2017.05.28. 19:40

Balul sikerült hazai búcsú - Elvesztette szezonbeli utolsó felcsúti mérkőzését a PAFC

FELCSÚT - Utolsó hazai mérkőzésén vereséget szenvedett a feljutásra pályázó Balmazújvárostól a Puskás Akadémia FC.

Puskás Akadémia FC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
1-2 (1-0)

Pancho Aréna, Vezette: Szőts (Kis, Kulman)

Puskás AFC: Hegedüs L. - Heffler T., Vanczák, Tóth B., Spandler - Gyömbér (Sándor Gy. 32.) - Prosser, Zsidai, Márkvárt (Tischler 81.), Szakály P. (Lencse 74.) - Szatmári L. Vezetőedző: Pintér Attila

Balmazújváros: Szécsi - Bokros, Rus, Bakos (Papp 63.), Virág - Heffler N. (Zsiga 56.), Bódis, Vajda, Sigér, Farkas II B. (Fekete Á. 71.) - Kovács Á. Vezetőedző: Feczkó Tamás

Gólszerző: Presser (10.), illetve Kovács A. (48.), Vajda (81.)

Prosser (sárgában) góljával még vezetett a PAFC
Fotó: Molnár Artúr

Már bajnokcsapatként lépett pályára a Puskás Akadémia a feljutásra szintén esélyes Balmazújváros ellen, így csak a vendégek számára volt igazi tétje a meccsnek. Ennek megfelelően ők is kezdték agilisabban a mérkőzést, mégis a felcsútiak jutottak előnyhöz. Prosser kapott kiváló labdát Márkvárttól, egy vendégvédő elcsúszott, a másik kettő pedig hiába próbálta megállítani a hazai támadót, ő betört a tizenhatoson belülre, majd középről kilőtte a bal alsó sarkot, 1-0. A folytatásban látszott a hazaiakon, hogy már nem nyomja a tét a vállukat, felszabadultan játszottak. Persze a Balmaz is eljutott helyzetekig, de az első félidőben nem sikerült egyenlíteniük.

Bezzeg a fordulás után három perc is elég volt, igaz ehhez kellett egy komoly védelmi megingás. Virág Aladár a balszélről, saját térfeléről indította középen Kovács Ádámot, Szabó Bence csúnyán elnézte a passzt, így a vendégek játékosa szinte zavartalanul helyezhetett Hegedűs kapujába, 1-1. A hajrában pedig megmutatkozott, hogy a vendégek nagyon akarják azt a feljutást. A 81. percben Vajda indult meg a bal oldalon, elment Heffler mellett, betört a tizenhatoson belülre, és kilőtte a kapu hosszú sarkát. Hegedűs tehetetlen volt, a labda irányt változtatott az egyik hazai védőn, 1-2. Pintér Attila becserélte a hajrára Tischler Patrikot is a gólszerzés reményében, ám ez sem segített, vereséggel búcsúzott az idei szezonban a Pancho