Foci

2015.10.11. 19:39

Megyei I.: rászámoltak a Bicskére, kiütés

Székesfehérvár - Remek egyéni teljesítmények a Fejér megyei I osztályú labdarúgó bajnokság 10. fordulójában.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő _Mezőfalva 2-1 (1-0)

Gárdony, 80 néző

Vezette: Wittner József

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai - Szabó G., Pribék, Pápai, Ambrus (Klauz) - Janovics, Meggyes, Pleszkán (Nagy D.), Vámosi - Bognár Gy. (Bogács), Sowunmi (Nagy Á.). Vezetőedző: Zimmerman Tamás

Mezőfalva: Papp Z. - Szabó Cs., Huber,, Boros, Nagy M, - Bozóki (Tibold), Mekota, Balázs, Balogh I. - Váradi (Balogh D.), Sümegi.

Gól: Sowunmi (25), Vámosi (77), illetve Balogh I. (48),

Jók: Vámosi, Sowunmi Bognár, illetve Balogh I., Huber

Már az első perctől támadólag léptek fel a hazaiak, és sok helyzetből egyet ki is használtak. Bognár György indította Vámosi Dávidot, aki Sowunmi Attilához továbbítot, aki 7 méterről lőtt a hálóba. Folyamatosan támadásban volt a hazai csapat, sok helyzetet dolgoztak ki, de a befejezésekbe mindig valami hiba csúszott. A második félidő harmadik percében a gárdonyiak hibája után Balogh Imre indult a bal oldalon és Viniczai Ádám lába alatt a hosszú sarokba lőtt.. Ezután mindkét oldalon adódtak lehetőségek, Szabó Gergely az egyik, míg Boros Benjamin a másik oldalon találta el a kapufát. A 77 percben Pribék Patrik kiugratta Vámosit, aki a kifutó Papp Zoltán fölött a kapu közepébe lőtte a labdát.

A hazai csapat ha kihasználja első félidei lehetőségeit, sokkal könnyebb dolga lett volna.

Ercsi -Polgárdi Vertikál 8-0 (2-0)

Ercsi 100 néző

Vezette: Tóth III. László

Ercsi: Hodula - Gróf (Drapcsik), Rapai, Kővári, Szalánczi - Varga K., Hosszú (Farkas J.), Kondreska (Nagy V.), Nagy R. (Laczkó) Flórián (Cseppen), Ivacs. Vezető-edző: Gróf András

Polgárdi Vertikál: Rapali - Horváth Á. (Ősz), Farkas D. (Kelemen), Nemes, Csizmadia - Petrovics, Radács, Bencze, Borostyán - Kosztolányi, Magda. Vezetőedző: Viktor Ferenc

Gól: Flórián (35., 56.), Szalánczi (41.), Kővári (58.), Ivacs (75., 79., 87.), Laczkó (83.)

Kiállítva: Kővári (66.)

Jók: Szalánczi, Ivacs ill:Farkas D.

Jól kezdtek a fiatalokból álló vendégek és egy kis szerencsével vezethettek volna, köszönhetően a hazai csapat bizonytalanságának. A 35. és a 41. percben eldőlt a mérkőzés, előbb Flórián Ádám, majd Szalánczi Gergő volt eredményes. A második félidő első tíz percében még tartotta magát a Polgárdi, ám utána beindult az Ercsi. Az első öt találat pontrúgásból vagy pontrúgás után esett. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Farkas Dániel kényszerű cseréje után , szétesett a vendégek védekezése. Kővári a 64. percben második sárgával a kiállítás sorsára jutott.

Martonvásár- Lajoskomárom 1-5 (0-2)

Martonvásár, 80 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Martonvásár: Nagy Gy. - Szilágyi I., Szigeti (Varga L.), Lepsényi, Magyar B. - Bognár K., Udvaros (Horváth Zs.), Hernádi, Bozsó Hermann, Berczi. Vezetőedző: Patkós Csaba

Lajoskomárom: Kajári - Szakáts, Vései, Kovács L., Szili - Juhász M., Kövecses, Tulok (Csulik), Cseke - Paluska, Reichardt (Csizmadia R.). Vezetőedző: Kecskés József

Gól: Magyar (51.), illetve Juhász M. (1.), Reichardt (39.), Paluska Krisztián (57., 65., 71.)

Kiállítva: Hermann (55.)

Különböző nehézségek miatt a a hazaiak nagyon tartalékosan léptek pályára. Rögtön az első támadásból gól ért el a Lajoskomárom, a hazai védők eladták a labdát, Juhász Márton tört kapura és a hazaiak kapusát is kicselezve a hálóba lőtt. A Martonvásár irányította a továbbiakban a játékot de helyzetet nem sikerült összehozniuk. Majd a semmiből növelte előnyüket a vendégek, Reichardt Bálint 25 méteres szabadrúgására későn vetődött Nagy Gyula és máris kettővel vezetett a Lajoskomárom.

A szünet után próbáltak szépíteni a hazaiak, és a nyomás végül góllá érett, Magyar Balázs büntetőjével faragtak a hátrányból. Az 55. percben Hermann Tamás szabálytalankodott utolsó emberként, a játékvezető jogosan ki is állította. Kitámadtak a martoniak, a Lajoskomárom háromszor is a gólvonalról mentett, a másik kapu előtt kialakított lehetőségeit pedig kihasználta. Paluska Krisztián mesterhármast lőtt, és magabiztossá tette a vendéggyőzelmet. A hazai csapatnál a sok sérült és az újabb eltiltottnak köszönhetően nagy fejtörést okoz a jövő heti kezdő összeállítása.

Jók: a hazaiaktól senki, Paluska (a mezőny legjobbja), Kajári, Juhász M.

Puskás Futball Club Kft. III. -Tordas 1-3 (0-1)

Felcsút, 150 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Puskás Futball Club Kft. III.: Apkó - Szabó D., Radó, Nagy S. (Heitler), Mérten (Kotasz) - Szelei (Gál T.), Gálos, Magyari, Horváth Á. (Komáromi) - Török M., Tóth A. (Kóbor). Vezetőedző: Sipos Zoltán

Tordas: Heim - Endrefalvi, Bajzát, Szép, Kun - Suha (Báhidszki), Szmok (Kerényi), Hadnagy, Farkas Zs. (Szabó T.) - Vörös F. (Lábas), Madaras. Vezetőedző: Hámori György

Gól: Magyari (75.), illetve Farkas Zs. (7., 60.), Madaras (84.)

Jól kezdtek a hazaiak, egy szép fejest szerencsésen hárított Heim Attila. Majd egymás után kétszer is óriási hibát vétettek a hazai védők, amit Farkas Zsolt használt ki, és máris vezetett a Tordas. Ezek után meddő mezőnyfölényben játszott a Puskás, de csak egy helyzetet sikerült kidolgozniuk, amit kapu mellé lőttek. A második félidőre szerkezeti váltással próbálkoztak a hazaiak, két csatárral próbáltak rohamozni, a Tordas pedig kedvére kontrázhatott. Ennek meg is lett az eredménye, és a két további gól mellett még két kapufát is rúgtak, így megérdemelten vitték el a három pontot ezen a határozott és kemény meccsen.

Szár- Mór 1-7 (0 3)

Szár, 50 néző

Vezette: Nagy Károly

Szár: Sztányi - Fenyvesi, Szabó T., Pozsgai, Haász Boros Z., Farkas B., Géber, Juhász A. (Iváncsik) - Orbán (Németh E.), Krautszíder. Vezetőedző: Lacza Albert

Mór: Kiss M. - Szabó B., Hahn (Perina), Végvári, Tar Osgyán (Mayer), Kaszás, Handl, Petruska Köbányai, Klémán (Balog).

Gól: Boros (77.), illetve Petruska (29., 43., 57., 69., 71., 87.), Hahn (44.)

Jók: Boros, illetve Petruska (a mezőny legjobbja), Osgyán, Kőbányai

A Mór a 29. percben Petruska Daniel 40 méteres lövésével szerzett vezetést, Sztányi Bálint mellényúlt a labdának. Két perc volt hátra az első félidőből, mikor Orbán Dániel buktatta Klémán Mátét, a megítélt büntetőt Petruska értékesítette. De még nem volt vége, a 44. percben a kapu előtt pattogó labdát Hahn Gergő kotorta a kapuba. A második félidőben is folytatódott a Petruska parádé. Előbb egy Boros Zoltán által eladott labdára csapott le, majd két perc alatt újabb két találatott szerzett Kőbányai Levente átadásai után. A hazaiak Németh Erik ellen elkövetett szabálytalanság után rúghattak tizenegyest, amit Boros Zoltán értékesített. De Petruska Danielé volt a zárszó, a 88. percben ő állította be a végeredményt.

Petruska Daniel (a labdával) ezen a hétvégén elemében volt, és féltucat góllal szomorította most a Szár csapatát
Fotó: Molnár Artúr

Iváncsa- Sárosd 6-2 (4-0)

Iváncsa, 120 néző

Vezette: Nagy II. László

Iváncsa: Boldog - Márki (Serfőző), Aradi, Nédó, Jankovics (Csikesz) - Facskó, Balogh L., Berényi (Péczeli), Sinka (Mondovics) - Fodor G. (Bartha), Szauter. Vezető-edző: Miskovicz Bálint

Sárosd: Somogyi - Arany T., Rottmann, Somogyi, Rauf - Meszlényi, Dvéri (Susa), Vinkler, Truszek (Kargl) - Tornyai, Ladányi (Falvai). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Sinka (1.), Aradi (13.), Facskó (27., 82.), Berényi (41., 50.), illetve Dvéri (55.), Kargl (90.)

Jók: egész hazai csapat, illetve Dvéri ,Vinkler ,Tornyai

Sinka Rajmund már az első percben megszerezte a címvédő vezető találatát.Húsz méterről leadott lövése két vendég védőn is megpattanva a kapufáról került a kapuba. Az Iváncsa egy jobb oldali szögletet követően megszerezte második találatát, Aradi Csaba fejese révén. A 27.percben Facskó József jobbal éles szögből kilőtte a hosszú sarkot. Még a félidő vége előtt Berényi Balázs, Balogh László passzából 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Az 50.percben Fodor Gergely remek centerezését Berényi Balázs kotorta a rövid sarokba. Öt perc múlva szépített a Sárosd, Dvéri Zsolt a jobbról érkező beadást közelről a felső sarokba vágta. Nyolc perccel a lefújás előtt Facskó József szögletét Somogyi Barna csak a gólvonal mögül tudta kiütni. A legvégén jött a vendégek második találata. Dvéri Zsolt 25 méterről elvégzett pontrúgását Kargl Balázs csúsztatta a hazai kapuba. Az Iváncsa újabb győzelme nem forgott veszélyben, bár a Sárosd a második félidőben több gólhelyzetet is kialakított. A látottak alapján a hazaiak ilyen arányú győzelme is teljesen mértékben megérdemelt.

Sárszentmiklós-Bicske 13-0 (5-0)

Vezette: Kovács Róbert

Sárszentmiklós: Deák M. - Gráczer (Németh K.), Tóth Zs., Szabó Sz. (Horváth I.), Hegedűs - Nagy K. (Görög Á.), Lajtos, Gráczer, Demeter (Sükösd) Bezerédi, Nagy Á. (Biró B.)

Bicske: Bognár D. - Máté, Bognár S., Jakab, Molnár N. - Tokaji, Jaklin, Sólyom, Kovács A. - Pásztor L., Jelinek. Vezetőedző: Nyigri Richárd

Gól: Gráczer Bálint (11, 88), Bezerédi Ádám (14, 46, 89), Molnár Norbert (öngól) (31), Szabó Szabolcs (41), Nagy Krisztián (45), Németh Kristóf (57), Görög Ákos (63), Sükösd Gergő (75), Lajtos András (80), Biró Bence (81),

Jók: Bezerédi, Hegedűs Gy., Lajtos

Szemerkélő esőben lejátszott mérkőzésen a hazaiak tetszés szerint érték el góljaikat, és már a félidőben öt gólla vezettek. Gráczer Bálint és Bezerédi Ádám indította be a gólgépet, amit Molnár Norbert öngólja követett. majd Szabó Szabolcs és Nagy Krisztián kösöznt be.

A második félidőben még jobban felpörgött a hazai csapat, és újabb nyolc góllal terhelte meg a Bicskeiek hálóját.

A Sárszentmiklósiak a teljes mérkőzésen irányították a játékot. Bezerédi Ádám három gólig jutott, Gráczer Bálint kettőt, rajtuk kívül szintemidenki betalált még, így totálisan kiütötték a vendégcsapatot. akiknek még szórványos ellentámadásra sem volt lehetősége, ezzel elszenvedték a forduló legnagyobb arányú vereségét. Nem erre a dicsőségre vágytak Bicskén.

Tudósítók:

Flórián Gábor (Ercsi), Nédó Géza (Pusztavám), Gémesi Zsolt (Iváncsa), Süle Barnabás (Martonvásár), Szántó Gáspár (Sárszentmiklós), Sipos Zoltán (Felcsút), Lacza Albert (Szár), Balogh Balázs (Gárdony)

Összeállította: Szupkai Gábor

Pusztavám -Velence FQL System 2-5 (0-3)

Pusztavám, 50 néző

Vezette: Szücs László

Pusztavám: Hadnagy - Czéh (Góbi), Rozembaum, Kertai, Zséfár - Jullich (Veress), Magosi, Katóka, Nagy G. - Zóka, Molnár D. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Velence FQL System: Barsch - Totsche, Kanyó (Fésűr), Bognár I. (Ambrus), Dukon - Kovács K. (Tóth A.), Szalai, Gulyás-Kovács, Varga Z. (Csikesz) - Schäffer (Király P.), Király J. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Zóka (79.), Katóka (87.), illetve Gulyás-Kovács (3.), Szalai (28., 34.), Király J. (52., 85.)

A 3. percben már megszerezte vezetését a Velence FQL System. Egy szabadrúgást Gulyás-Kovács Géza nagy nyugalommal csavart a bal felső sarokba. Hadnagy Péter beadást várt. 0-1. A 28. percben balról végzett el egy szöglerúgást Gulyás-Kovács Géza, aki az 5-ösön álló Szalai Pál fejére varázsolta a labdát, aki nem hibázott. 0-2. Hat perccel később mintaszerű háromszögelést láthattunk a velencei fiúktól. Szalai Pálnak már csak annyi volt a dolga, hogy a sakk-matt helyzetet értékesítse. Meg is tette! 0-3.

Fordulás után az 52. percben Gulyás-Kovács Géza végezhetett el egy szögletet, aki a hosszú saroknál álló Király Jánoshoz emelte a labdát, aki a kapus mellett a hálóba pördítette a labdát. 0-4. A 79. percben szépített a hazai együttes: mintaszerű összjáték után Zóka Richárd 14 méterről bevette Borsch Gábor kapuját. 1-4. Király János a 85. percben a fáradni látszó hazai védelem mellett újabb gólt szerzett. 1-5. A Pusztavám nem adta fel, lelkesen támadott tovább, melynek meg is lett az eredménye. A 87. percben Katóka Richard beverekedte magát az 5-ösre, lőtt, és a labda a hálóban kötött ki. 2-5.

Változatos, jó mérkőzést játszott egymással a két csapat, kiváló játékvezetés mellett!