Foci

2015.03.30. 10:54

Megyei II.: A 20. fordulóban nehezen nyert a Pusztavám, a Sárosd győzelmével nagy lépést tett az aranyérem felé

A megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában az éllovasok diadalt arattak, a Sárosdot üldöző Lajoskomárom azonban kikapott.

Osz-Car csoport

Bodajk–Kápolnásnyék 4-1 (2-0)

Kápolnásnyék, 30 néző, Vezette: Rózsa József.

Bodajk: Pirik – Nagy K., Falvai, Wachtler G., Polczer – Molnár T., Palkovics (Kovács Z.), Erdei F. (Erdei G.), Vincze V. (Nyevrikel) – Bregócs, Hudák (Babicsek). Edző: Wachtler János.

Kápolnásnyék: Szabadi (Szántó G.) – Kollár, Szentgyörgyi, Fazekas (Bernáth T.), Hajdú (Pál I.) – Peng, Silhány, Kármán, Tóth B. – Ribi Cs., Varga J.. Vezetőedző: Menus Tamás.

Gól: Erdei F. (23.), Molnár T.(25., 52., 66.), illetve Peng (60.). Jók: senki, illetve az egész vendégcsapat.

A viharos erejű szélben a bodajkiak magabiztosan gyűjtötték be a három pontot, a még mindig a váli győzelem lila ködében élő kápolnásnyékiek ellen.

Pákozd–Kőszárhegy 6-1 (0-1)

Vezette: Tóth III László.

Pákozd: Nagy T. (Sári M.) – Szabó B., Horváth Zs. (Simó), Pőcze Sz., Nyusa – Hollósi, Rózsa B., Rothauszki, Schultz (Igari) – Orbán (Vas), Csík (Munkácsi). Vezetőedző: Andorka Péter.

Kőszárhegy: Szabó R. – Borsos Z., Pereczes I., Varga D., Szabó M. – Nagy A. (Vörös G.), Nagy Z. (Berkei), Szőlősi T. (Enyed), Máté (Rózsás) – Tóth N. (Lencsés), Nagy P. (Kaposvári). Szakmai Igazgató: Nagy József.

Gól: Rothauszki (53., 67.), Hollósi (70.), Igari (75., 86.), Csík (76.), ill. Tóth N. (21.).

Kiállítva: Szabó B. (54.).

Jók: Hollosi, Igari, illetve Szöllösi.

A meccs első félidejét határozottan a vendégcsapat uralta. Az első vezető gólt is ebből szerezték. A második félidő azonban más játékképet mutatott, ugyanis a hazai csapat emberhátrányba került, amit a Kőszárhegy nem használt ki. A pákozdiak azonban nem törtek meg a tíz játékossal, ellenkezőleg, szervezett, taktikus játékuknak köszönhetően csapatként működve fordítottak 6-1-re.

Pázmánd–Bakonycsernye 1-2 (0-0)

80 néző, Vezette: Cérna J.

Pázmánd: Lőrincz – Csernik J, Kerkuska, Bauer G., Glócz – Boda, Böjte, Rózsa Cs., Varga V. – Lukács P., Bodnár L. (Erdő). Vezetőedző: Köllő Zoltán.

Bakonycsernye: Lukács L. – Schneider, Mészáros B., Strommer, Varga J. (Hajnal I.) – Právics (Purgai), Varga A., Fodor K., Mészáros T. – Simek Cs. (Balogh A.), Bocska. Vezetőedző: Varga Jenő.

Gól: Boda (75.), ill. Varga A. (47.), Strommer (50.).

Elmaradt a bravúr, a pázmándiak hiába fogadkoztak, nem tudták legyőzni az előző szezont még az első osztályban töltő Bakonycsernyét. A remek iramú mérkőzésen a jól küzdő hazaiak rászolgáltak volna a döntetlenre.

Kajászó–Pettend 9-3 (5-0)

V.: Krajcsovics Adrián.

Kajászó: Lajkó – Marton D. (Farsang), Kovács A., Katona, Chevriat – Marton B., Nagy P., Kamocsa L., Szabó B. – Pintér, Höltzl (Toller).

Pettend: Gerhát – Bánoczki, Szilágyi I., Simon P. (Boronai), Molnár G. – Czottner F., Löfflinger, Fényes, Czottner Á. – Sipos, Nagy Z.

Gól: Höltzl (2., 9., 37., 45., 75.), Nagy P. (24., 86.), Farsang (90.), Kamocsa L. (92.), illetve Czottner Á. (47., 57.), Molnár G. (51.).

Pátka–Fehérvárcsurgó 1-0 (1-0)

Vezette: Szabó László.

Pátka: Csikesz P. – Orosz, Polányi J., Kővári B., Herczeg – Füri (Szakács), Nagy F. (Molnár Zs.), Kéri P., Takács V. – Ihász (Denke), Fülöp A.. Edző: Menyhárt Zoltán.

Fehérvárcsurgó: Guti – Bernáth M., Lascsik (Kovács Z.), Nagy B., Veres (Bernáth P.) – Varga L., Kindl, Baksa, Balogh P. (Stumpf) – Répási, Andocsi. Vezetőedző: Mesics János.

Gól: Kővári B. (22.).

Vál–Mány 3-1 (1-1)

300 néző, V.: Lak Balázs.

Vál: Kincses – Mayer, Indi, Burián, Petényi – Fehér, Szoboszlai A., Zágoni L., Szarvas – Zágoni R., Németh A. (Szalai). Vezetőedző: Zágoni Lajos.

Mány: Szabó B. – Méhész, Szabó Á., Mohácsi, Apostagi – Horváth G. (Szabó L.), Kovács N., Radovics (Balla I.), Jakab (Kern) – Doma, Pál Z. Edző: Varga Mihály.

Gól: Szarvas (37.), Mayer (76.), Zágoni R. (92.), illetve Jakab (3.).

Jók: Zágoni R., Zágoni L., Mayer illetve Méhész, Kovács N., Horváth.

Igazi rangadóra volt kilátás, és a szépszámú nézősereg nem is csalódhatott, hiszen nagy iramú, fordulatokban gazdag derbit játszott a két csapat. A Mány támadólag lépett fel, és Jakab T. gyors gólja megadta a mérkőzés alaphangulatát. Az első félidőben a vendég Mány több ziccerrel bebiztosíthatta volna előnyét, de rendre elpuskázta a lehetőségeit. A hazaiak gyors támadóiknak köszönhetően, veszélyes kontrákat vezettek és egy ilyenből adódott pontrúgás után a 37. percben Szarvas egyenlíteni tudott. A szünet után Pál remek mozdulattal ugratta ki Horváthot, akit a váli védők buktattak. A megítélt büntetőt azonban Pál Z. a bal kapufa tövére rúgta. A második félidőben még nyíltabbá vált a játék, mindkét fél győzni szeretett volna. A remekül játszó Zagoni R. vezetésével több veszélyes támadás ért a Mány kapuja elé, de ezek rendre kimaradtak. A vendégeknél Kovács hibázott ziccerben, majd Mohácsi fejelt kapufát. Mayer gólja után a Mány 19-re lapot húzva támadott, de ezen a délutánon a hazaiak állták a sarat. Zágoni R. aztán a 92. percben egy gyors kontrából remek mozdulattal rúgott a hosszúba, 3-1. Egy remek mérkőzésen mindkét csapat sokat tett a győzelemért, de a helyzeteit jobban kihasználó Vál tartotta otthon a három pontot. Jó propagandája volt a találkozó a megyei focinak.

FC Csákvár II–Pusztavám 0-1 (0-0)

Vezette: Kalauz László.

FC Csákvár II: Zelizi – Sebestyén, Hári, Gulyás Gá., Fehér – Juhász Á., Imrefy, Váli (Turány Gy.), Tóth Sz. – Kalocsa T., Kalocsa M.(Turány P.). V.edző: Takács József.

Pusztavám: Kiss V.- Rozembaum, Kertai, Klein, Netzkár – Molnár A., Magosi (Nagy G.), Kocsis D., Czéh K. – Zóka, Czéh M.(Bordács).

Gól: Molnár A. (65.).

Agárdi Termál Csoport

Szabadegyháza–Lajoskomárom 3-1 (2-0)

V.: Nagy László István.

Szabadegyháza: Zámbó – Kosaras, Vizi, Csupor, Vida – Kiss P., Tóth P., Szalai D. (Bozai A.), Hippeller (Pinke) – Rapai (Horváth F.), Bartos (Szaniszló).

Lajoskomárom: Szabó N. – Tulok (Szabó Z., Vranszki), Vései, Bogár, Szakáts – Balogh M., Kleiber, Csulik, Cseke – Reichardt (Vinczellér), Paluska K. Vezetőedző: Kecskés József.

Gól: Rapai (7., 34.), Vida (67.), illetve Paluska K. (61.).

Jók: az egész hazai együttes, illetve Paluska és Vései.

A 7. percben Csupor ment el a jobb oldalon, visszapasszolta a labdát Rapainak, aki 30 méterről kapura ívelt. A lajosiak kapusa csak beleérni tudott a hosszú sarokba tartó lövésbe, de menteni már nem, 1-0. A 33. percben a vendégek kapujától 25 méterre szerzett labdát Rapai és bombagólt lőtt, 2-0. A 40. percben Vida 20 méteren keresztül cselezte be magát a büntetőig, de a kapus nagyot védett. A második félidőben is a Kinizsi legénysége irányította a mérkőzést. Az 55. percben Vései egy 20 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. A 61. percben szépítettek a vendégek. Paluska a jobb oldalon ment el. Becselezte magát majdnem az öt és felesig és kilőtte a hosszú sarkot, 2-1. A 67. percben Kiss beemelte a tizenhatosnál kitörő Vida elé a labdát, aki két csel után az öt és felesről pöckölte be a kapus mellett a hazaiak harmadik gólját, 3-1.

A kálozi Pál Attila (fehérben) vállvetve harcolt a seregélyesi kapitánnyal, Benczik Attilával (j), de a vendégek elvitték a pontokat. Fotó: Koppán Viktor

Káloz–Seregélyes 0-1 (0-0)

Vezette: Kovács Tamás.

Káloz: Takács L. – Pál A., Baranyai, Tóth B., Szabó J. – Fazekas, Ludányi L. (Tulok), Tóth M., Grigoliát (Horváth R.) – Jasztrapszky (Schneider), Czövek (Somogyi V.).

Seregélyes: Ács – Druzsin, Kovács J., Nagy B., Benczik Cs. – Benczik A., Polányi (Dezső), Deák F. (Pinke), Princz – Takács, Horváth T.

Gól: Polányi Á. (75.).

Adony–Mezőszilas 0-1 (0-1)

Vezette: Farkas István.

Adony: Hamar – Nebucz F., Németh R., Pálinkás, Szabó B. – Böjte (Hegedűs), Glonczi (Szántó I.), Auer, Szántó – Broschek, Németh T. Vezetőedző: Csorba József.

Mezőszilas: Papp Cs.- Kiss Gy., Sülyi, Fehér, Paulovics – Nagy Z., Virág, Szegedi T., Kutasi (Szilágyi M.) – Kopácsi (Bajor B.), Kovács Z.

Gól: Kopácsi (43.).

Kiállítva: Hegedűs (92.).

Jók: senki, illetve az egész vendégcsapat.

A kiesési rangadón a gyorsabban és gólratörőbben futballozó vendégek játszottak fölényben. Egy kapu előtti kavarodásból gólt is szereztek. Az adonyiak lassan és körülményesen futballoztak, így teljesen megérdemelten vitték el a három bajnoki pontot a mezőszilasiak.

LMSK Masita–Sárosd 0-4 (0-3)

V.: Hudra Károly.

LMSK Masita: Boda – Szabó A., Nasta, Tombor, Kovács I. (Suba) – Sütő (Borka), Zalatnai, Hornyák (Pómizs), Cziczinger – Lakatos (Tímár), Nagy B. Vezetőedző: Kovács István.

Sárosd: Pap B. – Rauf R., Somogyi Sz., Sipos J. (Egerszegi), Arany – Truszek (Kovács Zs.), Rottmann, Kargl (Béres Z.), Dvéri Zs. (Kövecses) – Tornyai (Vinkler), Tanárki M. Vezetőedző: Dvéri Zsolt.

Gól: Tanárki M. (10., 40.), Kargl B. (38., 54.).

Soponya–Pusztaszabolcs 3-1 (1-1)

V.: Pekker Bálint.

Soponya: Domján – Szücs K. Szabó A. Joó T. Grega – Dr. Gyenis, Radnics, Budai J., Kovács K.- Vinklár (Bali), Sütő.

PSC: Vágó – Tóth N. Lengyel (Balogh Z.), Budai Z., Kenyeres (Nagy Á.) – Csanádi, Baranyai (Sári), Dombi, Kovács B. (Nagy E.) – Bakos (Tóth J.), Imre.

Gól: Budai J. (23.), Kovács K. (69, 88), ill. Imre (35)

Baracs–Enying 2-2 (1-1)

Vezette: Nagy II László.

Baracs: Tóth N. – Mészáros S., Hír, Sebestyén (Wachter A.), Horváth L. – Cséza, Prókai, Sági J., Éliás Zs. – Idei, Szurma. Vezetőedző: Fink Viktor.

Enying: Dobai – Dicső, Spergli, Kovács L., Molnár Z. – Iker, Szőke, Balogh Gy. (Gál L.), Halász – Gergics A. (Varga N.), Blaski. Vezetőedző: Gergics Jenő.

Gól: Sági J. (21.), Sebestyén G. (55.), illetve Iker (2.), Gál L. (82.).

Nagylók–Aba-Sárvíz 3-2 (2-2)

Vezette: Magyar János.

Nagylók: Szloboda – Kiss M., Erős P., Erős Z. (Molnár Cs.), Killer P. – Killer M., Fodor Sz., Kovács Z., Fauszt – Molnár T. (Tórizs), Fűrész (Vörös). Vezetőedző: Salga Géza.

Aba-Sárvíz: Tóth D. – Esze A., Kulcsár, Nagy L., Lakk – Esze T., Simon M., Ilyés, Gyuricza – Tóth R., Máyer. Vezetőedző: Bor József Dezső.

Gól: Killer M. (10.), Erős Z. (35.), Kovács Z. (70.), illetve Máyer (20.), Gyuricza (26.).

Kiállítva: Simon M. (72.).

Nagykarácsony–Kulcs 3-1 (0-1)

V.: Winklár Péter.

Nagykarácsony: Turi – Harasztia, Szabó M., Lengyel, Jámbor O. – Simon Zs., Pap I., Tábi, Wadolowski – Brogyányi (Kovács G.), Gál I.

Kulcs: Papp S. – Komáromi, Fehér, Godó, Mohácsi – Peredi, Mészáros Á. (Simon N.), Balogh D. (Mácsfalvi), Molnár Z. – Szilva, Ócsai. Vezetőedző: Boncz Gábor.

Gól: Gál I. (53., 73.), Pap I. (61.), illetve Fehér (42.).

16. Seregélyes 20 3 2 15 22 - 48 8

Az Aba-Sárvíz csapatától 4, a Seregélyestől 3, a Mezőszilastől és a Soponyától 1-1 pont levonva

1. Vál 19 14 4 1 52 - 17 46

2. Pusztavám 19 14 3 2 56 - 15 45

3. B.csernye 18 13 1 4 77 - 25 40

4. Bodajk 19 11 3 5 38 - 19 36

5. Mány 19 8 4 7 41 - 42 28

6. F.csurgó 19 7 4 8 31 - 30 25

7. Kajászó 19 7 4 8 38 - 43 25

8. Pátka 18 7 4 7 25 - 32 25