Megye I

2024.03.18. 10:53

Végsőkig kiélezett móri rangadó

A vármegyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 19. fordulójának rangadóján a Móri SE a hajrában mentett pontot a listavezető MÁV Előre Főnix FC ellen, az Ercsi Kinizsi hatpontos meccset nyert a Sárosddal szemben, míg a Lajoskomárom, és a Sárbogárd is idegenben gyarapította győzelmei számát.

A kékben játszó Tordas magabiztosan nyerte a szomszédvári rangadót Tordason

Fotó: Kricskovics Antal

Sárosd – Ercsi Kinizsi 0–1 (0–0)
Seregélyes, 110 néző
Vezette: Kerkuska Miklós.
Sárosd: Bolla J. – Pribék, Bánszki, Hushegyi, Vida (Susa), Klémán M. - Lakakisz (Vámosi), Varga Zsombor István (Szekeres), Varga Zsombor (Szekeres) - Kökény, Majláth (Várnai). Vezetőedző: Rauf Dávid
Ercsi Kinizsi: Andrejev (Kovács N.) – Schnierer, Juhász Bence (Kun), György (Rácz A.), Lak - Rebők, Hujber, Hodula M. Petrás - Orza (Baranyai), Buzás. Vezetőedző: Lieber Károly
Gól: Lak (54.)
Jók: Bolla J., Majláth, ill. Kovács N., Schnierer, Lak, Orza

A vendégek indítottak jobban, György Kristóf játszotta be magát a 16-oson belülre, ahol egyedül mehetett a kapura, de Bolla János nagyot védett, majd a leeső labdát Pribék fejelte el. A félidő hajtájában Orza Ionut szabadrúgását Bolla J. védte, majd Lak 18 méterről lőtt a kapu mellé. Az 54. percben Rebők Imre szabadrúgása a kapufát találta telibe, a kipattanóra hazaiak közül senki nem érkezett, ezt Lak Imre használta ki, és lőtt a hálóba, 0-1. Az Ercsi próbált még nagyobb előnyt szerezni, de Hodula Máté laza lövésére jó ütemben érkezett Bolla J. Több lehetősége is lett volna a szépítésre a Sárosdnak, de Majláth Henrik, Szekeres Marcell, és Klémán Máté próbálkozásai célt tévesztettek, vagy Kovács Normann hárította.
Tudósított: Németh Réka

Ikarus-Maroshegy – Sárbogárd 2–6 (1–3)
Székesfehérvár, 110 néző
Vezette: Závotka Csongor.
Ikarus-Maroshegy: Kovács Z. – Békefi, Kecskés, Falusy, Kókány - Schmuck A. (Mayer M.), Szamarasz, Fi (Menyhárt), Drexler (Schmuck B.) - Gimes (Mátyus), Csuti (Kovács L.). Vezetőedző: Szarka Martin
Sárbogárd: Brúzsa – Gráczer Bence, Tölgyesi, Reizinger, Mayer D. – Szalai Á. (Kisari), Horváth Á., Farkas G., Bencze (Horváth A.) - Vagyóczki, Joó (Szabó M.). Vezetőedző: Pajor László
Gól: Csuti (25.), Szamarasz (86.), ill. Horváth Á. (15., 96.), Gráczer Bence (20., 75.), Mayer (29.), Horváth A. (92.).
Jók: senki ill. egész csapat

A 15. percben Horváth Ádám lőtt éles szögből gólt, egy szép összjátékot követően, 0-1. A 20. percben egy ötösön belüli kavarodás után Gráczer Bence talált be, 0-2. Majd Csuti Márton büntetőből szépített a 25.percben, 1-2. A 29. percben Mayer Dávid szabadrúgásból volt eredményes, 1-3. A 75. percben egy szöglet után ismét Gráczer B. volt eredményes, 1-4. A 86.percben Szamarasz Periklész  egy  átlövésből vette be a kaput, 2-4. A 92. percben két gólt is szereztek a vendégek ezzel beállítva a végeredményt, 2-6.
Tudósított: Mezővári Balázs

Csór Truck-Trailer – Tóvill-Kápolnásnyék 1–1 (1–0)
Csór, néző
Vezette: Góbi Soma Gábor.
Csór Truck-Trailer: Lukács - Bogdány, Vass, Báles I., Finta (Makai) - Dreska, Báles Zs., Kásler Barnabás, Zs. Nagy, Harangozó (Báles A.) - Pécsi (Victor) Vezetőedző: Pécsi László
Tóvill-Kápolnásnyék: Palásthy – Kharboutli Noor, Szajkó, Varga József, Lipóth - Pigler, Rózsa, Varga D., Zsigmond L. – Czottner Á., Kun G. Vezetőedző: Höltzl Richárd
Gól: Zs. Nagy (12.), ill. Varga József (76.).
Jók: Bogdány, Dreska, Báles I., Báles Zs., ill. Lipóth

A 12. percben korszerű hazai akció futott a pályán, Harangozó Márton játszotta ki a labdát a jobb oldalra Finta Dánielnek, aki második érintésből a középen üresen érkező Zs. Nagy Balázshoz passzolt, aki a ziccert biztosan értékesítette, 1-0. A 77. percben a félpályáról ívelt fel Palásthy Dávid egy szabadrúgást, a labda egy védőről Varga József elé csúszott, aki éles szögből egyenlített, 1-1. A sokat hibázó csapatok meccsén a döntetlen még úgy is reálisabb eredmény, hogy a hazaiaknak több volt a lehetőségük.
Tudósított: Csete Krisztián

Enying – Mány-Bicske II. 1–4 (0–2)
Enying, 100 néző
Vezette: Béd Ákos.
Enying: Elek (Kiss K.) – Mohai, Kizlinger, Labossa, Csepregi - Kelemen (Paluska K.), Halász, Molnár L., Kéri – Kassai J., Szalai K. (Doma). Vezetőedző: Molnár Ferenc
Mány-Bicske II.: Bessenyei (Cseresznyés) – Nagy M., Juhász Bálint, Bukovecz, Nemes (Tóth I.) – Junior Joaz (Kovács L.), Peinlich, Csata, Rimele (Nagy Á.) - Punk, Vass. Vezetőedző: Mikhail Stiven
Gól: Doma (79.), ill. Junior Joaz (16., 59.), Vass (3.), Bukovecz (71.)
Jók: senki, ill. Junior Joaz, Peinlich, Juhász Bálint.

Jobban kezdték a vendégek a találkozót, már a 3. percben beköszönt a Mány. Egy oldalról beívelt szabadrúgás után nem sikerült a védőknek tisztázni, és az érkező Vass Márton bekotorta a labdát Elek Botond hálójába, 0-1. Nagyon élénk tempót diktáltak a csapatok. Egy kihagyott hazai ajtó-ablak helyzet után megint büntettek a vendégek. A 16. percben Peinlich Szilárd élesen belőtt szögletét Lopez Da Silva Junior Joaz szépen fejelte a kapuba, 0-2. Az 59. percben ismét sarokrúgásból és ismét fejjel volt eredményes Junior Joaz, 0-3. A 70. percben egy szöglet után Bukovecz Ferenc lábbal volt eredményes, 0-4. A 78. percben, Doma Patrik 16 méterről, csodálatos ollózó mozdulattal emelt a hálóba, 1-4.
A végeredményt nézve, meglepően simán lehozta idegenben a Mány a hatpontos találkozót.
Tudósított: Mohai Norbert

KK Grain Kft.-Mezőfalva – Lajoskomárom 2–3 (1–2)
Mezőfalva, 80 néző
Vezette: Cseh Roland.
KK Grain Kft.-Mezőfalva: Kovács Á. – Sági, Balázs (Németh B.), Rózsahegyi, Török - Villám, Németh L., Kovács B. (Rakonczai), Mekota - Kovács Krisztián, Morár (Márki). Vezetőedző: Villám Balázs
Lajoskomárom: Berta – Kovács Krisztián, Czéhmeiszter, Csörgei (Gergye), Vadászi - Dudar E., Németh Á. (Willerding), Kövecses, Kővári B. - Dudar K. (Deák S.), Szontagh. Vezetőedző: Dopuda Igor
Gól: Németh L. (43.), Mekota (52.), ill. Kövecses (3.), Kovács K. (12.) Vadászi (89.).
Jók: Sági, Mekota, ill. Kovács K., Kövecses

A mérkőzés első gólját a vendégek szerezték Kövecses Imre révén a 2. percben, 0-1. Majd a 10. percben Sági József fejese szállt fölé. Ezt követően a 12. percben Kovács Krisztián fejjel vette be Kovács Ádám kapuját, 0-2. A 40. percben Kovács Krisztián szabadrúgását védte a vendég hálóőr, majd a 43. percben Németh László hozta vissza a hazai reményeket egy szépen eltalált lövéssel, ami a kapuban kötött ki, 1-2. Majd az 52. percben Mekota Bernát talált 12 méterről, 2-2. Ekkor már jelentősen feljavult a házigazdák játéka, azonban a 90. percben egy lecsorgó labdát sikerült a gólvonalon túlra juttatni Vadászi Bencének, 2-3.
Tudósított: Móricz Mercédesz

Martonvásár – Tordas 0–2 (0–2)
Martonvásár, 100 néző
Vezette: Erni Edmond Attila.
Martonvásár: Farkas Cs. – Süle, Oláh, Füzér (Gábor D.), Jordáki (Kádár) - Gerebenics, Gábor Á. (Molnár G.), Tar (Kóka), Horváth L. (Pully) - Fügedi, Neuvert. Vezetőedző: Nagy Tibor
Tordas: Cseresnyés – Danis, Tolnai P., Kovács A. (Jancsó), Balogh B. (Csizmarik) - Horváth B. (Somogyi T.), Kovács Á. (Győri), Szilágyi, Hernádi - Cservenka, Ilyés. Vezetőedző: Horváth Sándor
Gól: Horváth B. (27.), Kovács A. (34.)
Jók: Horváth L., ill. Horváth B.

A labdarúgás közhelyei között szerepel az a mondás, hogy nagy riválisok, szomszédvárak összecsapásán bármi előfordulhat, nem számít, ha komoly a különbség a bajnoki helyezésben. Van egy rossz hírünk a futball romantikusoknak: de, számít! És ezt a Martonvásár ismét saját bőrén tapasztalhatta. Mindössze 27 percig élt a remény, ekkor a jobb szélen egy gyors háromszögelés után Kovács Áron bántóan könnyedén megkerülte Fügedi Ákost, centerezését pedig Horváth Benett vágta a kapuba, 0-1. A 34. nagy bedobást követően képtelenek voltak felszabadítani a hazai védők, Kovács András pedig 16 méterről kilőtte a jobb alsót, 0-2. Nem sokkal később a hazaiak legnagyobb helyzetüket is elhibázták, mikor Gerebenics Norbert pazar ütemben passzolt Füzér Zoltánhoz, ő vagy borzalmasan lőtt, vagy egészen jól passzolt, mindenesetre a hosszún érkező Tar László némi védői segítséggel fölé lőtt.
Tudósított: Szupkai Gábor

Móri SE – MÁV Előre FC Főnix 2–2 (1–1)
Mór, 150 néző
Vezette: Rózsa József.
Mór: Janky – Végvári Á., Loi, Bezerédi, Kocsis D. - Tar (Galovszky), Varga B., Sötét, Mészáros B. - Lehota (Hajdu), Szekeres. Vezetőedző: Németh Bálint
MÁV Előre FC Főnix: Nideczki – Kónya, Csiba, Adorján, Kertész (Korponai) – Bolla Barnabás, Nyikos, Pápai (Nimsz, Rubos Bence), Réti (Rubos Barnabás) - Balogh L., Zólyomi. Vezetőedző: Pavlik József.
Gól: Lehota (44.), Végvári Á. (88.), ill. Kertész (45.), Rubos Barnabás (72.).
Jók: Végvári Á., Mészáros B., Tar ill. Kertész, Kónya, Adorján

Támadólag lépett fel a Főnix azonban komolyabb helyzetbe nem kerültek, pontrúgások után alakult veszély inkább, egy ilyen után Adorján Gergő kézzel terelte a kapuba a labdát, így a gólt Rózsa játékvezető érvénytelenítette. A mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a folyamatos játékot a pálya talaja nem igazán engedte lehetővé. A 44. percben Tar Bálint és Varga Balázs összjátéka után Lehota Viktor elé került a labda, aki 5 méterről a kapu közepébe lőtt, 1-0.
Nem sok ideje maradt ünnepelni a móri csapatnak, a 45. percben Kertész Attila középre tartó lövése megpattant egy védőn, így vált védhetetlenné, 1-1. A szünet után kissé feljebb lépett a hazai csapat, ám játék továbbra is a két 16-os között zajlott. Egy Adorján meg nem adott gól erre a félidőre is jutott, egy szöglet után, ezúttal szabálytalanság előzte meg a gólt, Rózsa József így ezt gólt is érvénytelenítette. A 72. percben Balogh László pörgetett tovább egy labdát, amelyre Rubos Barnabás indult és lőtt a hálóba, 1-2. Nem adta fel a Móri SE, egy oldal szabadrúgásra Végvári Ádám érkezett a legjobb ütemben, és fejelt a kapuba, 2-2. A csattanó a végére maradhatott volna, ám Bezerédi Ádám ollózása elakadt egy Főnixes blokkban.
Tudósított: Móri SE
Szabadnapos: Bodajk SE

A góllövőlista állása:

1. Horváth Ádám (Sárbogárd) 16 gól
2. Balogh László (MÁV Előre FC Főnix) 14 gól
3. Bezerédi Ádám (Móri SE), György Kristóf (Ercsi Kinizsi), Horváth Benett (Tordas), Mayer Dávid (Sárbogárd SE), 12-12 gól