Kosárlabda

2014.10.02. 18:35

Brandon Wood újra Fehérváron

Székesfehérvár - Csütörtökön játszotta utolsó felkészülési mérkőzését a bajnoki rajt előtt az Alba Fehérvár kosárlabdacsapata. A Nyíregyháza ellen hazai pályán nyert az Alba.

Silye Sándor

A jövő héten vasárnap kezdődik a 2014/15-ös férfi kosárlabda bajnoki év. Az Alba Fehérvár tegnap a Gáz utcában a Nyíregyházát fogadta.

Alba Fehérvár- Nyíregyháza 94-49 (32-10, 24-15, 20-6, 18-18)

Székesfehérvár, 500 néző, vezette: Papp, Frányó, Gorka.

Alba Fehérvár: Tóth 8/3, Kromah 17/3, Kovács 9/3, Melvin 17/3, Djapa 12, csere: Csorvási 6, Supola 8/6, Brbaklics 2, Wood 11/3, Kusonics, Czirbus 2, Molnár M., vezetőedző: Marcel Tenter.

Nyíregyháza: Szavics 2, Prophet 4, Nagy 8/6, Vukolics 7/3, Hujdurovics 15, csere: Lajsz 2, Molnár 6, Helmeczi, Garamvölgyi, 2 Czura 3, vezetőedző: Sitku Ernő.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 7-0, 8. perc. 30-7, 14. perc: 34-13, 17. perc: 51-16, 22. perc: 58-29, 27. perc: 76-29, 33. perc: 82-33, 37. perc: 94-42.

Meglepetés a kezdés előtt: együtt melegített a többiekkel Brandon Wood, az Alba két évvel ezelőtti bajnokcsapatának a kiválósága. Játszott csütörtökön, játszik szerdán a Real Madrid ellen, aztán... A többit nem tudjuk. Nincs csapata, javasoltuk, jöjjön haza , de csak sejtelmesen mosolygott. A sérült Simon és Juhos kivételével a többiek ott voltak az utolsó felkészülési meccsen. A mérkőzés a vártnál sokkal simább volt, edzőmeccsnek is túl könnyűnek bizonyult. Kovács triplával kezdett az Alba, levegőhöz és lehetőséghez sem engedte jutni a messziről érkezetteket. És csak egyre nőtt a nyírségiekre méretezett zakó nagysága, 22 lett az első 10 perc végére a különbség. Melvin pontokat szórt, Csorvási osztogatta a sapkákat a palánk alatt, Wood nagy tapsot kapott a bemutatásnál, majd első pályára lépésekor, és első találatánál. A második negyed örömjáték volt, 35 pontos hazai vezetéssel is, bár az a játék aligha volt öröm a vendégeknek. Kissé lagymatagon kezdték a szünet után a játékot a pályán lévők, a fehérváriak lódultak először meg, újra negyven pontra, majd még többre hízlalták vezetésük nagyságát, 45 lett a záró szakasz kezdetére. Valójában csak egy csapat volt a pályán, az Alba egyéniségekkel. Az utolsó percekben már a gyerekek játszottak, a Nyíregyháza elleni eredmény jó, de egyáltalán nem mérvadó, a szabolcsiaktól igen szerény kosárlabdát láthattunk. Jöhet szerdán a gálameccs, majd a hét végén a bajnoki nyitány.