Kézilabda

2016.05.20. 19:10

A végére elporolták őket

Dunaújváros - Pénteken megkezdődött a páros csata a női kézilabdabajnokság 5. helyéért. Az FKC ragyogóan indított, aztán elfáradt, és 34-26-ra kikapott az acélvárosban.

A meccsre érkező szurkolókat a csarnok bejáratánál, üvegvitrinben elhelyezett, a közelmúltban megnyert, ezüstszínű EHF-serleg várta. Többen hosszú másodperceken át gyönyörködtek a német Metzingen előtt megnyert kupában, s a győzelem feletti, szelíd mámornak ezzel nem volt vége, a bemelegítés végeztével felcsendült a Queen örök érvényű, We are the champions című slágere. A hangosbemondó, mielőtt a csapatokat a parkettre szólította, nem felejtette megemlíteni a nemzetközi porondon aratott diadalt. Jó hangulatban kezdtek tehát a hazaiak, s a komfortérzet tovább javult, az első támadást a szélső Azari sikerrel fejezte be, igaz, Kazai erre azonnal válaszolt. Az EHF-finálé hőse, Triscsuk lövését Herr Orsolya bravúrral védte, Kazai pedig beállóból bombázott a léc alá, 1-2. Kazai továbbra sem viccelt, ellenben a házigazdák rendkívül bizonytalanul passzoltak és lőttek. Herr Anita büntetőt rontott, de az Oguntoyéról kipattanó labdát másodjára a kapuba küldte (1-4), majd Triscsuk kozmetikázott az eredményen. Tartotta 2-3 gólos előnyét a vendég, Herr Orsolya bravúrokat mutatott be, egészen a 10. percig, amikor Triscsuk újabb, valamint Kovács első találatával egyenlítettek a házigazdák. Tilinger pillanatai következtek, beköszönt előbb távolról, majd betörés után (5-7), Zdravko Zovko, a hazaiak trénere a félidő felénél időt is kért. A folytatásban is a vendégek tűntek nyugodtabbnak, peregtek a percek, de a Kohász nem tudott faragni hátrányából. Egészen a 22. percig, amikor eladott, fehérvári labda nyomán Azari iramodott meg, és talált be (7-8), Deli Rita is kikérte első idejét. Rövidesen egyenlítettek az újvárosiak, mi több, Oguntoye védte Herr Anita büntőjét, Bulath pedig betörés után betalált, 10-9. A hazaiaknál Triscsuk, a vendégeknél pedig Herr Anita volt elemében, 13-10-es eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Az első félidőben sokkal jobb volt a fehérvári csapat, a második játékrészre a Dunaújvárosi Kohász játéka feljavult, Triscsuk Krisztina nagyszerű teljesítményt nyújtott, végül nyertek az újvárosiak

Fordulás után Vincze két góllal nyitott (15-10), a nagyobb bajt elkerülendő, Deli időkérésben látta a megoldást. Nem tudtak közelebb férkőzni a fehérváriak, Mayer Szabina beállóból szerzett góljaira a szélső Vincze mindig válaszolt. Sok volt a pontatlanság az FKC játékában, a különbség tovább nőtt, Bulath találata nyomán már 22-15 állt a táblán. Állandósult ez a differencia, mégis Zovko kért időt a vége előtt negyedórával. Nem találta a ritmust a vendég, Takács és Szalai góljaival 11 gólos lett az előny (28-17), ezúttal Deli kért időt. A hazaiak találataira mindössze Mayer és a rendkívül tehetséges tinédzser Utasi válaszolt, végül 34-26-ra nyert a Dunaújváros. A visszavágót jövő csütörtökön 18 órakor, a fehérvári Köfém csarnokban rendezik.

Dunaújvárosi Kohász-Fehérvár KC 34-26 (13-10)

Dunaújváros, 600 néző. V: Horváth P., Marton B.

Dunaújváros: OGUNTOYE -, Azari 4, Kovács A. 3, Bulath 3 (1), Takács D. 3, TRISCSUK 8 (3), VINCZE 5. Csere: Triffa (kapus), Horváth B. 3, SZALAI 5, Hajtai, Nick, Klujber. Edző: Zdravko Zovko

Fehérvár: Herr O. -, MAYER 8, Gjorgijevska 2, Hajduch, Bandelier 1, Ishitate, Kazai 3. Csere: Tillinger 4 (1), HERR A. 5, Hudra, Tanabe 1, UTASI 2 (1), Májer. Edző: Deli Rita

Kiállítások: 4, ill. 4 perc

Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2