A jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján a Sportclub első sora vitte a prímet, és nagyban hozzájárult ahhoz, hogy hátrányból legyőzzék a Titánokat

Fotó: Pesti Tamás / Fejér Megyei Hírlap

Sportclub Csíkszereda– Fehérvári Titánok 4-2 (0-2, 3-0, 1-0)

Csíkszereda, 1340 néző

V.: Gergely, Siko

Sportclub: Lakosil – Bjelov (1), Papp Sz. (2), Becze T. 1, Részegh 1, Valchar (2) – Farkas T., Sulakov, Panov, Rokaly Sz. 1, Taratuhin – Flinta, Salló 1, Antal Zs., Bíró T. (1), Fodor Cs. – Gecse, Györfy, Egyed, Rokaly N., Sándor Z. Edző: Leo Gudas

Titánok: Gyenes – Beukeboom, Sándor F., Madácsi, Bennett 1, Kiss P. – Szabó B., Kiss R., Mihály, Lewis, Mazzag – Reiter A., Vas M., Vizi, Péter A., Balogh B. – Erdély B., Hamvai 1, Nagy Á. (2). Edző: Kiss Dávid

Kiállítás: 10, ill. 14 perc

Másfél perccel a kezdés után a kapu mögül John Lewis adta be a korongot Mihály Ákos elé, a csatár a kapuvasat lőtte telibe. A 8. percben Nagy Ákos került lövőhelyzetbe egy elhibázott hazai passz után, löketébe beleérve Hamvai Szilárd megszerezte a Titánok vezető találatát, 0-1. Fehérvári fölénnyel folytatódott a játék, nyomásuk a 16. percben érett góllá, Mark Bennett indult el, és vágta kapuba a pakkot, 0-2. A 27. percben emberelőnyben volt a Fehérvár, ám Radim Valchar meglépett a koronggal, és átadását Becze Tihamér lőtte a hosszú felső sarokba, 1-2. A 31. percben Valchar Salló Alpárnak passzolt, akinek a lövését Gyenes Dávid nem tudta hárítani, 2-2. Mindössze 7 másodperccel a harmad vége előtt egy kapu elé pattant korongot Rokaly Szilárd lőtt rá, az pedig a kapuvasról Gyenes mögé pattant, 3-2. Egészen a 49. percig eseménytelenül zajlott a záró harmad, majd a hazaiak kerültek fölénybe. A Csíkszereda folyamatosan bombázta a fehérvári kaput, ám Gyenes minden lövést magabiztosan hárított. Egészen az 57. percig, amikor Vjacseszlav Bjelov passzolt Részegh Tamásnak, aki szólóban vezette végig a korongot, és lőtt a hálóba, 4-2

Vasárnap Gyergyószentmiklóson vendégeskednek a fehérváriak.