2015.04.26. 19:59

Megye I.: Az élen a helyzet változatlan

A Viszló Trans megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában nem született gól a játéknap rangadóján, Móron.

Tordas-Ercsi 2-2 (2-2),
200 néző, Vezette: Lak B.
Tordas: Heim – Endrefalvi, Németh J., Kőszegi, Mezei (Márkus) – Suha, Hadnagy, Fagyal (Losó), Vörös – Farkas Zs., Szmok. Vezetőedző: Csillag Szilveszter
Ercsi: Hodula – Rapai, Kővári, Szeles, Cseppen – Varga K. (Farkas J.), Nagy B. (Ladányi), Ivacs, Lakatos J. (Flórián) – Kovács P., Sárdi (Tamon). Vezetőedző: Gróf András Gól: Fagyal (27.), Szmok (38.) illetve Nagy B. (12.), Varga K. (33.)
Jók: Szmok, Kőszegi, Farkas Zs., illetve Nagy B., Varga K.

Álmosan kezdte a Tordas a mérkőzést, így az Ercsi már a 12. percben megszerezte a vezetést, amikor Nagy Balázs egy jól belőtt szögletet közelről bebólintott 0-1. A tordasiak Fagyal Bertalan 20 méteres lövésével jöttek vissza a mérkőzésbe a 22. percben. 1-1. Öt perccel később egy jobbról érkezett beadást értékesített Varga Krisztián, és ismét vezetéshez jutott az Ercsi. 1-2. A hazai csapat azonban nem adta fel, és a 38. percben Farkas Zsolt keresztpasszát követően Szmok Gergely vette át szépen a labdát, majd lőtte a kapuba 2-2. A második félidőben váltakozottan uralták a játékot a csapatok, de gólig már egyik társaság sem jutott.

Mezőfalva-Dunaújváros PASE II 0-5 (0-3)
200 néző, Vezette: Domak Ádám
Mezőfalva: Papp Z. – Mekota, Huber (Begán), Bozóki, Cséplő (Balázs) – Móricz, Csuka (Nagy D.), Bartus, Boros B. (Bíró) – Papp K., Benczik (Váradi). Vezetőedző: Masinka László Dunaújváros PASE II: Gregorich Á. – Dorogi (Harsányi), Sárközi, Salamon, Szabó Cs. – Szili, Szauter, Tóth Á. (Karádi), Sóron – Sziládi (Dudás), Nagy R. (Kovács P.) Vezetőedző: Bakos Zsolt
Gól: Tóth Á. (6., 22., 66.), Nagy R. (37.), Sziládi (60.)
Jók: Mekota, Móricz és Huber illetve az egész csapat

A 6. percben hazai kapufáról lepattanó labdára érkezett jó ütemben Tóth Árpád. 0-1. Az első negyedóra végén mezőfalvi kapu előtti keresztlabdára csúszott be remek érzékkel ismét Tóth Á. 0-2. A 37. percben Nagy Richárd is feliratkozott a góllövő listára, 0-3. A pihenőt követően negyedórát kellett várni, és jött az újabb vendég találat. Egy 17 méterről beívelt szabadrúgást fejelt be nagy nyugalommal a hazai védők között Sziládi Roland. 0-4. A kegyelemdöfést a 66. percben Tóth Á. adta meg, egy buktatás után jogosan megítélt 11-est higgadtan lőtte be az elvetődő Papp Zoltán lába mellett. 0-5.

Mór-Iváncsa 0-0
300 néző, Vezette: Kovács J. Zoltán
Mór: Kiss M.- Bátki., Hahn, Végvári, Tar B.- Kaszás, Handl, Németh B. (Perina), Klémán M. (Klémán P.) – Petruska, Mayer. Vezetőedző: Horváth Zoltán Iváncsa: Vörös – Csikesz, Aradi, Sinka, Schäffer (Mondovics) – Bartha T., Márki (Barics), Berényi (Kamocsa), Facskó – Nagy A., Balogh L.. Vezetőedző: Miskovicz Bálint
Jók: Bátki, Kaszás, Petruska illetve Nagy A, Aradi, Márki

Az első félidő javarészt mezőnyjátékkal telt el, inkább a küzdelem dominált, és a sok apró szabálytalanság miatt folyamatos játék nem alakulhatott ki. Az 5. percben az egyik oldalon Németh Bálint, míg a másikon Márki Dénes lövései egyaránt könnyű zsákmányává vált a kapusoknak. A 23. percben Mayer Dávid egy Vörös Tibor által kiöklözött labdát 18 méterről egyből kapura lőtt, de egy védő szögletre mentette a gólba tartó labdát. A 35. percben Klémán Máté éles kapu elé lőtt labdájáról Petruska Dániel centiméterekkel maradt csak le. A mérkőzés végén Mondovics Dávid eldönthette volna a találkozót, de 10 méterről ordító helyzetben a kapu fölé vágta a labdát. A rangadón egyenlő erők küzdelmében – a két jól felkészített csapat fegyelmezett játékkal elsősorban biztonsági játékkal rukkolt ki, a góllövésre kevés lehetőség adódott .

Kisláng-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-3 (1-1)
250 néző, V: Závotka Csongor
Kisláng: Ányos (Juhász P.)- Rehák, Simon I., Lévai (Kolonics), Willerding B. – Dudar, Juhász J. (Paluska), Árki, Komlós – Willerding Zs. (Kassai), Juhász M. Vezetőedző: Rehák ViktorGárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Wittner – Vincze V., Pápai, Janovics, Bognár Gy. – Prill, Lendvai, Hushegyi, Vámosi – Meggyes, Lakatos R. Vezetőedző: Zimmermann Tamás
Gól: Willerding Zs. (26.) illetve Lakatos R. (42., 48.), Hushegyi (54.)
Jók: Rehák, Willerding Zs., Juhász M. illetve Wittner, Lakatos R.

A 27. percben Willerding Zsolt tetszetős egyéni akció végén 18 méterről szépségdíjas találattal vette be Wittner Máté kapuját. 1-0. Majd a 42. percben Lakatos Renátó 17 méteres lövése talált utat Ányos Pál kapujába. 1-1. Több hazai lehetőség után mégis a 48. percben egy vendég szabadrúgást Lakatos 10 méterről fejelt be 1-2. Majd hat perccel később Hushegyi Csaba a védők hibáját kihasználva higgadtan 5 méterről passzolt a hálóba. 1-3.

Polgárdi Vertikál-Szár 3-0 (1-0)
250 néző, V: Nagy Károly
Polgárdi Vertikál: Kiss N. – Hart, Borbás, Csizmadia G., Farkas D. – Csizmadia Sz., Nyakas (Schultz), Jámbor, Kosztolányi – Nemes (Tóth P.), Petrovics (Megyeri). Vezetőedző: Beszédes Sándor Szár: Sztányi – Fenyvesi V., Iváncsik, Nyitrai, Fenyvesi Sz. – Rózsa, Boros, Mérten, Haász – Sátori, Farkas B. Vezetőedző: Lacza Albert
Gól: Kosztolányi (26., 59.), Tóth P. (88.)
Jók: Kosztolányi (a mezőny legjobbja), Borbás, Hart, Csizmadia G. illetve —

A 26. percben Kosztolányi Bence Hart Imre egy hosszú, tért ölelő indítására csapott le, megverte védőjét, és Sztányi Bálint mellett a hosszú sarokba gurított. 1-0. A folytatásban ismét Kosztolányi jeleskedett, egy szögletet követően Borbás László és Sztányi párharca után elé pattant a labda, és félfordulatból 9 méterről a hálóba lőtt. 2-0. A 88. percben Borbás egy ívelés után ismét Sztányival csatázott a labdáért, a kapus kiejtette a labdát, majd a polgárdi játékosát ellökte. A jogosan megítélt büntetőt Tóth Péter magabiztosan értékesítette. 3-0

Bicske-Sárszentmiklós 3-3 (2-2)
Vezette: Rózsa József
Bicske: Miklós – Bencze, Oláh, Máté, Szabó B.- Jelinek (Vincze P.), Molnár A., Horváth P. (Németh Zs.), Komáromi – Radics, Carvalho. Vezetőedző: Gyimesi László
Sárszentmiklós: Deák M. – Gráczer G., Gráczer B., Szabó G., Hegedűs Gy. (Lajtos) – Nagy K. (Vámosi), Tóth Zs., Krajcsovics, Rozsos (Safar) – Majláth, Nagy Á. (Bezerédi). Vezetőedző: Sárai György
Gól: Jelinek (2.), Molnár A. (36.), Carvalho (65.) illetve Nagy K. (22.), Krajcsovics (37.), Lajtos (80.)
Jók: Radics, Miklós, Carvalho, Szabó B. illetve Tóth Zs., Szabó G, Majláth, Krajcsovics

Már a 2. percben vezetést szerzett a hazai csapat, jobb oldali szöglet után, Szabó Balázs pontos átadással Jelinek Zoltánt hozta játékba, aki higgadtan gurított a kapuba.1-0. A 24. percben Tóth Zsolt szabadrúgást ívelt a kapu elé, Nagy Krisztián senkitől sem zavarva fejelt a kapu bal oldalába. 1-1 A 36. percben Szabó B. Carvalho elé emelte a labdát, de a védők fellökték a brazilt. A megítélt 11-est Molnár Attila biztos lábbal értékesítette.2-1. Egy perc elteltével Krajcsovics Péter vezetgette a labdát, majd váratlanul lőtt, és a labda jobb alsó sarokban kötött ki. 2-2 A 65. percben Szabó B. ívelt szabadrúgásból a kapu elé, Carvalho megzavarta a kapust, majd a kapuba sarkalt. 3-2. A 80. percben Radics Ádám nem várt a sípszóra a szabadrúgás elvégzésekor, egyből lőtt a jobb kapufára, az ellentámadásból egyenlített, pedig egyenlíteni tudott a vendégcsapat, Lajtos András révén. 3-3.

Dunafém-Maroshegy – Puskás Akadémia FC II 1-1 (1-0)
V: Altorjay Áron G.
Dunafém-Maroshegy: Skultéti A. – Gárber, Trampler, Pongrácz, Gelencsér (Balogh T., Skultéti L.) – Bernáth, Horváth Zs., Lelkes (Bencze), Andrási – Pálinkás (Suhaj), Dopuda (Samu). Edző: Pongrácz Gábor, Gelencsér TiborPuskás A. FC II: Mikola – Heitler, Szabó D., Farkas J. (Tóth A.), Pálfi – Gálos, Gajdos, Gulyás (Hajdú), Nitti – Horváth Á. (Sebján), Nagy S.. Vezetőedző: Sipos Zoltán
Gól: Andrási (45.) illetve Nitti (93.)
Jók: Skultéti A., Pongrácz, ill. Horváth Á.,

Az első félidőben mezőnyfölényben játszott a vendégcsapat, de a kidolgozott lehetőségeket rendre kihagyták. A félidő utolsó percében büntetett a foci”, Andrási Zoltán oldalszabadrúgása érintés nélkül vágódott a kapuba. 1-0. A második játékrészben kiegyenlítettebb lett a találkozó, a kapuk felváltva forogtak veszélyben, majd a 93. percben Nitti Krisztián 22 méteres átlövése vágódott a kapu bal alsó sarkába. Az utolsó percben esett gólok mérkőzésén igazságos döntetlen született.

Velencei siker az El Classicon

Velence Bericap-Martonvásár 2-0 (1-0)
300 néző, Vezette: Wittner József.
Velence Bericap: Puhnyák – Totsche (Csikesz), Kanyó, Berczi, Dukon – Gál D., Knausz T. (Szalai P.), Ambrus, Kovács K. – Király P. (Bakos), Király J. (Ódor). Vezetőedző: Pavlik József
Martonvásár: Szabó G. – Udvaros (Sipos L.), Hermann, Szilágyi (Horváth B.), Kelechi – Kővári, Elek, Neuvert, Magyar B. – Bozsó, Szigeti (Lepsényi). Vezetőedző: Patkós Csaba Gól: Gál D. (10., 66.),
Kiállítva: Hermann (79.)
Jók: Puhnyák, Gál D., Ambrus, Kovács K. illetve Elek, Magyar B., Bozsó.

Ragyogó időben, szép számú közönség előtt került sorra a tavaszi megyei „El Classicora”. A 10. percben szép hazai akció futott a baloldalon, egy belőtt labdára Gál Dániel érkezett és belsővel a bal alsó sarokba lőtt. 1-0. A 16. percben bal oldali vendégakció, Szigeti Attila ballábas lövését Puhnyák János a felső sarokból tornászta ki szögletre. A 20. percben ismét Szigeti volt a főszereplő, remek labdát kapott a baloldalról, de elhamarkodta a lehetőséget. A 36. percben Király Péter ment el a baloldalon, pontos beadást Totsche Gergő 5 méterről a jegenyefa tetejére lőtte. A 47. percben formás vendégtámadás futott a baloldalon, a velencei védők nem tudtak felszabadítani, Magyar Balázs 5 méterről leadott lövését Puhnyák óriási bravúrral védte. A 66. percben jobb oldali hazai akció után a Martonvásár védői nem tudtak felszabadítani, Gál D. eszmélt a leggyorsabban, és 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0. A 77. percben hazai kontraakció után Király János robogott el a jobb szélen, beadásról ajtó-ablak helyzetben lemaradtak a hazai csatárok. A Velence a jobb helyzetkihasználásának köszönhetően tette fel az „i„re a pontot, a szervezetten, és jól játszóvendégek ellen.

Tudósítók: Kiss Ervin (Martonvásár),Beszédes Sándor (Polgárdi), Tóth István (Kisláng), Mézner László (Mór), Farkas Örs (Tordas), Gelencsér Tibor (Maroshegy), Venczel József (Bicske), Horváth László (Mezőfalva) Összeállította:Káldor András

1. Iváncsa 24 21 2 1 82 - 16 65

2. Velence Bericap 24 16 4 4 61 - 23 52

3. Mór 24 14 7 3 44 - 16 49

4. Dunaújv. PASE. 24 12 6 6 64 - 35 42

5. Sársztmiklós. 24 10 9 5 55 - 34 39

6. Gárdony-Agárd 24 10 8 6 41 - 35 38

7. Polgárdi Vertikál 24 11 4 9 33 - 37 37