2017.03.12. 18:55

Megyei I: iváncsai mészárlás Martonban

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 18. fordulóját rendezték. Több figyelemre méltó eredmény is született!

Ercsi Kinizsi-Sárosd Sport 36 3-0 (2-0)

Dunaújváros, 100 néző

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Ercsi Kinizsi: Hodula - Hoffmann, Mónus, Gróf, Varga K. - Ivacs, Fridrich, Nagy R. (Kondreska), Hosszú (Kovács G.) - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Sárosd Sport 36: Rauf T. - Susa (Ladányi), Arany, Dvéri Zs. (Imre G.), Truszek - Lendvai, Killer M., Kargl, Kosaras - Vajda, Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Ivacs (14., 85.), Varga K. (42.)

Jók: Gróf, Mónus, Varga K., Ivacs, illetve Kargl, Szabó N.

A 14. percben óriási sárosdi védelmi hibát használt ki a szemfüles Ivacs Gábor. 1-0. Fölényben játszott a Kinizsi, és ez a 42. percben érett góllá, Hosszú Pétert lökték fel  a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt Varga Krisztián értékesítette. 2-0. A második félidőben rengeteg ígéretes lehetősége adódott az Ercsinek a kitámadó vendégek ellen, és ennek eredményeként a 85. percben Ivacs fejezett be egy kontratámadást góllal. 3-0. Kíváncsian várták a szurkolók, vezetők, hogy mi következik az elmúlt két forduló halványabb teljesítménye után hazai oldalon. A választ megkapták: sima győzelem, javuló játék.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Pátka 4-0 (1-0)

Agárd, 100 néző

Vezette: Domak Ádám

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Balogh Botond (Burucz), Kocsis D., Oláh D. (Bogács), Kuti - Tóth B. (Sowunmi A.), Balogh Á. (Ihász), Bernáth, Klauz - Katóka R. (Balogh Bence), Hanák. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Pátka: Csikesz P. - Orosz M., Herczeg (Sinka), Pusztay, Füri - Krell, Kővári B., Vincze V., Nagy F. - Csikesz L. (Prill), Rózsás (Varga D.). Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Katóka R. (14.), Kuti (50., 56.), Balogh Á. (67.)

Jók: Kuti, Balogh Á., Hanák

Az első pillanattól kezdve magához ragadta az irányítást a Gárdony csapata, a 14. percben Katóka Richárd szép szólója után talált be Csikesz Péter kapujába. 1-0. Két perc múlva ismételhetett volna, de akkor önzetlenül középre passzolt, ám nem volt érkező, aki befejezhette volna az akciót. Már a szünet előtt el akarták dönteni a vendéglátók a mérkőzést, de ez nem sikerült. A második félidő elején azonban már igen, ugyanis Kuti András két hatalmas gólt lőtt hat percen belül. 3-0. Majd a 67. percben Balogh Ádám kiharcolt és értékesített egy büntetőt. 4-0. Rúgott a Gárdony még két kapufát, és számtalan helyzetet dolgoztak ki, és a végén nagyobb különbség is lehetett volna.

Polgárdi-Tordas 1-2 (0-1)

Polgárdi, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor

Polgárdi: Szabó N. - Csrepka Máté, Csizmadia G., Szabó B., Bencze J. -, Somogyi (Balogh R.), Borbás, Farkas D., Tóth P. - Csrepka Márton (Cseh), Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Tordas: Kires - Kerényi, Hadnagy, Kun (Tőke), Kőszegi - Vörös F., Balassa (Márkus), Szép, Farkas Zs. - Szabó B., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Kosztolányi (66.), illetve Vörös F. (28.), Márkus (87.)

Jók: Borbás, Kosztolányi, illetve Vörös F.

A mérkőzés első három percében Polgárdi csapata jobbnál jobb helyzeteket hagyott ki, amely később megbosszulta magát, mert a 27. percben Vörös Ferenc egy kontratámadásból megszerezte csapatának a vezetést. 0-1. A 66. percben Borbás László csúsztatta meg a labdát Kosztolányi Bencének, aki a vendégek védelmét becsapva talált a kapuba. 1-1. A 87. percben a hazai védelmet kijátszva szerezték meg a tordasiak a győzelmet jelentő gólt Márkus Roland találatával. 2-1.

Mezőfalva-Sárbogárd

1-3 (0-1)

Mezőfalva, 120 néző

Vezette: Jónás Péter

Mezőfalva: Orosz G. - Balázs, Móricz, Csuka (Suplicz), Szabó K. - Benczik, Sági R., Balogh I., Bartus - Bozóki (Balogh D.), Márok. Vezetőedző: Hajnal Attila

Sárbogárd: Simon - Gráczer Bence, Nagy Á., Kőkuti, Hegedűs Gy. - Gráczer Bálint (Lakatos), Boros (Nagy K.), Bezerédi, Gráczer G. - Laták, Horváth Á. Vezetőedző: Gracza Tibor

Gól: Balogh D. (87.), illetve. Bezerédi (28., 91.), Horváth Á. (86.) Jók: Balogh D., illetve Nagy Á., Gráczer G., Bezerédi, Horváth Á.

Az 28. percben Bezerédi Ádám akciógóljával szerzett vezetést Sárbogárd. 0-1.

A szünet után sok helyzetet kihagytak a csapatok. A sokat támadó vendégek olykor még magukra is húzták a vendéglátókat. A 86. percben Horváth Ádám elé került egy mezőfalvai felszabadításból elkallódott labda, aki a vert helyzetben lévő Orosz Gábor kapus mellett növelte a vendégek előnyét. 0-2. Egy perc múlva érkezett a hazai szépítés Balogh Dániel révén. 1-2. A 91. percben Bezerédi tette egyértelművé, hogy ezen a mérkőzésen melyik csapaté lehet a győzelem. 1-3. A Sárbogárd jobb helyzetkihasználással megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Iváncsa-Aba-Sárvíz 13-1 (3-0)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Hajdú Balázs

Iváncsa: Boldog - Márki (Spánitz L.), Imrik, Berényi, Balogh L. - Bartha, Majláth, Facskó (Barócsai), Godslove (Nédó) - Aradi, Fodor. Vezetőedző: Masinka László

Aba-Sárvíz: Velezdi - Mészáros Sz. (Réti), Vinklár, Lakk, Glócz - Madácsi, Galócz (Sallai), Esze T., Kovács P. (Bujtás) - Balogh T., Esze A. Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Balogh L. (28., 47., 77., 87.), Berényi (67., 69. 75.), Godslove (45., 54.), Majláth (24., 83.), Imrik (51.), Márki (57.), illetve Kovács P. (63.)

Jók: Imrik, Berényi, Balogh L., Majláth, Godslove, illetve senki

A listavezető Iváncsa komolyan vette a sereghajtó elleni összecsapást, és a második félidőben teljesen felőrölte ellenfelét, és hatalmas csapást mért az abaiakra.

Mór-Lajoskomárom 2-0 (0-0)

Mór, 200 néző

Vezette: Bíró Dániel

Mór: Pap - Szabó B., Tetzli, Kaszás, Mayer - Tar, Cseh (Radács), Tornyai T., Osgyán - Tanárki (Manner), Gál D. Vezetőedző: Németh Bálint

Lajoskomárom: Sári - Nyul, Kunos, Posta, Kövecses, Czéhmeiszter - Nyári (Csizmadia), Reichardt (Szabó Z.), Fodor - Vései, Vadászi (Berta). Megbízott edző: Csulik Zoltán

Gól: Mayer (54.), Tanárki (80.)

Jók: Pap, Kaszás, Mayer, Tanárki, illetve Sári, Vései

Közepes színvonalú, hibákkal tarkított, kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, valamivel több móri helyzettel, ahol a vendégcsapat előtt is voltak lehetőségek az első játékrészben, de a védelmek jól álltak a lábukon. Az 50. percben Cseh Attila és Mayer
Dávid is gólt szerezhetett volna egy támadáson belül.

Az 53. percben megtört a gólcsend, Mayer tisztára játszotta magát és nagy gólt ragasztott a kapu bal oldalába. 1-0. A 75. percben Osgyán Máté labdájából Tanárki Mihály a meccslabdát hagyta ki, majd Osgyán lőtt az oldalhálóba. 10 perccel a vége előtt Osgyán beadását Tanárki fejelte a hálóba. 2-0. A sérülések miatt a fél kezdőcsapatot nélkülöző hazaiak gépezetébe porszem került, és ez a gárda játékában és a helyzetkihasználás elmaradásában mutatkozott meg. A vendégek a játék minden elemében partiban tudtak lenni.

Martonvásár-Baracs 1-1 (0-0)

Martonvásár, 80 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Martonvásár: Gábor - Endrefalvi, Vörös F., Kővári F., Kanyó - Magyar B., Cziklin, Szilágyi I. (Szigeti), Madaras - Radics, Neuvert. Vezetőedző: Patkós Csaba

Baracs: Tóth N. - Szili Sz., Fülöp, Rezes (Sebestyén, Bartók), Prókai - Sági J., Éliás (Badi), Mészáros S., Balogh D. - Nagy D. (Cséza), Oroszi. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gól: Madaras (46.), illetve Sági J. (53.)

Jók: Magyar B., Kanyó, Cziklin, illetve Tóth N.,
Sági J.

Az első félidőben mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, a vendégek alig jutottak el a hazai 16-os közelébe, de hiába volt többet a labda Martonnál, a meddő támadásaikat, védekezésre berendezkedő baracsi csapat jól zárva visszaverte. A második játékrész gyors hazai góllal kezdődött, a 46. percben Magyar Balázs szögletét Tóth Norbert Madaras Dávidra ütötte, akinek a hátáról a kapuba pattant a labda. 1-0. Az 53. percben jött a válasz, a félpályáról elvégzett szabadrúgást Sági József jól kezelt le, két hazai védőt is átjátszott, és szépen jobb külsővel 10 méterről a hosszú sarokba csavarta a labdát. 1-1. A hátralevő időt hiába támadta végig a Marton, helyzeteit egytől egyig hárította a nagyon jó napot kifogó Tóth kapus.

Tudósítók: Flórián Gábor (Dunaújváros), Venczel József (Csákvár), Kurja Csaba (Polgárdi), Balogh Balázs (Agárd), Horváth László (Mezőfalva), Mézner László (Mór), Süle Barna (Martonvásár)

Összeállította: Káldor András