Foci

2014.11.03. 13:15

Megyei II. A Lajoskomárom a listavezető otthonában szerzett pontot, a csákvári Gulyás Gergő nyolc gólt szerzett

Székesfehérvár - Fejér megye másodosztályú labdarúgó bajnokságának 12. fordulójában a Sárosd otthon vesztett pontot.

Osz-Car csoport

Pettend–Bodajk 1-0 (0-0)

Vezette: Závotka Csongor.

Pettend: Gerhát – Fényes T., Molnár G., Csernik, Sipos Cs. – Czottner Á., Győrfi, Czottner F., Csikós – Boronai, Simon P.

Csikós Zoltán (bordóban a labdával) jól mozgatta a Pettend alakulatát, fontos győzelmet arattak üldözöttjük, a Bodajk felett. Fotó: Koppán Viktor

Bodajk: Kiss N.- Tóth B., Polczer, Bregócs (Oroszlán), Wachtler G. – Kovács T., Takács G., Erdei F.(Nyevrikel), Mihályi – Falvai, Gergő.

Gól: Czottner Á. (85.).

Kápolnásnyék–Fehérvárcsurgó 1-2 (1-0)

V.: Piros L.

Kápolnásnyék: Szabadi P. – Szentgyörgyi, Bernáth T., Őri, Hajdú – Fazekas Á., Silhány, Ribi Cs., Tóth B. (Peng) – Varga J., Pál I. (Kármán). Vezetőedző: Menus Tamás.

Fehérvárcsurgó: Szabó Németi G. – Nagy B., Bernáth M., Veres G., Lascsik – Répási T., Stumpf, Csány, Csizmadia I. (Varga L.) – Pálfi M., Kindl (Andocsi). Vezetőedző: Mesics János.

Gól: Varga J. (4.), illetve Stumpf (70.), Varga L. (88.).

Jók: Varga, illetve az egész vendégcsapat.

A 4. percben egy gyorsan elvégzett hazai szöglet után Varga betört a tizenhatoson belülre és kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0. Az első félidőben a hazaiak voltak fölényben, de vagy Szabó kapus, vagy a kapufa mentette meg a vendégcsapatot a góltól. A második félidőben a vendégek nagy energiákat mozgósítottak és nagy nyomás alá helyezték a hazaiak védelmét, de csak távoli lövésekből tudtak veszélyeztetni. A 70. percben viszont megtört a jég és Stumpf egy megcsúsztatott labdát közelről a hálóba lőtt, 1-1. A 88. percben Varga L. méteres lesről indult és kihasználta a ziccert, 1-2. A döntetlen igazságosabb lett volna, de a rendkívül gyenge játékvezetés megfosztotta az 1 ponttól a hazaiakat.

Csákvár II–Vértesacsa 17-1 (5-0)

V.: Kerkuska M.

FC Csákvár II: Zelizi – Szabó S., Király B. (Szmolka), Schneider, Gulyás Gá. (Turány) – Juhász Á.(Váli), Sebestyén (Fenyves), Fehér I. (Tóth Sz.), S. Molnár G. – Gulyás Ge., Loncsár. Vezetőedző: Takács József.

Vértesacsa: Lezsák – Kovács P., Szabó G., Berényi, Cser – Kovács M., Gyenge, Kalocsa T., Szalai – Kovács Z., Kalocsa R.

Gól: Loncsár (11., 55.), Gulyás Ge. (18., 31., 33., 46., 47., 52., 56., 64.), Berényi (öngól) (24.), Fenyves (57., 83.), Tóth Sz. (77., 86.), Turány (80., 90.), illetve Kalocsa T. (88.).

Kiállítva: Szabó G. (74.).

Pákozd–Kajászó 0-0 (0-0)

Vezette: Hajdu Balázs.

Pákozd: Sári M.- Horváth Zs., Bengyik (Csík), Pőcze Sz., Rothauszki – Hollósi, Jasper (Schultz), Nyusa (Reinhardt), Becséri D.(Vas) – Pőcze B., Szabó B. (Igari K.). Vezetőedző: Andorka Péter.

Kajászó: Marton B. – Marton D., Székely, Chevriat, Kovács A. – Varga A.(Hajdu), Kamocsa L., Toller, Nagy P.- Farsang, Barabás.

Vál–Pázmánd 1-1 (0-1)

Vezette: Nagy Tamás.

Vál: Kincses – Indi, Mayer, Burián, Petényi – Szoboszlai, Rada, Zágoni L., Szarvas (Csókás) – Komlódi, Kecskés K. (Németh A.).

Pázmánd: Lőrincz – Varga Á., Kerkuska, Farkasfalvi, Barna – Lukács P., Torma, Bauer G., Boda – Németh L., Rózsa Cs. Vezetőedző: Köllő Zoltán.

Gól: Zágoni L. (74.), illetve Rózsa Cs. (26.).

Mány–Pátka 2-1 (0-1)

Vezette: Szabó János.

Mány: Szabó B.- Méhész, Schnobl, Szabó L., Szabó Á. – Apostagi (Gonda), Nitti K., Radovics, Balla I. (Bukó) – Mohácsi, Jakab T.

Pátka: Csikesz P. – Orosz, Szakács, Varga Cs., Dobos – Papp D., Füri, Sinka J., Denke – Kéri P., Juhász Gy. Vezetőedző: Nagy Bálint.

Gól: Méhész (65.), Bukó (90.) illetve Denke (21.).

Pusztavám–Bakonycsernye 4-1 (2-0)

V.: Kovács Z.

Pusztavám: Kiss V. – Rozembaum, Klein, Kertai (Veress B.), Kocsis D. – Magosi, Czéh K., Zséfár, Czéh M. – Zóka (Fett), Katóka R. (Fülöp R.). Vezetőedző: Kocsis Jenő.

Bakonycsernye: Harmati – Strommer, Monostori (Boros L.), Právics (Tábori), Schneider – Varga J. (Simek Cs.), Varga A., Fodor K. (Bocska), Kovács D. – Mészáros B., Szolnoki. Vezetőedző: Varga Jenő. Gól: Magosi (13.), Katóka R. (15., 46.), Zóka (73.), ill. Varga A. (54.). Kiállítva: Mészáros B. (35.), Szolnoki (72.).

Kőszárhegy–Iszkaszentgyörgy 3-4 (0-3)

Vezette: Zsélyi Csaba.

Kőszárhegy: Szabó R. – Szőlősi T., Borsos Z., Nagy P., Berkei – Enyed, Varga A., Kaposvári (Pereczes A.), Kalamár (Pereczes P.) – Csenki (Vörös G.), Pereczes I.

Iszkaszentgyörgy: Németh Zs. – Fábián, Tóth P.(Kertész), Kéri N., Botka A. – Tóth Á., Cseh B., Gyarmati (Keszei), Nyers – Kiss A., Farkas Zs. Vezetőedző: Molnár János. Gól: Pereczes I. (59.), Pereczes P.(64.), Enyed (87.), ill. Kiss A. (13.), Nyers Zs. (38., 49.), Kéri N.(41.).

Az első félidőben enerváltan játszó hazai csapat háromgólos hátrányba került, amit a vendégcsapat a második félidőben tovább növelt. A gól után a kőszárhegyiek cseréiknek köszönhetően felébredtek, s a hátralévő idő a felzárkózásra volt elég, egyenlíteniük már nem sikerült.

Agárdi Termál Csoport

Szabadegyháza–Pusztaszabolcs 1-1 (1-0)

50 néző, V.: Nagy László.

Szabadegyháza: Deák M.- Csupor, Vida, Sági B., Rapai – Kiss P., Szaniszló, Tóth P. (Urbán M.), Horváth F. (Zámbó) – Szalai, Bartos.

Pusztaszabolcs: Nagy E. – Budai Z., Tóth J. (Schrick), Lengyel, Imre (Balogh Z.) – Székely (Joó B.), Bakos G., Farkas N. (Tóth N.), Györök – Kovács B., Nagy Á.

Gól: Tóth P. (42.), illetve Kovács B. (66.).

Jók: Sági B., Csupor, Vida, Bartos, illetve Székely, Bakos, Kovács.

Nagy lendülettel kezdett a Kinizsi, és az első húsz percben három nagy gólhelyzetet dolgozott ki. A 12. percben egy, a védők mögé beemelt labdára Horváth maradt a kapussal szemben, de kisodródott. A 15. percben Kiss szöktette Szaniszlót, aki 10 méterről a kapust találta el. A 14. percben a büntetőterületen belül Szalai elé pattant a labda, de mellé lőtt. A 37. percben dolgozták ki első helyzetüket a vendégek, de Imre lövése a kapu előtt keresztbe suhant el. A 40. percben Tóth 30 méteres próbálkozását a kapus védte. A félidő előtt három perccel Rapai indította Kisst a bal szélen. A mintaszerű beadást Tóth az öt és felesről bepofozta Nagy mellett a kapuba, 1-0. A második félidőben a vendégek magasabb fokozatra kapcsoltak. A 48. percben a balról beadott labdát Imre kapásból 5 méterről mellé rúgta. Öt perc múlva ismét a bal oldalról érkezett beadás. Imre a bal alsó sarok felé pörgette és Deák bravúrja kellett a mentéshez. Az 55. percben pusztaszabolcsi szöglet után ismét Deák nagy védésére volt szükség. A 66. percben a saját tizenhatosuktól szabadrúgást rúghattak a vendégek. A kapus hosszú előreadása a hazaiak büntetőterületéig szállt. Kovács egy igazítás után a hosszúba vágta a vendégek egyenlítő gólját.

Soponya–Seregélyes 0-4 (0-2)

Vezette: Vitányi László.

Soponya: Domján (Albert) – Joó F., Joó T., Szita, Vinklár – Varga A. (Sütő G.), Radnics (Dr. Gyenis), Budai J., Kovács K. – Szabó A. (Szolga), Sütő Z. (Szombath Á.).

Seregélyes: Ács – Kovács J. (Rapai), Györe, Druzsin, Horváth T. – Nagy B. (Szabó F.), Szurovcsják (Ihász), Polányi Á., Deák F. – Takács R. (Winklár), Benczik A.

Gól: Polányi Á. (16., 29.), Györe (53.), Ihász (85.).

Kiállítva: Kovács K. (60.), Albert (75.).

Baracs–Nagykarácsony 4-1 (2-0)

V.: Szabó Attila.

Baracs: Tóth N. – Pulai, Hepp (Suplicz), Cséza (Idei), Mészáros S. – Prókai (Bartók S. B.), Meggyes, Orbán, Szurma – Rezes (Sebestyén), Sági J.(Romhányi). Vezetőedző: Virág László.

Nagykarácsony: Hruby – Harasztia, Bódi (Szabó M.), Kovács G.(Ágoston F.), Petrovics – Felföldi, Fekete T., Brogyányi, Simon Zs. – Wadolowski, Gál I. (Klics). Vezetőedző: Mergl István.

Gól: Szurma (5.), Rezes (15.), Mészáros S. (52.), Romhányi (68.), illetve Tóth N. (öngól) (63.).

Kiállítva: Orbán (73.), illetve Szabó M. (73.).

Adony–Káloz 0-2 (0-1)

Vezette: Jónás Péter.

Adony: Hamar – Nebucz F., Németh R., Marczinka, Oláh – Szabó B., Kolonics, Hollentoner, Varga Z.(Pálinkás) – Németh T., Csorba T. Vezetőedző: Csorba József.

Káloz: Takács L.- Pál A., Baranyai (Kovács T.), Ludányi L., Szabó Sz. – Tóth B., Szabó J., Fazekas Z., Somogyi V. – Vámi (Krautmann), Vörös G. (Grigoliát). Gól: Pál A. (31.), Fazekas Z. (85.).

Sárosd–Lajoskomárom 2-2 (1-1)

150 néző, V.: Wittner J.

Sárosd: Pap B. – Meszlényi, Sipos J. Sz., Arany, Rauf R.- Kargl, Kövecses (Tiber Sz.), Dvéri Zs., Tornyai – Truszek (Kovács Zs.), Gál P. Vezetőedző: Dvéri Zsolt.

Lajoskomárom: Szabó N. – Szakáts, Vései, Bogár , Kunos – Balogh M., Kleiber T. (Szabó Z.), Tulok, Szili – Paluska K., Reichardt (Vinczellér). V.edző: Kecskés József.

Gól: Sipos J. Sz. (20. , 86.), illetve Paluska K. (40.), Balogh M. (73.).

Jók: Pap B., Sipos Sz. illetve Paluska, Szabó N.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban, amit Sipos gólja jelzett is. Ezután a lajosi csapat kitámadott és bátran szövögették támadásaikat, amiből a félidő vége előtt kiegyenlítettek Paluska révén. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abba maradt. A lajosiak bátran támadtak, míg a hazai csapat nem tudott igazi gólhelyzetet kialakítani. Aztán a második félidő derekán a vendégek megszerezték a vezetést, s ez felébresztette a hazai csapatot. A Sárosd Sipos szép fejesgóljával egalizálta az eredményt. A végén még újból Sipos veszélyeztette a lajosi kaput, de 20 méterről leadott lövése a kapufán csattant. Igazságos a pontosztozkodás.

LMSK Masita–Nagylók 2-4 (1-3)

V.: Almádi Sándor.

LMSK: Boda – Zalatnai, Hornyák, Lázár, Szabó A. – Suba (Varga P.), Sütő L., Cziczinger (Vaskó), Pómizs – Lakatos (Tímár), Nagy B.

Nagylók: Szloboda – Szarka, Tórizs (Sümegi), Killer M., Killer P. – Kiss M., Lendvai S., Erős, Kovács Z. (Molnár Cs.) – Molnár T. (Facskó), Fűrész. Gól: Pómizs (39.), Nagy B. (51.), illetve Kovács Z. (16., 36.), Molnár T. (20.), Killer M. (62.).

Enying–Aba-Sárvíz 1-1 (0-1)

Vezette: Lak Balázs.

Enying: Dobai – Fekete Z., Dudar J. (Blaski), Kovács L., Nagy Z. – Farkas M., Nagy L.(Balogh Gy.), Lovizer, Halász – Szőke I., Molnár Z. Vezetőedző: Gergics Jenő.

Aba: Győr – Török, Kulcsár, Nyitrai D., Tóth R. – Esze A., Ilyés, Tóth R., Lakk – Domonkos (Bartuska), Madácsi (Máyer). V.edző: Bor Dezső. Gól: Szőke (54.), illetve Tóth R. (27.).

Mezőszilas–Kulcs 0-1 (0-1)

Vezette: Horváth II József.

Mezőszilas: Papp Cs. – Szegedi I., Paulovics, Szegedi T., Kovács Z. – Bajor B., Kopácsi, Sülyi, Nagy Z. – Virág, Kutasi (Kiss Gy.).

Kulcs: Komáromi – Mohácsi, Ócsai, Fehér K., Peredi (Fekete Gy.) – Mészáros Á. (Gaszler), Mácsfalvi, Balogh D. (Molnár Z.), Godó – Varjú, Simon N. Vezetőedző: Boncz Gábor. Gól: Simon N. (21.).

Kiállítva: Papp Cs. (90.), Kiss Gy. (90.).

1. Sárosd 12 11 1 0 71 - 12 34

2. Baracs 12 9 1 2 32 - 12 28

3. Laj.komárom 12 8 3 1 45 - 14 27

4. Aba-Sárvíz 11 8 2 1 38 - 12 26

5. Pusztaszabolcs 12 6 3 3 31 - 18 21

6. Nagylók 11 6 0 5 34 - 27 18

7. Káloz 11 6 0 5 24 - 22 18