2017.05.22. 12:42

Bereczki Karina a legjobb húszban

BUDAPEST 522 település 8300 futónője vett részt a 22. Női Futógálán, Magyarország legszebb futóversenyén.

Budapestet és Pest megyét figyelmen kívül hagyva a legtöbb indulóval nevező megye Fejér volt (5 és 10 km alapján): 160 fővel. Idén is a leghosszabb táv volt a legnépszerűbb, a „tizes” mezőny közel 5 percen át rajtolt, a rajtduda Monspart Sarolta kezében szólalt meg. 1-es rajtszámmal a z utóbbi két év győztese Staicu Simona indult, a címvédés azonban ezúttal nem sikerült, ahogy a korábbi fehérvári öttusázó, Szatmári Adriennek sem sikerült a triplázás (ő nyerte a 2,1 és az 5 km-es versenyt a délelőtt folyamán), az első helyen ugyanis Szederkényi-Takács Andrea remekelt 36:57-es idővel. A legjobb megyei helyezést a 17 éves székesfehérvári Bereczki Karina érte el, az 5 km-en 20. lett (23:41).