2014.10.25. 18:49

ARKSE: Kiszenvedett siker a Vecsés ellen

A férfi kézilabda NB I/B 7. fordulójában a fehérvári csapat a Vecsés gárdáját fogadta, a mérkőzés öldöklő küzdelmet hozott.

Krebsz András

Alba Regia KSE – Vecsési SE 23-22 (14-13).
Videoton Oktatási Központ, 50 néző, vezette: Ács, Tóbiás.
Alba Regia Nahaj – Paár 3, Csóka, Vasvári 1, Gyimesi 3, Bősze, PATKÓS 6(5). Csere: VARGA B. (kapus), Schneider,  Dreska, VENCZEL 5, SZABÓ A. 5. Vezetőedző: Molnár Csaba.
Vecsés VARGA Á. – DR. KISS I. 5, Wieszt 2, Győrfi 1, Gazdag, RÉDAI 5, Dóczi 3. Csere: Nagy Martin (kapus), Gálli 2(1), Balogh M., Csontos 2(1), Varga Á., Horváth Cs., Szilágyi 2(2), Bujdos. Vezetőedző: Molnár József.
Kiállítások: 16 illetve 12 perc
Hétméteresek: 6/5 illetve 5/4
Eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 9. p.: 1-3, 13. p.: 2-5, 18. p.: 6-6, 23. p.: 8-9, 27. p.: 12-11, 34. p.: 14-14, 39. p.: 16-15, 43. p.: 17-16, 49. p.: 19-18, 54. p.: 21-21, 58.p.: 23-21.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, az első félidő felére sikerült három góllal ellépniük a piros mezeseknek, elsősorban Rédei és Dr. Kiss István találatainak köszönhetően. A fehérvári időkérést követően azonban sikerült felzárkózni Molnár Csaba tanítványainak, sőt, a 27. percben először vezetett az Alba, a minimális előnyt sikerült a szünetig megőrizni.

A fordulás után mindkét oldalon jól védtek a kapusok, kevés gólt láthattak a nézők. A csapatok fej-fej mellett haladtak, mígnem az utolsó öt percre kétgólos hazai előnnyel vághattak neki az Alba játékosai. A vendégek fél perccel a vége előtt az egyenlítésért támadhattak, Gálli Krisztián talpról eleresztett próbálkozását bravúrral hárította Nahaj, ezzel eldőlt a két bajnoki pont sorsa.