Nem sok esélyt adtak a boglári fiatalok

2020.09.24. 22:18

Hatalmas pofon

A női kézilabda K&H Liga 6. fordulójában a fiatalokkal teletűzdelt Boglári Akadémia-SZISE együttesének vendége volt az Alba Fehérvár KC csapata. Nem sok köszönet volt benne…

Farkas Johanna (Boglár-SZISE) nagyszerűen játszott az összecsapáson, hatszor talált be

Fotó: NEKA

A rutinos Szarka Adrienn nyitotta meg a gólok sorát, majd Mlinkó Zsófia egyenlítése után Tea Pijevicnek kellett bizonyítania formáját, két ziccert hárítva. Nem mondhatni, hogy különösebben megilletődtek volna a hazaiak, tartották a lépést, a fehérváriak találataira szinte rögtön válaszolva. Így aztán a 8. percben tudott először kétgólos fórhoz jutni az Alba, Szabó-Májer Krisztina révén, 4-6. Ez az előny aztán aránylag gyorsan elfogyott, a 13. perben Farkas Johanna vette be Dányi Bernadett kapuját, 8-8. Sőt, Mlinkó gólja a 16. percben már a vezetésüket eredményezte, erre Deli Rita vezetőedző nyomban időkéréssel reagált.

Láthatóan nem ízlett a Boglár játéka továbbra sem, és nem hogy a vezetést nem tudta kicsikarni az AFKC, futnia kellett az eredmény után, ugyanis ellenfelük állandósította 1-2 gólos vezetését, melyet a 27. percben tudott nagy nehezen Utasi Linda kiegyenlíteni, 15-15.

Ez azonban annyira bizonyult tiszavirág-életűnek, hogy a szünetre minimális előnnyel a bogláriak mehettek. Az Albánál visszatérő gondot jelentett ismét a gyenge kapusteljesítmény, amely mindössze 17 százalékos volt az első harminc percben, Pijevic nyolc lövésből egyet hárított, míg Dányinak sem ment jobban, az ő mutatója 2/11 volt…

Fotó: NEKA

A pihenő után Triscsuk Krisztina és Afentaler Sára góljai jelentették az első eseményt, de erre gyorsan válaszolt hetesből Koronczai Petra, 18-18. Majd a 39. percben Afentaler gólja hozott több mint 25 perc után újra fehérvári vezetést, bár ennek mindössze 11 másodpercig örülhettek a Deli-tanítványok. Nem ment továbbra sem, Kajdon Blanka ötödik góljával mattolta Pijevicet, visszaállítva ezzel a kétgólos különbséget, 23-21. A 48. percben pedig még szélesebbre nyílt az olló, először lőtt néggyel többet a Boglár riválisánál, Farkas állította megoldhatatlan feladat elé Pijevicet, 25-21. A fehérvári időkérésnek sem volt sok foganatja, ifjabb Kiss Szilárd csapata ellentmondást nem tűrően játszott, Triscsuk ugyan próbálta a lelket tartani csapatában, de az ő hat gólja kevésnek bizonyult az üdvösséghez. Már csak azért is, mert a hajrára fordulva behozhatatlan előnybe került a Boglár, az 58. percben Koronczai tízre növelte előnyüket, ami meg is maradt a végéig: 34-24.

Az utolsó negyedórában szétfutotta ellenfelét a jobbára húszévesekből álló vendéglátó gárda, lelkesek, pontosak voltak, így teljesen megérdemelt volt a győzelmük.

Boglári Akadémia-SZISE–Alba Fehérvár KC 34-24 (17-15)

Balatonboglár, NEKA, 200 néző. V.: Bóna Szabolcs, Földesi Csaba

Boglári Akadémia-SZISE: Magera, Gercsó, Szabó L. (kapusok), Vajer, Kajdon 6, Koronczai 6 (3), Farkas J. 6 (1), Faragó 1, Vámos M. 6, Mlinkó 6, Monori, Juhász G., Kukucska 2, Kocsis B. 1, Bánhidi Woth. Edző: ifj. Kiss Szilárd

Alba Fehérvár KC: Dányi, Pijevic (kapusok), Afentaler 3, Bardi 3, Beszszer, Boldizsár, Gerháth, Háfra, Szabó-Májer 2, Szarka 4, Temes 1, Töpfner 1, Triscsuk 6 (3), Utasi 2, Varga, Vashchuk 2. Vezetőedző: Deli Rita

Kiállítások: 2, ill. 8 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3