2017.03.19. 20:40

MEGYE I - Az Iváncsa, a Gárdony-Agárd és a Mór még nem vesztett pontokat tavasszal

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 19. fordulóját rendezték. A játéknap gólokban gazdag volt, 31 találat esett.

Sárosd Sport 36-Martonvásár 1-1 (0-0)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Wittner József

Sárosd Sport 36: Rigó Á. - Susa, Rottmann, Dvéri Zs., Vajda - Lendvai, Killer M., Ladányi (Imre G.), Kargl - Kosaras, Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Martonvásár: Nagy Gy. - Endrefalvi, Radics, Neuvert, Kanyó - Magyar B., Szigeti, Kővári F., Cziklin - Szilágyi I., Vörös F. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Dvéri Zs. (56.), illetve Magyar B. (60.)

Jók: az egész csapat, illetve Magyar B., Szigeti

A Bicske csapatkapitánya, Sötét Dávid fejeli el a labdát a gólra éhes tordasi játékosok elől
Fotó: Kricskovics Antal

A hazai csapat erősen tartalékosan lépett pályára, bár ez a játékukon egyáltalán nem látszott. Az első félidőben jobbára a két tizenhatos között folyt a játék a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben. A 36. percben Killer Máté kapott remek labdát, lövését azonban Nagy Gyula hárítani tudta. A második félidő elejét a Sárosd megnyomta, ennek az 56. percben meg lett az eredménye.

Egy formás támadás után Killer M. beadására Dvéri Zsolt érkezett a legjobb ütemben, és a tehetetlen Nagy Gy. mellett a bal alsó sarokba vágta a labdát. 1-0. Sokáig nem örülhettek a vendéglátók, mert a 60. percben a Martonvásár egy jogos büntetőhöz jutott, amelyet Magyar Balázs értékesített. 1-1. A hátralévő fél órában mindkét csapat előtt adódott még lehetőség, de ezekkel nem tudtak élni. A mérkőzés összképét tekintve a döntetlen igazságos.

Minden szem a labdán a móri sikerrel zárult velencei bajnokin

Tordas-Bicske 1-6 (0-4)

Tordas, 100 néző

Vezette: Bíró Dániel

Tordas: Kires - Kerényi, Hadnagy (Héder), Kun (Márkus), Kőszegi - Vörös F., Tőke, Szép, Farkas Zs. (Bakos L.) - Szabó B., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Bicske: Milinte - Katona (Bencze M.), Sötét, Máj, Dukon - Rigó G. (Máté), Szilágyi L. (Köntös), Varga Z., Németh E. - Móri (Bognár), Molnár A. (Pásztor). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Márkus (64.), illetve Németh E. (7., 25., 33., 65.), Varga Z. (22., 58.)

Jók: Szép, Márkus, illetve Milinte, Móri, Németh E., Varga Z.

A Bicske már a mérkőzés elején megmutatta, hogy a három pontért érkezett Tordasra, az első védelmi hibát kihasználva Németh Erik vágott a léc alá egy középre lőtt labdát a 7. percben. 0-1. Ezt követően sem talált magára a Tordas, és a vendégek eldöntötték a mérkőzést még az első félidőben, Németh E. mesterhármasig jutott, és Varga Zoltán is betalált.

A félidei 4-0-ás bicskei előny már rányomta a bélyegét a találkozóra, majd az 58. percben Varga Z. ment el a jobb szélen és rosszul találta ugyan el a labdát, de az a kilépő Kires Attila mellett a hálóban landolt. 0-5. A Tordas itt még megrázta magát és Márkus Roland szépített a 64. percben. 1-5. Egy perc múlva jött azonban a válasz, és Németh E. állította be a végeredményt. A Bicske megérdemelten nyert, a tordasiak fáradtan futballoztak.

Sárbogárd-Lajoskomárom 4-3 (1-1)

Sárbogárd, 100 néző

Vezette: Magyar János

Sárbogárd: Simon Cs. - Hegedűs Gy., Gráczer Bence, Nagy Á., Kőkuti - Boros (Krajcsovics), Bezerédi, Laták (Gráczer Bálint), Horváth Á. - Tóth Zs. (Tóth T.), Lajtos (Gráczer G.). Vezetőedző: Gracza Tibor

Lajoskomárom: Sári - Nyul, Nyári (Szabó Z.), Kunos, Kövecses - Vadászi, Posta, Vései, Czéhmeiszter (Berta) - Reichardt, Fodor. Megbízott edző: Csulik Zoltán

Gól: Bezerédi (31., 69.), Gráczer Bence (61.), Tóth T. (86.), illetve Kövecses(11.), Reichardt (62.), Berta (90.)

Jók: Bezerédi, Gráczer Bence, illetve Reichardt

A 10. percig a két tizenhatos között folyt a játék, enyhe hazai fölénnyel. A támadótérfél közepénél történt szabadrúgáshoz jutott a Lajoskomárom. Kövecses Imre kapura ívelt labdája átszállt a védők felett, a kaputól 8 méterre megpattant, és a bal felső sarokban kötött ki. 0-1. A gól felrázta a hazaiakat, a 30. percben Gráczer Bence nagyszerű átadásával Bezerédi Ádám kilépett a védők között, és 18 méterről a kifutó kapus felett a hálóba emelt. 1-1. A 61. percben Nagy Ármin labdájával Gráczer Bence a védelmet maga mögött hagyva a kifutó kapus mellett a jobb sarokba gurított. 2-1.

A kezdés után egy bal oldalról elvégzett szögletet Reichardt Bálint 5 méterről a bal felső sarokba fejelt. 2-2. A 68. percben a bal oldalon Tóth Tamás kapott labdát, védője mellett középre adott labdájára Bezerédi érkezett, és közelről a hálóba emelt. 3-2. A 87. percben Krajcsovics Péter végzett el bedobást, a labda átszállt a védők felett, Tóth T. elé került, ő pedig a hosszú sarokba lőtt. 4-2. A 89. percben egy jobbról belőtt labdát Berta László senkitől sem zavartatva a kapu bal sarkába lőtt. 4-3. A gólokban gazdag mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Sárbogárd megérdemelt győzelmet aratott.

Pátka-Iváncsa 0-2 (0-2)

Pátka, 100 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Pátka: Csikesz P. - Rózsás (Sinka), Orosz M., Rózsa (Prill), Füri - Farkas G., Vincze, Pusztay (Varga D.), Kővári B. - Nagy F., Herczeg (Szakács). Vezetőedző: Takács Viktor

Iváncsa: Boldog - Balogh L., Márki (Nagy A.), Imrik (Fodor), Berényi - Bartha, Majláth, Facskó, Pribék (Nédó) - Godslove (Barócsai), Aradi. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Márki (31.), Berényi (44.)

Jók: Kővari B., Nagy F., Herczeg, Farkas G., illetve Majláth, Godslove, Fodor

Jól kezdte a mérkőzést a hazai alakulat, az 5. percig két helyzetet is sikerült kialakítaniuk, azonban mindegyik kimaradt. A 31. percben Márki Dénes jól eltalált szabadrúgása talált utat a hálóba . 0-1. A 44. percben egy védelmi kihagyást követően növelte az Iváncsa előnyét Berényi Balázs góljával. 0-2. Az összecsapás ezzel a két góllal el is dőlt, a mérkőzést megnyerte a bajnoki címre hajtó Iváncsa a nagyot küzdő hazaiak ellen.

Baracs-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-5 (0-2)

Vezette: Szűcs László

Baracs: Tóth N. - Szili Sz, Fülöp, Rezes (Idei), Prókai (Bartók) - Sági J. (Badi), Mészáros S., Varga T., Balogh D. - Nagy D., Oroszi. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Balogh B. (Ihász), Kocsis D., Burucz, Kuti (Tóth B.) - Balogh Á. (Bogács), Bernáth, Klauz, Katóka R. - Hanák, Sowunmi A. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Balogh D. (73.), illetve Katóka R. (30., 60), Balogh Á. (45.), Kuti (64.), Ihász (67.)

Jók: Mészáros S., Szili Sz., Balogh D., illetve az egész csapat

Kemény harcos mérkőzésen a vendégek kihasználták a hazai csapat hibáit, és megérdemelten vitték el a három pontot, még ha a különbség túlzó is lett. Az első félidőben két távoli lövéssel szerzett gólokat a Gárdony, a szünet után pedig középpályás labdavesztések utáni kontrákból kapott gólokat a hazai csapat.

Mezőfalva-Ercsi Kinizsi 1-4 (1-2)

Mezőfalva, 120 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Mezőfalva: Orosz G. - Balázs (Suplicz), Szabó K., Benczik, Szilva (Csuka) - Sági R., Balogh I., Mekota, Bozoki - Bartus, Márok. Vezetőedző: Hajnal Attila

Ercsi Kinizsi: Hodula - Hoffmann (Kovács P.), Mónus, Gróf, Varga K. - Ivacs, Fridrich (Kondreska), Nagy R. (Baki), Hosszú P. - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Balázs (7.), illetve Nagy R. (29., 72.), Fridrich (45.), Szalánczi (84.)

Kiállítva: Hosszú P. (18.)

Jók: Balázs, Szilva, illetve Nagy R., Hoffmann, Fridrich

A 7. percben vezetést szerzett Mezőfalva Balázs Sándor fejesével. A 18.-ban a gólszerzővel szemben elkövetett szabálytalan szerelésért Hosszú Pétert kiállította a játékvezető. A 29. percben Nagy Richárd révén egyenlített Ercsi, majd a 45. percben Fridrich Dávid talált be. 1-2. A szünet után Nagy R. és Szalánczi Gergő vittek be újabb találatokat. 1-4.

Aba-Sárvíz FC-Polgárdi 1-0 (1-0)

Aba, 100 néző

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Aba-Sárvíz: Velezdi - Mészáros Sz., Tóth R., Vinklár (Kovács M.), Lakk - Glócz (Réti R.), Madácsi, Gyuricza, Esze T. (Máyer) - Kovács P. (Galócz), Esze A. Vezetőedző: Bor József Dezső

Polgárdi: Bernáth - Spánitz A. (Somogyi, Balogh R.), Csizmadia G., Szabó B.,
Bencze J. - Borbás, Farkas D., Cseh, Tóth P. - Holka,
Csrepka Márton (Kosztolányi). Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gól: Gyuricza (26.)

Jók: az egész csapat, illetve Balogh R., Bencze J.

A 26. percben Lakk Péter remekül elvégzett szögletét Gyuricza Kornél fejelte a léc alá. 1-0. A folytatásban
az Aba önfeláldozóan, hősiesen védekezve állta a sarat, és megőrizte kapuját a góltól.

Tudósítók: Kiss Ervin (Velence), Dérfi Zoltán (Sárosd), Horváth László (Mezőfalva), Farkas Örs (Tordas), Szántó Gáspár (Sárbogárd), Takács Viktor (Pátka), Gyalus Zoltán (Baracs), Bor Péter (Aba)

Összeállította: Káldor András