Foci

2015.10.04. 18:10

Megye I.: öt vendéggyőzelem mellett mindössze két hazai siker született a hétvégén

A megyei I osztályú labdarúgó bajnokság 9. fordulójában az Iváncsa simán nyert Móron.

Velence FQL System-Mezőfalva 3-1 (0-0)

Velence, 80 néző

Vezette: Hajdu Balázs

Velence FQL System: Puhnyák – Totsche, Kanyó, Bognár I., Dukon – Kovács K., Szalai P. (Tóth A.), Gulyás-Kovács, Varga Z.- Király P. (Kamocsa), Király J. Vezetőedző: Pavlik József

Mezőfalva: Papp Z. – Cséplő, Bozóki (Sümegi), Szabó Cs., Mekota – Huber, Nagy M., Móricz, Tóth Á. (Balogh I.) – Balázs, Boros B. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Totsche (76., 85.), Király J. (92.), illetve Boros B. (56.)

Jók: Totsche (a mezőny legjobbja), Király J., Kanyó, Gulyás-Kovács illetve Boros B., Huber, Bozóki.

A 17. percben Gulyás-Kovács Géza beadását Szalai Pál 3 méterről, nagy helyzetben a bal kapufára fejelte. Az 54. percben, mint derült égből a villámcsapás jött a vendégek vezető gólja. Egy jobb oldalról jövő beadást Boros Benjamin 3 méterről vágott a léc alá. 0-1. A 76. percben bal oldali szögletet ívelt be Gulyás-Kovács, melyre Totsche Gergő érkezett jó ütemben, és 4 méterről bólintott a hálóba. 1-1. A 84. percben jobboldali hazai akció végén Bognár Imre pontos beadását Totsche 4 méterről juttatta a gólvonal mögé. 2-1. A 92. percben szép hazai támadás futott a pálya középső részén, Király J. több csellel tisztára játszotta magát, majd 5 méterről elegánsan a bal alsó sarokba gurított. 3-1. A Velence, ha nehezen is, de a második félidőben nyújtott teljesítményének köszönhetően a maga javára tudta fordítani a mérkőzést, egy igen szervezetten, és jól futballozó ellenféllel szemben.

Lajoskomárom- Puskás FC III 3-4 (1-4)

Lajoskomárom, 200 néző

Vezette: Závotka Csongor

Lajoskomárom: Kajári – Vései, Tulok, Kovács L., Juhász M.- Kövecses, Cseke, Szili B., Paluska – Reichardt, Bogár (Szakáts). Vezetőedző: Kecskés József

Puskás FC III: Zelena – Szabó D., Horváth Á., Nagy S., Heitler – Gálos, Török (Kóbor), Szelei, Gál T. (Komáromi) – Magyari, Tóth A. (Apkó). Vezetőedző: Sípos Zoltán

Gól: Paluska (30.), Juhász M. (65.), Cseke (70.), illetve Tóth A. (3.), Nagy S. (7.), Magyari (9.), Gál T. (19.)

Kiállítva: Zelena (68.)

Jók: Paluska, Kövecses illetve Szabó D., Nagy S., Apkó

Az első húsz percben letámadásos taktikájával gyors akcióival kitűnően kezdett, a vendégcsapat az öltözőben ragadt hazaikkal szemben. Tóth András, majd Nagy Sándor, és Magyari Szilárd góljaival már a 9. percben 0-3 állt az eredményjelzőn. A 19. percben egy kapusról felperdülő labdát Gál Tamás emelt 14 méterről a lajosiak hálójába. 0-4. A 30. percben Paluska Krisztián lépett ki a védők közül és szépített. 1-4. A 65. percben Juhász Márton góljával tovább közelítettek. 2-4. A 68. percben a vendégek kapusa Zelena Viktor lerántotta az ötösön Paluskát, a kapust kiállították, Cseke Péter, pedig értékesítette a büntetőt. 3-4. A hátralévő időben egy kapura zajlott a mérkőzés, a cserekapus Apkó Tamás több ízben is bravúrral tudta megőrizni hálóját.

Sárosd-Martonvásár 3-1 (1-1)

Vezette: Szabó János

Sárosd, 150 néző

Sárosd: Somogyi B. – Arany, Rottmann, Somogyi S., Rauf R. – Meszlényi, Dvéri Zs., Béki (Kargl), Truszek (Vinkler)- Tornyai T., Tiber Sz. (Ladányi). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Martonvásár: Nagy Gy. – Bognár K., Szigeti (Horváth Zs.), Kővári F., Magyar B. – Molnár A., Udvaros, Hernádi, Bozsó – Hermann, Berczi. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Tornyai T. (26.), Arany (81.), Rottmann (85.) illetve Rottman (öngól, 29.)

Jók: az egész csapat illetve Nagy Gy.

A kezdő sípszó után a hazai csapat rögtön nekiesett a vendégeknek, és a hazai fölényt előbb Tornyai Tamás hatalmas kapufája, majd Dvéri Zsolt remek szabadrúgása jelezte. A 26. percben góllá érett a hazai fölény, egy kapu előtti kavarodásban a vendégvédők egymásra vártak, Tornyai T. kilépett közöttük és a hálóba lőtt. 1-0. Rögtön a kezdés után ki is egyenlítettek a vendégek, egy vendég beívelést Rottman Sándor a saját kapujába fejelt. 1-1.

A második félidőben a hazai csapat végig nyomás alatt tartotta a vendég kaput, amit a vendégek hősiesen, egészen a 81. percig védtek, ekkor egy bal oldali szögletet követően Arany Tibor fejelt a vendégkapuba. 2-1. Nem egészen négy perc múlva Tornyai T. lépett ki a Nagy Gyula gólhelyzetben elütötte, 11-es, de a jogos kiállítás elmaradt, a büntetőt Rottman helyezte a kapu bal oldalába. 3-1.

Pusztavám-Szár 0-0

Pusztavám, 100 néző

Vezette: Rózsa József

Pusztavám: Hadnagy P. – Czéh (Jullich), Rozembaum, Kertai, Rácz – Zséfár, Magosi, Molnár A. (Nagy G.), Katóka – Zóka, Molnár D. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Szár: Sztányi – Fenyvesi Sz., Szabó T., Pozsgai, Haász (Krautszíder) – Boros Z., Fenyvesi V. (Mecséri), Géber, Juhász A. – Orbán D., Oláh K. (Németh E.) Vezetőedző: Lacza Albert

Jók: Hadnagy P., Rozembaum, Zséfár illetve Oláh K., Orbán D., Fenyves Sz.

Az első félidőben a mérkőzés csendben csordogált, igaz, néhány alkalommal mindkét kapu veszélyben forgott, de igazi komoly gólhelyzetet egyik csapatnak sem sikerült kialakítania.

A mérkőzés további szakaszában is jobbára a Szár támadott, több gólhelyzetet is kialakított, a Pusztavámnak néhány ígéretes támadása volt, de az utolsó passzok nem sikerültek. A döntetlen a hazai csapat számára hízelgő, a Szár közelebb állt a győzelemhez.

Bicske-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 0-4 (0-2)

Bicske, 150 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Bicske: Bognár D. – Szarvas, Bajrami, Jakab, Molnár N. (Szűcs Sz.) – Oláh A., Jaklin Ferenc, Sólyom, Vincze P. – Vörös Z., Jelinek. Vezetőedző: Nyigri Richárd

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai – Szabó G. (Csrepka), Pribék, Pápai (Vincze V.), Ambrus H. (Janovics) – Klauz, Meggyes D., Pleszkán, Vámosi (Balogh B.) – Bognár Gy., Sowunmi A. (Bogács). Vezetőedző: Zimmermann Tamás

Gól: Szabó G. (34.), Sowunmi A. (43.), Meggyes D. (51., 52.)

Kiállítva: Szarvas (36.), Vincze P. (57.)

Jók: Sólyom illetve Pápai, Meggyes D., Bognár Gy., Sowunmi A.

A 24. percben Pleszkán Tibor telibe találta a felső kapufát. A 34. percben Meggyes Dávid ellen szabálytalankodtak a hazai védők, a megítélt szabadrúgást Szabó Gergely a bal alsó sarokba csavarta.0-1. Két perccel később Szarvas Péter a kiállítás sorsára jutott, reklamálásért. A 43. percben egy rosszul sikerült lövést Sowunmi Attila a 16-os vonalán lekezelt, majd két lépés után a jobb sarokba lőtt. 0-2. Az 51. percben Bognár György ívelt a bal oldalról a kapu elé, Meggyes Dávid jól érkezett, és fejjel a kapuba csúsztatott. 0-3. Az 52. percben újabb szabadrúgást végezhetett el a vendégcsapat 25 méterről, Meggyes D. a kapu bal oldalába lőtt. 0-4. Az 57. percben a sérülés miatt cserét kérő Vincze Péter, levonulása közben, (cseréje már a pályán volt), szólt valamit az asszisztensnek, aki magához kérte a játékvezetőt, némi tanakodás után visszahívta a cserét, és Vinczét kiállította.

Polgárdi Vertikál-Sárszentmiklós 0-3 (0-2)

Polgárdi, 200 néző

Vezette: Altorjay Áron G.

Polgárdi Vertikál: Rapali – Borostyán, Petrovics (Kuti), Nemes, Csizmadia G.- Keserű, Radács, Farkas D., Kosztolányi – Wéninger (Schultz), Kelemen (Magda). Vezető-edző: Viktor Ferenc

Sárszentmiklós: Deák M. – Lajtos (Görög), Kőkuti, Tóth Zs., Hegedűs Gy. (Horváth I.) – Nagy K., Demeter (Gráczer Bálint), Szabó Sz. (Németh K.), Gráczer Bence – Bezerédi, Nagy Á. (Sükösd) Vezetőedző: Sárai György

Gól: Nagy K. (27.), Bezerédi (34.), Gráczer Bence (87.)

Kiállítva: Kőkuti (90.)

Jók: Rapali illetve Nagy K., Bezerédi, Gráczer Bence

A 27. percben a baloldalról végezhettek el szabadrúgást a vendégek, amelyet Nagy Krisztián fejelt be akadálytalanul. 0-1. A 34. percben négy sárszentmiklósi játékos vitte rá két hazai védőre a labdát, és Bezerédi Ádám 20 méteres átlövése akadt a jobb sarokba. 0-2. A szünet után próbált faragni hátrányán a Polgárdi, de nem volt átütőerő a támadásaikban, és a 87. percben Gráczer Bence egy szöglet után megszerezte a harmadik vendégtalálatot. Jobban játszott a Sárszentmiklós, a hazai gárda leginkább a tisztes helytállásra hagyatkozhatott.

Tordas-Ercsi 2-4 (1-1)

Tordas, 200 néző

Vezette: Lak Balázs

Tordas: Heim – Endrefalvi, Bajzát, Szép, Kőszegi – Bakos, Szmok, Hadnagy Cs., Farkas Zs. (Szabó T.) – Vörös F., Madaras. Vezetőedző: Hámori György

Ercsi: Hodula – Gróf, Rapai, Kővári L., Szalánczi – Varga K. (Kondreska), Hosszú, Nagy R., Flórián (Farkas J.) – Ivacs (Mónus), Sárdi. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Vörös F. (40.), Madaras (49.) illetve Ivacs (15., 65.), Nagy R. (62., 93.)

Jók: Endrefalvi, Szép, Bakos, illetve Nagy R., Ivacs, Gróf

Erősebben kezdtek a vendégek, és már a 15. percben megszerezték a vezetést, Ivacs Gábor 28 méterről bombázott, a labda a felső lécről Heim Attila háta mögött pattant a vonalon túlra. 0-1. A 40. percben Szmok Gergely szép passzát követően Vörös Ferenc értékesítette a ziccert . 1-1.

A 49. percben Endrefalvi Tamás erősen középre lőtt labdájára Madaras Ádám érkezett. 2-1. A 62. percben Nagy Richárd emelte át a kapuson a labdát, és passzolt az üres hálóba. 2-2. Majd ismét Ivacs szerzett találatot, a 16-os oldalvonaláról lőtt a kapuba. 2-3.

A 93. percben Nagy R. a kilépő Heim mellett újabb gólt szerzett, beállítva ezzel a 2-4-es végeredményt. A két csapat nagyságrendileg azonos játékerőt képviselt, azonban ma a szerencse a vendégeknek kedvezett.

Mór-Iváncsa 0-3 (0-2)

Mór, 200 néző

Vezette: Bíró Dániel

Mór: Kiss M. – Szabó B., Kaszás, Bátki, Tar B. – Handl, Osgyán (Balog), Perina (Klémán M.), Kőbányai – Mayer (Joó), Petruska. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Iváncsa: Boldog (Gábor) – Nagy A. (Csikesz P.), Aradi, Nédó, Jankovics (Bartha) – Facskó (Márki), Balogh L., Berényi, Sinka (Mondovics) – Fodor, Szauter. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Nagy A. (24.), Balogh L. (33., 63.)

Jók: Handl, Kőbányai, Tar B. illetve az egész csapat

A hazai csapat több sérültje nélkül tudott kiállni a rangadóra, ráadásul eltiltása miatt Horváth Zoltán vezetőedző sem ülhetett le a kispadra.

Az első játékrészben nagy mezőnyfölényben futballoztak a vendégek a négy alapemberüket is nélkülöző móriakkal szemben. A 24. percben első nagy helyzetét gólra váltotta a rutinos iváncsai együttes, Nagy Attila használta ki a védők tétovázását, és 10 méterről vette be a hazaiak kapuját. 0-1. A 33. percben Balogh László büntette góllal a móri védekezés újabb megingását. Az iváncsai gólfelelős egy baloldalról érkező beadást követően öt méterről fejjel volt eredményes. 0-2. A félidő hajrájában újra Balogh L. került nagy helyzetbe, de a kimozduló kapus mellett a bal kapufa mellé gurított. A második félidőben már sokkal bátrabban futballoztak a móriak, és teljesen kiegyenlítetté vált az összecsapás. Egyórányi játék után Mayer Dávid szépíthetett volna, de szép kapáslövése kevéssel elkerülte a vendégek kapuját. Két perccel ezután aztán végleg eldőlt a mérkőzés. Balogh L. csapott le a hazai védelem újabb hibájára, s beállította a végeredményt. 0-3. Ezek után becsületesen próbálkozott a hazai alakulat, de csupán néhány szögletig és kisebb helyzetekig jutott. Az erősebb játékoskerettel rendelkező Iváncsa megérdemelten nyert.

Tudósítók:Kiss Ervin (Velence), Dérfi Zoltán (Sárosd), Nédó Géza (Pusztavám), Mosberger Mátyás (Lajoskomárom), Farkas Örs (Tordas), Rajos Zoltán (Mór), Viktor Ferenc (Polgárdi), Venczel József (Bicske) Összeállította: Káldor András