2017.05.28. 19:40

Elvérzett a Vidi a döntőben

BUDAPEST - Az OTP Bank Liga labdarúgó NB I utolsó fordulójára maradt a döntés: ki nyeri a bajnokságot. A Budapest Honvéd 1-0-ra nyert, s 14. bajnoki címét szerezte.

Minden meccsnek ilyennek kellene lennie a magyar NB I-ben. A találkozó előtt több mint egy órával színes vásári forgatagban olvadt eggyé kispesti szurkoló és komló, sörkertben hangolódhattak a hazai drukkerek a mérkőzésre. A Honvéd és a Videoton számára is az idény legfontosabb meccsére. Székesfehérvárról mintegy kétezer drukker érkezett, hogy a végső harcban háttértámogatást biztosítson a Videotonnak. A "piros sereg" - piros egyenpólóba öltözött Vidi-szurkolók sokasága - egyre csak növekedett a kijelölt szektorokban, s mikor bevonultak a csapatok a pályára, piros és kék lufikkal integettek. Érthetően a hazaiak tüze tűnt forróbbnak, mintegy nyolcezer kispesti ordított a lelátón, érezték, remélték, hogy kedvenceik begyűjthetik a klub

A Videoton szurkolóin semmi nem múlt, megérdemelték volna a bajnoki címet
Fotó: Kricskovics Antal

14. bajnoki címét. A fináléra a Videoton sem kisebb tervekkel érkezett, Henning Berg alakulata az egész idény során a tabella élén versengett az aranyért, de az utolsó fordulóra maradt a döntés: a két legjobb csapat egymással bokszolhatta le az aranycsatát. A Honvédnak - miután több győzelmet aratott a szezonban - elegendő volt a döntetlen, Marco Rossi legényei nem is ugrottak neki a Vidinek. Ellenben a fehérváriak akár már az első tíz perc alatt örömmámorba ringathatták volna végig lelkesen szurkoló drukkereiket, de három lehetőséget is elpuskáztak.

Előbb Lazovics a tizenegyespont magasságából küldhette be a labdát szabadrúgásból, veszélyesen tekeredett a kapu elé, Grófnak kellett kilépnie és öklöznie a labdát. A 8. percben Suljic futtatta szépen a bal oldalon Scsepovicsot, aki az ötös sarkánál tétlenkedett, s utolérte egy védő a lövés előtt. A szögletből Lazovics egyből kapura csavarta a labdát, Gróf vetődve ütötte szögletre a rövid sarok előtt, az újabb sarokrúgást követően pedig Stopira két méterről sarkazott, megint Gróf hárított. Negyedóra elteltével a Kispest ötvédős rendszerre váltott át, s a fehérváriak támadójátékára innentől már csak az erőlködés volt jellemző.

Gróf kapus úr volt a levegőben a kispesti kapu előtt, a Videoton játékosai nem tudtak mit kezdeni a ketrec térségében
Fotó: Kricskovics A.

A játékrész hajrájában aztán már a kispestiek is riogattak. A 38. percben Lanzafame tekert középre szabadrúgásból egy labdát, Bobál 7 méterről fejelt a jobb sarok felé, Kovácsik hatalmas bravúrral mentett szögletre. A Honvéd játékosai folyamatos pressziót gyakoroltak a játékvezetőre, hergelték a drukkereket, de Lazovicsnak sem kellett a szomszédba mennie egy kis színészkedésért. Így egyre paprikázódott az egyébként sem kedélyes hangulat, Lazovics és Lanzafame csaptak össze, majd a társak lökdösődtek kicsit a szünet előtt.

Fordulás után piros-kék füstfelhőbe borították a fehérvári szurkolók a játékteret, majd az 59. percben búskomor ködbe burkolóztak. Ikenne-King futott el a jobb oldalon, remekül centerezett középre, ahol Eppel Márton megelőzte Viníciust és jobbal a rövidsarokba perdített, 1-0. A gól után Berg változtatott, Szolnoki helyett támadót, Géresit tette pályára, majd öt-hat támadóval próbált rohamozni, de a teljesen visszaálló Honvéd védelme pajzsán nem találta a rést.

A 75. percben éledhettek volna a remények, de óriási helyzetet puskázott el a Vidi. Scsepovics ugratta ki Suljicot, aki érthetetlen módon a kapussal szemben állva nem lőtt, hanem Géresi felé passzolt, aki azonban nem érkezett kedvező pozícióban. Fogytak a percek, nagyon kellett volna a gól, de a lelkesen játszó, a bajnoki serleget már fél kézzel szorongató Honvéd-játékosok védelmi vonalát nem tudták áttörni a görcsösen futballozó fehérváriak, a kispestiek megérdemelten nyertek, és lettek bajnokok.

- Nagyon szoros mérkőzés volt, a szezon két legjobb csapata találkozott egymással - értékelt Henning Berg. - Nekünk a mérkőzés elején voltak nagy helyzeteink, ám ezeket nem sikerült kihasználnunk. Nagyon nagy csalódás, hogy ennyire közel voltunk a célunkhoz, de nem sikerült nyernünk a legfontosabb mérkőzésen.

Az ilyen meccseken természetes, hogy nem alakul ki sok helyzet, a második félidőben pedig egyre több kockázatot kellett vállalnunk, hiszen számunkra a döntetlen nem lett volna elég a győzelemhez. A Honvéd jól védekezett, középen és a széleken is jól lezárta a területeket. Mi támadójátékban mutathattunk volna többet, ez tény. Gratulálok a Honvédnak, elismerés illeti őket az egész szezonban mutatott teljesítményükért, és természetesen a bajnokság megnyeréséért. A mi csapatunk fejlődött a szezon során, folyamatosan léptünk előre, de hogy címeket nyerjünk, még jobbnak, stabilabbnak kell lennünk. Jövőre is a bajnoki címért szállunk harcba. Voltak olyan mérkőzések a téli szünet után, ahol nyernünk kellett volna, azok a pontok most hiányoztak.

Budapest Honvéd-Videoton FC 1-0 (0-0)

Budapest, Bozsik Stadion, 10 000 néző. Vezette: Bognár T. (Buzás, Szert)

Bp. Honvéd: Gróf 7 - Ikenne-King 7 (Lovric, 75.), Baráth 6, Kamber 6 - Bobál 7, Holender 6, Nagy G. 6, Gazdag 6 (Zsótér, 59.) - Koszta 6 (Vasziljevics, 81.), Lanzafame 6, Eppel 6.

Vezetőedző: Marco Rossi.

Videoton FC: Kovácsik 6 - Szolnoki 5 (Géresi, 62.), Juhász 6, Vinícius 4, Stopira 5 - Nego 5, Varga J. 6 (Maric, 88.), Pátkai 5 (Hadzic, 72.), Suljic 6 - Lazovics 6, Scsepovics 5.

Vezetőedző: Henning Berg.

Gól: Eppel (59.)

Sárga lap: Lanzafame (39.), Zsótér (68.), Vasziljevics (83.) illetve Lazovics (39.), Vinícius (94.)

1 . Bp. Honvéd 33 20 5 8 55 - 30 65