Megye I: Az első játéknapon öt pályaválasztó szenvedett vereséget, és egy játszott ikszet

2016. augusztus 14., 21:20 szerző: Káldor András fotós: Kricskovics Antal
komment
Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 1. fordulóját rendezték a hétvégén, és több meglepő eredmény született.
hirdetes_kapcsolo: 1
data['nincs_banner']: 0
G->reklam_mentes: 0

Velence-Iváncsa 0-3 (0-1)

Velence, 350 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Velence: Bostyán - Bakonyi, Harmati, Rakonczay, Gál-Gerlach (Németh Zs.) - Lantos, Horváth B. (Széll), Gulyás-Kovács, Balla (Tóth B.) - Barabási (Mensáros), Waltner (Gémes). Vezetőedző: Czakó András

Iváncsa: Késmárky - Aradi, Balogh L., Márki, Imrik - Bartha (Cziklin), Facskó, Berényi (Nédó), Majláth (Spánitz) - Kereszturi (Fodor), Nagy A. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Bartha (24., 75.), Imrik (47.)

Jók: Bostyán, Bakonyi, Harmati, Lantos, Barabási illetve Aradi, Márki, Bartha, Imrik, Nagy A.

A 25. percig a nem forogtak veszélyben a kapuk, de az Iváncsa labdabirtoklása számottevő volt. Ekkor Szűcs László asszisztens elnézett egy bedobás, a hazai fiatalok csak lesték, ahogy a vendégek felkapták a labdát, gyorsan játékba hozták Bartha Tibort, aki higgadtan 8 méterről a bal alsó sarokba gurított. 0-1. Az 50. percben az iváncsaiak előrevágtak egy labdát, amelyre Márki Dénes és Rakonczay András egyszerre érkezett, a hazai hátvéd fedezte a labdát, amely kipattant. A játékvezető az asszisztens téves jelzése miatt szabadrúgást ítélt a vendégek javára. Ezt Márki végezte el, beívelését Imrik László 12 méterről kapura lőtte, a labda egy védőt érintve jutott a gólvonal mögé. 0-2. A 67. percben Barabási Béla remekül ment el a baloldalon, több védőt is kicselezett, de lövése után a gólvonalról vágták ki a labdát a védők. A 69. percben a hazai védők labdát vesztettek a kaputól 20 méterre, Márki ezt megszerezte, mintaszerű beadását Bartha 8 méterről helyzetek a tehetetlen kapus mellett a bal sarokba. 0-3. A 85. percben baloldali vendégtámadás után Márki pontos beadását Balogh László 6 méterről fejelte kapura, de Bostyán Ernő nagy bravúrral védett. Az újjáalakult Velence megnehezítette a bajnokaspiráns dolgát.

Baracs-Mezőfalva 1-0 (1-0)

Baracs, 150 néző

Vezette: Magyar János

Baracs: Tóth N.- Fülöp, Szalai N., Oroszi, Badi B. - Sági J., Mészáros S., Prókai, Szurma (Badi K.) - Nagy Dominik (Rezes), Nagy D. (Balogh D.). Vezetőedző: Éliás Zsolt

Mezőfalva: Papp M. - Mekota (Kuti), Szabó Cs., Bozóki, Balázs - Kubicza, Kaszala, Szili Z. (Bozsoki), Sági R. (Erdős) - Nagy Dávid (Benczik), Szili Sz. (Bartus). Horváth Csaba

Gól: Nagy D. (7.)

Jók: Tóth N., Oroszi, Szirma, Nagy D. illetve Bozóki, Kaszala,

A Baracs már a 7. percben beállította a végeredményt. Nagy Dominik kapott remek labdát a jobb oldalról a tizenhatoson belül. A vert helyzetben lévő mezőfalvi kapusnak esélye sem volt beérni a lövést. 1-0.

Lajoskomárom-Polgárdi 0-2 (0-1)

Lajoskomárom, 180 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Lajoskomárom: Szloboda - Boda, Vései, Molnár V., Kunos - Kövecses (Czéhmesiter), Cseke (Tulok), Vadászi (Molnár O.), Tanárki - Fodor M., Reichardt (Béres Z.). Megbízott edző: Csulik Zoltán

Polgárdi: Sári (Bernáth) - Csrepka Márton, Szabó B., Csrepka Máté, Csizmadia G. - Egerszegi (Spánitz A.), Holka (Balogh R.), Farkas D., Bencze (Keserű) - Kosztolányi, Magda (Csizmadia D.). Vezetőedző: Viktor Ferenc

Gól: Egerszegi (42), Kosztolányi (68)

Kiállítva: Szloboda (73.)

Jók: senki, illetve Szabó B, Egerszegi, Kosztolányi

A 21. percben Fodor Márton észlelte, hogy a vendégek kapusa kinn áll, emelése azonban a kapu fölé szállt. A 28. percben Reichardt Bálintot buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt, Molnár Viktor nagy erővel a jobb kapufára lőtte, a kipattanóból hiába talált a hálóba Wehovszky Gergő játékvezető kettős érintés miatt nem adta meg a gólt. A 42 percben megszerezte a Polgárdi a vezetést, egy védőkről kipattanó labdát Egerszegi Zoltán 25 méterről lőtt erősen a léc alá. 0-1. A második játékrészt is jobban kezdték a vendégek, a 69. percben Kosztolányi buktatásáért, büntetőhöz jutottak, amelyet a sértett értékesített. 0-2. A 73. perben a kapujából nagy lendülettel kifutó Szloboda János a 16-oson kívül szabálytalankodott, és akárcsak a két csapat tavaszi meccsén ezúttal is a kiállítás sorsára jutott. Az idény eleji formát mutató hazaiakat minden tekintetben felülmúlta a lelkesen futballozó Polgárdi.

Aba-Sárvíz FC - Martonvásár 1-3 (0-2)

Aba, 100 néző

Aba-Sárvíz FC: Szabó N. - Kovács D. (Réti), Lakk, Török, Tóth R. - Nyitrai, Horváth K., Kovács P. - Penczer (Kovács M.), Glócz, Fauszt. Vezetőedző: Bor József Dezső

Martonvásár: Nagy Gy. - Udvaros, Vörös F. (Hermann), Radics, Neuvert - Magyar B., Kővári F., Kanyó - Szilágyi I. (Bognár K.), Berczi, Bajor (Hernádi). Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Glócz (46.) illetve Berczi (30., 80.), Bajor (39.),

Jók: Szabó N., Fauszt, Glócz, illetve Magyar B., Kővári F., Berczi, Bajor

A 30. percben Berczi Dániel 25 méteres laposan elvégzett szabadrúgása a bal alsó sarokba vágódott. 0-1. A 39. percben egy szépen kijátszott martoni támadás végén Magyar Balázs az alapvonal mellől remekül centerezett Bajor Balázs, pedig a jobb alsó sarokba továbbította a labdát. 0-2. Jól kezdték a hazaiak a második játékrészt, Glócz Zoltán kapott kitűnő labdát, és Nagy Gyula alatt a hálóba talált. 1-2. A 68. percben Kovács Péter középre tartó szabadrúgását biztosan hárította a vendég kapus. A 80. percben dőlt el végérvényesen a találkozó, egy felívelt labdával a hibázó védők közül Berczi lépett ki és a bal alsó sarokba lőtt. 1-3. Hajrában még adódtak lehetőségei a Martonvásárnak, azonban a kapuban Szabó Norbert remekelt.

Pátka-Ercsi Kinizsi 1-3 (0-2)

Pátka, 120 néző

Vezette: Wittner József

Pátka: Csikesz P. - Rózsás (Ihász Cs.), Krell (Füri), Orosz, Rothauszki (Szakács) - Kővári B., Loncsár (Rózsa), Nagy F., Farkas G.- Fülöp, Takács V. Vezetőedző: Takács Viktor.

Ercsi Kinizsi: Hodula - Gróf (Drapcsik), Kővári L., Szalánczi, Fridrich (Kovács P.) - Nagy R., Versits (Ivacs), Varga K. (Kondreska), Rapai - Hoffmann, Orbán R. (Hosszú). Vezetőedző: Gróf András

Gól: Farkas G. (75.), illetve Szalánczi (5.), Nagy R. (25.), Ivacs (50.)

Jók: Nagy F., Farkas G. illetve Gróf, Kővári L., Szalánczi, Friedrich

Az első két percben kihagyott helyzetekkel jelentkezett a Pátka, ez az 5. percben megbosszulta magát, amikor Friedrich Dávid szögletét Szalánczi Gergő bólintotta a hazai kapuba. 0-1. A 26. percben az Ercsi második kapura lövéséből a második gólját szerezte Nagy Richárd révén. 0-2. Többször veszélyeztetett a Pátka , a 36. percben Takács Viktor lövését védte bravúrral Hodula Krisztián. A második félidő sok szikrázó párharcot, és két ajándék tizenegyest hozott. Az elsőt Ivacs Gábor váltotta gólra az 50. percben, a másodikat Farkas Gábor lőtte a kapuba negyedórával a mérkőzés vége előtt. 1-3.

Tordas-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-2 (0-1)

Tordas, 130 néző

Vezette: Lak Balázs

Tordas: Kires - Kőszegi, Hadnagy, Kerényi, Szép (Farkas K.) - Bakos L., Farkas Zs., Kun (Vörös F.), Tőke (Szmok) - Pongrácz, Lőrincz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Hushegyi (Klauz), Burucz, Oláh D., Hanák - Katóka R., Kocsis D., Balogh Á., Ihász P. (Balogh Botond) - Pleszkán (Tóth B.), Sowunmi A. (Balogh Bence). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Vörös F. (77.), illetve Pleszkán (7.), Katóka R. (56.)

Kiállítva: Balogh Á. (76.)

Jók: Bakos L., Farkas Zs., illetve Katóka R., Pleszkán, Sowunmi A.

A vendégek kezdtek határozottabban, már a 7. percben megszerezték a vezetést Pleszkán Tibor egy lecsorgó labdát a bal alsó sarokba tudott kotorni. 0-1. A második félidőben is többet birtokolta a labdát Tordas, de egy kontrából újra a Gárdony szerzett gólt Katóka Richárd révén, aki egy középre lőtt labdát passzolt középről a hálóba. 0-2. Ez feltüzelte a vendéglátókat, sorra vezették a támadásokat, majd egy lerántás miatt a játékvezető kiállította Balogh Ádámot. A szabadrúgás lepattanó labdájából pedig Vörös Ferenc bődületes gólt lőtt 25 méterről, visszahozva ezzel a Tordast a meccsbe a 77. percben. 1-2.

Mór-Bicske 2-2 (1-1)

Mór, 250 néző

Vezette: Závotka Csongor

Mór: Pap - Bátki (Joó), Végvári, Tar B., Kőbányai (Kiss M.) - Kaszás, Cseszneki, Mayer (Klémán M.), Osgyán (Meggyes) - Gál D., Handl. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Bicske: Milinte - Szarvas, Sötét, Máté, Köntös - Bognár Gy. (Molnár A.), Szilágyi L., Varga Z., Németh E. - Móri, Katona L. (Rados). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Gál D. (34.), Handl (71.), illetve Németh E. (42.), Móri (63.)

Kiállítva: Cseszneki (66.), Pap (74.)

Jók: Végvári, Kaszás, Handl, illetve Milinte, Németh E.

Az egységesebb, remek erőállapotban levő móri csapat helyzetek sokaságát hagyta ki és megfogyatkozva is egyenrangú ellenfele volt a második félidőre feljavult vendégeknek, akik minden külső segítséget megkaptak.

Tudósítók: Horváth László (Baracs), Dérfi Zoltán (Sárosd), Kiss Ervin (Velence), Mosberger Mátyás (Lajoskomárom), Bor Péter (Aba), Polányi János (Pátka), Farkas Örs (Tordas), Mézner László (Mór).Összeállította: Káldor András