Kézilabda

2016.02.08. 19:24

Győzelem a tavaszi rajton - Németh István sikerrel mutatkozott be az Alba Regia KSE kispadján

Székesfehérvár - A férfi kézilabda NB I/B 14. fordulójában a fehérvári alakulat a Pécs gárdáját fogadta szombaton

Krebsz András

Alba Regia KSE-Pécsi VSE 20-19 (9-9)

VOK, 100 néző, vezette: Sándor, Szabó B.

Alba Regia: PULAI - Bándi, BÁRDOS 4, Csóka 2, Vörös, MARINKOVICS 4, Voksi 1. Csere: Varga B. (kapus), Venczel 2(2), Schekk 1, GYIMESI 5, Dreska, Tolnai. Vezetőedző: Németh István.

Eredmény alakulása: 7. perc: 2-1, 11. p.: 4-4, 19. p.: 5-7, 26. p.: 8-7, 34. p.: 10-11, 40. p.: 12-12, 47. p.: 14-13, 56. p.: 18-17.

Kiállítások: 8 ill. 14 perc

Hétméteresek: 2/2 ill. 4/4

A szezon során már második edzőváltásán átesett székesfehérvári gárda Csóka Balázs és Venczel Attila góljaival nyitott, míg az első félidőben nagyszerű formát kifogó Pulai Dávidnak köszönhetően a hazai háló az első hat percben érintetlen maradt. A másik kapuban a volt válogatott, veterán Szente Gábor is rengeteg labdát megfogott, a szünetre így mindkét gárda tíz találat alatt maradt.

Fordulás után sem záporoztak a gólok, az együttesek a védekezésükre helyezték a fő hangsúlyt. Az 57. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor azonban Gyimesi Máté és Bosko Marinkovics is bevette a pécsi kaput, Győri Péter utolsó másodperces válasza kevés volt a vendégeknek.

- Küzdelmes mérkőzést játszottunk, a végjátékot kétgólos előnyből kezdhettük, amiből szerencsére egyet sikerült megőriznünk - értékelt a lefújás után Németh István.