2017.05.22. 18:45

Bajnok lett az Ikarus-Maroshegy!

A Fejér megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában az Agárdi Termál csoport fontos kérdései eldőltek, az Ikarus-Maroshegy gólzáporral ünnepelte bajnoki címét, míg az Osz-Car csoportban a Bakonycsernye nagy lépést tett a végső győzelem felé.

Osz-Car csoport

Bakonycsernye-Mór II

3-2 (0-1)

Vezette: Béd Ákos.

Bakonycsernye: Spandler - Fojtyik, Schneider, Varga J. (Strommer), Boros, Benis (Flórián), Monostori (Csapcsár), Ódor Á. (Simek), Balogh A., Kovács D., Varga A. (Szabó L.).

Mór II: Walczer - Vincze, Vachtler, Nagy M., Stéger (Szántó), Nyevrikel (Schábel), Varga L., Dreska, Tetzli J., Wachtler, Elek.

Gólszerzők: Varga A. (75., 85.), Ódor Á. (57.), ill. Vincze (16.), Szántó (55.).

Kiállítva: Wachtler (74., Mór II).

Az NB I-es múlttal rendelkező Pál Zoltán (kék) hatszor talált be
Fotó: Kircskovics Antal

Az első negyedóra végén a Mór egy szerencsés góllal megszerezte a vezetést, és azt meg is őrizte az első félidőben. Szünet után a hazai helyzetek sorra kimaradtak, a vendégcsapat pedig egy kontratámadásból újabb gólt lőtt.
A kétgólos hátrányban a Csernye tovább rohamozott, és most már jöttek a gólok is. A remekül védő móri kapus sem tudta megakadályozni, hogy a Bányász csapat megfordítsa a meccset. Egy közönségszórakoztató mérkőzésen a Bakonycsernye nagy lépést tett a bajnoki cím felé.

Tudósított: Müller Tamás.

Bodajk-Videoton Baráti Kör 2-1 (2-0) V.: Hudra K.

Bodajk: Papp A. - Kovács T. (Enyed), Bregócs, Kovács J., Hudák, Somogyi, Molnár T., Falvai, Tóth Á., Fenyvesi Á., Fenyvesi M.

Videoton Baráti Kör: Aranyos - Juhász L. (Guti), Szenner, Barna (Géri), Tornyai, Nagy K., Balogh Á., Sasvári, Bodó (Tóth S.), Jirka, Zahorecz.

Gól: Hudák (32.), Molnár T. (44.), ill. Jirka (63.).

Kiállítva: Balogh Á. (66.).

Pázmánd-Kápolnásnyék 1-3 (0-0) V.: Horváth II J.

Pázmánd: Lőrincz - Kutai (Kolonics), Dömsödi, Csernik, Domak, Kerkuska, Czottner (Farkasfalvi), Fényes, Lengyel (Pécsi), Bauer, Varga. Kápolnásnyék: Mészáros - Szilasi, Nagy Z., Ribi, Varga Jó., Konczi, Czottner, Peszeki, Serhók (Őri L.), Eipl (Varga Já.), Silhány. Edző: Menus Tamás

Gólszerzők: Farkasfalvi (68.), ill. Konczi (46.), Varga Jó. (57.), Ribi (81.).

Szomszédvárak mérkőzésén 0-0-ás félidő után a 46. percben Konczi lőtt gólt egy késlekedő védő mellett. Az 57. percben Varga 11-esből talált a hálóba. A 68. percben Farkasfalvi szépített. A 70. percben Kerkuska lövése a kapus mellett elment, de a kapufa mentett. A 72. percben Farkasfalvi lépett ki a védők között, a Kapus védett. A 81. percben Ribi Csaba a szél segítségével talált a kapuba.
A hazai csapat pontot érdemelt volna.

Tudósító: Lukács József.

A maroshegyi Klémán Péter mesterötössel repítette bajnoki címig az Ikarust, a fehérváriak kiharcolták a megye I-es tagságot
Fotó: Igari Balázs

Aqvital FC Csákvár II-Pusztavám-Jüllich

1-2 (0-0) V.: Winklár Péter.

Aqvital FC Csákvár II: Tóth Z. - Szabó S. (Valentics M.), Hári, Szmolka (Bélik M.), Krausz, Barócsi, Imrefy, Fehér (Gulyás G.), Gulyás J. (Lázár), Bélik B., Mézner. Edző: Takács József.

Pusztavám-Jüllich: Kiss V. - Rozembaum, Véninger, Csordás (Laukó, Kornseé), Molnár A., Czéh, Varga J., Magosi, Katona, Bedő (Veress, Jullich), Fülöp (Varga L.). Gól: Imrefy (75.), ill. Magosi (50.), Molnár A. (81.).

Vál-Szár 4-1 (2-0)

Vezette: Gere Sándor.

Vál: Szujó - Fehér (Luczás), Pintér, Székely, Kiss A., Németh K., Szoboszlai, Németh B. (Nádpor), Zágoni, Mayer, Jakab.

Szár: Szabó D. - Krautszíder, Kovács B., Szabó Sz., Tóth B., Haász, Orbán, Horváth B. (Tóvári M.), Boros, Nyitrai (Szekeres), Iváncsik. Edző: Lacza Albert

Gólszerzők: Nádpor (25., 73.), Németh K. (45.), Pintér (67.), ill. Kovács B. (60.)

Puskás FC III-Fehérvárcsurgó 1-0 (1-0)

V.: Schweighardt Róbert.

Puskás FC III: Miklós - Szabó D., Oláh, Tóth A., Heitler (Gajdos), Komáromi (Kovács J.), Kocsis (Boros), Farkas J. (Harangozó), Királyvári, Mérten (Jelinek), Gálos. Edző: Szabó Dániel.

Fehérvárcsurgó: Guti - Kindl, Nagy B. (Dreska), Veres, Herczeg, Pálfi (Bernáth P.), Zs. Nagy (Bernáth M.), Andocsi (Németh D.), Baksa, Csány, Lascsik. Edző: Mesics János. Gólszerző: Oláh (8.)

Csór Truck-Trailer-

Pákozd 5-0 (1-0)

Vezette: Szabó László.

Csór T-T: Németh Zs. - Balázsik, Kurinyecz, Kocsis, Vári, Salacz, Katona (Vidermann), Néma (Nagy K.), Szabó I. (Pécsi), Kovács Z. (Jankovics), Nyakas (Szele). Edző: Tóth József.

Pákozd: Majnár - Csík, Pőcze, Kocsándi, Galambos, Schultz, Rideg (Kardos), Rothauszki (Horváth Zs.), Szabó B., Farkas B. (Németh D.), Jasper (Reinhardt). Edző: Faller László.

Gólszerzők: Salacz (52., 68.), Kovács Z (42.), Katona (68.), Jankovics (85.).

Mány-Kőszárhegy

8-1 (5-1) V.: Jakab Zoltán.

Mány: Sátori - Mohácsi, Apostagi, Farkas R. (Magony), Pál, Szabó L., Jakab, Radovics, Antoni, Gonda (Schnobl), Birta (Vaczula).

Kőszárhegy: Nádi (Kovács N.) - Nagy P., Vass, Horgos (Nagy J.), Koncz, Osváth, Grozly, Vágner M., Vágner T., Varga A., Borsos.

Gól: Pál (1., 5., 16., 31., 53., 90.), Birta (10.), Jakab (82.), ill. Vágner T (17.).

Kiállítva: Sátori (12.).

Agárdi Termál csoport

Besnyő-Iváncsa II-Káloz 2-2 (1-0) V.: Szabó Dániel.

Besnyő-Iváncsa II: Szilágyi - Molnár N., Kovács J. (Restár), Hepp, Takács, Deli (Lehel), Mágocs, Fülöp, Mészáros (Szabó Z.), Béni, László (Lepsényi). Edző: Rákász Kornél

Káloz: Takács L. - Magyar, Szabó J. (Szigeti), Czövek, Tóth M., Tóth B., Jasztrapszky, Simon, Szabó Sz., Pál, Takács T. (Tóth A.). Edző: Bencze Zsolt

Gólszerzők: Hepp (23.), Restár (70.), ill. Tóth B (61.), Szabó Sz. (78.).

Szabadegyháza-LMSK Cobra Sport 1-5 (0-3)

Vezette: Kupi Zoltán.

Sz.egyháza: Nochta - Rauf, Kiss P., Urbán (Gódány), Berényi (László), Horváth T. (Rapai), Vida, Billig, Vizi, Farkas N. (Ladányi), Tiber.

LMSK: Kovács Z. - Kovács I., Mocher (Blaski), Sütő, Horváth A., Csizmadia, Bagó (Kiss D.), Halász, Cziczinger, Zsiga, Nasta. Edző:Baranyai Balázs

Gólszerzők: Rapai (83.), ill. Horváth A. (7., 75.), Mocher (43., 85.), Bagó (6.).

Kiállítva: Nasta (85.)

Kisláng-MPF Ráckeresztúr 9-0 (3-0) V.: Kerkuska M

Kisláng: Ányos - Rehák, Juhász M., Kassai Cs. (Jánosi), Dudar K. (Szabó B.), Dudar E., Juhász J. (Takács), Komlós (Baranyai), Willerding, Kolonics (Kassai J.), Kovács T.

MPF Ráckeresztúr: Lósits - Csapó D., Neuvert, Bendák, Horváth Á., Takács, Hartai, Lepsényi, Borsos, Mayer (Kovács P.), Kóti.

Gólszerzők: Willerding Zs. (1., 44., 60.), Juhász J. (22.), Dudar E. (52.), Kovács T. (57.), Takács (82.), Neuvert (66., 87., mindkettő öngól)

Sárbogárd II-Nagykarácsony 2-3 (0-1)

Vezette: Vitányi László.

Sárbogárd II: Szopori (Brúzsa) - Vagyóczki, Juhász, Kacz, Nagy T., Lakatos (Rigó), Szabó Z., Vámosi (Molnár M.), Pajor (Szakács), Huszár, Demeter. Edző: Pajor László.

Nagykarácsony: Turi - Harasztia, Tábi, Brogyányi, Szűcs (Jeney), Simon, Oláh, Jámbor, Szabó M., Komáromi, Rabijász.

Gól: Huszár (56.), Molnár M. (82.), ill. Rabijász (16.), Harasztia (54.), Oláh (87.).

Zavaró szél nehezítette a csapatok játékát. A 16. percben ajándéklabdával szerezte meg a vezetést a Nagykarácsony. Vagyóczki P. középen elpasszolt labdáját Rabijász elcsípte, és a védő kiséretében a kapuba helyezett. 0-1. A második játékrészre kettős cserével frissített a Sárbogárd II. Szakács S. és Molnár M. beállásával szervezettebbé vált a hazaiak játéka. Az 54.percben a vendégek kontratámadása góllal végződött. Tábi középre adott labdáját Harasztia
16 méterről védhetetlenül lőtte a bal felső sarokba, 0-2.
Az 56. percben Huszár D. bal oldalról, a 16-ossal egy vonalban elvégzett szabadrúgása
a kapu bal alsó sarkában kötött ki, 1-2. A sárbogárdi fölény állandósult. A 82. percben egyenlített a hazai csapat. Rigó L. bal oldali szöglete Molnár M. elé került, aki 10 méterről a bal felső sarokba lőtt, 2-2. A győztes gól megszerzéséért küzdő hazaiak újabb védelmi hiba után ismét hátrányba kerültek. A 87. percben egy bedobás után Juhász G. hátra fejelt labdájára Oláh F. lecsapott és 15 méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 2-3.

Tudósító: Szántó Gáspár

Ikarus-Maroshegy-Pusztaszabolcs 11-2 (3-1)

Vezette: Rózsa Ádám.

Ikarus-Maroshegy: Skultéti (Matócza) - Gelencsér, Horváth Zs., Jámbor (Szarka), Dopuda (Makai), Tóth R., Klémán, Léki, Szente, Hart (Géri), Pongrácz.

Pusztaszabolcs: Semsei - Baka G., Sch rick D., Baka B., Sebők (Simon), Kovács A., Balogh Z., Baloni, Toldi, Schrick B. (Farkas R.), Joó.

Gólszerzők: Klémán (41., 52., 57., 79., 88.), Pongrácz (5.), Dopuda (13.), Baloni (59., öngól), Szente (65.), Gelencsér (80.), Tóth R. (87.), ill. Simon (19., 73.).

Enying-Rácalmás

7-4 (3-1) V.: Kalauz L.

Enying: Dobai - Simon (Kovács L.), Kalló, Megyeri (Zsifkovics I.), Báles, Szili, Gergye, Harangozó (Gergics), Bogár, Paluska (Szőke), Boda (Lángos).

Rácalmás: Papp S. - Nagy B., Németh P., Godó, Molnár Z. (Szabó Z.), Rajna (Németh Zs.), Horváth D., Juhos (Bartók), Suplicz, Szeitz F., Happi Siewe. Gólszerzők: Gergye (20., 48., 72.), Paluska (22., 54.), Gergics (65.), Megyeri (79.), ill. Horváth D. (16., 55., 89.), Nagy B. (80.)