 4-1 (1-0)

Velence, 200 néző

Vezette: Nagy Károly

Velence FQL System: Puhnyák – Ambrus S., Totsche, Knausz T., Dukon – Gulyás-Kovács (Csikesz Z.), Kovács K., Varga Z., Bognár – Király P. (Király János), Schäffer (Kanyó). Vezetőedző: Pavlik József

Tordas: Heim – Endrefalvi, Németh J., Kun, Kőszegi – Hadnagy, Kőkuti, Farkas Zs., Báhidszki (Bán) – Vörös (Lábas), Madaras. Vezetőedző: Csillag Szilveszter

Gól: Varga Z. (23.), Dukon (50.), Király J. (73., 90.), illetve Kun (63.)

Kiállítva: Farkas Zs. (51.)

Jók: Knausz T, Dukon, Kovács K., Király J. illetve Endrefalvi, Németh T., Kun

A 23. percben a jobb oldalon, Bognár Imre indításával Ambrus Sándor robogott el, pontos beadását Varga Zoltán váltotta gólra. 1-0. Az 50. percben kapu előtti kavarodás után a vendégvédők röviden mentettek, a labda Dukon Gergő elé került, aki 16 méterről nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba. 2-0. Az 51. percben Farkas Zsoltot reklamálásért kiállították. A 60. percben jobb oldalon vezettek támadást a hazaiak, Varga Z. jó cselekkel ment el, beadását a tordasi védők ijedtükben a saját kapujukra lőtték, a labda a bal kapufán csattant. A 63. percben jobboldali vendégakció után a labda Kun Bálinthoz került, aki egy az egyben vezette a labdát a velencei kapura, és 8 méterről szép mozdulattal gurított a bal alsó sarokba . Majd a 73. percben jobboldali velencei támadás után Bognár hajszálpontos beadását Király János szép mozdulattal fejelte a bal alsó sarokba. 3-1. A 90. percben Knausz Tamás 20 méterről leadott lövése a felső lécen csattant, a kipattanó labdára Király J. érkezett, és 10 méterről a léc alá lőtt. 4-1.

Lajoskomárom-Polgárdi Vertikál 4-1 (1-1)

Lajoskomárom, 220 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Lajoskomárom: Kajári – Szakáts, Vései, Tulok (Csulik), Kovács L. – Juhász M., Kövecses, Reichardt (Csizmadia R.), Szili B.- Paluska, Cseke (Kunos). Vezetőedző: Kecskés József

Polgárdi Vertikál: Rapali – Farkas D., Petrovics, Ősz (Nemes), Csizmadia G. – Radács, Kelemen, Csizmadia D., Magda (Ozsváth) – Kosztolányi, Benis. Vezetőedző: Viktor Ferenc

Gól: Reichardt (5.), Paluska (50., 76.), Tulok (72) illetve Radács (31.)

Jók: Tulok, Kövecses Paluska illetve Farkas D., Petrovics

Az 5. percben Cseke Péter jobb oldali beadását követően, Reichardt Bálint fejesével szerzett vezetést a hazai csapat. 1-0. A 31. percben gyors jobboldali vendégakció végén Radács Milán 12 méterről kilőtte a bal sarkot. 1-1. Az 50. percben, Reichardt lefejelt labdájából Paluska Krisztián szerzett ismét vezetést. 2-1. A 72. percben Tulok László 22 méteres szabadrúgásból nagy gólt szerzett. 3-1. A 76. percben Paluska 8 méterről helyezett, a Polgárdi csapatának hálójába. beállítva a megérdemelt, és nagyon várt hazai sikert. 4-1.

Sárosd-Bicske 4-2 (1-1)

Sárosd, 130 néző

Vezette: Szabó János

Sárosd: Somogyi B. – Meszlényi (Borics), Susa, Sipos, Rauf R. (Mrázik) – Somogyi Sz., Ladányi (Béki), Tiber Sz. (Gál P.), Vinkler (Arany) – Truszek, Tornyai T. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Bicske: Bognár D. – Sólyom, Vincze P., Oláh, Máté – Bencze, Molnár N., Szarvas, Németh Zs. (Komjáthy) – Vörös, Jaklin. Vezetőedző: Nyigri Richárd

Gól: Tornyai T. (15.), Sipos J. (58.), Vinkler (64.), Arany (86) illetve Susa (öngól, 23.), Vörös (81.)

Jók: Tornyai T.,Tiber Sz.,Rauf R.,Somogyi Sz. illetve Vörös

A 15. percben Tornyai Tamás lőtt a vendég kapuba 1-0. A 23. percben egy felívelést követően a hazai hátvéd Susa Krisztián a saját kapujába csúsztatott. 1-1. Az 58. percben egy szöglet utáni kavarodásból Sipos Jenő lőtt a lábak között a kapuba 2-1. Majd hat perc múlva Tiber Szabolcs ugratta ki Vinkler Pétert, aki a kapus mellett a kapuba gurította a labdát 3-1. Ezután egy kósza vendégtámadásból Vörös Zoltán kozmetikázott az eredményen. 3-2. A 86. percben Truszek Gábor beadásából Arany Tibor lőtt a kapuba 4-2.

Mór-Mezőfalva 3-0 (1-0)

Mór, 150 néző

Vezette: Bíró Dániel

Mór: Kiss M. – Bátki (Szabó B.), Hahn (Fojtyik), Végvári, Tar B. – Osgyán, Gál D., Petruska (Joó), Kőbányai L. – Mayer (Balog G.), Klémán M. (Perina). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Mezőfalva: Papp Z.- Bozóki D, Balázs, Szili Z., Szabó Cs. – Papp K., Benczik (Balogh I.), Huber, Tóth Á. (Balogh D.) – Boros, Bozoki M. (Sümegi). Vezetőedző: Masinka László

Gól: Kőbányai L. 35), Hahn (77, 83.)

Jók: az egész hazai csapat illetve —

A gólcsendet a 35. percben Kőbányai Levente törte meg, akinek 26 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokban kötött ki. 1-0. A 77. percben Balogh Gergő kapu elé ívelt labdáját Hahn Gergő lőtte be 5 méterről. 2-0. A 83. percben Perina Márk szabadrúgását követően Hahn közelről állította be a végeredményt. 3-0.

Pusztavám-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-3 (1-0)

Pusztavám, 100 néző

Vezette: Szűcs László

Pusztavám: Kiss V. (Hadnagy) – Netzkár (Horváth R.), Rozembaum, Kertai, Nagy M. (Veress) – Zséfár, Magosi, Molnár D., Katóka (Lascsik) – Molnár A. (Nagy G.), Zóka. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Rauf T. – Szabó G., Pribék, Hushegyi, Ambrus H. (Jakab) – Lendvai, Meggyes D. (Bogács), Bognár Gy. (Nagy Á.), Klauz (Csrepka) – Sowunmi A. (Nagy D.), Vámosi. Vezetőedző: Zimmermann Tamás

Gól: Zséfár (39.) illetve Lendvai (60.), Szabó G. (72., Ambrus H. (85.)

Jók: Magosi, Zóka, illetve Bognár Gy., Lendvai, Sowunmi A.

A 38. percben a vendégek kapuja előtt egy kavarodás után, Zséfár Sándor elé pattant a labda, aki 17 méterről, középről, bombagólt lőtt a bal felső sarokba. 1-0. A második félidőben a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő egy más sebességre kapcsolt, többet támadtak, melynek meg is lett az eredménye. Bognár György végezhetett el egy szabadrúgást a jobboldali 16-osnál. Lendvai Tamás jókor érkezett, és 7 méterről a kapuba lőtt. 1-1. Sowunmi Attilát szöktették a 72. percben, a 16-os jobboldali vonalánál a keresztező Rozembaum Attila buktatta. A megítélt szabadrúgást Szabó Gergely a kapu jobb oldalába ívelte a labdát. 1-2. A hazai védelem zavartságát a 85. percben Ambrus Hunor használta ki, középről, 7 méterről a tehetetlen Hadnagy Péter mellett a kapu közepébe vágta a labdát. 1-3.

Szár-Sárszentmiklós 0-1 (0-1)

Szár, 150 néző

Vezette: Rózsa József

Szár: Szabó D. – Fenyvesi Sz. (Iváncsik), Szabó T., Pozsgai, Boros – Haász, Németh E., Oláh (Farkas B.), Sátori (Szabó Szilárd) – Fenyvesi V., Géber. Vezetőedző: Lacza Albert

Sárszentmiklós: Deák M.- Németh K., Kőkuti, Tóth Zs., Gráczer G. (Demeter) – Nagy K., Bartók, Gráczer B., Hodován (Lajtos) – Bezerédi (Szabó Szabolcs), Nagy Á. (Bíró). Vezetőedző: Sárai György

Gól: Gráczer B (30.)

Jók: Géber illetve Nagy Á., Bezerédi, Gráczer B.

A 30. percben Nagy Ármin szerzett labdát a baloldalon, a 16-os magasságában az oldalvonalnál, középre passzolt, a szári védők hibájából, bepasszát követően Gráczer Bence 9 méterről Sátori Márió kíséretében higgadtan a kapuba passzolt. 0-1. A 49. percben Pozsgai Mihály szögletét Németh Erik 2 méterről fölé fejelteA 67. percben egy vendég-kontra után Bezerédi Ádám 8 méterről a kapufát találta telibe. A 88. percben Bezerédi két lépésről, ajtó-ablak helyzetben kapufát lőtt. Az első félidőben a Sárszentmiklós, míg a szünet után a vendéglátók játszottak, de az egyetlen találat a Sárszentmiklós javára döntötte el a találkozót.

Martonvásár-Puskás AFC III 5-0 (1-0)

Martonvásár, 180 néző

Vezette: Hajdu Balázs

Martonvásár: Strommer – Hernádi, Lepsényi, Udvaros (Elek), Berczi – Kővári F. (Bajor), Magyar B., Molnár A., Szilágyi (Bognár K.) – Radics, Szigeti. Vezetőedző: Patkós Csaba

Puskás AFC III: Zelena – Szabó D., Sebján, Gálos, Heitler – Nagy B., Mérten, Pálfi, Boros (Harangozó)– Kóbor (Vabrik), Sipos Z. (Komáromi). Edző: Sipos Zoltán

Gól: Radics (25.), Bajor (58., 61., 80.), Elek (70.)

Kiállítva: Szabó D. (62.)

Jók: Magyar B., Bajor, Hernádi illetve —

A 25. percben a hazaiak szabadrúgást íveltek az ötös elé a vendégvédő és a kapus nem értették meg egymást a lecsorgó labdát Radics Máté helyezte a hálóba. 1-0. A továbbiakban is a hazai csapat akarata érvényesült, akik három kapufát is lőttek az első félidőben, de az eredmény nem változott. A második félidőben becserélték a sérüléséből visszatérő Bajor Balázst, aki húsz perc alatt mesterhármast ért el. Az 58. percben egy rosszul eltalált lövésre startolt, és a kapust is megelőzve kotorta a labdát a hálóba. 2-0.

Három perc múlva Magyar Balázs 20 méterről leadott lövése a kapusról kipattant a bevetődő Bajor közelről nem hibázott. 3-0. A 80. percben formás támadás végén Lepsényi Dánielt ugratták ki a jobb oldalon, centerezését Bajor váltotta gólra. 4-0. A lefújás előtt Magyar B. kényszerítőzött Szigeti Attilával a tizenhatosnál, a visszakapott labdát Szigeti okosan passzolta el a kimozduló kapus mellett. 5-0. Az eredmény így is hízelgő a végére teljesen hitehagyottá vált vendégcsapatra, könnyed győzelmet aratott a martonvásári gárda.

A becsúszó Berényi Balázs labdája már útban az Ercsi kapujába, az iváncsai pályavatón két góllal járult hozzá a győzelemhez
Fotó: Molnár Artúr

Iváncsa-Ercsi 6-2 (3-0)

Vezette: Lak BalázsIváncsa, 450 néző

Iváncsa: Boldog – Sinka, Aradi, Márki (Serfőző), Jankovics (Csikesz P.) – Nédó (Mondovics), Nagy A. (Sárközi), Berényi (Péczeli), Balogh L. – Fodor, Szauter. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Ercsi: Gaál (Hodula) – Drapcsik, Farkas J. (Lakatos), Kővári L., Szalánczi – Rapai, Gróf, Varga K. (Kovács P.), Flórián (Sárdi) – Nagy R., Hosszú. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Nagy A. (4.), Berényi (10., 62.), Balogh L. (29., 87.), Márki (58.), Nagy R. (64.), Lakatos (67.)Jók: az egész hazai csapat, illetve Nagy R., Hosszú

A forduló nyitó és pályaavató mérkőzésén, az új gyepszőnyegen végig a hazai csapat dominált, végig a kezében tartva az irányítást magabiztos győzelmet aratott. Már a 4. percben megszerezte az Iváncsa a vezetést. Nédó Gábor remek passzal hozta helyzetbe Nagy Attilát, aki 13 méterről elegánsan pörgetett a hosszú sarokba. 1-0. A 10. percben Balogh László cselezgetett a jobb oldalon, majd Berényi Balázshoz passzolt, aki közelről a kapuba továbbította a labdát. 2-0. A 29. percben Balogh L. a vendégvédők között kilépve elegánsan emelt a kapuba. 3-0. A 48. percben Berényi által kiharcolt büntetőt Márki Dénes értékesítette 4-0. A 62. percben Berényi a jobb összekötő helyéről kilőtte a hosszú sarkot. 5-0. A 64. percben Nagy Richárd lemásolta Berényi gólját. 5-1. Majd a hazai védők hibáját használta ki Lakatos János 5-2. Az utolsó szó a bajnokot illette, Balogh L. egyéni akció végén, szinte az egész vendégvédelmet megverte a 87. percben. 6-2. Ahhoz képest, hogy a mérkőzés előtti napokban nagy mennyiségű csapadék hullott, az új gyepszőnyeg kifejezetten jól vizsgázott. A meccsméltó volt a pályaavatóhoz.

Tudósítók:Gémesi Zsolt (Iváncsa), Kiss Ervin (Velence), Mézner László (Mór), Nédó Géza (Pusztavám), Dérfi Zoltán (Sárosd), Süle Barna (Martonvásár), Mosberger Mátyás (Lajoskomárom), Lacza Albert (Szár).