Kosárlabda

2015.03.18. 20:40

Az Alba Fehérvár nem adta olcsón a bőrét, de végül kapitulált Szombathelyen

Szombathely – A Falco-Trend Optika KC Szombathely NB I-es férfi kosárcsapata győzelemmel mutatkozott be a középszakaszban: a vendég Albát gyűrte le nagy izgalmak közepette.

Tóth Gábor

Falco-Trend Optika KC Szombathely–TLI-Alba Fehérvár 100-96 (20-26, 29-21, 27-32, 24-17).

Szombathely, 1500 néző, vezette: Vígh, Praksch, Kulcsár.

Falco: MARTINICS 18/6, Váradi B. 7/3, PERL 22, Majsztorovics 8/6, KRSZTANOVICS 24. Csere: WILL 9, Dukics 8/3, Bognár 3, Simon K. 1. Edző: Kálmán László.

Alba: Mitchell 9/3, TÓTH P. 13/3, Supola 9/3, KALVE 16/3, CSORVÁSI M. 18. Csere: KROMAH 20/9, Simon B. 9/3, Juhos 2, Kovács Á. Edző: Góbi Henrik.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 5-11. 7.: 7-17. 12.: 25-28. 17.: 40-40. 20.: 49-47. 25.: 61-64. 27.: 70-68. 30.: 76-79. 32.: 81-84. 36: 86-87. 39: 96-94.

Kipontozódott: Majsztorovics (34.), Váradi B. (40.), ill. Simon B. (40.).

Ideges, vagy talán óvatos játékkal kezdtek a felek. Az első percekben nem azért volt kevés a pont, mert jól védekeztek a csapatok, inkább a sok hiba miatt. Az Alba talált előbb magára, átvette az irányítást. Kálmán László kénytelen volt időt kérni. A folytatásban igyekezett felpörgetni a tempót a Falco, de hiába, nem sikerültek a dobások, és nem csökkent a hibaszázalék a játékban. A Fehérvár nyugodtabban, pontosabban játszott. Állandósult a vendégek tíz pont körüli, fölötti előnye. Erőlködött, szenvedett a Falco, nem volt, aki magára vállalja a vezér szerepét.

Aztán Falco ráérzett a ritmusra, a második negyedben is folytatta a felzárkózást. A nagy küzdelemben a játékvezetői trió teljesen elvesztette a fonalat – egy-egy ítéletükkel képesek voltak mindkét csapat csodálkozását kivívni, az Arena Savaria népe pedig egy emberként tüntetett. A játékosok mindenestre küzdöttek, rohantak becsülettel. Az Alba foggal, körömmel őrizte egyre apadó előnyét, de Váradi triplájánál már egált mutatott az eredményjelző. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, de az Alba némi lépéselőnyben volt. És akárcsak korábban, a Falco ismét ledolgozta hátrányát. Peregtek a percek, a csapatok nem bírtak egymással, felváltva estek a pontok. Az utolsó negyednek az Alba futhatott neki egy triplányi előnyből. Óriási küzdelmet láthattak a nézők, nem kímélték egymást a játékosok. A kiélezett szituációban végül a hazaiak maradtak higgadtak, pontosak, és végül kicsikarták a számukra fontos győzelmet.