Foci

2015.08.16. 19:30

Megyei I.: szép sikert ért el a Polgárdi, az Iváncsa nehezebben, a Mór és a Velence könnyedén vette a napi akadályt

Székesfehérvár - A megyei I osztályú labdarúgó bajnokság 2. fordulójában több pályán is gólszüretet láthattak.

Ercsi-Martonvásár 1-2 (0 2)

Ercsi, 100 néző

Vezette: Wittner József

Ercsi: Gaál - Varga K. (Laczkó), Rapai (Drapcsik), Kővári L., Szalánczi Gróf (Tolnai), Hosszú (Flórián), Ivacs, Nagy R. - Sárdi, Farkas J. Vezetőedző: Gróf András

Martonvásár: Strommer - Hernádi, Lepsényi, Udvaros, Hermann - Neuvert (Kelechi), Kővári F., Magyar B., Molnár A. (Szigeti) - Szilágyi (Bognár K.), Radics. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Nagy R. (81.), illetve Udvaros (10.), Magyar B. (36.)

Kiállítva: Ivacs (73.), illetve Hermann (66.)

Óvatos tapogatózás után a 10. percben szinte a semmiből Udvaros Zsolt megszerezte vezetést a vendégcsapatnak. 0-1. Bátortalanul és elképzelés nélkül játszott a Kinizsi, amiért a 36. percben meg is kapták a büntetést az ellenféltől, Magyar Balázs lépett ki és gurított a hazai kapuba. 0-2. A második félidőben aztán enyhe fölényben játszott az Ercsi, de csak szépítésre futotta a csapattól. A 81. percben Flórián Ádám labdáját Nagy Richárd Benjamin helyezte higgadtan a hálóba. 1-2. Gyenge színvonalú mérkőzésen az Ercsi nem tudott helyzetet kialakítani. A semmit nem akaró Martonvásár három kapura lövésből két gólt szerzett.

Polgárdi Vertikál-Sárosd 2-0 (0-0)

Polgárdi, 200 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Polgárdi Vertikál: Rapali - Farkas D., Petrovics, Nemes (Kelemen), Csizmadia G. - Ősz, Borostyán, Csizmadia D. (Bodolai), Magda Kosztolányi, Benis (Szitai). Vezetőedző: Viktor Ferenc

Sárosd: Somogyi B. - Meszlényi (Béki), Somogyi Sz., Falvai, Rauf (Susa) - Truszek, Tornyai T., Kargl, Dvéri Zs. (Vinkler) - Ladányi (Arany), Tiber Sz. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Csizmadia D. (50.), Szitai (71.)

Kiállítva: Borostyán (56.), Szitai (88.) illetve Falvai (69.)

Jók: az egész csapat illetve Tiber Sz.

Egy rendkívül motivált Polgárdi lépett pályára a településről elszármazott, és ezen a mérkőzésen, a kispadon vezetőedzőként visszatérő Viktor Ferenc irányításával. A fiatalokkal telitűzdelt vendéglátók vakmerően mentek előre már az első percektől fogva, és ennek az eredménye igazán a szünet után csúcsosodott ki. Az első negyvenöt perc kiegyenlített játékot hozott, bár Tiber Szabolcs a 43. percben távoli lövéssel a kapufát találta telibe. A szünet után beszorította kapuja elé a vendéglátó ellenfelét, az 50. percben Csizmadia Dávid értékesített egy beadást. 1-0. Majd az 56. percben Borostyán Balázst kiállította a játékvezető, de ez nem törte meg a Polgárdi csapatát. A 71. percben az első bajnokiján pályára lépő Szitai Krisztián szintén egy beadás után eldöntötte a három pont sorsát. Más kérdés, hogy a hajrában ő is, és Falvai Dániel is korábban fejezte be a találkozót. A 85. percben sem állt be védekezni a Polgárdi, dicséretükre legyen mondva letámadtak, és újabb találatokat akartak elérni.

Meggyűlt a baja a hétvégén a házigazda Polgárdi védőivel a Sárosd csapatkapitányának, a kékben játszó Kargl Balázsnak
Fotó: Koppán Viktor

Puskás FC III-Velence FQL System 0-10 (0-4)

Felcsút, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor

Puskás FC III: Zima - Szabó D., Nagy S., Jónás, Sebján (Nagy B.) - Gálos, Kotasz (Kóbor), Török (Vabrik), Pálfi Mérten, Tóth A. Edző: Sipos Zoltán

Velence FQL System: Barsch - Ambrus S., Kanyó (Knausz T,), Kovács K., Dukon (Totsche) - Gulyás-Kovács, Csikesz Z., Varga Z. (Schäffer), Bognár I.(Szalai P.) - Király P., Király J. (Kamocsa). Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Varga Z. (7., 15.), Király J. (33.), Király P. (40, 47., 76.), Csikesz Z. (48., 57., 78.), Szalai P. (78.)

Jók: illetve Király P., Csikesz Z., Varga Z., Király J., Szalai P.

Dinamikus játékkal, kiütéses, és ilyen arányban is teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Velence a rendkívül gyenge napot kifogó felcsútiak felett. A vendégek lényegében háromszor öt perc alatt elintézték a rettentően sok egyéni hibát vétő ellenfelüket.

Bicske-Mór 0-6 (0-2)

Bicske, 250 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Bicske: Bognár D. - Máté, Bencze, Sólyom, Szarvas Oláh, Jelinek, Németh Zs., Jaklin - Szűcs Sz. (Bognár S.), Jakab. Vezetőedző: Nyigri Richárd

Mór: Kiss M. - Bátki, Hahn (Joó), Végvári, Tar B. - Osgyán (Németh B.), Gál D., Petruska, Mayer (Balog G.)- Kőbányai L. (Szabó B.), Perina (Klémán M.). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Petruska (23., 53.), Perina (36.), Németh B. (84.), Klémán M. (86.), Szabó B. (88.)

Jók: Bencze, Bognár D., Németh Zs. illetve Perina, Végvári, Majer, Tar B., Gál D.

A 10. percben jobboldali szöglet után Perina Márk a kapufát találta el. A 23.percben jobboldali támadást követően a kiugró Petruska Daniel a kapus fölött a kapuba emelt. 0-1. A 25. percben Osgyán Máté tört a 16-oson belülre, Oláh András ellökte, a megítélt 11-est Petruska lőtte, Bognár Dezső azonban remek vetődéssel hárította. A 36.percben Mayer Dávid futott el a jobb oldalon, a visszapasszt Perina a hosszú sarokba lőtte. 0-2. Az 53. percben Petruska mintegy 30 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, a labda védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba. 0-3. A 84. percben Németh Bálint kevergetett a jobb oldalon, majd a hosszú sarokba emelt. 0-4. Két perc elteltével Klémán Máté nagyszerű keresztlabdát kapott, és a hosszú sarokba lőtt. 0-5. A lefújás előtti percben Szabó Bence lőtt kapura, és állította be a végeredményt. 0-6. A szebb napokat látott BTC ellen ilyen arányban is megérdemelten a Mór.

Mezőfalva-Pusztavám 2-2 (1-0)

Mezőfalva, 150 néző

Vezette: Lak Balázs

Mezőfalva: Papp Z. - Bozóki D., Szili Z., Szabó Cs., Benczik (Balogh I.) - Huber, Balázs, Móricz, Tóth Á. - Boros (Cséplő), Bozoki. Vezetőedző: Masinka László

Pusztavám: Kiss V. (Hadnagy P.) - Netzkár (Horváth R.), Rozembaum, Kertai, Nagy M. - Magosi, Zséfár, Molnár D., Katóka (Csepi) Molnár A. (Lascsik), Zóka. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Gól: Móricz (40., 93.) illetve Molnár D. (77.), Katóka (87.)

Jók: illetve Zséfár, Molnár D.

A számtalan hazai helyzetből csak egyet tudott értékesíteni Masinka László csapata az első negyvenöt percben. A 40. percben Balázs Sándor húzta meg a mezőfalvi támadást a jobb szélen, beadására Móricz Csaba érkezett remek ütemben, és lőtte be a labdát Kiss Viktor mellett. 1-0. Pihenőt követően több veszélyes támadást láthattunk mindkét oldalon, de találat csak a 77. percben esett a Mezőfalva védelmének hibájából Molnár Dávid egyenlített. 1-1. A 85. percben Móricz jobb oldali szögletét éppen csak fölé fejelte Szabó Csaba, majd szintén a vendég kapu előtt 18 méterre Balázst buktatták. A szabadrúgásból lepattanó labdából a Pusztavám épített támadást, melyet Katóka Richárd fejezett be eredményesen. 1-2. Mezőfalva azonban nem adta fel, a 93. percben Móricz buktatása után szabadrúgásból Huber Balázs ívelhetett kapu elé. A mezőfalviak csatára Móricz ezúttal is résen volt. 2-2.

Tordas-Lajoskomárom 3-2 (2-2)

Tordas, 170 néző

Vezette: Szabó János

Tordas: Heim - Kőszegi, Németh J., Mezei, Suha (Endrefalvi) - Hadnagy, Bakos, Madaras (Kerényi), Kun (Kőkuti) - Vörös (Márkus, Szép), Farkas Zs. Vezetőedző: Csillag Szilveszter

Lajoskomárom: Kajári - Szakáts, Vései, Tulok, Kovács L. - Juhász M., Kövecses, Reichardt (Csizmadia R.), Szili B. (Csulik) - Paluska, Kunos (Cseke). Vezetőedző: Kecskés József

Gól: Madaras (13., 47.), Endrefalvi (27.) illetve Reichardt (11.), Kövecses (40.)

Jók: Kun, Madaras illetve Paluska

A hazai csapat álmosan kezdte a mérkőzést, így a Lajoskomárom több helyzetet is kialakított az első félidőben, amelynek eredményeként egy jogos büntetőből Reichardt Bálint meg is szerezte a vezetést a vendégeknek. 0-1. Nem örülhetett azonban sokáig az újonc együttes, ugyanis alig két perccel később a kilépő Madaras Dávid a rövid felsőbe bombázott. 1-1. A játék képe ezt követően kiegyensúlyozottá vált, mind két oldalon adódtak helyzetek. A fordulatot Endrefalvi Tamás szabadrúgása hozta el, amikor 18 méterről csodálatos találattal vette át az előnyt a Tordasnak. 2-1. Úgy tűnt, hogy a itt el is dől a találkozó, sorra jöttek a hazai lehetőségek, azonban egy hiba után Kövecses Imre góljával egyenlítettek és így 2-2-vel mehettek szünetre a csapatok. A második játékrész legelején a hazaiak gyorsan nyitottak ismét Madaras lépett ki és ezúttal a hosszút lőtte ki, újra vezetett a Tordas a 47. percben. Az eredmény ezt követően már nem is változott, a végére ideges hangulatú lett a találkozó, ráadásul Márkus Roland sípcsonttörést szenvedett alig tíz perccel pályára lépése után. A Tordas megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Sárszentmiklós-Iváncsa 0-1 (0-0)

Sárszentmiklós, 200 néző

Vezette: Kovács J. Zoltán

Sárszentmiklós: Deák M. - Németh K., Kőkuti, Tóth Zs., Gráczer G. - Nagy K. (Szabó Sz.), Gráczer B., Bartók, Hodován (Lajtos) - Majláth (Bíró), Bezerédi (Nagy Á.). Vezetőedző: Sárai György

Iváncsa: Boldog - Sinka (Serfőző), Aradi, Márki (Mondovics), Jankovics - Facskó (Nédó), Nagy A., Berényi (Péczeli), Balogh L. (Csikesz P.) - Fodor, Szauter. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Berényi (89.)

Szoros mérkőzésen a végjátékban Berényi Balázs találatával döntött a címvédő.

A három pont a tópartiaké

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő - Szár 2-1 (1-0)

Gárdony, 100 néző

Vezette: Domak Ádám

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai - Szabó G., Pribék, Hushegyi, Ambrus H. - Lendvai, Meggyes D. (Zimmermann), Bognár Gy. (Pápai), Klauz (Bogács) - Sowunmi A. (Jakab), Nagy Á. (Vámosi). Vezetőedző: Zimmerman Tamás

Szár: Szabó D. - Fenyvesi Sz., Haász (Farkas B.), Géber, Boros - Sátori (Nyitrai), Németh E. (Pechinger), Oláh, Pozsgai - Szabó T. (Kovács B.), Fenyvesi V. (Orbán). Vezetőedző: Lacza Albert

Gól: Meggyes D. (7.), Lendvai (88.), illetve Szabó T. (59.)

Jók: Hushegyi, Lendvai, Sowunmi A. illetve Fenyvesi Sz., Boros

A vendéglátók aránylag korán vezetéshez jutottak, Sowunmi Attila csinált két cselt a tizenhatoson belül, buktatták a szári védők, Domak Ádám játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Meggyes Dávid értékesítette. 1-0. A gól után is lendületben maradt a Gárdony, a 15. percben Nagy Ákos az ötösről visszagurított labdájával a pontosan érkező Bognár György 11 méterről a kifutó Szabó Dánielt találta telibe. Ezt követően jobbára mezőnyjáték folyt a pályán, bár a száriak alig veszélyeztették a Viniczai Ádám kapuját A 59. percben azonban egy szöglet után kihagyott a hazai védelem, és Szabó Tibor 4 méterről fejelt a gárdonyi kapuba. 1-1. Megpróbált változtatni a Gárdony, míg ellenfelük inkább az eredmény tartására törekedett. A 88. percben siker koronázta a hazai próbálkozásokat, egy jobb oldali támadás végén Vámosi Dávid beadását röviden vágták ki a szári védők, Lendvai Tamás a kaputól 18 méterre megszelídítette a labdát, majd ütemtelennek tűnő lövéssel 16 méterről bevette Szabó D. kapuját. 2-1. A több veszélyes támadást vezető hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott.