Kosárlabda

2015.03.01. 09:55

A fehérvári kosárlabdázók gyenge színvonalú mérkőzést veszítettek el itthon

Székesfehérvár - A TLI-Alba Fehérvár csapata a KTE Duna Aszfalt együttesét fogadta a férfi kosárlabda NB I A-csoportos bajnokságában. Egy labdás meccsen a Kecskemét nyert.

Silye Sándor

Ha nem is telt meg a csarnok, de sokan jöttek és bíztak abban, hogy a Paks elleni csatához hasonló jó mérkőzést láthatnak, az Alba sikerével. A mérkőzés első fele úgy, ahogy megfelelt, de a szünet utáni 20 perc a felejthető kategóriába tartozik. A kezdés előtt Székely Norbert, a TLI-Alba Fehérvár szakvezetője Gilchrist hiánya miatt panaszkodott, bár Csorvási Milán megoldja a feladatát, de az amerikai hiányzik, mondta. Sztojan Ivkovics szerint a 3. helynél se feljebb, se lejjebb nem lépnek, így arra volt kíváncsi, hogy Djeraszimovics és Hegedűs hiányában mire lesznek képesek a fiatalok?

Kromah 20 percig a mezőny fölé nőtt, sérülése gondot jelentett
Fotó: Koppán Viktor

Szoros meccsen nyert a Kecskemét. Az első 20 percet a Fehérvár irányította, a két amerikai, Kromah és az újonc Mitchell remekelt, Supola jól kezdett, de 3 perc után Simon váltotta. A csere bizonyára indokolt volt, a hazaiak már 12-vel is vezettek, de a félidő hajrájára feljött a Kecskemét. Utána a feljavult védekezésükkel nem tudott mit kezdeni az Alba, a vendégek fiataljai jól tették a dolgukat, a fehérváriak kezében meg szinte dadogott a labda, sőt, Kromah sérülés miatt kihagyta ezt a 20 percet. A hazaiak húsz eladott labdája hervasztott, a meccs színvonalát jelzi, hogy a Kecskemét is ennyit szórt el, de míg ők huszonkettőt szereztek, a Fehérvár csak tizenhatot. Hét pontos hátrányban veszni látszott minden, de négy másodperccel a vége előtt egyenlített az Alba, ám e rövid idő alatt Kovács Péter mindenkit ott hagyott, mert tehette, és bedobta a győztes kosarat. Ha Kromah is hosszabb időre kiesik, baj lesz. Sőt, baj van, mert ez a csapat nem az a csapat, ami méltó Fehérvárhoz!

A mérkőzés jegyzőkönyve:

TLI-Alba Fehérvár - Kecskemét 72-74 (23-16, 19-19, 14-26, 16-13).

Székesfehérvár, 1900 néző, vezette: Papp, Hegedüs, Pozsonyi.

TLI-Alba Fehérvár: Tóth 4, Supola 9/3, Kromah 12, Kalve 8/3, Csorvási 8, csere: Simon 4, MITCHELL 19/6, Juhos 6, Kovács Á. 2, vezető-edző: Székely Norbert.

Kecskemét: Kinney 6, KOVÁCS P. 16/9, Pongó Ma. 10/6, Ivosev 12/3, Barovics 8, csere: Pongó Má. 6, Karahodzics 10, Mészáros 6, Keller I., v.edző: Sztojan Ivkovics.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 3-0, 6. perc: 10-4, 12. perc: 27-16, 17. perc: 38-26, 19. perc: 40-33, 22. perc: 47-37, 24. perc: 47-44, 26. perc: 49-50, 32. perc: 59-63, 36. perc: 61-65, 37. perc: 63-70.

Kipontozódott: Barovics (38.) Ivosev (40.), Karahodzics (40.).