2017.01.29. 21:15

Brestben is döntetlen

Brest - Múlt hétvégén, a Verseci úton 25-25-re végeztek a felek, a sors ismétli önmagát, a visszavágó is döntetlent hozott.

Brest Bretagne (francia)- Alba Fehérvár 21-21 (7-11)

Bretagne, 2800 néző, vezette: Georgios Panayides, Marios Andreou (ciprusiak)

Bretagne: Dangueuger - Toublanc 1, Geiger 1, Pineau 7 (2), N gouan 1, Ntsama Akoa 3, Copy 6, csere: Adelin (kapus), Limal, Desgrolard, Izquel, Prouvensier 2, Rassinoux, Le Hir. Vezetőedző: Laurent Bezeau

Fehérvár KC: Herr O. - Isitate 2, Piedade 5, Hajduch 1, Bandelier 3, Mendy 4, Kazai, csere: Sipeki (kapus), Gjorgjijevska 3 (3), Klikovac 1, Májer, Pelczéder 2, Tilinger. Vezetőedző: Deli Rita

Az eredmény alakulása: 6. p.: 3-2. 12. p.: 4-3. 24. p.: 6-8. 28. p.: 7-10. 34. p.: 8-12. 40. p.: 12-15. 46. p.: 14-18. 52. p.: 15-20. 58. p.: 19-21.

Claudine Mendy (labdás) 4 gólt szerzett honfitársai szorításában
Fotó: Molnár Artúr

Kiállítások: 2, ill. 4 perc

Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3

Komoly esély volt a fehérvári győzelemre az EHF-kupa csoportkörének negyedik fordulójában. Az elején felváltva estek a gólok, aztán 2-3 góllal elléptek a kék-fehérek, előnyüket végig őrizték. Sipeki most remekül védett, Ishitate jól irányított, beállóban pedig Piedade szerzett fontos gólokat. Főleg a hátsó alakzat volt hatékony, ha valaki késett, mindig akadt társ, aki segített. Bandelier fontos gólokat lőtt, az első félidő végén 7-11 állt a táblán, úgy tűnt, az egy héttel korábbi, Verseci úti döntetlen után ezúttal a fehérvári kék-fehérek örülhetnek.

A második félidőben húsz percen át semmi nem utalt arra, hogy a végjátékban gond lehet, az FKC 20-14-re vezetett, ám utána mindössze egy gólt szereztek. A továbbjutás a következő meccsen, a Krasnodar elleni, hazai találkozón dőlhet el. Feltétlenül nyerni kell, hatgólos különbséggel.