Kézilabda

2015.03.01. 19:30

ARKSE: Bravúr döntetlen a Dabas ellen

Székesfehérvár – A férfi kézilabda NB I/B 17. fordulójában a fehérvári csapat a Dabas gárdáját fogadta vasárnap este, a mérkőzés hatalmas izgalmakat hozott.

Krebsz András

Alba Regia KSE – Dabas VSE KC 25-25 (15-13)

Videoton Oktatási Központ, 100 néző, vezette: Felhő, Öcsi.

Alba Regia NAHAJ – BŐSZE 4(1), Szabó A. 4, SCHNEIDER 5, Gyimesi, Csóka, Paár 3. Csere: Pulai (kapus), Gyimesi, VENCZEL 4, Dreska 1, Kónya. Vezetőedző: Molnár Csaba.

Dabas Duleba – RÉV 6(3), Szám, Bakos, Bodrovics 1, Boda 4, Zakics 2. Csere: KOVÁCS P. (kapus), Bárdos, Csecsetka 3(3), Vizes 2, KISS A. 4, Bujdosó 1, Priczel 2. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.

Kiállítások: 10 illetve 8 perc

Hétméteresek: 1/1 illetve 8/6

Eredmény alakulása: 4. perc: 2-1, 9. p.: 4-3, 15. p.: 6-5, 19. p.: 10-6, 24. p.: 12-9, 28. p.: 13-11, 33. p.: 17-14, 38. p.: 18-17, 43. p.: 20-19, 47. 22-20, 51. p.: 23-20, 56. p.: 24-23.

A hazaiakat sújtó sérüléshullám miatt Molnár Csaba, a fehérváriak trénere nevezte magát az összecsapásra, amit az Alba kezdett jobban. Nahaj többször is bravúrral védett a kapuban, elől Schneider és Szabó András szállította a gólokat, míg vendég részről a legtöbb gondot Rév okozta a székesfehérváriaknak. A 18. percben Szabó András ütemtelenül talpról eleresztett bombájával már 8-5 volt az állás, Szilágyi Zoltán kikérte első idejét. Nem sokkal később az időközben pályára lépő Venczel két egymást követő támadásnál átlövésből volt pontos, ekkor már 12-7-et mutatott az eredményjelző. Magukra találtak a vendégek, Csecsetke zsinórban három hetest is értékesített, a fehérváriaknál becsúszott több technikai hiba, a hajrára egy gólosra olvadt a különbség. Csóka Balázs ritkán látható módon, időn túli szabaddobásból talált be, így 15-13-al mehettek a szünetre a csapatok.

Kapust cseréltek a dabasiak, a folytatásra Dulebát Kovács Péter váltotta. A 35. percben Nahaj kifogta a második hetesét, 18-15-nél ráadásul emberelőnybe kerültek az Alba játékosai, ám 0-2-vel jött ki ebből a fehérvári alakulat. Kovács a kapuban elkapta a fonalat, állandósult az egy-két gólos hazai vezetés. A 44. percben Bodorovics beállóból egyenlített, a másik oldalon Bősze lehetetlen helyzetből is betalált, 22-20-nál jött a dabasi időkérés, majd egy hosszú gólcsend, amit az 51. percben Venczel bombagólja tört meg (23-20). Két perccel később Szabó András kemény belépője után egyből pirosat kapott, a nézőtéren ezt követően elszabadultak az indulatok. Három perccel a vége előtt Kovács emberhátrányban kétszer is védett, Csóka lövését viszont nem háríthatta, 25-23-nál újabb vendég időkérés következett. Az 59. percben Rév higgadtan értékesítette a hetest, majd 13 másodperccel a vége előtt Zakics ejtette át Nahajt, ezzel pontot mentett a Dabas!

A csapatom kicsit nagyobb hittel védekezett, ennek meglett az eredménye. Azt ígértem a fiúknak, ha 25 gólt kapunk, akkor nyerünk, ezt sajnos nem tudtam betartani. Remélem, megtartjuk a jó védekezésünket, és jövő héten legyőzzük a Csurgót – értékelte a látottakat Molnár Csaba.