Foci

2015.04.20. 14:49

Megyei II.: Gólgazdag forduló volt, összesen 66 találat esett a két csoport 15 meccsén

Székesfehérvár - Fejér megye másodosztályú labdarúgó-bajnokságának 23. fordulójában növelte előnyét a rangadót nyerő Pusztavám együttese.

Osz Car csoport:

Bakonycsernye-Pákozd 2-2 (2-0)

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Bakonycsernye: Lukács – Schneider, Mészáros T., Strommer (Simek A.), Guitprecht – Právics, Varga A. (Tábori), Varga J., Szolnoki – Simek Cs. (Kalincsák), Bocska

Pákozd: Nagy T.- Andorka, Kocsándi, Pőcze, Nyusa – Hollósi, Schultz, Rothauszki, Jasper – Csík, Vas (Simó)

Gól: Simek Cs. (9.), Strommer (29.), illetve Bocska (öngól, 64.), Rothauszki (92.)

Kiállítva: Jasper (52.)

A hazai csapat magabiztos játékkal kétgólos vezetést szerzett, ráadásul a második félidő elején még emberelőnybe is került. A vendégek azonban nem adták fel, és a csernyei védelmi hibákat kihasználva a mérkőzés lefújása előtt kiegyenlítettek.

Bodajk-Pusztavám 1-2 (1-1)

100 néző, Vezette: Lak Balázs

Bodajk: Pirik – Wachtler, Polczer (Vincze), Molnár T., Erdei F. – Bregócs, Hudák (Erdei G.), Gergő, Kovács T. – Falvai, Palkovics (Nagy K.). Edző: Kovács Zoltán

Pusztavám: Kiss V.- Rozembaum, Kertai, Klein, Czéh (Zséfár) – Molnár A. (Netzkár), Magosi, Kocsis D., Katóka M. (Bordács) – Zóka, Katóka R.. Szakmai igazgató: Kocsis Jenő

Gól: Erdei F. (28.), illetve Zóka (18.), Molnár A. (53.)

A nagy szélben játszották le a csoport rangadóját. A színvonal azonban elmaradt a vártaktól, mindkét csapat jóval tudása alatt játszott. A első gólt a vendégcsapat szerezte, Katóka Richárdot ugratták ki középen, aki a 16-os vonalánál el is érte a labdát, kapura rúgta, de a jól érkező Pirik Ferencről kipattant a labda. A második hullámban érkező Zóka Richárd higgadtan, mintegy 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0-1. Továbbra is mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, melynek a 21. percben meg is lett az eredménye. Egy jobbról érkező labdába Kertai Zsolt fejjel beleért, ám a labda Rozembaum Attila kezén irányt változtatott. Vitatott, de megítélhető 11-es volt. A büntetőt Erdei Ferenc értékesítette. 1-1. A második félidőben is többet támadott a Bodajk, de gólt mégis a Pusztavám ért el. Szépen kijátszott támadás végén, mintegy 16 méterről Molnár Antal lövésre szánta el magát. A labda laposan, védhetetlenül, a bal alsó sarokban kötött ki. A Pusztavám ezen a mérkőzésen – önmagához képest – gyengén játszott, ám győzelmével megerősítette helyét a tabella élén. A Bodajk több gólhelyzetet teremtett, de valamennyit „elügyetlenkedte".

Pettend-Vál 5-4 (1-4)

Vezette: Tóth III László

Pettend: Gerhát – Fényes, Szabó G., Bánoczki, Molnár G. – Heiden (Boronai), Löfflinger (Szilágyi), Czottner F., Csikós – Nagy Z., Serhók.

Vál: Borostyán – Indi (Huszár), Mayer, Burián, Petényi (Németh A.) – Szoboszlai (Kecskés), Jakab, Zágoni, Fehér – Pereczes (Szarvas), Komlódi.

Gól: Komlódi (14., 42.), Zágoni (32.), Szoboszlai (36.), illetve Nagy Z. (7., 72., 84.), Molnár G. (64.), Csikós (92.)

Iszkaszentgyörgy-Mány 3-2 (2-1)

Vezette: Vitányi László

Iszkaszentgyörgy: Gyarmati – Kéri N., Machata, Balla K. (Csapcsár), Kállai (Tóth Á.) – Zámbó, Szigetvári (Tóth P.), Fábián, Farkas Zs. (Osváth – Balla T. (Kovács J.), Nyers. Vezetőedző: Molnár János

Mány: Szabó B. – Schnobl, Szabó Á., Apostagi, Kovács N. – Balla I., Méhész, Szabó L., Gonda – Bukó, Magony (Doma).

Gól: Nyers (5.), Balla T. (38., 56.), illetve Balla I. (31.), Méhész (51.)

Kőszárhegy-FC Csákvár II 2-2 (0-2)

Vezette: Zsélyi Csaba

Kőszárhegy: Zsidó – Parall, Szabó M., Nagy P., Borsos (Szőlősi) – Pereczes, Nagy A., Lencsés, Nagy Z. – Rózsás, Varga D. (Vörös)

FC Csákvár II: Zelizi – Hári, Barócsi, Gulyás G., Juhász Á. (Szabó S.) – Knausz Cs. (Sebestyén), Imrefy, S. Molnár, Tóth Sz. (Gulyás J.) – Kalocsa (Váli), Krausz (Fehér). Vezetőedző: Takács József

Gól: Nagy A. (50.), Lencsés (92.), illetve Knausz Cs. (16.), Tóth Sz. (32.)

Pátka-Kápolnásnyék 4-2 (2-2)

Vezette: Rózsa József

Pátka: Csikesz Orosz, Fülöp, Krell, Polányi – Füri, Takács V., Molnár Zs. (Kovács Z.), Ihász (Molnár D.) – Nagy F., Sinka (Szakács).

Kápolnásnyék: Szabadi – Szentgyörgyi, Fazekas, Őri, Kollár (Bernáth) – Peng, Varga J., Silhány, Ribi – Tóth B. (Kármán), Pál (Németh Zs.). Vezetőedző: Menus Tamás

Gól: Ihász (2.), Molnár Zs. (20.), Kovács Z. (80.), Takács V. (90.), illetve Ribi (29.), Varga J. (44.)

Kiállítva: Kármán (85.)

Pázmánd-Fehérvárcsurgó 1-0 (1-0)

83 néző, Vezette: Jónás Péter

Pázmánd: Lőrincz – Farkasfalvi, Végh, Csernik, Dömsödi – Kerkuska, Glócz, Bauer, Torma (Lukács) – Boda, Varga V. (Rózsa). Vezetőedző: Köllő Zoltán

Fehérvárcsurgó: Guti – Bernáth M., Lascsik (Huszár), Nagy B., Nagy M. – Varga L. (Bernáth), Kindl, Baksa, Egyed – Répási (Andocsi), Györe. Vezetőedző: Mesics János

Gól: Boda (9.)

Idejekorán eldőlt a találkozó, Boda András fejesgólja jelentette a vendéglátók győzelmét. A 44. percben ugyan büntetőhöz jutott a Fehérvárcsurgó, de Lőrincz Zoltán bravúrra hárítani tudott. Jól játszó vendégcsapat ellen sikerült otthon tartani a három pontot a pázmándi gárdának.

Agárdi Termál csoport

Kulcs-Baracs 2-2 (2-1)

Vezette: Kovács Róbert

Kulcs: Papp S. – Molnár Z., Fehér K., Godó, Mészáros Á. – Mohácsi, Balogh D., Fekete (Balla D.), Szilva – Peredi (Cserkuti), Fehér R. Vezetőedző: Boncz Gábor

Baracs: Tóth N. – Mészáros S., Hír, Meggyes P., Hepp – Prókai Normann, Bartók (Cséza), Éliás, Sebestyén (Rezes) – Szurma (Wachter A.), Idei. Vezetőedző: Fink Viktor

Gól: Fehér K. (6.), Godó (27.), illetve Mészáros S. (33.), Meggyes P. (86.)

Szabadegyháza-Nagylók 3-1 (2-0)

80 néző, Vezette: Krajcsovics Adrián

Szabadegyháza: Zámbó – Vizi, Vida, Kiss P., Kosaras – Berényi (Bartos), Sági (Horváth F.), Szalai D. (Bozai), Hippeller – Szaniszló, Csupor.

Nagylók: Szloboda – Erős P., Fauszt, Kiss M. (Fűrész), Vörös – Molnár T. (Molnár Cs.), Tórizs, Erős Z., Szabó E.- Killer, Kovács Z.

Gól: Hippeller (14., 45.), Vida (80.), illetve Szabó E. (52.)

Kiállítva: Kiss P. (92.)

A 14. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Vida Tamás ugratta ki Hippeller Krisztiánt, aki 10 méterről nagy gólt lőtt. 1-0. A 28. percben 18 méterre a kaputól szabadrúgást végezhettek a vendégek, a jól helyezett lövést Zámbó József hatalmas bravúrral védte. A 45. percben Szaniszló Gábor jó passzt adott Hippellének a csatár, bár kisodródott a baloldalon, de szép gólt lőtt a hosszú sarokba. 2-0 A második félidő középkezdése után Vida 20 méterre a kaputól lövésre szánta magát. A bal felső sarokba tartó labdát Szloboda János kitornászta. Az 52. percben a Kinizsi labdát veszített. Szabó Ervin begyalogolt vele a 16-osra, és 10 méterről berúgta a vendégek szépítő gólját. 2-1. Két perc múlva a kapura törő Vidát csak felrúgni tudták a 16-oson belül, a 11-est Szaniszló végezte el, de a kapus mentett. A 72. percben Sági Bátor Dávid, két védőt lefutva a belső kapufát találta el. A 80. percben Bozai Attila hosszú labdával ugratta ki Vidát, aki a védőket lefutotta és a kapust háromszor kicselezve lőtte be a hazaiak harmadik gólját. 3-1.

Káloz-Nagykarácsony 2-0 (0-0)

Vezette: Kerkuska Miklós

Káloz: Takács L. (Krautmann) – Pál, Baranyai B., Tóth B. (Schneider), Fazekas – Ludányi, Tóth M., Somogyi V., Vörös (Takács T.) – Szabó Sz., Jasztrapszky (Czövek).

Nagykarácsony: Fekete (Klics) – Harasztia, Balogh Á., Nyul, Jámbor – Simon Zs., Pap, Kovács G., Gaszler – Brogyányi, Gál I.

Gól: Jasztrapszky (50.), Fazekas (61.)

Aba-Sárvíz-Adony 7-0 (5-0)

Vezette: Hudra Károly

Aba-Sárvíz: Tóth D. – Esze A. (Madácsi), Nagy L. (Kulcsár), Tóth R. (Molnár Zs.), Lakk – Esze T., Ilyés, Gyuricza, Tóth R. – Máyer, Simon M. (Balogh T.). Vezetőedző: Bor József Dezső

Adony: Hamar – Nebucz, Szabó B., Németh R., Pálinkás – Szántó (Takács I.), Broschek, Auer, Glonczi (Hollentoner) – Csorba, Németh T. (Varga Z.). Vezetőedző: Csorba József

Gól: Gyuricza (13.), Tóth R. (18., 24., 36., 71.), Máyer (23.), Madácsi (77.),

Kiállítva: Broschek (89.)

Seregélyes-LMSK Masita 4-0 (0-0)

Vezette: Barabás

Seregélyes: Ács – Takács R., Druzsin, Szabó F., Princz – Nagy B., Rapai (Dezső), Benczik, Szurovcsják – Zsilovics, Polányi. Vezetőedző: Szabó József

LMSK Masita: Boda – Szabó A., Lázár, Tombor, Kovács I. (Suba) – Sütő, Zalatnai, Nasta (Lakatos), Pómizs – Hornyák, Nagy B. (Cziczinger). Vezetőedző: Kovács István

Gól: Zsilovics (59., 75.), Polányi (68.), Szurovcsják (80.)

A sárosdi Truszek Gábor (kékben) a pusztaszabolcsi védő gyűrűjében Imre Jánossal harcolt a labda megszerzéséért. Fotó:Molnár Artúr

Pusztaszabolcs-Sárosd 0-2 (0-2)

250 néző, Vezette: Altorjay Áron Gellért

Pusztaszabolcs: Vágó – Budai, Kenyeres, Csanádi, Dombi (Györök) – Kovács B. (Kovács Zs.), Bakos, Imre, Nagy Á. – Farkas N. (Balogh Z.), Tóth N.

Sárosd: Somogyi B.- Meszlényi, Sipos J., Somogyi Sz., Arany – Truszek (Kargl), Rottmann (Vinkler), Kövecses (Egerszegi), Tornyai – Dvéri Zs., Tanárki (Kovács Zs.). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Kövecses (9.), Sipos J. (19.)

Jók: Imre, Csanádi illetve Kövecses, Dvéri Zs.

Végig nagy fölényben játszott a Sárosd, az első félidőben helyzet nélkül két gólt találtak is Kövecses Imre és Sipos Jenő révén. A PSC ismételten kihagyta a legnagyobb helyzeteit, amely vereségét jelentette, de a hazaiak tisztességesen helytálltak a leendő bajnokcsapat ellen.

Enying-Soponya 5-1 (3-0)

Vezette: Babai Ferenc

Enying: Dobai – Dicső, Spergli, Kovács L., Molnár Z. – Iker, Farkas M. (Balogh Gy.), Szőke, Halász – Nagy L., Lovizer (Blaski). Vezetőedző: Gergics Jenő

Soponya: Albert (Domján) – Szücs K., Szabó A., Joó F., Joó T.- Vinklár (Bali), Grega, Budai, Radnics – Varga A., Kovács K. (Sütő).

Gól: Lovizer (11.), Nagy L. (27., 32., 66.), Szőke (89.), illetve Sütő (81.)

Lajoskomárom-Mezőszilas 5-0 (1-0)

140 néző, Vezette: Nagy II László

Lajoskomárom: Kajári – Tulok (Csulik), Vései, Szakáts, Balogh M.- Bogár, Cseke (Kunos), Reichardt, Kleiber – Vinczellér (Körmendi), Szili B.

Mezőszilas: Papp Cs. – Fehér, Sülyi, Paulovics, Nagy Z. – Virág, Kovács Z., Szegedi, Simon L. (Bajor) – Kutasi, Kiss Gy.

Gól: Szili B. (20.), Vinczellér (50.), Balogh M. (74., 87.), Reichardt (76.)

Jók: Balogh M., Szili B, Bogár ill. Szegedi, Kiss Gy.

Lendületes hazai támadásokat követően a 20. percben Szili Balázs baloldali éles lövésszerű beadása jutott a vendégek kapujába. 1-0. Az 50. percben a hazaiak, Vincellér Péter közeli találatával növelték előnyüket. 2-0. A hajrában Balogh Martin duplázott, közben, pedig Reichardt Bálint fejjel szerzett gólt. A tartalékos lajosiak magabiztosan zsebelték be a három pontot.

16. Seregélyes 23 4 3 16 30 - 53 12

A Baracstól 4, a Soponyától, a Mezőszilastól 1-1, a Seregélyestől 3 pont levonva.

1. Pusztavám 22 17 3 2 62 - 18 54

2. Vál 22 14 5 3 59 - 27 47

3. B.csernye 21 14 2 5 84 - 30 44

4. Bodajk 22 12 4 6 41 - 22 40

5. Pátka 21 10 4 7 36 - 35 34

6. Mány 22 9 4 9 48 - 48 31

7. Kajászó 21 8 4 9 41 - 50 28

8. Pákozd 22 6 8 8 34 - 35 26