Kézilabda

2014.02.15. 20:12

A kőkemény védekezés döntött

Székesfehérvár – A kézilabda NB I/B Nyugati csoportjában 11. helyezett ARKSE az éppen előtte álló Pécsi VSE csapatát látta vendégül. A fehérváriak a félidei döntetlent követően igazi csapatmunkát bemutatva győzték le Baranya megyei riválisukat, ezzel megszerezték szezonbeli negyedik győzelmüket.

Krebsz András

Alba Regia KSE – Pécsi VSE 28-26 (12-12).

Videoton Oktatási Központ, 150 néző, vezette: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs

Alba Regia KSE PULAI, Varga (kapusok) – Bősze, PATKÓS 3(1), Vekerdi, SCHNEIDER 5, GYIMESI 7, Vasvári 2, Dreska 2, IHÁSZ 5(5), SZVITEK 4, Bakos, Bognár, Fülöp, Dolezsák. Vezetőedző: Molnár Csaba.

Pécs Kalics 3, Papp 4, Kovács G. 1, Sebestyén, Szakcsi 2, Paic, Fekete 2, Vojkovics 2, MARINKOVIC 7, Lévay, Wald 1, VOJINOVIC 4. Vezetőedző: Németh Attila.

Kiállítások: 16 illetve 12 perc

Hétméteresek: 8/6 ; 4/2

Eredmény alakulása: 9. perc 3-2, 13. perc 5-5, 18. perc 6-7, 22. perc 9-10, 27. perc 12-11, 36. perc 15-14, 41. perc 18-15, 45. perc 22-17, 49. perc 24-19, 53. perc 26-21, 56. perc 26-21, 58. perc 27-21.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, ám a pécsiek átvették a vezetést, és kialakult a hosszú ideig fennálló egy-két gólos vendég előny. A fehérváriak gyenge emberelőnyös játéka és a vendégek kettős emberelőnye ellenére sem tudott jobban ellépni a Pécs. Pulai szép védései, valamint Gyimesi góljai tartották a lépést, sőt, a 27. percben már itt volt az előny. Az utolsó két percet gyakorlatilag létszámfölényben játszhatta végig az Alba Regia, ám nem sikerült növelni a különbséget, ráadásul a pécsiek egy hazai hibát kihasználva egalizálni tudtak a lefújás előtt.

A fordulást követően egyre jobb lett a fehérváriak támadójátéka, Schneider kettős emberhátrányban is eredményes tudott lenni, ezzel ötre duzzadt a hazai előny. A Pécs nem találta a játék ritmusát, mindeközben az Alba játékosai a kemény védekezésből helyenként tetszetős támadójátékot varázsoltak a nézők elé. Az 53. percben aztán érdekes eseménynek lehettünk szemtanúi, Ihász értékesített hetese után a játékvezetők a labda elrúgása miatt kiállították a pécsiek kapusét! Ekkor már öt-hat gól volt közte, és következett egy majdnem öt perces gólcsend, ami természetesen a hazaiaknak kedvezett. A pécsiek nem adták fel, de szerencsére a hajrában csak négy találatot tudtak ledolgozni, így a mérkőzést az Alba nyerte meg!

Nagyon jó összecsapást láthattunk, jól küzdött a csapatom, a fiúk mindent próbáltak betartani, amit megbeszéltünk. Kiemelném a védekezésünket, nagy akarattal tettük a dolgunkat, ami a második játékrészre meghozta az önbizalmunkat, ekkor már a támadásaink is bejöttek  - értékelte a mérkőzést Molnár Csaba.