2017.08.13. 19:35

Meglepő eredmények: Gárdonyi siker a rangadón, pontot vesztett a Bicske Tordason

FEJÉR MEGYE Az 1. fordulót játszották le a csapatok Fejér megye első osztályú labdarúgó-bajnokságában.

Ercsi Kinizsi-Polgárdi 2-1 (1-0)

Ercsi, 100 néző

Vezette: Domak Ádám

Ercsi Kinizsi: Hodula - Hoffmann, Gróf, Lak, Ivacs - Rebők, Nagy R., Kovács P., Juhász V. - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Polgárdi: Berta - Spánitz A., Csrepka Máté, Szabó B., Cseh - Tóth V., Farkas D., Tóth P., Farádi - Csrepka Márton, Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gól: Ivacs (33.), Kovács P. (57.), illetve Cseh (84.)

Kiállítva: Kosztolányi (88.), Csrepka Máté (90.)

Jók: Gróf, Lak, Szalánczi, illetve Cseh

Viharos szélben játszottak a csapatok, amely nagyban befolyásolta játék színvonalát. Többször a vendégek védelme mögé kerültek az Ercsi szélsői, de beadásaik nem sikerültek. A 33. percben Gróf András remek indítását Ivacs Gábor váltotta gólra. 1-0. A második félidőben sorra jöttek a hazai helyzetek, amelyek egy kivétellel rendre kimaradtak. Az 57. percben mintaszerű akció végén Gróf beadását Kovács Péter csukafejessel értékesítette. 2-0. A 84. percben Cseh Ádám szabadrúgásból tudott szépíteni. 2-1. A 88. percben Kosztolányi Bencét, majd a 90. percben Csrepka Mátét állította ki Domak Ádám játékvezető. Sima megérdemelt Kinizsi győzelem született a szervezetten játszó vendégek ellen.

Lajoskomárom-Baracs 1-1 (1-1)

Lajoskomárom, 120 néző

Vezette: Magyar János

Lajoskomárom: Sári - Nyári, Vadászi (Labossa), Posta, Vései - Gergő, Borbás, Fodor M., Czéhmeiszter (Nyitrai) - Falvai, Nyul. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Baracs: Tóth N. - Fülöp, Prókai, Szurma (Nagy D.), Horváth D. (Polacsek), Éliás Zs., Mészáros, Fogas (Szili), Badi, Bozoki, Balogh D. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gól: Gergő (1.), illetve Balogh D. (8.)

Jók: Vései, Falvai, illetve Tóth N., Fülöp

Egy héten belül második alkalommal mérkőzött egymással a két csapat, akkor a kupában a vendéglátók nyertek 2-0-ra. Az 1. percben Fodor Márton húzott el a baloldalon, majd Gergő Zsolt 14 méterről helyezett a jobb alsó sarokba. 1-0. A 8. percben egy megismételtetett, 22 méteres szabadrúgás kipattant a kapufáról és a szemfüles Balogh Dávid közelről a hálóba fejelte a labdát. 1-1. A 35. percben Posta Levente 20 méteres megpattanó szabadrúgását bravúrral hárította Tóth Norbert. A 65. percben ismét Posta rövid felsőbe tartó labdáját a kapufa segítségével védte a vendégek kapusa. Mindkét kapu előtt adódtak még lehetőségek azonban,ezúttal nem bírtak egymással a csapatok, az eredmény igazságos.

Enying-Sárbogárd 1-4 (1-1)

Enying, 200 néző

Vezette: Szabó János

Enying: Dobai - Kovács L. (Gál), Kalló, Báles, Szili - Gergye, Rados, Spergli, Harangozó (Szőke) - Bogár (Simon), Paluska (Gergics). Vezetőedző: Vas Tibor

Sárbogárd: Bernáth I. - Gráczer Bence (Horváth Á.), Nagy Á., Hegedűs Gy., Gulyás-Kovács - Tóth Zs., Bezerédi (Luczek), Boros (Gráczer Bálint), Gráczer G. - Laták, Nagy K. Vezetőedző: Gracza Tibor

Gól: Gergye (39.), illetve. Bezerédi (48., 75.), Gráczer Bence (33.), Laták (60.)

Kiállítva: Nagy K. (65.)

Jók: Báles, Gergye, Szili, illetve Bernáth I., Bezerédi, Horváth Á., Gulyás-Kovács

Veszélyesebben kezdte a mérkőzést a hazai csapat, Paluska Krisztián már az 1. percben ziccert hibázott. A 16. percben egy szögletet követően Kovács László fejelt a jobb oldali kapufára. A 28. percben ismét egy szépen kidolgozott gólhelyzet az Enying előtt, Gergye Krisztián 5 méterről a kapusba durrantotta a labdát. A 33. percben egy beadási kísérletet követően, egy lecsorgó labdát megszerezve volt eredményes Gráczer Bence. 0-1. A 40. percben egy kis szöglet után Gergye iramodott a kapu felé, és 18 méterről bombázott a léc alá. 1-1. Frissebben kezdte a félidőt a vendég együttes, és a 48. percben egy védelmi hibát kihasználva Bezerédi Ádám gurított a hosszú sarokba. 1-2. A 60. percben az Enying kapusa elkaszált egy kiugró vendég játékost, Laták Bertold értékesítette a jogosan megítélt büntetőt. 1-3. A 64. percben Nagy Krisztián kapta meg a második sárga lapját egy buktatásért, így piros lappal elhagyta a pályát. A 75. percben így is tudta növelni előnyét a Sárbogárd, egy kontra után Bezerédi talált be. 1-4. Jó iramú mérkőzésen nyert a rutinos vendégcsapat.

Bár Dvéri Zsolt (szemben sárgában) góljával vezetett a Sárosd, az Ikarus fordítani tudott.
Fotó: Koppán Viktor

Ikarus-Maroshegy-Sárosd 3-2 (0-2)

Székesfehérvár, 200 néző

Vezette: Wittner József

Ikarus-Maroshegy: Matócza - Kummer, Horváth Zs., Jámbor, Dopuda (Skultéti L.) - Tóth R. (Gelencsér), Bencze, Farkas G. - Léki (Kovács L.), Hart (Szente), Pongrácz.

Sárosd: Rauf T. - Susa, Arany, Dvéri Zs. (Kargl), Somogyi Sz., Szurovcsják L. - Killer M., Lendvai (Imre), Meszlényi (Truszek) - Kosaras, Szabó N. (Rottmann). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Tóth R. (63., 77.), Kovács L. (73.), illetve Dvéri Zs. (14.), Szabó N. (41.)

Jók: Kovács L. ,Bencze, Tóth R., Kummer, illetve Rauf T., Dvéri Zs., Szabó N.

A 14. percben egy lecsorgó labdát Dvéri Zsolt jobbal parádésan csavarta a kapufát érintve a hosszú sarokba. 0-1. Majd rögtön a középkezdésből Horváth Zsolt ugratta ki Dopuda Igort, aki ziccerben az elvetődő kapusba rúgta a labdát. A 35. percben Farkas Gábor felpasszából Hart Imre és Bencze János remek kényszerítője után, Bencze ziccerét fogta a vendégek kapusa, a kipattanó után Benczével szemben a 16-oson belül szabálytalankodtak a vendégek, a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Dopuda állt, ám lövését Rauf Tivadar bravúrral védte. A 40. percben Szabó Norbert szépen cselezett baloldalról befelé, majd lövését bal lábbal visszahúzta a hosszú sarokba. 0-2. A 65. percben Bencze gyönyörű lyukpasszát követően, Tóth Róbert ziccerben ballal a hosszú sarokba rúgta a labdát. 1-2. A 73. percben Kummer Máté jobb oldali beadására Kovács Levente nagyszerűen érkezett, és a vendég védőket lefejelve a kapuba bólintotta a labdát. 2-2. A 77. percben Horváth Zs. beívelt labdáját Szente Dávid készítette le Tóthnak, aki szépségdíjas mozdulattal ballal a hosszúba bombázta a labdát. 3-2. A mérkőzés végig remek színvonalon, indulatokkal tarkítva zajlott, a több helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelten győzött.

Tordas-Bicske 0-0

Tordas, 150 néző

Vezette: Szűcs László

Tordas: Szabó B. - Udvaros, Hadnagy, Kun (Szép), Hermann - Kőszegi, Balassa, Berki Kerényi), Kiss S. (Barbai) - Gergely, Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Bicske: Milinte - Máj, Dukon, Sötét, Szilágyi L. (Tornyai T.) - Németh E., Móri (Peinlich), Köntös, Facskó (Molnár A.) - Godslove, Katona. Vezetőedző: Móri Tamás

Kiállítva: Gergely (53.)

Jók: Szabó B., Hermann, Kőszegi, Udvaros, Pongrácz, illetve Móri, Szilágyi L., Godslove

Erős iramú mérkőzést játszott egymással a két csapat. Az első félidőben kiegyensúlyozott volt a játék képe, mindkét oldalon kisebb helyzetekkel. Az 53. percben Gergely Adrián állított meg szabálytalanul egy támadást és a játékvezető második sárga lappal kiállította. A Tordas ettől kezdve tíz emberrel védekezett, a vendégek pedig nem találtak fogást. Az alapvetően ívelgetésre épülő bicskei támadójáték mellett néhány tordasi kontra is eredményezett veszélyes szituációt.

Mór-Mezőfalva 4-0 (1-0)

Mór, 200 néző

Vezette: Altorjay Áron G.

Mór: Kiss M. - Handl, Kaszás, Véninger, Kállai - Meggyes (Dreska), Radács (Bátki), Tar B., Szabó B. - Mayer, Szekeres (Ács). Vezetőedző: Németh Bálint

Mezőfalva: Papp M. - Balázs (Balogh I.), Szabó E., Móricz, Velez (Garda), Sági J. - Csányi, Sági R. (Bozsoki), Erős - Vörös B., Balogh D. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Mayer (72., 89.), Tar B. (35.), Szekeres (50.)

Jók: Mayer, Kaszás, Tar B., illetve Papp M.

A 35. percben Vörös Balázs akasztotta Kállai Bencét a büntetőn belül. A megítélt 11-est Tar Bálint értékesítette. 1-0. Az 50. percben Szekeres Marcell közelről növelte a hazai előnyt. 2-0. A 74. percben Mayer Dávid lefutotta a Mezőfalva védelmét, majd okos gólt helyezett a jobb alsó sarokba. 3-0. A 89. percben percben Mayer egy, a kapusról kipattant lövésből talált be. 4-0.