2016.11.13. 19:45

Megye I: Az Iváncsa bajszát rángatták

A megyei I. osztályú bajnokság 14. fordulóját rendezték a hétvégén, amelyben több meglepetés is született.

Velence-Martonvásár 1-7 (0-3)

Velence, 50 néző

Vezette: Bíró Dániel

Velence: Hajdú - Czifra, Csókás (Nagy D.), Németh Zs. - Tóth B., Lantos, Barabási (Horváth B.), Gulyás-Kovács - Metzger, Harmati, Pintér B. Vezetőedző: Czakó András

Martonvásár: Nagy Gy. - Kanyó, Hermann, Neuvert (Szabó B.), Hernádi (Bognár K.) - Radics (Szigeti), Udvaros, Kővári F., Bajor - Cziklin (Vörös F.), Magyar B. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Németh Zs. (88.), ill. Bajor (2., 48.), Neuvert (40.), Hermann (44.), Radics (47.), Magyar B. (56.), Szigeti (89.)

Jók: Metzger, Lantos, Gulyás-Kovács illetve, az egész csapat

Embert próbáló időben, szakadó esőben az első félidőben még valamelyest lépést tudott tartani a Velence ellenfelével, ám a szünet után már egyértelműen a Martonvásár akarata érvényesült, és ilyen arányban is megérdemelten nyerte a tóparti El Classicot, amely valljuk meg ezúttal csak a nevében hasonlított az előző évek nagy csatáihoz.

Lajoskomárom-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3-1 (1-0)

Lajoskomárom, 100 néző

Vezette: Hajdú Balázs

Lajoskomárom: Kajári - Boda, Szakáts, Vései, Fodor M. (Tulok) - Vadászi (Molnár O.), Tanárki, Molnár V., Czéhmeiszter (Berta) - Reichardt, Csizmadia R. Megbízott edző: Simon János

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Hushegyi, Pápai, Burucz, Hanák, Oláh D. (Balogh Á.) - Ihász (Balogh Botond), Kocsis D., Sowunmi A., Tóth B. (Balogh Bence) - Katóka R. (Klauz). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Tanárki (16., 55.), Fodor M. (54.) ,illetve Sowunmi A. (65.)

Jók: Vései (a mezőny legjobbja), az egész csapat, illetve Hanák, Sowunmi A.

A 10. percben gyors vendégakció végén Katóka Richárd emelt a kifutó Kajári Gergely kapus fölött az üres kapu mellé. A 17. percben Tanárki Mihály 32 méterről ritkán látható, óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba. 1-0. Az 54. percben Reichardt Bálint indította jó ütemű labdával Fodor Mártont, aki közelről nem hibázott. 2-0. Egy percen belül újabb gólnak örülhetett az ősz folyamán sokat böjtölő hazai közönség, ezúttal Vadászi Bence beadásából ismét Tanárki volt eredményes. 3-0. A 61. percben Fodor M. már csak a kifutó kapussal állt szemben, közeli labdája elkerülte a jobb sarkot. A 65. percben egy hazaiak által eladott labdából Sowunmi Attila iramodott meg, és közelről megszerezte a vendégek szépítő találatát. 3-1. Az őszi szezonban hét mérkőzését is egy góllal elbukó lajosi csapat, ezúttal nagy akarással, megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Baracs-Sárbogárd 2-1 (1-1)

Baracs, 100 néző

Vezette: Jónás Péter

Baracs: Tóth N. - Nagy Dániel, Nagy Dominik, Oroszi, Balogh D. (Bartók) - Éliás, Mészáros S. (Badi), Szurma (Sebestyén), Fülöp Attila - Sági J., Rezes. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Sárbogárd: Deák M. - Gráczer G., Kőkuti, Horváth I. (Varga T.), Nagy Á., Lajtos, Tóth Zs., Laták (Vámosi D.), Boros, Gráczer B., Horváth Á. (Rauf R.). Vezetőedző: Gracza Tibor

Gól: Nagy Dominik (17., 81.), ill. Boros B. (9.)

Jók: Nagy Dominik, Oroszi, Fülöp, illetve Boros B.

Polgárdi-Bicske 0-4 (0-1)

Polgárdi, 100 néző

Vezette: Tóth III László

Polgárdi: Bernáth - Farkas D., Szabó B., Borbás, Csrepka Máté (Kosztolányi) - Holka (Baksa), Csrepka Márton, Bencze J., Spánitz (Keserű) - Csizmadia G., Csizmadia D. Szakmai igazgató: Kinizsi Gábor

Bicske: Milinte - Katona, Sötét, Máté D., Dukon, Köntös (Bencze M.) - Szilágyi L. (Pásztor), Varga Z., Németh E. - Móri (Rados), Rigó. Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Varga Z. (20, 88.), Rigó (65.), Bencze M. (84.).

Jók: Bencze J., Farkas D., Csrepka Márton, illetve Szilágyi L., Varga Z. Móri

A 20. percben egy szabadrúgását követően Varga Zoltán találatával szerzett vezetést a vendégcsapat. 0-1. A 68. percben egy beadás után Rigó Gábor lőtte a a második bicskei gólt. 0-2. A 84.
percben Németh Erik beadását Bencze Márk lőtte a hazaiak kapujába. 0-3. A 88. percben hibázott a Polgárdi védelme, amelyet a vendégek kihasználnak, és Varga Z. talált a Bernáth Imre kapujába.
0-4.

Tordas-Ercsi Kinizsi 3-1 (2-0)

Tordas, 110 néző

Vezette: Rózsa József

Tordas: Kires - Kőszegi, Kerényi, Bakos L., Tolnai, Hadnagy - Kun (Németh B.), Balassa, Farkas Zs. (Molnár P.) - Vörös F. (Szabó T.), Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Ercsi Kinizsi: Hodula - Rapai, Hosszú P., Kővári L., Varga K. (Baki) - Fridrich, Hoffmann, Nagy R. (Versits), Szalánczi - Drapcsik, Kondreska (Ivacs). Vezetőedző: Gróf András

Gól: Kun (8.), Vörös (37.), Tolnai (70.) illetve Hoffmann (86.)

Jók: Kőszegi, Tolnai, Kun, illetve Rapai

Mély pályán, erős oldalszélben léptek pályára a csapatok, de a zord körülményeket a Tordas jobban viselte. Bár a hazaiak átengedték a kezdeményezést az Ercsinek, már a 8. percben megszületett az első tordasi találat Kun Bálint révén. 1-0. A félidő vége előtt, pedig Vörös Ferenc tudta növelni az előnyt, aki az ötös vonaláról egy elé kerülő labdát magabiztosan rúgott a hálóban az elvetődő kapus mellett. 2-0. A második játékrészben is többet birtokolta a labdát az Ercsi, ugyanakkor a meddő fölény megint tordasi gólt hozott, a nyáron éppen az Ercsiből érkező Tolnai Péter csapott le egy kivágott labdára és jó 30 méterről kapásból küldte kapura, a kint álló Hodula Krisztián, pedig csak beleérni tudott a lövésbe. 3-0. Végül a vendégek egy bal szélen középre lőtt labdát értékesíteni tudtak Hoffmann Roland révén. 3-1. A Tordas abszolút megérdemelten nyert, és ezzel már összesen kilenc mérkőzés óta, több mint két hónapja nem talált legyőzőre.

Pátka-Sárosd Sport 36
1-2 (1-1)

Pátka, 100 néző

Vezette: Domak Ádám

Pátka: Csikesz P. - Orosz, Rózsás, Füri, Kővári (Prill) - Fülöp Alex, Farkas G., Krell, Rózsa - Varga D., Nagy F. Vezetőedző: Takács Viktor

Sárosd Sport 36: Rauf T. - Imre J. (Kargl), Kosaras, Susa, Truszek - Szabó N. (Zách), Rottmann, Tornyai T. (Arany), Kállai (Killer) - Dvéri Zs., Kovács N. (Ladányi). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Kővári B. (7.), ill. Kovács N. (9.), Dvéri Zs. (65.)

Jók: Varga D., Rózsa, Farkas G., illetve Tornyai T., Dvéri Zs., Kovács N.

A szeles hideg időben elkezdett mérkőzés 7. percében Rózsa Bálint beadását követően vezetést szerzett a hazai csapat Kővári Balázs révén. 1-0. Gyorsan jött a vendégek válasza, a 9. percben Kovács Norbert lépett ki a védők között és több lövőcsel után értékesítette a ziccerét. 1-1. A második félidő is hasonlóan küzdelmes mérkőzést hozott, a Sárosd a 62. percben tizenegyest hibázott, ám ez is belefért nekik, ugyanis volt egy játékosa, akinek klasszisa eldöntötte a három pont sorsát. A 65. percben Dvéri Zsolt távolról bombázott a hazaiak hálójába. 1-2. Ezt követően bár rohamoztak a hazaiak, de egyenlíteniük nem sikerült, ezen a napon egy Dvérivel
bizonyultak jobbnak a vendégek.

Aba-Sárvíz-Mezőfalva 1-2 (1-1)

Aba, 100 néző

Vezette: Lak Balázs

Aba-Sárvíz: Sereg - Esze A., Nyitrai, Tóth R., Esze T. (Réti) - Kovács P., Madácsi, Lakk - Fauszt, Kulcsár, Glócz. Vezetőedző: Bor József Dezső

Mezőfalva: Plézer - Cislo, Bozóki, Szabó Cs., Mekota - Benczik (Márok), Kaszala, Kuti, Szili Sz. - Szili Z., Erdős. Vezetőedző: Horváth Csaba

Gól: Kulcsár (44.), illetve Erdős (6. ), Kuti (86.)

Jók: Réti, Glócz, Kulcsár illetve Plézer, Kuti, Szili Sz., Erdős

A középkezdés után abai lehetőség alakult ki, Glócz Zoltán azonban nagy helyzetben kapu mellé lőtt. A 6. percben Szili Szabolcs remek labdával ugratta ki Erdős Bálintot, a támadó pedig ballal higgadtan lőtt a bal alsó sarokba. 0-1. 25. percben Glócz bal oldali beadását a jól érkező Lakk Péter csúsztatta Plézer Norbert kezébe. A 32. percben Szili Szabolcs középre tartó lövését magabiztosan védte Sereg Zoltán. A 36. percben Benczik Zsolt 18 méteres szabadrúgása alig szállt a jobb kapufa mellé. A 44. percben Glócz két vendégjátékost cselezett ki, pontos beadását Kulcsár Zoltán fejelte a hálóba. 1-1. A 47. percben Kuti András labdáját Szili Szabolcs éles szögből kevéssel emelte a léc fölé. A 63. percben Réti Gábor 25 méteres bombáját a jobb felső sarok elől ütötte ki Plézer. A 67. percben Réti bal oldali beadását az ötös sarkáról Fauszt Zoltán csúsztatta fölé. A 75. percben Lakk szögletét követően a lepattanó labdát az alapvonal mellől Nyitrai Dániel lőtte kapura, Plézer azonban jól zárta a rövid sarkot. A hazai lehetőségek a második félidő folyamán kimaradtak, ez megbosszulta magát, a 86. percben Erdős átadását Kuti lőtte a rövid sarokba. 1-2.

Mór-Iváncsa 1-1 (1-0)

Mór, 250 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Mór: Pap – Bátki, Végvári, Handl, Tar – Kaszás, Cseszneki, Mayer, Sowunmi T. – Osgyán (Kőbányai), Gál D . Vezetőedző: Horváth Zoltán

Iváncsa: Késmárky – Pribék, Márki (Spánitz L.), Fodor G. (Majláth), Berényi – Facskó (Godslove), Imrik, Aradi, Balogh L. – Nagy A., Bartha. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Cseszneki (37.), illetve Pribék (84.).

Jók: Handl, Kaszás, Mayer, illetve Pribék, Aradi, Balogh L.

A móri gólszerző Cseszneki Richárd (kék, 10), és az iváncsai Márki Dénes fejpárbaja a rangadón
Fotó: Zelovits Gábor

Az első félidőben a széllel is támogatott hazaiak irányították a játékot, mezőnyfölényt és több gólhelyzetet harcoltak ki, míg a listavezető erejéből csak szórványos támadásokra tellett. A 8. percben Kaszás Kornél lecsapódó szabadrúgása a keresztvasról pattant a mezőnybe, majd rá egy percre Kaszás jobb oldali szögletével gyűlt meg a vendégkapus baja, de végül kiöklözte. A mozgékony hazaiak támadásai a 37. percben értek góllá, amikor Cseszneki Richárd távoli lövése megpattant, és a meglepett kapus mellett a hálóban kötött ki. 1- 0. Az első félidőben a móriak a helyzeteket tekintve nagyobb arányban is vezethettek volna. A második játékrészben a nem fáradó vendégek átvették a játék irányítását, helyzeteket dolgoztak ki, de Mórnak is volt gólszerzési lehetősége. A vendégek támadásai a 84. percben értek góllá, Pribék Patrik távoli lövéssel egyenlített. 1-1. Jó iramú meccsen, ellentétes félidőkkel, küzdelmes egyenlő erők küzdelmét, és igazságos pontosztozkodás született.

Tudósítók: Kiss Ervin (Velence), Mosberger Mátyás (Lakoskomárom), Kurja Csaba (Polgárdi), Farkas Örs (Tordas), Polányi János (Pátka), Bor Péter (Aba), Mézner László (Mór).

Összeállította: Káldor A.