Foci

2015.04.27. 12:19

Megyei II.: Nem kegyelmezett a Lajoskomárom, a Baracs, és a Sárosd, nincs az élen változás

Székesfehérvár – Fejér megye másodosztályú labdarúgó-bajnokságának 24. fordulójában, szép időben, sok gólt láthattak a szurkolók.

Osz Car csoport:

Kápolnásnyék-Bakonycsernye 2-5 (0-4)

50 néző, Vezette: Kovács Zoltán

Kápolnásnyék: Szabadi – Szentgyörgyi (Bernáth), Fazekas, Őri, Kollár (Németh Zs.) – Peng, Varga J., Silhány, Ribi – Tóth B., Pál.

Bakonycsernye: Lukács (Dreska) – Schneider, Mészáros B., Strommer, Fodor – Právics, Varga A., Varga J., Szolnoki (Boros) – Monostori (Bocska), Simek Cs. (Purgai). Edző: Varga Jenő

Gól: Varga J. (89.), Ribi (90.), illetve Fodor (23.), Simek Cs. (31., 39.), Strommer (33.), Varga A. (70.)

Jók: Ribi illetve Strommer, Právics, Varga A., Simek Cs.,

A 23. percben Právics Krisztián adta középre a labdát Fodor Krisztián, pedig 10 méterről a kapu bal oldalába fejelt. 0-1. A 31. percben egy lecsorgó labdát Simek Csaba 20 méterről, kapásból lőtt a hazaiak kapujába. 0-2. A 33. percben remek kényszerítőzés után Strommer Miklós kerül helyzetbe, lövésébe Szabadi Pál beleütött ugyan, de a labda így is bevánszorgott a kapuba. 0-3. A 39. percben Simek Cs. 20 méterről elvégzett szabadrúgása utat talált a hazai kapuba. 0-4. A 70. percben Právics cselezgetett a hazai kapu előtt, majd mesteri labdát ad Varga Aurélnak, aki a kapust kicselezve lőtt a hálóba 0-5. A 89. percben Varga József szabadrúgása megpattant a sorfalon, és a hálóban kötött ki. 1-5. A 90. percben Ribi Csaba cselezte be magát a büntetőterületre és éles szögből bombázott a hosszú pipába. 2-5.

Pusztavám-Kőszárhegy 3-0 (1-0)

V: Tóth III László

Pusztavám: Kiss V. – Rozembaum, Kertai, Klein, Bordács (Katóka M.) – Magosi, Kocsis, Zóka (Netzkár), Katóka R. – Zséfár, Czéh. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Kőszárhegy: Zsidó – Szabó M., Nagy P., Borsos, Pereczes – Nagy A. (Vörös), Lencsés (Kaposvári), Rózsás (Tóth N.), Varga D. – Szőlősi, Berkei. Szakmai igazgató: Nagy József

Gól: Zóka (38., 66.), Katóka R. (74.)

Pátka-Vál 0-2 (0-0)

Vezette: Szabó Attila

Pátka: Csikesz – Orosz (Molnár Zs.), Polányi (Sinka), Krell, Kővári – Herczeg, Füri, Szakács, Kéri P. (Kovács Z.) – Fülöp (Ihász), Takács V.

Vál: Borostyán – Mayer, Indi, Burián, Huszár – Szoboszlai, Jakab (Kecskés), Zágoni L., Pereczes – Zágoni R. (Szalai G.), Komlódi (Fehér).

Gól: Pereczes (46.), Kecskés (93.)

Kiállítva: Zágoni L. (55.)

Jók: Krell, Takács V. illetve Borostyán, Burián, Pereczes

Az első félidő kiegyensúlyozott, kemény küzdelmet hozott. A 35. percben egy szabadrúgást követően Krell Tamás fejelt a kapuba, azonban a gólt szabálytalanság miatt a játékvezető érvénytelenítette. A 46. percben a hazai csapat figyelmetlenségét kihasználva Pereczes Péter megszerezte a vezetést a vendégeknek. 0-1. Az 55. percben Zágoni Levente a kiállítás sorsára jutott. A vendégcsapat ezután kontrákra rendezkedett be, a hazaiak több lehetőséget is kidolgoztak, azonban azok rendre kimaradtak. A Vál a 93. percben egy eladott labda után bebiztosította győzelmét Kecskés Krisztián révén. 0-2.

Mány-Bodajk 4-3 (1-1)

Csabdi 200 néző, Vezette: Szabó János

Mány: Szabó B. – Schnobl (Bukó), Szabó Á., Apostagi, Szabó L. – Horváth G., Radovics ., Balla (Jakab), Doma – Méhész, Magony (Kern)

Bodajk: Pirik – Nagy K. (Vincze V.), Falvai, Wachtler G., Polczer – Palkovics, Molnár T., Erdei (Babicsek), Hudák – Gergő, Kovács T. Edző Wachtler János

Gól: Méhész (45., 85.), Kern (53., 93.), illetve Babicsek (41., 50.), (65.)

Kiállítva: Wachtler G. (45.)

Jók: Szabó Á., Méhész, Kern, Doma, Radovics illetve Pirik, Babicsek

A 41.percben Babicsek Imre góljával a vendégek szereztek vezetést. 0-1. Még a félidő vége előtt, a mányiak csatárát, Doma Ernőt buktatták a 16-oson belül, a hevesen reklamáló Wachtlert Gábort a játékvezető kiállította, a büntetőt pedig Méhész Bence vágta biztosan a bodajki kapuba. 1-1.

Emberelőnye tudatában a Mány nagy elánnal kezdte a második félidőt, a vendégek gyors ékei mégis veszélyt jelentettek. Egy ilyen kontrából a bevetődő Babicsek szép gólt fejelt, 1-2. Három perc múlva azonban a frissen beállt Kern Ádám egyenlített. 2-2. Támadott a Mány, egy gyors ellentámadás mégis elért a hazai kapuig, ahol szabálytalankodtak a hazai védők. A megítélt büntetőt Gergő Zsolt biztosan értékesítette. A Mány ezután mindent egy lapra feltéve támadott, és a 85.percben Méhész pofozott be egy levágódó labdát. 3-3. Majd a 93. percben Radovics Márton távoli bombáját, a jól védő Pirik Ferenc tolta a kapufára, de a bevetődő hazaiak közül Kern lőtte be a győztes gólt. 4-3.

Iszkaszentgyörgy-Fehérvárcsurgó 2-4 (1-4)

Vezette: Wehovszky Gergő

Iszkaszentgyörgy: Gyarmati – Kéri N., Machata (Osváth), Balla K., Zámbó – Szigetvári (Tóth P.), Balla T., Nyers, Tóth Á. (Kovács J.) – Fábián, Csapcsár. Vezetőedző: Molnár János

Fehérvárcsurgó: Guti – Bernáth, Lascsik (Huszár), Nagy B., Nagy M. – Varga L. (Bernáth), Kindl, Baksa, Egyed (Györök) – Répási (Stumpf), Györe. Vezetőedző: Mesics János

Gól: Nyers (11.), Tóth P. (90.), illetve Egyed (3.), Répási (8.), Varga L. (14.), Kindl (35.)

A Szent György Napok miatt Iszkaszentgyörgyön került sor a találkozóra, amely így sorozatban az ötödik idegenbeli fellépése volt a Fehérvárcsurgónak. A mérkőzést kissé enerváltan kezdő iszkai csapat hamar kétgólos hátrányba került, majd nagy elánnal estek egymásnak a csapatok, és a nyílt sisakos támadójáték során felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A második félidőben alábbhagyott a játék irama, több helyzetet dolgozott ki a Fehérvárcsurgó, de gólt az Iszkaszentgyörgy csapata szerzett egy sorfalon irányt változtató szabadrúgás góllal. Megérdemelt csurgói győzelem született.

Kajászó-Pázmánd 4-3 (1-1)

Vezette: Cérna János

Kajászó: Marton – Marton, Chevriat, Székely, Kovács A. – Pintér, Varga A., Farsang (Katona), Szabó B. – Kamocsa, Höltzl.

Pázmánd: Lőrincz – Farkasfalvi, Végh, Csernik (Torma), Dömsödi – Sajó, Boda, Kerkuska (Bauer), Glócz (Lukács) – Varga V., Krómer. Vezetőedző: Köllő Zoltán

Gól: Pintér (30.), Höltzl (50., 74.), Kamocsa (70.), illetve Krómer (12.), Bauer (52.), Glócz (53.)

A Csákvár FC II-Pettend találkozó elmaradt, a vendégek nem utaztak el Csákvárra.

Agárdi Termál csoport

Adony-Kulcs 3-2 (1-1)

Vezette: Vitányi László

Adony: Hamar – Nebucz, Szabó B., Németh R., Pálinkás – Szántó, Auer, Erdei (Takács I.), Németh T. (Böjte) – Csorba T., Varga Z. (Oláh). Vezetőedző: Csorba József

Kulcs: Nagy K.- Komáromi, Godó, Mészáros Á. (Varjú), Ócsai – Mácsfalvi, Simon N., Mohácsi, Balogh D. – Szilva, Fekete (Balla). Vezetőedző: Boncz Gábor

Gól: Csorba T. (39., 60.), Nebucz (83.), illetve Balogh D. (43.), Fekete (57.)

Jók: Nebucz, Csorba T., Szántó, illetve Nagy R., Simon M.

A két szomszédvár rangadóján az első félidőben kiegyenlített, küzdelmes, de gyenge színvonalú játék alakult ki. Egy-egy gól született mindkét oldalon Csorba Tibor illetve Balogh Dávid révén. A második játékrészben nagyobb sebességre kapcsoltak a csapatok, a játék színvonala is emelkedett. Itt ismét Csorba, valamint Fekete György volt eredményes. 2-2 –es állás után Nebucz Ferenc 25 méteres bomba szabadrúgásgólja döntötte el a mérkőzést.

Nagylók-Káloz 3-0 (0-0)

Vezette: Hajdu Balázs

Nagylók: Szloboda – Erős P., Fauszt, Kiss M., Tórizs – Erős Z., Határ, Fodor (Fűrész), Molnár T. (Molnár Cs.) – Killer P. (Vörös B.), Killer M.

Káloz: Takács L.- Pál, Baranyai, Tóth B. (Schneider), Fazekas – Ludányi, Tóth M., Somogyi V., Vörös G. (Horváth R.) – Jasztrapszky, Czövek (Takács T.)

Gól: Tórizs (59.), Killer M. (86., 88.)

Mezőszilas-Enying 0-0 Vezette: Kalauz László

Mezőszilas: Papp Cs. – Kiss Gy., Fehér, Sülyi, Paulovics – Kovács Z., Szegedi T., Kutasi, Bajor (Szilágyi) – Kopácsi, Szegedi I.

Enying: Dobai – Dicső, Spergli, Kovács L., Molnár Z. – Iker, Szőke, Halász, Nagy L. – Lovizer (Szántó), Blaski (Balogh Gy.). Vezetőedző: Gergics Jenő

Pusztaszabolcs-Aba-Sárvíz 5-3 (2-0)

V: Nagy L. I.

Pusztaszabolcs: Vágó – Budai, Kenyeres, Csanádi, Dombi – Bakos (Schrick), Imre (Kovács B.), Nagy Á., Székely (Balogh Z.) – Tóth N., Joó (Györök).

Aba-Sárvíz: Tóth D.- Esze A. (Madácsi), Nagy L., Lakk, Tóth R. – Esze T., Ilyés, Tóth R., Gyuricza – Máyer (Kulcsár), Simon M. (Balogh T.). Vezetőedző: Bor Dezső

Gól: Dombi (9.), Imre (14.), Bakos (50.), Györök (53.), Kovács B. (83.), illetve Kulcsár (74., 88.), Lakk (82.)

Nagykarácsony-Lajoskomárom 0-5 (0-2)

V: Géró

Nagykarácsony: Turi – Harasztia, Petrovics, Nyul, Jámbor – Simon Zs., Wadolowski, Kovács G. (Szabó M.), Gaszler T. – Brogyányi, Gál I. (Gaszler L.). Vezetőedző: Mergl István

Lajoskomárom: Szabó N. – Szakáts, Vései, Bogár, Szili – Balogh M. (Kunos), Tulok (Csulik), Kleiber, Cseke – Reichardt (Vinczellér), Paluska. Vezetőedző: Kecskés József

Gól: Paluska (13., 86., 88.), Reichardt (33.), Vinczellér (79.)

Sárosd-Soponya 9-0 (6-0)

Vezette: Horváth II József

Sárosd: Pap – Meszlényi (Arany), Sipos (Egerszegi), Somogyi, Béres Z. – Truszek, Rottmann, Kargl (Tiber Sz.), Tornyai – Dvéri Zs. (Kövecses), Tanárki (Vinkler). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Soponya: Albert (Varga D.) – Szücs K., Varga A., Joó F., Joó T. – Grega, Budai, Radnics, Miklós – Dr. Gyenis, Sütő.

Gól: Sipos (9.), Tanárki (11., 13., 25., 41., 51., 58.), Dvéri Zs. (40.), Tiber Sz. (81.)

Jók: A teljes hazai csapat.

A hazaiak támadólag léptek fel, amelynek hamar meglett az eredménye Sipos Jenő fejelte a labdát a hálóba. Majd ezután a további gólokat szerezve meg sem álltak egészen hatig. A második félidőben már rengeteg helyzetet el is puskáztak, de azért háromszor még betaláltak.

LMSK Masita-Szabadegyháza 1-2 (1-2)

V: Varga György

LMSK Masita: Kovács Z. – Szabó A., Gyenis, Tombor, Cziczinger – Sütő, Zalatnai, Nasta, Pómizs (Tímár) – Hornyák, Nagy B. Vezetőedző: Kovács István

Szabadegyháza: Zámbó – Vizi, Vida, Kosaras, Sági – Szalai D. (Godra), Szaniszló, Csupor, Bartos – Tóth P., Bozai (Urbán).

Gól: Sütő (7.), illetve Tóth P. (11), Vizi (43.)

Kiállítva: Csupor (83.)

Baracs-Seregélyes 7-0 (4-0)

Vezette: Barabás Mihály

Baracs: Tóth N. – Mészáros S., Hír, Meggyes, Hepp (Wachter) – Prókai, Bartók S., Éliás (Szurma), Sebestyén (Suplicz) – Sági, Cséza (Idei). Vezetőedző: Fink Viktor

Seregélyes: Ács – Kovács J., Druzsin, Szabó F., Horváth T. (Deák) – Princz, Nagy B., Benczik, Takács R. – Zsilovics (Dezső), Polányi. Vezetőedző: Szabó József

Gól: Meggyes (8.), Bartók S. (17.), Mészáros S. (20.), Sebestyén (36.), Prókai (55., 57.), Szurma (76.)

16. Seregélyes 24 4 3 17 30 - 60 12

A Baracstól 4, a Soponyától, a Mezőszilastól 1-1, a Seregélyestől 3 pont levonva.

1. Pusztavám 23 18 3 2 65 - 18 57

2. Vál 23 15 5 3 61 - 27 50

3. Bakonycsernye 22 15 2 5 89 - 32 47

4. Bodajk 23 12 4 7 44 - 26 40

5. Mány 23 10 4 9 52 - 51 34

6. Pátka 22 10 4 8 36 - 37 34

7. Kajászó 22 9 4 9 45 - 53 31

8. Fehérvárcsurgó 22 8 4 10 35 - 36 28