Foci

2014.08.18. 14:30

Megye II: kapusbravúr az ellen hálója előtt

Fejér megye másodosztályú labdarúgó bajnokságának 2014-15-ös nyitányán csak két pályán osztoztak a pontokon.

Osz-Car csoport:

A kőszárhegyi Pereczes testvérek megszórták a Vértesacsát, Nitti Krisztián mesterhármast vállalt, a nyáron a megye I-ből szerződtetett Rada Gábor pedig két góllal debütált Válon. Az első osztálytól búcsúzott csapatok csatáján a Sárosd nem ismert kegyelmet.

Bodajk–Pázmánd 2-0 (0-0)

Vezette: Tóth III László.

Bodajk: Kiss N. – Mészáros B. (Hudák), Wachtler, Falvai, Polczer – Tetzli J. D. (Nyevrikel), Pálfi L., Bregócs, Gergő (Erdei G.) – Kovács T. (Erdei F.), Tóth B.. Vezetőedző: Balogh Zoltán.

Pázmánd: Lőrincz – Torma, Bauer G., Németh L., Rózsa Cs. – Boda, Böjte, Dömsödi, Burián – Lukács P., Lukács A.

Gól: Pálfi L. (74.), Nyevrikel (90.).

Pettend–Bakonycsernye 1-2 (1-1)

V.: Kovács Zoltán.

Pettend: Mészáros D. – Fényes, Csernik, Bánoczki, Serhók – Czottner F., Hajós (Korponai), Molnár G., Győrfi (Ribi M.) – Czottner Á. (Kiss T.), Csikós.

Bakonycsernye: Harmati – Szolnoki, Gansperger (Guitprecht), Schneider, Simek Cs. – Varga J. (Purgai), Varga A., Bocska (Simek A.), Kovács D. (Tábori) – Fodor K., Právics. V.edző: Osgyán Gábor.

Gól: Hajós (2.), illetve Varga A. (34.), Bocska (75.).

Kőszárhegy–Vértesacsa 8-0 (3-0)

150 néző, V.: Závotka Csongor.

Kőszárhegy: Szabó R. – Szőlősi T. (Osváth), Pereczes P., Berkei, Pereczes I. – Nagy P. (Kaposvári), Vörös G. (Varga A.), Kővári (Dicső), Borsos Z. (Pereczes A.) – Varga D., Rózsás.

Vértesacsa: Szabó G. – László P., Szilágyi Gy., Cser, Rajmon – Kalocsa T., Szalai G., Kovács P., Kalocsa R. (Fóris L.) – Kovács Z., Egresi (Azari). Vezetőedző: Jasper Krisztián.

Gól: Borsos Z. (13.), Kővári (32.), Vörös G. (35.), Szőlősi T. (49.), Pereczes I. (61.), Pereczes P. (77.), Pereczes A. (80., 86.).

Jók.: az egész hazai csapat, illetve Szabó Gergő

Minden labdáért nagy volt a küzdelem a Vértesacsa (fehér) és a Csákvár II mérkőzésén, ahol sok dolga volt Zabos Csaba kapusnak (Fotó: Tósoki Attila)

Egy sportszerű mérkőzésen az első félidőben alárendelt szerepet játszó vendégcsapat a második félidőben csak asszisztálni tudott a hazai együttes nagyarányú győzelméhez.

Mány–Fehérvárcsurgó 4-2 (1-2)

V.: Kovács Tamás.

Mány: Szabó B. – Bukó (Gonda), Horváth G., Jakab, Méhész – Nitti K., Szabó L., Balla I. (Magony J.), Szabó Á. – Schnobl, Radovics.

Fehérvárcsurgó: Guti – Nagy B., Répási T., Veres, Lascsik (Varga L.) – Pálfi M., Csány, Horváth Á., Andocsi – Bernáth M. (Flórián), Schwarcz (Stumpf).

Gól: Nitti K. (34., 61., 76.), Jakab (85.), illetve Andocsi (18.), Lascsik (27.).

Jók: Nitti (a mezőny legjobbja), Jakab, Szabó L., Radovics illetve Veres, Repási, Horváth Á.

Fordulatos szezonnyitó mérkőzést játszott a két csapat. Bár a Mány már a kezdéskor támadólag lépett fel, fél óra elteltével mégis a vendégek futballozhattak kétgólos előnyük birtokában. Rövid időn belül büntetőből szépített a Mány, így a játék képe és az eredmény alapján is érezni lehetett, hogy remek második félidőre lesz kilátás. Így is lett! Nyílt, változatos, olykor ugyan csapkodó játékot láthatott a szépszámú közönség. A Csurgó kontrákra rendezkedett be, de a hazai támadók rendre a faradó vendégvédelem mögé tudtak kerülni. A lelkes, harcos második félidei játékával, Nitti Krisztián vezérletével, a Mány fordítani tudott kétgólos hátrányból, és megérdemelten tartotta otthon az új bajnokság első három pontját!

Vál–Kápolnásnyék 2-0 (0-0)

Vezette: Babai Ferenc.

Vál: Kincses L. (Borostyán) – Indi, Mayer, Burián T., Petényi – Szoboszlai A., Zágoni L., Jakab J., Rada – Szarvas (Kecskés K.), Zágoni R. (Csókás S.).

Kápolnásnyék: Szabadi – Szabó Zs. (Ribi Cs.), Őri, Bernáth T., Tóth B. – Silhány, Kármán (Szabó A.), Szentgyörgyi, Fazekas Á. – Varga J., Pál I. Vezetőedző: Menus Tamás.

Gól: Rada (50., 68.).

Pusztavám–Kajászó 0-0 (0-0)

V.: Hudra Károly.

Pusztavám: Kiss V. – Rozembaum, Kertai (Veress), Klein, Czéh M. (Tálas) – Kocsis D., Magosi, Zséfár, Zóka – Katóka, Szántó D. (Fett). V.edző: Kocsis Jenő.

Kajászó: Lajkó (Barabás B.) – Kovács A., Marton B., Székely, Chevriat – Varga A., Szabó B.(Hajdu), Höltzl (Marton D.), Kamocsa L. – Nagy P., Farsang (Daru J.).

Kiállítva: Marton B. (69.).

Pátka–Iszkaszentgyörgy – elmaradt, a 3 pontot a Pátka kapja (3-0)

FC Csákvár II–Pákozd –november 30.-ára halasztva

Agárdi Termál csoport

A nagylóki Kovács Zoltán négy góllal terhelte a soponyai hálót, míg a pusztaszabolcsi cserekapus klasszikus mesterhármassal villant.

Kulcs–Lajoskomárom 0-0 (0-0)

V.: Nagy László.

Kulcs: Komáromi – Ócsai, Fehér K., Mészáros Á. (Gaszler), Godó (Fekete Gy.) – Balogh D. (Morva), Peredi (Deli), Mohácsi, Simon N. – Molnár Z., Mácsfalvi (Rácz A.). Vezetőedző: Boncz Gábor.

Lajoskomárom: Szabó N. – Bogár, Vései, Csulik, Kunos – Cseke, Balogh M., Paluska K., Vinczellér (Reichardt) – Kleiber, Szili. Vezetőedző: Kecskés József.

Mezőszilas–Nagykarácsony 3-2 (2-0)

Vezette: Szabó Attila.

Mezőszilas: Papp Cs. – Fehér L., Szegedi I., Kopácsi, Paulovics – Nagy Z., Szegedi T. (Reizinger), Varga J. (Kónya), Szilágyi M. – Kutasi (Nagy II Z.), Farkas J. (Kovács Z.).

Nagykarácsony: Fekete Zs. – Harasztia, Balogh Á., Szabó M., Kovács G.(Petrovics) – Ágoston, Fekete T. (Gál I.), Simon Zs., Varga N. – Felföldi, Wadolowski. Vezetőedző: Mergl István.

Gól: Kutasi (12.), Paulovics (24.), Szilágyi M. (74.), illetve Simon Zs. (59.), Ágoston (72.).

Adony–Baracs 1-3 (0-2)

120 néző, V.: Bíró Dániel.

Adony: Hamar – Nebucz F., Auer (Németh R.), Marczinka (Oláh), Glonczi – Nebucz M. (Hollentoner), Szántó I.(Németh T.), Szabó B., Erdei – Müller, Varga Z.. Vezetőedző: Csorba József.

Baracs: Tóth N. – Pulai, Cséza (Rezes), Mészáros S., Hepp – Szurma (Fülöp), Éliás, Bartók S. B. (Prókai N.), Meggyes (Megyesi) – Sági (Romhányi), Orbán Cs.. Vezetőedző: Virág Zoltán.

Gól: Erdei (53.), illetve Sági (3.), Mészáros S. (20.), Szurma (51.).

Jók: Hamar, Nebucz, Erdei, illetve az egész vendégcsapat.

Nagy iramban kezdtek a vendégek, két gól és több kihagyott gólhelyzet jellemezte fölényüket, az adonyiak nehezen vették fel a játék ritmusát. A második játékrészben kiegyenlítődtek az erőviszonyok, de a hazaiak erejéből csak a szépítésre futotta. Gyenge játékvezetés mellett, megérdemelt győzelmet aratott a gyorsabb játékosokból álló Baracs.

Enying–Káloz 1-3 (1-1)

V.: Altorjay Á. G

Enying: Dobai – Magosi (Görcs), Dudar J., Kovács L., Nagy Z. (Blaski) – Balogh Gy., Fekete Z., Lovizer (Szőke), Halász – Molnár Z., Buruncz.

Káloz: Takács L. (Krautmann) – Pál A.(Kovács T.), Somogyi V. (Vámi), Magyar F., Baranyai – Ludányi L. (Takács T.), Szabó Sz., Jasztrapszky, Fazekas Z. – Szabó J., Tóth B. (Grigoliát).

Gól: Buruncz (16.), illetve Tóth B. (25.), Pál A. (61.), Magyar F. (64 .).

Sárosd–Szabadegyháza 6-0 (4-0)

Vezette: Rózsa József.

Sárosd: Somogyi B. – Dvéri Zs. (Egerszegi Z.), Somogyi Sz., Gyuricza, Sipos J. (Salacz J.) – Kövecses (Kargl), Gál P., Meszlényi, Tornyai – Arany (Rauf R.), Tiber Sz. (Kovács Zs.). Játékos-edző: Dvéri Zsolt.

Szabadegyháza: Deák M. – Szaniszló (Urbán), Csupor (Sági Bátor), Tóth P., Rapai – Berényi, Vida, Vizi, Godra – Kenyeres (Szarvas), Horváth F. (Bozai A.). Játékos-edző: Bozai Attila.

Gól: Somogyi Sz. (13.), Dvéri Zs.(27.), Tornyai (35.), Gál P. (40., 78.), Sipos J. (54.).

Pusztaszabolcs–LMSK 5-0 (0-0)

V.: Almádi Sándor.

Pusztaszabolcs: Vágó – Budai Z., Lengyel, Györök A., Imre – Bakos G., Balogh Z. (Nagy E.), Tóth J., Joó B. (Sári) – Székely (Héring), Kovács B. V.edző: Fülöp János.

LMSK: Boda J. – Varga P., Kovács I., Vámi, Suba – Cziczinger, Sütő (Tímár), Tombor, Kovács Cs. – Hornyák (Lakatos Cs.), Pómizs. Vezetőedző: Kovács István.

Gól: Bakos G. (49.), Imre (50.), Nagy E. (75., 85., 86.).

Kiállítva: Pómizs (80.).

A Pusztaszabolcs szűk kerettel vette fel a harcot a Lepsény ellen, Fülöp János vezetőedző kénytelen volt a kapus Nagy Ernőt is a mezőnyjátékosok közé nevezni. Mint később kiderült, ez a húzás briliáns volt. Az első félidőben különösebb helyzet nélkül a vendégek keményen, a durvaságot sem nélkülözve védekeztek. Fordulás után, a 49. percben Sári csúsztatott meg egy előre ívelt labdát, s a leshatáron kilépő Bakos ellentmondást nem tűrően értékesítette ziccerét 1-0. A középkezdés utáni azonnali labdaszerzést követően Imre robogott el a jobb oldalon, majd lőtte ki a hosszú alsót. (2-0) A PSC két új nyári igazolása ezzel le is tette névjegyét a hazai közönség legnagyobb örömére. A megroppanó vendégeknek kellett pár perc mire felocsúdtak, de utána három igen veszélyes támadást is vezettek, melyek közül kettő kapufával, egy pedig Vágó-bravúrral végződött. A kitámadó lepsényiekkel szemben egyre több veszélyes akciót vezetett a Pusztaszabolcs. Az 58. percben Balogh Zoltán helyére a tettre kész, energiával teli Nagy Ernő érkezett. S ha már ott volt, rengeteg energiáját három remek sprintre beosztva klasszikus mesterhármast szerzett! A 75., 85. és a 86. percben is betalált egy-egy kontra végén. A végére teljesen széteső LMSK csapat néhány játékosa nem tudta elviselni a vereséget, közülük Pómizs utánrúgásért azonnali pirosat kapott a 80. percben.

Aba-Sárvíz–Seregélyes 3-0 (1-0)

200 néző, V.: Szabó János.

Aba-Sárvíz: Kálmán – Török, Kulcsár Z., Nyitrai D., Tóth R. – Esze A. (Madácsi), Tóth R., Esze T. (Varjú), Gyuricza (Ilyés) – Máyer (Gránásy), Lakk P. Vezetőedző: Bor Dezső.

Seregélyes: Závotka – Polányi, Györe, Horváth T., Kovács J. – Lendvai G., Nagy B. (Szurovcsják), Benczik A. (Vida), Ihász (Princz) – Deák F., Zsilovics (Takács R.). Vezetőedző: Kis Krisztián István.

Gól: Esze A. (42.), Máyer (87., 45.).

Jók: Kálmán, Esze A., Máyer illetve Závotka.

Már a meccs elején magához ragadta az irányítást a hazai csapat, de a vezetést még nem tudta megszerezni. A vendégeknek is adódtak lehetőségei, majd büntetőhöz jutott az abai csapat, de a seregélyesi kapus Závotka hárította a 11-est. A 42. percben egy bal oldali beadást követően Esze Attila megszerezte a hazai vezetést. Az egyenlítés érdekében mindent megpróbált a Seregélyes, de végül nem sikerült gólt elérnie. A végjátékban Máyer György kétszer villant beállítva ezzel a 3-0-ás végeredményt.

Soponya–Nagylók 2-7 (2-3)

Vezette: Farkas István.

Soponya: Albert – Joó F., Varga A., Szabó A., Vinklár J.(Theisz) – Joó T., Farkas L. (Szolga), Radnics, Budai J.- Kovács K. (Sütő G.), Sütő Z. (Gyenis). Vezetőedző: Varga Mihály.

Nagylók: Szloboda – Fauszt (Molnár T.), Fodor Sz., Kiss M., Lendvai S. – Szarka, Szabó E. (Erős), Kovács Z. (Tóth G.), Tórizs (Molnár Cs.) – Killer P., Killer M.

Gól: Kovács K. (4., 37.), illetve Kovács Z. (16., 22., 56., 77.), Fauszt (20.), Killer P. (80.), Killer M. (87.).