Foci

2015.04.19. 20:14

Megyei I.: Megint a második helyre tornászta fel magát a Velence Bericap csapata

Fejér megye - A Viszló Trans megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában ezen a hétvégén jobbára a hazai csapatok örülhettek a meccsek lefújása után.

Dunafém-Maroshegy–Velence Bericap 0-2 (0-0)

100 néző, Vezette: Wehovszky Gy.

Dunafém-Maroshegy: Skultéti A. – Gárber, Trampler, Pongrácz, Balogh T. – Dopuda, Bernáth (Skultéti L.), Bencze, Lelkes (Tóth B.) – Andrási, Pálinkás. Edző: Pongrácz Gábor, Gelencsér Tibor

Velence Bericap: Puhnyák – Totsche (Szalai P.), Kanyó, Berczi, Dukon – Knausz T. (Kardos), Bakos (Gál D.), Ambrus, Kovács K. – Király P. (Ódor), Király J. (Csikesz). Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Király P. (61.), Gál D. (92.)

Jók: Lelkes, Dopuda, ill. Berczi, Knausz T.

Az első játékrészben még nem esett gól, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 20. percben előbb Pálinkás centerezéséről centikkel maradt le Bencze János, majd öt perccel később Király János fejelt három méterről kapu mellé. A 61. percben saját térfelén vesztett labdát a Maroshegy, amelyet Király Péter révén egy gyors indítást követően könyörtelenül kihasználtak a vendégek. Ezt követően egy hazai szöglet után a felső lécen csattant a labda, majd az utolsó percben egy oldalszabadrúgásra Gál Dániel érkezett a legjobb ütemben, ezzel bebiztosítva a vendégek győzelmét. A hazai csapat játékát nem érheti kritika, azonban megérdemelten nyert a jobb erőkből álló Velence.

Polgárdi Vertikál–Martonvásár 2-0 (0-0)

200 néző, Vezette: Stumpf Tamás

Polgárdi Vertikál: Kiss N.- Farkas D., Kosztolányi, Csizmadia G., Petrovics – Borbás, Hart, Jámbor, Nyakas (Hencz) – Csizmadia Sz., Nemes (Megyeri). Vezető-

edző: Beszédes Sándor

Martonvásár: Szabó G. – Udvaros, Hermann, Szilágyi (Bognár K.), Kelechi – Bajor, Bozsó, Neuvert, Magyar B. – Lepsényi (Szigeti), Horváth B. (Németh K.). Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Petrovics (48.), Kosztolányi (89.)

Jók Hart, Csizmadia G., Borbás, Jámbor, illetve Szabó G., Magyar B.

Technikailag és taktikailag mindkét csapat jó futballt mutatott, szép számú közönség élvezte a játékot. Komoly csatározások folytak a pálya minden pontján, hol az egyik, hol a másik csapat bizonyította, hogy jelentős erőket képvisel a párharcokban is. Az első félidőben jobbára a küzdelem dominált, mindkét oldalon néhány kisebb helyzettel. A folytatásban azonban a 48. percben egy jól elvégzett szöglet után Petrovics Máté emelte át fejjel Szabó Gábor fölött a labdát, 1-0. Innentől nyíltabbá vált a vendégek játéka, amely több kontrákból felépített helyzetet eredményezett a hazaiak számára. A 89. percben Kosztolányi révén bebiztosította a Polgárdi a győzelmét, 2-0. A több energiát mozgósító vendéglátók megérdemelten nyertek.

Szár–Mezőfalva 1-1 (0-0)

100 néző, Vezette: Magyar

Szár: Sztányi – Fenyvesi V., Nyitrai, Fenyvesi Sz., Iváncsik – Juhász A., Rada, Boros Krautszíder (Sátori) – Mérten, Haász. Vezetőedző: Lacza Albert

Mezőfalva: Papp Z. – Mekota, Huber, Bozóki D. (Papp K.), Cséplő – Móricz (Begán), Balázs, Bozoki M., Csuka (Váradi) – Bartus, Boros. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Fenyvesi (68.), illetve Huber (90.)

Jók: Boros Z., Fenyvesi, illetve Huber, Bozoki M.

A 22. percben Nyitrai Róbert beadása után Haász János lövése centiméterekkel kerülte el a kaput. A 40. percben Móricz Csaba mintaszerű átadása után Bartus Krisztián került helyzetbe, lövés helyett a beadást választotta, de Iváncsik Viktor az utolsó pillanatban menteni tudott. A 49. percben Nyitrai–Boros Zoltán kényszerítő után Haász elé került a labda, de 16 méterről leadott lövését Papp Zoltán bravúrral védte. A 66. percben Haász kiugratta Boros Zoltánt, de beadását Mérten Tamás ajtó-ablak helyzetben a kapufára lőtte. A 68. percben Rada szögletét Fenyvesi Viktor nagyszerű ütemben fejelte a jobb felső sarokba, 1-0. A 90. percben Cséplő Krisztián szögletét Huber Balázs fejelte a kapuba, 1-1. A helyzetek alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, de a hajrában elkövetett figyelmetlenség miatt pontokat vesztettek.

Sárszentmiklós–Tordas 2-2 (2-1)

V.: Nagy Károly

Sárszentmiklós: Deák M. – Gráczer G., Szabó G., Gráczer B., Hegedűs Gy. – Lajtos, Tóth Zs., Bezerédi, Togoi (Gráczer B.)- Majláth, Krajcsovics. Vezetőedző: Sárai György

Tordas: Heim – Endrefalvi, Németh J., Kőszegi, Szép (Suha) – Mezei, Hadnagy (Márkus), Fagyal, Vörös – Farkas Zs., Szmok. Vezető-edző: Csillag Szilveszter

Gól: Gráczer B. (22.), Bezerédi (27.), illetve Farkas Zs. (33.), Vörös (65.)

Fordulatos mérkőzésen döntetlent tudott csak elérni a Miklós hazai pályán. A vezetést Gráczer Bence szerezte meg, ezt néhány perc múlva Bezerédi Ádám növelte, de a Tordas hamar válaszolt, és csökkentette az előnyt Farkas Zsolt találatával, egy szöglet után. A második félidő inkább a párharcokról szólt, amely a Tordasnak jobban kedvezett. A félidő közepén pedig Vörös Ferenc szabadrúgása után a szerencsének is köszönhetően egalizáltak a vendégek, kialakítva a végeredményt.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–Puskás Akadémia FC II 3-0 (1-0)

100 néző, Vezette: Lak Balázs

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai (Wittner) – Vincze V., Pápai, Janovics, Pribék (Vámosi) – Prill (Nagy Á.), Lendvai, Hushegyi C, Zimmerman (Kiliti) – Meggyes D., Lakatos R. (Bogács). V.edző: Zimmerman Tamás

Puskás A. FC II: Mikola – Heitler (Nitti T.), Szoldáth, Pálfi, Nagy S. – Gajdos, Farkas, Gulyás (Harangozó), Sipos Z. – Nitti, K. Tóth A. (Sebján). Vezetőedző: Sipos Zoltán

Gólszerzők: Meggyes D. (43.), Lendvai (70.), Nagy Á. (87.)

Jók: Vincze V., Pápai, Lendvai, Meggyes D., illetve Sipos Z.

Rögtön a találkozó elején Pribék Patrik kapufával jelentkezett, de utána megzavarta a hazaiakat, hogy tíz percen belül le kellett cserélni combizomszakadás miatt Viniczai Ádámot és Pribéket. A félidő végén Tóth András fejesénél kellett Wittner Máténak résen lennie, nagy bravúrral védett. A szünet előtt, a 43. percben Pápai Patrik remek labdával indította Megygyes Dávidot, aki a kifutó kapus mellett 12 méterről gurított a kapuba, 1-0. A szünet után kiegyenlített játékot láthattak a nézők, majd a 70. percben Lendvai Tamás egy oldalról középre ívelt labdát tizennégy méterről lőtt a jobb sarokba, 2-0. A 87. percben a csereként beállt Nagy Ákos lekészítette a labdát Megygyesnek, aki tizenhat méterről a kapufát találta telibe, a kipattanóra érkezett Nagy, és bevágta, 3-0.

Iváncsa–Kisláng 2-1 (1-1)

150 néző, Vezette: Wittner

Iváncsa: Boldog – Jankovics (Osuszd) Fodor (Sinka), Schäffer – Bartha, Márki, Berényi, Facskó – Nagy A., Balogh L. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Kisláng: Ányos – Rehák, Simon I., Dudar E., Willerding B. – Dudar K., Balogh Z., Árki, Komlós – Willerding Zs. (Paluska), Juhász M.(Lévai). Vezetőedző: Rehák Viktor

Gólszerző: Balogh L. (24.), (82.)

Jók: Balogh L. (a mezőny legjobbja), Nagy A., illetve Rehák, Dudar E.

Az első gólszerzési lehetőség Berényi Balázs előtt adódott, akinek ígéretes helyzetben a lába alatt csúszott el a labda. A 24. percben azután megszerezte az Iváncsa a vezetést, Schäffer Ádám lapos beadását Balogh László váltotta gólra, 1-0 Majd a 37. percben egyenlített a vendégcsapat, Juhász Márton kihasználta a hazai védők hibáját, és Boldog Zoltán felett a kapuba emelt, 1-1. Az első játékrész zárásaként Balogh L. jó helyzetből a vendégkapusba fejelte a labdát. A második félidőben az agilis Balogh L. kétszer is helyzetbe került, először Ányos Pál mentette meg a vendégeket a góltól, majd a támadó szabadrúgása kipattant a vendég kapusról, amelyet Bartha Tibor mellé lőtt. A 82. percben ismét megszerezte a vezetést a hazai csapat, Boldog kirúgását Balogh L. váltotta gólra. 2-1.

Dunaújváros PASE II– Bicske 6-2 (4-1)

Vezette: Bíró Dániel.

Dunaújváros PASE II.: Gregorich – Szauter, Dorogi (Nagy R.), Salamon, Szabó Cs. – Spánitz, Cziklin (Nagy M.), Tóth Á. (Harsányi), Sóron – Sziládi, Lajos (Szili Sz.). Vezetőedző: Bakos Zsolt

Bicske: Miklós – Bencze, Oláh, (Bosnyák) Máté, Szabó B. – Jelinek (Mikó), Ágoston, Jakab (Heim), Molnár A. – Komáromi, Vincze P. (Sólyom) V.edző: Gyimesi László

Gól: Tóth Á. (1.), (23.), (40.), Sziládi (41.), Harsányi (62.), Sóron (80.), illetve Oláh (45.), Molnár A. (67.)

Kiállítva: Mikó (77.)

Gólgazdag mérkőzésen az első félidőben eldőltek a fontosabb kérdések, a rendkívül agilis Tóth Árpád vezérletével a DPASE II minden tekintetben felülmúlta ellenfelét.

Ercsi (Flórián Gábor, ka)

Ercsi-Mór 1-0 (0-0)

150 néző, Vezette: Jakab Zoltán

Ercsi: Hodula Drapcsik, Kővári, Szeles, Cseppen Varga K., Rapai, Nagy B. (Sárdi), Ivacs Lakatos J., Kovács P. Vezetőedző: Gróf András

Mór: Kiss M.- Bátki, Hahn, Végvári, Kaszás Tar, Handl, Németh B., Klémán M.- Petruska, Klémán P. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Varga K. (84.)

Jók: Hodula, Kővári, Ivacs, illetve Handl, Tar.

Az Ercsi csapata abban bízott, hogy megszakad az utóbbi fordulók pontatlansága , míg a Mór a második helyét szerette volna meg-
őrizni. Kétségtelen, hogy
a vendéglátók utoljára március 14-én tudtak nyerni Mezőfalván, és azóta zsinórban négy mérkőzésen azzal kellett szembesülniük, hogy vesztesen hagyták el
a pályát.

Éppen ezért már az első perctől kezdve érződött rajtuk, hogy komolyan gondolják a pontszerzést, és ezért tenni is hajlandóak, méghozzá nem is keveset. Rögtön az 1. percben azonban a vendégek előtt adódott lehetőség. Petruska Dániel fejesét védte Hodula Krisztián, majd Klémán Máté hibázott ziccerben. Ekkor nagy akarattal, de kapkodva játszott a Kinizsi, ám ezt nem tudta kihasználni a szél segítségét is élvező vendégcsapat. A szünet után veszélyesebbek lettek a hazai akciók, előbb Ivacs Gábor, majd Sárdi Gábor is nagy helyzetben hibázott. Aztán egy ártalmatlan szituáció végén büntetőhöz jutott a Mór, de Németh Bálint
lövését Hodula kivédte. Megbosszulta magát a kihagyott 11-es, mert a hajrában Ivacs mintaszerű beadását fejelte Varga Krisztián szép mozdulattal Kiss Máté kapujába, 1-0.

Megérdemelt hazai siker született, mert jobban használták ki helyzetüket, valamint dicséretet érdemelnek, mert az elmúlt hetek gyenge eredményei után bravúrt hajtottak végre.

1. Iváncsa 23 21 1 1 82 - 16 64

2. Velence Bericap 23 15 4 4 59 - 23 49

3. Mór 23 14 6 3 44 - 16 48

4. DPASE 23 11 6 6 59 - 35 39

5. Sárszentmiklós 23 10 8 5 52 - 31 38

6. Gárdony-A. 23 9 8 6 38 - 34 35

7. Polgárdi Vertikál 23 10 4 9 30 - 37 34

8. Martonvásár 23 10 3 10 36 - 40 33