2017.05.14. 18:57

A megyei I. osztály alsóházi rangadóján először nyert tavasszal a Mezőfalva csapata

A megyei I. osztályú bajnokság 27. fordulóját rendezték. A Martonvásár legyőzte a Mórt, míg tovább tart a kiesőjelöltek küzdelme.

Sárosd Sport 36-Tordas 2-1 (2-0)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Rózsa József

Sárosd Sport 36: Rauf T. - Susa, Dvéri Zs., Truszek (Kosaras), Lendvai - Kállai (Imre G.), Killer M., Ladányi (Arany), Kargl - Vajda (Imre J.), Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Tordas: Kires - Kerényi, Hadnagy, Márkus, Kun - Kőszegi, Hermann, Bakos L. (Szabó B.), Szép A. (Héder) - Farkas Zs., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Dvéri Zs. (7.), Killer M. (24.), illetve Farkas Zs. (50.)

Jók: az egész csapat, illetve Kőszegi, Kerényi

A kezdő sípszó után a hazai csapat rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és a 7. percben Dvéri Zsolt révén megszerezte a vezetést. 1-0. A 24. percben Killer Máté játszotta magát tisztára a vendég 16-oson belül, ahol a védők buktatták. A 11-est a sértett magabiztosan értékesítette. 2-0. A második félidőben változott a szereposztás, a vendégek vették át a kezdeményezést, és az 50. percben egy kipattanó labdát Farkas Zsolt vágott a kapura, ez egy védőn irányt változtatott, és a tehetetlen Rauf Tivadar mellett a kapu közepébe vágódott. 2-1. A góltól vérszemet kapott a Tordas, és húsz percen keresztül kapuja elé szegezte a hazaiakat. A mérkőzés összképe alapján, ha egy kicsivel is de a hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Ercsi Kinizsi-Lajoskomárom 3-1 (0-1)

Ercsi, 100 néző

Vezette: Szűcs László

Ercsi Kinizsi: Hodula - Rebők, Hoffmann, Gróf (Pintér L.), Varga K. - Rapai, Ivacs (Kondreska), Fridrich, Nagy R. - Hosszú P., Szalánczi. Vezetőedző: Gróf András

Lajoskomárom: Sári - Kunos (Csizmadia), Nyári, Nyul, Kövecses - Vadászi (Berta), Posta, Vései, Fodor M. - Czéhmeiszter, Reichardt (Szabó Z.). Megbízott edző: Csulik Zoltán

Gól: Ivacs (54.), Hosszú P. (60.), Nagy R. (88.), illetve Fodor M. (37.)

Jók: Hodula, Hosszú P., Nagy R., Kondreska, illetve Vései, Kövecses

Idegesen és pontatlanul játszott a hazai csapat, értékelhetetlen első félidőt produkáltak. A Lajoskomárom koncentráltabban játszott, és a 37. percben - a hetek óta gólerős - Fodor Márton révén megszerezték a vezetést, a játékos 18 méterről tekert Hodula Krisztián kapujába egy szabadrúgást. 0-1. A második félidőt remekül kezdte a Kinizsi, az 54. percben Ivacs Gábor kapáslövéssel egyenlített, majd a 60. percben Hosszú Péter fejesével fordított. 2-1. Több helyzete volt az Ercsinek, de ezek rendre kimaradtak, azonban Nagy Richárd Benjamin 88. perben lőtt találata végleg eldöntötte a mérkőzést. 3-1.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Bicske 2-2 (0-1)

Agárd, 100 néző

Vezette: Magyar János

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Kocsis D., Oláh D., Ihász, Balogh Á. (Balogh Botond) - Tóth B. (Katóka R.), Bernáth I., Klauz, Burucz, Hanák - Sowunmi A. (Kuti). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Bicske: Milinte - Katona, Sötét, Budovinszky, Dukon - Rigó G. (Köntös), Pump, Varga Z., Németh E. - Móri, Molnár A. (Máté). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Burucz (63.), Hanák (75.), illetve Móri (40., 80.)

Jók: Burucz, illetve Móri

A 40. percben egy figyelmetlenség elég volt ahhoz, hogy előnyhöz jusson a Bicske. Szabadrúgást végezhetett el a vendégcsapat a félpályáról, védők mögé ívelték a labdát, akik nem kísérték az akciót, Móri Tamás, pedig az ötös sarkáról lőtt Heim Attila kapujába, úgy, hogy a játékszer bepattogott a hosszú sarokba. 0-1. A szünet jót tett a hazai csapatnak, mert utána nemcsak egyenlítettek, hanem a vezetést is megszerezték. A 63., majd a 75. percben is két jól begyakorolt pontrúgásból, szögletből esett a góljuk. Előbb Balogh Ádám labdáját Burucz Barna fejelte Milinte Árpád kapujába, majd Hanák Attila volt eredményes. A harmadik nem jött össze Hanáknak, duplázhatott volna, de Milinte a kapufánál elérte a labdáját. A 80. percben Móri az oldalvonalnál,az alapvonaltól 30 méterre szabadrúgást végezhetett el, Heim az ötösön belül ütközött Budovinszky Krisztiánnal, így a labda érintés nélkül behullott a hosszú sarokba. 2-2. A mezőnyben egyenrangú ellenfele volt a Gárdony a bicskei együttesnek, sajnálhatják, hogy csak egy pont lett a jutalmuk a végén.

Iváncsa-Polgárdi 4-0 (1-0)

Iváncsa, 150 néző

Iváncsa: Boldog - Balogh L., Nédó (Velez), Berényi (Majláth), Bartha (Csányi) - Facskó, Szauter (Barócsai), Pribék, Godslove - Aradi, Fodor G. Vezetőedző: Masinka László

Polgárdi: Szabó N. - Spánitz A. (Bernáth I.), Csrepka Máté, Csizmadia G. - Szabó B., Egerszegi, Csizmadia D., Farkas D., Tóth P. - Csrepka Márton (Keserű), Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gól: Balogh L. (52., 60., 62.), Berényi (41.)

Kiállítva: Csrepka Máté (73.)

Jók: Balogh L. (a mezőny legjobbja), Facskó, Nédó, illetve Kosztolányi

A 41. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat, Facskó József bal oldali beadását Berényi Balázs a kapu jobb oldalába fejelte. 1-0. Az 52. percben ismét Facskó centerezett, ám most Balogh László érkezett jó ütemben, és közelről a kapuba lőtt. 2-0. A 60. percben Facskó-Szauter istván összjáték után Baloghot hozták kihagyhatatlan helyzetbe, aki nem is hibázott. 3-0. Két perccel később Nédó Gábor parádés átadását Balogh László váltotta gólra. 4-0. Még egy kiállítás tartozik a mérkőzés krónikájához, a vendégektől Csrepka Máté mehetett idő előtt zuhanyozni a 73. percben.

Baracs-Aba-Sárvíz 5-0 (2-0)

Baracs, 100 néző

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Baracs: Tóth N. - Oroszi, Fülöp (Varga T.), Prókai (Rezes), Bartók S. (Nagy Dániel) - Balogh D. (Sebestyén), Sági, Éliás, Szili Sz. - Szurma (Nagy Dominik), Mészáros S. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Aba-Sárvíz: Sereg - Mészáros Sz., Tóth R., Lakk, Glócz - Madácsi, Vinklár P., Esze, Balogh T. - Réti, Bujtás (Sallai). Vezetőedző: Bor Jószef Dezső

Gól: Balogh D. (2., 7., 66.), Tóth R. (öngól, 67.),Nagy Dominik (77.)

Jók: Balogh D. (a mezőny legjobbja), Éliás, Mészáros, Oroszi, illetve senki

Egyértelmű volt a hazai csapat sikere, magabiztos győzelemmel párosulva. A kezdő sípszótól uralta a Baracs a mérkőzést, az első öt percben már kettő nullás előnyt kovácsolva. A vezetés megnyugtatta a hazaikat, onnantól inkább mezőnyjáték folyt a pályán. A szünet után újra erőre kapott a Baracs, és lehetőségeiből hármat kihasznált. A gólokon kívül még legalább öt százszázalékos ziccert rontottak, akár két számjegyű is lehetett volna a győzelmük .

Mezőfalva-Velence 4-3 (2-2)

Mezőfalva, 100 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Mezőfalva: Papp M. - Balázs, Móricz, Szabó K. (Begán), Szilva (Suplicz) - Bozsoki, Mekota, Garda, Bartus - Márok, Balogh I. Vezetőedző: Hajnal Attila

Velence: Krencz - Tóth A., Silhány, Rakonczay, Gulyás-Kovács - Németh E. (Harmati), Pál I. (Németh Zs.), Pintér B. (Lantos), Baranyai (Gál-Gerlach) - Czifra, Bakonyi. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Szilva (22.), Mekota (30.), Móricz (54.), Németh Zs. (62., öngól), illetve Pál I. (18.), Czifra (28.), Rakonczay (46.)

Kiállítva: Rakonczay (75.)

Jók: Szilva, Móricz, Mekota, illetve Czfra

A 18. percben hazai kapufáról indult velencei támadásból először Pál István szerzett találatot. 0-1. A válasz a 22. percben Szilva Tamástól érkezett, aki 12 méterről passzolt a velencei kapuba. 1-1. A 28. percben Czifra István indult meg jobb középről és szerzett vezetést 1-2. A 30. percben azonban Mekota Bernát egyenlített. 2-2. A pihenő után Rakonczay András talált be. 2-3. Az 54. percben Szilva buktatásáért büntetőt ítélt a játékvezető. A 11-est Móricz Csaba értékesítette. 3-3. A 62. percben Németh Zsolt hazaadásnak szánt fejese a kifutó Krencz Sebestyén fölött a saját kapujában kötött ki. 4-3. Rakonczayt a 75. percben kiállították, a játékos nem bírt magával, és az öltözőbe menet belerúgott az egyik folyosón lévő ajtóba. A rúgástól az ajtó lapja kiszakadt.

Martonvásár-Mór 3-1 (1-0)

Martonvásár, 170 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Martonvásár: Nagy Gy. - Endrefalvi, Vörös F., Kővári F., Kanyó - Magyar B. (Gábor), Szilágyi R., Berczi, Szabó L. (Szigeti) - Radics, Bozsó (Cziklin). Vezetőedző: Patkós Csaba

Mór: Pap - Végvári, Kaszás, Bátki, Tornyai T. - Cseszneki, Gál D., Radács (Osgyán), Tar (Tetzli) - Mayer (Tanárki), Cseh (Bánfalvi). Vezetőedző: Németh Bálint

Gól: Szabó L. (23.), Cziklin (54.), Magyar B. (65.), illetve Cseszneki (85.)

Jók: az egész csapat, illetve Kaszás, Cseszneki

A 23. percben egy, a félpályáról elvégzett szabadrúgást Vörös Ferenc Szabó László elé fejelt, aki 8 méterről a kivetődő kapus alatt a hálóba passzolt. 1-0. Az 52. percben Magyar Balázs szabadrúgásával, az egymásra váró két vendégvédő közül Cziklin Roland lépett ki, és a kapujából kimozduló Pap Bence mellett, 10 méterről gurított a kapuba. 2-0. A 64. percben Magyar B. 20 méteres szabadrúgása megpattant a jobb sarokban kötött ki. 3-0. A 84. percben egy befújható büntetőt Cseszneki Richárd váltott gólra. 3-1. A hazaiak, lelkesedésből ötösre vizsgázott.