2015.08.30. 19:44

Megye I labdarúgás - Egy öngól döntött az El Classicon

Székesfehérvár - A megyei I osztályú labdarúgó bajnokság 4. fordulójában több mint négygólos átlagot értek el a csapatok.

Mezőfalva-Sárosd 3-0 (0-0)

Mezőfalva, 200 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Mezőfalva: Papp Z.- Bozóki, Balázs S., Szili Z., Szabó Cs. Benczik (Balogh I.), Huber, Tóth Á. (Sümegi), Boros (Balogh D.) Bozoki (Cséplő), Móricz (Papp K.). Vezetőedző: Masinka László

Sárosd: Somogyi B.- Meszlényi (Gál P.), Sipos J., Falvai, Rauf R. Somogyi Sz., Kargl (Susa), Vinkler (Béki), Truszek Tornyai T., Ladányi (Rottmann). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Huber (65.), Tóth Á. (81.), Papp K. (93.)

Kiállítva: Kargl (76.)

Jók: Móricz, Huber, Bozoki illetve

Már az első játékrészben sokkal több lehetősége volt a hazai gárdának, míg a vendégek igazán nem veszélyeztették Papp Zoltán kapuját. A szünet jót tett a Mezőfalvának, előbb a 65. percben Huber Balázs fejelt 2 méterről a rövid sarokba. 1-0. Majd a 76. percben a már lecserélt Karl Balázst kiállította Stumpf Tamás játékvezető, mivel meg nem engedett hangot használt vele szemben a játékos. A 81. percben Tóth Balázst buktatták a 16-oson belül, a büntetőt a sértett végezte el, eredményesen. 2-0. A hosszabbításra is esett egy találat, a csereként beállt Papp Károly révén. 3-0. A Mezőfalva győzelme ilyen arányban is teljesen megérdemelt.

Bicske-Lajoskomárom 0-2 (0-0)

Bicske, 200 néző

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Bicske: Bognár D.- Sólyom (Kovács A.), Vincze, Oláh, Máté Bencze, Molnár N., Szarvas, Németh Zs.- Jelinek, Miklós. Vezetőedző: Nyigri Richárd

Lajoskomárom: Kajári Szakáts, Vései, Kunos, Kovács L. Juhász M., Kövecses, Csulik (Tulok), Szili B. Paluska, Csizmadia R. (Reichardt). Vezetőedző: Kecskés József

Gól: Reichardt (52.), Vései (78.)

Jók: Vincze, Németh Zs., Molnár N. illetve Vései, Juhász M., Reichardt, Paluska

Már az 1. percben Csizmadia Róbert nagy helyzetbe került, de mellészállt a lövése. A 12. percben Kövecses Imre labdáját Paluska Krisztián lőtte mellé. A 44. percben Miklós Balázs szabadrúgását Kajári Gergely kivédte, az ellentámadásból Paluska a kapufa tövét találta el. Az 52 percben bal oldali vendégszöglet után Reichardt Bálint 5 méterről csúsztatott a kapuba. 0-1. A 64. percben Juhász Márton nagy erejű, 30 méteres lövése a felső lécen csattant. A 76. percben szabadrúgáshoz jutotta a Lajoskomárom, a bal oldali 16-os sarkától 3 méterre, Vései Martin a jobb alsó sarokba csavarta a labdát. 0-2.

Polgárdi Vertikál-Tordas 1-3 (0-0)

Polgárdi,150 néző

Vezette: Wittner József

Polgárdi Vertikál: Rapali Farkas D., Petrovics, Ősz, Csizmadia G. (Szitai)- Radács, Borostyán, Balogh R. (Nemes), Magda Kosztolányi, Benis. Vezetőedző: Viktor Ferenc

Tordas: Heim Endrefalvi, Németh J., Szép, Kőszegi Hadnagy (Szabó L.), Szmok, Bakos, Báhidszki Vörös (Szabó T.), Madaras. Vezetőedző: Csillag Szilveszter

Gól: Kosztolányi (47.) illetve Vörös (53., 57., 91.)

Jók: Kosztolányi illetve Vörös (a mezőny legjobbja), Heim, Madaras

Az 5. percben Kosztolányi Bence zörgette meg a felső kapufát, majd a 8. percben a kapussal állt szemben a támadó, de mellé gurított. Az első félidőben fölényben játszott a Polgárdi és a szünet után, ahogy kijöttek a csapatok, a 47. percben Kosztolányi egy gyors akció után, szélről Radács Milán beadását az ötös sarkáról vette be a tordasi kaput. 1-0. Innentől kezdve azonban az ellenfél akarata érvényesült, az 53. percben Vörös Ferenc használta ki a hazai védők bizonytalankodását, egy kapu előtti kavarodás után. 1-1. Lényegében leállt a vendéglátók egész gépezete, és az 57. percben Vörös újabb, ezúttal, akciógólt szerzett. 1-2. A hajrában mindent egy lapra feltéve támadott a Polgárdi, de egy kontrából, sakk-matt helyzetből talált be Vörös. 1-3.

Ercsi-Szár 2-1 (1-0)

Ercsi, 100 néző

Vezette: Szűcs László

Ercsi: Hodula Hosszú (Tolnai), Varga K., Flórián (Farkas J.), Nagy R. Gróf, Szalánczi, Kővári L., Drapcsik Sárdi (Tancsik), Kovács P. (Lakatos). Vezetőedző: Gróf András

Szár: Szabó D. Fenyvesi Sz., Szabó T. (Orbán), Pozsgai, Boros (Pechinger) Haász (Rada), Németh E. (Oláh), Nyitrai, Fenyvesi V. Juhász A. (Farkas B.), Iváncsik. Vezetőedző: Lacza Albert

Gól: Sárdi (45.), Lakatos (81.) illetve Farkas B. (90.)

Kiállítva: Iváncsik (44.)

Jók: Gróf, Kővári L. illetve Fenyvesi Sz., Pozsgai

Két várakozáson alul teljesítő csapat mérte össze tudását. A hazaiak elügyetlenkedték a helyzeteiket, míg a vendégek, pontrúgásokból voltak veszélyesek. A 45. percben Sárdi Gábor értékesítette a maga által kiharcolt büntetőt. 1-0. A gólhelyzetben szabálytalankodó Iváncsik Viktor, pedig a kiállítás sorsára jutott. A 81.percben Lakatos János használt ki egy óriási szári védelmi hibát. 2-0. Majd a 83. percben Oláh Kálmán büntetőt hibázott. A 90.percben Farkas Bence pörgetett a hazai kapuba egy élesen belőtt labdát. 2-1.

Sárszentmiklós-Pusztavám 7-0 (3-0)

Sárszentmiklós, 200 néző

Vezette: Nagy Károly

Sárszentmiklós: Deák M. Németh K., Kőkuti (Hegedűs Gy.), Tóth Zs., Gráczer G. Nagy K., Gráczer B., Szabó Sz. (Bartók), Hodován (Gráczer B.) Bezerédi, Bíró (Demeter). Vezetőedző: Sárai György

Pusztavám: Kiss V.- Netzkár, Nagy G., Kertai (Jullich), Nagy M. Zséfár, Magosi, Molnár D., Katóka Molnár A., Zóka. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Gól: Bezerédi (3., 6, 34, 57, 90.), Gráczer B. (78.), Bartók (86.)

Jók: Bezerédi Á. Nagy K. Gráczer G. illetve -

Már a 3. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Gráczer Gergő baloldali bedobására Bezerédi Ádám berobbant, és 5 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 1-0. A 6. percben ismét Bezerédi. talált a kapuba. Gráczer G. labdáját egy csel után 12 méterről a kapu közepébe helyezte. 2-0. A 34. percben Bíró Bence átemelte a labdát a védők felett és Bezerédi 10 méterről a kapuba lőtt. 3-0. A 2. félidő kissé álmos játéka az 57. percben élénkült meg. A védők által kifejelt labdát egy csel után Bezerédi a hosszú sarokba lőtte. 4-0. A 78. percben Bezerédi bal oldali szabadrúgását Gráczer Bence a kapu jobb oldalába fejelte. 5-0. A 85. percben Bezerédi balról elvégzett szögletét Bartók Dávid 14 méterről kapásból a hosszú sarokba lőtte. 6-0. A 90. percben ismét Bezerédi villant és az ötödik gólját szerezte. 7-0.

A különbség nem túlzott, a helyzeteit jobban használta ki a házigazda.

Puskás AFC III-Iváncsa 2-5 (1-3)

Felcsút, 200 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Puskás AFC III: Apkó Heitler, Harangozó, Jónás, Sebján (Kóbor) Mérten, Sipos Z. (Nagy B.), Török (Boros F.), Keményffy Magyari, Tóth A. (Kocsis R.). Vezetőedző: Sípos Zoltán

Iváncsa: Boldog Sinka (Serfőző), Aradi, Márki (Csikesz P.), Jankovics Nédó (Mondovics) , Nagy A. (Baka), Berényi, Balogh L. Fodor (Facskó), Szauter. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Magyari (12.), Keményffy (67.) illetve Balogh L. (2., 17.), Berényi (41., 68., 89.)

Jók: Harangozó, Magyari, Keményffy illetve az egész csapat

Kiütközött ugyan a két csapat közötti tudásbeli különbség, ám a Puskás AFC III egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet. Erős és kreatív, valamint tudatos támadójátékkal sok mozgással játszott az Iváncsa, bár a találkozó elején - egy egynél - számon kértek a vendéglátók egy büntetőt a játékvezetőn. Ettől függetlenül reális a mérkőzés végeredménye.

Martonvásár-Velence FQL System 2-3 (1-0)

Martonvásár, 450 néző

Vezette: Závotka Csongor

Martonvásár: Strommer Udvaros, Lepsényi, Elek (Neuvert), Berczi Kővári F. (Hernádi), Magyar B., Molnár A. (Szigeti), Bajor (Provoda) Radics, Szilágyi (Bozsó). Vezetőedző: Patkós Csaba

Velence FQL System: Puhnyák (Barsch) Totsche, Kanyó (Király P.), Dukon, Kovács K. Gulyás-Kovács (Szalai P.), Ambrus S., Varga Z. (Knausz), Bognár I. (Csikesz Z.) Schäffer, Király J. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Radics (6.), Szigeti (87.) illetve Csikesz Z. (60.), Király P. (83.), Radics (öngól, 93.)

Kiállítva: Puhnyák (41.)

Jók: Radics, Szilágyi, Lepsényi, Berczi ill. az egész vendég csapat

Hamar megszerezték a vezetést a hazaiak .6 percben Kővári Ferenc ívelését Udvaros Zsolt fejelte vissza az ötösről Radics Ádám pedig a kapuba 2 méterről.1-0. A 44. percben a vendégek kapusa szabálytalankodott a tizenhatoson kívül a játékvezető egyből kiállította. Az 53. percben Király János rúgott 10 méterről sistergő kapufát. A 60. percben Király Péter balról remekül tekert a kapu elé, ezt Csikesz Zoltán váltotta gólra. 1-1. A 85. percben Király P. egy lecsorgó labdát 16 méterről vágott a hálóba. 1-2. A 88. percben egy nagy bedobást elvétette a vendégkapus, a labdát Szigeti Attila egy lépésről betérdelte. 2-2. A a hosszabbítás utolsó perceben már mindenki a hármas sípszót várta mikor a vendégek bedobását az egész meccsen remekül védő Strommel Crispin kiejtette, Radics lábáról, pedig a saját kapujába vánszorgott a labda. Öngól. 2-3

A nagy létszámú közönség, remek kilencven percet láthatott, támadásban jobban teljesítő vendégek, egy szerencsés góllal, de megérdemelten nyertek.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Mór 2-2 (2-0)

Gárdony, 200 néző

Vezette: Lak Balázs

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Rauf T. Szabó G., Pribék, Pápai, Hushegyi Vámosi, Lendvai (Bognár Gy.), Meggyes D. (Nagy D.), Bogács (Jakab) Ambrus H. (Csrepka), Sowunmi A. (Nagy Á.). Vezetőedző: Zimmermann Tamás

Mór: Kiss M. Bátki, Hahn, Végvári, Tar B. Osgyán (Balog), Gál D., Petruska, Köbányai L.- Mayer (Perina), Klémán M. (Szabó B.).Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Sowunmi A. (31.), Bogács (36.), illetve Gál D. (60.), Bátki (81.)

Jók: Szabó G., Pribék, Hushegyi, Bogács, Sowunmi A. illetve Tar B., Kőbányai L.

A 31. percben Sowunmi Attila kapott egy labdát 30 méterre a móri kaputól, két védőjét lefutotta, majd 10 méterről lőtt a hálóba. 1-0. A 35. percben 35 méterről, végzett el Meggyes Dávid, aki beívelte a labdát, és az érkező Bogács Zsombor 6 méterről védhetetlenül csúsztatta a kapu jobb felső sarkába. 2-0. A 60. percben ostoba hiba miatt szépítettek a vendégek, Pápai Patrik ki akarta cselezniPetruska Danielt, aki megtámadta, és belökte a két pályát elválasztó hálóba. A játékvezető ennek ellenére móri bedobást ítélt, amelyet Gál Dániel 4 méterről. sarokkal a kapu csúsztatott. 1-2. Majd Meggyes D, ívelt egy szabadrúgást kapura, Kiss Mátéalászaladt a labdának, de azért valahogy még belepaskolt, azonban így a felső lécre pattant, ám az onnan levágódó játékszert nem tudta bepofozni a gárdonyi csapat. A 81. percben a jobboldali szögletzászlótól Bátki Tamás középre akarta adni a labdát, ez lövése lecsúszott a lábáról, Rauf Tivadar a rövid sarokra koncentrált, a labda, pedig a hosszú sarokban kötött ki. 2-2. Utána javított a kapus,Szabó Bence 20 méteres nagy erővel meglőtt lövését tolta a kapufára.