2014.09.28. 19:35

Videoton FC–DVTK: Bitang nehéz győzelem volt

Az OTP Bank Liga 9. fordulójában megőrizte veretlenségét a Videoton FC. A bajnokság talán eddigi legnehezebb mérkőzésén, nagy csatában tartotta itthon a pontokat a Vidi.

Sejteni lehetett, hogy bitang nehéz lesz. Egy újabb, ha nem a legkeményebb értékmérőhöz érkezett a nyolc mérkőzésen sikert arató Videoton FC. Agresszívan kezdett a még veretlen Diósgyőr, az első percekben irányította is a játékot, de különösebb veszélyt nem tudott kialakítani.

A hatalmas taktikai hadviselésben aztán fokozatosan magához ragadta a kezdeményezést a Vidi, de nem jutott el könnyűszerrel a DVTK kapujáig, mert a vendégek már a pálya középső harmadában szabálytalanságokkal állították meg a piros-kékeket. A 7. percben már a második fehérvári szögletet tekerhette be Gyurcsó, Sándor érkezett, de a rövid sarok mellé fejelt.

Három perccel később a DVTK végezhetett el szabadrúgást a hazai kaputól 26 méterre. Bognár labdáját Calatayud vetődve ütötte oldalra a jobb felső sarok elől. Ezzel szinte el is lőtte minden első félidei puskaporát a Diósgyőr.

A 18. percben egy újabb szögletet követően Simon robbant be, de fejese elszállt a jobb kapufa mellett. Továbbra is a Videoton maradt lendületben, előbb Kovács háttal a kapunak pörgette a labdát Nikolics elé, aki 20 méterről egyből lőtt, a bal felső elől Rados ütötte szögletre a labdát. A sarokrúgás után is a fehérváriak gólvágója, és a vendégkapus csatázott, Gyurcsó tekerte be a szögletet, Simon fejelte tovább, Nikolics a kapu torkában ollózott, Rados azonban együtt mozgott vele, és bravúrral védett.

A játék tördelésére, és az idő futball nélküli pörgetésére játszó vendégek a 38. percben vezették legveszélyesebb támadásukat, amikor Husic centerezését blokkolta Szolnoki.

Az első félidő hosszabbításának utolsó percében a tizenegyedik (!), és egyben legveszélyesebb szögletét lőtte be Gyurcsó, Nikolics centikkel késett le a labdáról a bal kapufánál.

Az arcok árulkodóak: nem csak Sándor György (b) és Elek Ákos vívtak ádáz csatát a bajnokin (Fotó: Molnár Artúr)

Fordulás után aztán a Vidi átvágta a diósgyőri tüskés bozótot. Egy szabadrúgás után Oliveira elé került a labda, aki remekül csavarta azt a tizenhatoson belülre, Nikolics Nemanja pedig 10 méterről fordulásból, jobb lábbal egyből kapu felé húzta a lasztit, éppen a diósgyőri ketrec jobb oldalába, mesteri találat, 1-0.

Növelni is lehetett volna az előnyt, a 69. percben Oliveira lövését tolta bravúrral szögletre a vendégportás. A hajrához közeledve megélénkült a DVTK, Grumic előbb ordító helyzetben a kapu fölé durrantott, majd a 81. percben már nem hibázott, Bognár szögletét követően estében pofozta a labdát Calatayud hálójába, 1-1.

A jó iramú, izgalmas és kemény csatában aztán a Vidi újított. A 86. percben Trebotic robogott el a jobb oldalon, középre lőtte a labdát, és a menteni igyekvő W. Alves a saját kapujába helyezett, 2-1.

További eredmények: Bp.Honvéd–PMFC 1-2; Kecskemét–Nyíregyháza 1-0; Győri ETO FC–MTK 1-2; Paks–DVSC 2-1, Pápa–Újpest 0-0; FTC–Haladás 0-0.

Videoton FC–DVTK 2-1 (0-0)