2017.01.30. 20:25

A Fehérvár AV19 visszacsúszott az alsóház tabelláján

Székesfehérvár - Hat pontot tervezett Benoit Laporte az elmúlt hétvégére, de csak kettőt gyűjtött be a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata.

Az Olimpija Ljubljanától büntetőkkel (3-4), a Dornbirn vendégeként a hosszabbításban (1-0) kapott ki a Fehérvár AV19 az EBEL középszakaszának legutóbbi fordulóiban.

- Nagyon jól játszottunk, rengeteg helyzetünk volt, többet is lőttünk kapura, mint az ellenfél - értékelte a Dornbirn elleni találkozót a vezetőedző, Benoit Laporte. - Többen is százszázalékos helyzetbe kerültek, de hasonlóan a Ljubljana elleni mérkőzéshez, nem mentek be a lehetőségeink. Ha nem lősz gólt, nem is nyerhetsz, és most nem tudtuk átjuttatni a korongot a vonalon.

Antonin Manavian a fehérváriak egyik vezéregyénisége Fotó: Koppán Viktor

A védelmünk is jól működött, egy védővel kevesebben vagyunk, de mindannyian nagyon fegyelmezetten védekeztek, és csapatként is jól működtünk. Idegenben, ha így játszol, nyerni kell. Több elszántságra van szükség a kapu előtt, nagyobb nyomást kell helyeznünk a másik csapatra a támadó harmadban. Ahogy a Ljubljana ellen is, most is eldönthettük volna a meccset. Győzni akartunk mind a két mérkőzésen, ezért csalódott vagyok a két pont miatt, de a héten azért fogunk dolgozni, hogy megtaláljuk a módját, hogy győzzük le a Znojmót.