2016.11.15. 21:05

Nem igazolta előzetes hírét az Olimpija, és pontokkal távozott

Székesfehérvár - Az EBEL 19. játéknapján a Fehérvár AV19 csapata az Olimpija Ljubljanát fogadta. A sereghajtó nyert a végén.

Ahogy már a Fehérvári Titánok hétfő esti Ferencváros elleni Mol Liga mérkőzéséről szóló tudósításunkban is utaltunk rá, a fehérváriakat ért példátlan sérüléshullámot az EBEL-ben szereplő együttes sem tudta elkerülni. Méghozzá igen érzékeny vérveszteség érte a Benoit Laporte irányította gárdát, Erdély Csanád és Orbán Attila után a csapat újabb fontos láncszemei nem lehettek ott a jégen a liga utolsó Olimpija ellen. Szirányi Bence betegség miatt hagyta ki a keddi összecsapást, míg a magyar válogatottban is bemutatkozó Kalvin Sagertnek a Salzburg elleni találkozón tört el a hüvelykujja két helyen egy szerencsétlen ütközés után, hat-nyolc hetes kihagyás vár rá, és legközelebb a középszakaszban segítheti majd újra a csapatot. Devon Krogh számára pedig elérkezett a debütálás ideje az EBEL-ben. Nagy rössel kezdett a Fehérvár, és bizony több alkalommal is csupán a vendégek amerikai kapusán, Jeff Frazeen múlott, hogy már nem szereztek előnyt az első öt percben. Majd jött a hideg zuhany a 8. percben, egy eladott korongra Raphael Bussieres csapott le, Ziga Pesuthoz passzolt, aki a kapu közepébe lőtt. 0-1. Még korántsem volt vége a rémálomnak, mivel alig telt el tíz perc, és már a kettes szám virított a vendégek neve mellett az eredményjelzőn. Jonathan Harty lövésébe Chris Langkow piszkált bele, és ez éppen elég volt ahhoz, hogy a hálóba kerüljön a pakk. 0-2. Kétségtelen, hogy megfogta a Volánt a két gól, nehezen eszméltek, percek teltek el, mire ismét a vendégek harmadában találták magukat. A 16. percben előnyhöz jutottak, és ezt Antonin Manavian kíméletlenül kihasználta, David Makowski passzát vágta a zöld-fehérek ketrecébe. 1-2.

Góllal nyitottak a fehérvári legények a középső játékrészben, még jóformán ki sem korcsolyáztak a jégre, amikor Thomas Beauregard a kapu közepébe lőtte a Vas János lövése után Frazeeről kipattanó korongot. 2-2. Nem késett sokat a válasszal a szlovén együttes, a 24. percben Bussieres kiugratását Pesut ütötte a kiszolgáltatott Rajna Miklós fölött a kapuba. 2-3. Az első harmad sormintája, pedig megismételődött, és újfent kétgólosra hízott a vendégek előnye a 28. percben. A Krogh mellett elkorcsolyázó Gal Koren a kapu mellől passzolt Miha Zajcnak, aki kapásból 8 méterről a bal felsőbe lőtt. 2-4. Szerencsére a sokk most nem tartott hosszú ideig, Sofron István tett erről, aki egy kapu előtti kavarodás után közelről pofozta be a korongot a gólvonal mögé. A gól után Bojan Zajc a Ljubljana mestere reklamált, így a bírók elvonultak videózni. Ám ez sem segített a szlovénokon. 3-4. Láthatóan úgy jött ki a záró harmadra a Fehérvár, hogy mindent egy lapra tett fel. Rengeteg munkát adtak Frazeenak, a 45. percben előbb Orban Brance, majd Kóger hagyott ki egy-egy százszázalékos helyzetet. Aztán a 48. perben végre megtört a jég, és ismét csak előnyből lőttek gólt a kékek, Makowski Andrew Sarauer átadását után lőtte be az egyenlítő találatot. 4-4. Nem mondhatni azonban, hogy acélos lett volna a hazaiak
védekezése, egy kontrából Langkow második góljának örülhetett hét perccel a vége előtt. 4-5. A 58. percben Frazze tett arról, hogy izgalmas legyen a vége, Beauregard távoli lövését védte be. 5-5. Jöhetett a ráadás, előbb négy a négy ellen nem ment, majd a folytatásban egyel csökkent a létszám. A vége előtt, pedig egy jól kidolgozott akcióból Anze Ropret használta ki csapata utolsó sanszát. 5-6.

Fehérvár AV19-Olimpija Ljubljana 5-6 (1-2, 2-2, 2-1, 0-1) Székesfehérvár, 2638 néző

Vezette: Siegel, Zrnic, Rakovic, Soós.

Fehérvár: RAJNA - Owens (1), SZABÓ D. - Manavian 1, Krogh - Szaller, MAKOWSKI 1 (1) - Reisz, Láday; BEAUREGARD 2, Vas J. (1), Maylan (1) - KÓGER (2), Sarauer (2), Sofron I. 1 - Orban B., Kocsis F., Bodo - Szabó K., Vincze P., Sárpátki. Edző: Benoit Laporte

Ljubljana: Frazee - HARTY (4), Giumond - Selan, Planko - K. Cepon, Bazevics - Groznik, M. Cepon; PESUT 2, LANGKOW 2 (1), BUSSIERES (4) - Pem, Music, Ropret 1 - M. Zajc 1, Koren (1), Gabor (1) - Ograjensek, Hadzic, Chvatal. Edző: Bojan Zajc

Kiállítás: 4, illetve 6 perc