2016.05.22. 20:05

Megye I: Jó nagy zakót kapott a Polgárdi - A Velence hátránya három pontra nőtt a listavezető Iváncsa mögött

A megyei I. osztályú bajnokság 28. fordulóját rendezték a hétvégén. Eldőlt, hogy kiesett a Pusztavám, újabb lépést tett az elsőségért az Iváncsa.

Ercsi-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-0 (0-0)

Ercsi, 150 néző

Vezette: Rózsa József

Ercsi: Hodula - Ivacs (Flórián), Szalánczi, Rapai (Varga K.), Drapcsik - Fridrich, Kővári L., Gróf (Kondreska), Kovács P. (Hosszú) - Farkas J., Nagy R. (Rezes). Vezetőedző: Gróf András

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Kocsis D., Burucz, Nagy Á., Hanák - Bognár Gy., Pápai, Szabó G., Klauz (Bogács) - Pleszkán, Sowunmi A. Vezetőedző: Oláh Attila

Gól: Ivacs (84.)

Jók: Farkas J., Kovács P., Nagy R. illetve Burucz, Bognár Gy.

Jobban kezdett a Gárdony, az első negyedórában az történt, amit ők akartak. Bognár György remekül irányított amelynek eredményeként, két lehetőséget is elpuskáztak. A 20. perctől kiegyenlítődött a játék, előbb Szalánczi Gergő lőtt kapufát, majd Ivacs Gábor gurított a kapu mellé ziccerben. A második félidőben fokozatosan átvették az irányítást a hazaiak, ami helyzetekben is megmutatkozott. A 84. percben dőlt el a mérkőzés, Ivacs lépett ki, és higgadtan helyezett a tehetetlen Heim Attila kapujába. 1-0. Megérdemelt hazai győzelem a jó erőkből álló Gárdony ellen.

Iváncsa-Polgárdi Vertikál 11-2 (5-1)

Iváncsa, 150 néző

Vezette: Domak Ádám

Iváncsa: Vörös T. - Balogh L., Facskó, Szauter, Aradi (Jankovics) - Bartha (Godslove), Pribék (Sinka), Mondovics (Berényi), Márki - Fodor, Nagy A. (Serfőző). Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Polgárdi Vertikál: Kiss N. - Ősz (Vas), Petrovics (Schultz), Egerszegi, Nemes - Tóth N. (Borostyán), Gergő, Bencze (Kosztolányi), Csizmadia G. - Holka, Magda (Radács). Vezetőedző: Viktor Ferenc

Gól: Mondovics (7.), Bartha (18., 33., 37., 51.), Balogh L. (25., 80., 86.), Berényi (54., 76.), Nagy A. (58.), illetve Magda (3.), Holka (70.)

Jók: az egész hazai csapat, Bartha (a mezőny legjobbja) illetve Kiss N.

Az iváncsai Nagy Attila (10) egy találattal járult hozzá a sikerhez
Fotó: Molnár Artúr

Gólgazdag mérkőzésen, az Iváncsa bajnokesélyeshez méltó játékkal szórakoztatta a kilátogató drukkereket. A vendégek már a 3. percben vezetéshez jutottak Magda Máté jóvoltából, aki remek labdát kapott a baloldalon, majd egy csel után kilőtte a hosszú sarkot. 0-1. Nem sokáig tartott a vendégek öröme, négy perccel később Márki Dénes értékesítette a saját maga által kiharcolt büntetőt. 1-1. Innentől kezdve szinte felborult a pálya,a hazaiak sorra dolgozták ki a szebbnél szebb helyzeteket. Jöttek is az iváncsai gólok, Bartha Tibor a 18., Balogh László a 25. majd ismét Bartha a 33., és a 37. percben volt eredményes. 5-1. A szünet után sem változott a játék képe, hat hazai találatra egy vendég gól volt a válasz. A Polgárdi egy kellemes edzőpartner szerepét töltötte be a mai mérkőzésen. Az mindenképpen elmondható a vendégekről, hogy rendkívül sportszerű ellenfelei voltak a jobb képességű játékosokból álló Iváncsának.

Puskás AFC III-Mezőfalva 1-3 (0-2)

Felcsút, 200 néző

Vezette: Szűcs László

Puskás AFC III: Zelena - Heitler, Szabó D., Harangozó (Kocsis R.), Mérten (Sebján) - Pozsgai (Kóbor), Horváth Á. (Boros F.), Oláh K. (Nagy B.), Királyvári - Gál T., Tóth A. Vezetőedző: Sípos Zoltán

Mezőfalva: Gyalus - Nagy M., Bartus, Balázs, Benczik - Szili Z., Bozóki (Boros B.), Huber, Mekota - Kaszala, Szili Sz. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Tóth A. (90.), illetve Szili Sz. (38., 89.), Balázs (45.)

Jók: Zelena, Szabó D., Királyvári illetve Szili Sz.

A 38. perben Harangozó Dávid feleslegesen lépett be egy mezőfalvi csatár elé a 16-oson beül. A jogos büntetőt Szili Szabolcs értékesítette. 0-1. A 45. percben egy szöglet utáni figyelmetlenséget használt ki Balázs Sándor. 0-2. Az 50. percben Gál Tamás ötven méteren keresztül vezette a labdát, 7 méteres lövése azonban a kapufán csattant. Majd egy újabb büntető következett a 89. percben, az ötösön belül szabálytalankodott Kocsis Roland, a büntetőt ismét Szili Sz. lőtte be. 0-3. A 90. perben 22 méterről a rövid felső sarokba lőtt egy szabadrúgást Tóth András. 1-3.

Pusztavám-Lajoskomárom 1-2 (1-1)

Pusztavám, néző

Vezette: Bíró Dániel

Pusztavám: Hadnagy P.- Fülöp, Kertai, Rozembaum, Czéh - Bedő (Ulaki R), Magosi, Katóka M., Molnár A. - Katóka R., Netzkár (Veress). Vezetőedző: Kocsis Jenő

Lajoskomárom: Kajári - Szakáts, Vései, Tulok, Boda (Halász) - Kovács L., Juhász M., Molnár V., Paluska - Reichardt (Csizmadia R.), Bogár (Kunos). Szakmai tanácsadó: Mári Attila

Gól: Katóka R. (44.), illetve Paluska (37.), Reichardt (52.)

Kiállítva: Katóka R. (90.)

Jók: Kertai, Rozembaum, Katóka M. ill. az egész csapat

A 37. percben jó labdával indították a jobbszélen Juhász Mártont, aki pontosan ívelt Paluska Krisztián elé, ő szorongatott helyzetben lágyan a jobb sarokba gurított. 0-1. A 44. percben a Pusztavám vezetett támadást, a vendégek az oldalvonalon túlra mentettek. Molnár Antal bedobása után Katóka Richárd kapta a labdát, aki ügyes csellel becsapta védőjét, az alapvonalon két lépést még tett a labdával, középre lőtt, egy védőn irányt változtatott, s a labda a bal sarokban kötött ki. 1-1. Fordulás után a Lajoskomárom kezdeményezett többet, az 52. percben, Bogár Attila gyötörte be a labdát a kaputól 10 méterre álló Reichardt Bálintnak, aki egy csel után védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba. 1-2. Nagyot harcolt a vendégcsapat, megérdemelten nyert. Ezzel a győzelemmel biztosították tagságukat a következő szezonra, míg a Pusztavám - matematikailag is - kiesettnek tekinthető a megyei I. osztályból.

Martonvásár-Bicske 0-3 (0-1)

Martonvásár, 230 néző

Vezette: Lak Balázs

Martonvásár: Strommer (Nagy Gy.) - Hernádi (Molnár T.), Radics, Udvaros, Neuvert - Elek (Szigeti), Kővári F., Magyar B., Szilágyi I. - Bajor (Laczkó L), Molnár A. (Vörös F.). Vezetőedző: Patkós Csaba

Bicske: Milinte - Máté, Sötét, Máj, Köntös - Kummer (Pásztor), Szilágyi L. (Bencze M.), Csendes, Németh E. (Szarvas) - Móri, Varga Z. Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Németh E. (10., 57., 69.)

Jók: Magyar B.,Szilágyi I., Elek illetve Németh E. (a mezőny legjobbja), Szilágyi L., Varga Z.

A 10. percben Varga Zoltánt ugratták ki a jobb oldalon, mintaszerű beadását Németh Erik bólintotta a kapuba. 0-1. Az 57. percben baloldali szabadrúgást végeztek el a vendégek, a hazai kapus hibáját ismét Németh E. használta ki, 10 méterről emelt a hálóba. 0-2. A 69. percben a kitámadó Martont lekontrázta a Bicske, igaz Varga Z. lesről indulva, Némethet hozta helyzetbe, aki szépen kilőtte a jobb felső sarkot. 0-3. A hazaiak 0-1-ig voltak partiban a tavaszra megerősített, jobb erőkből álló Bicskének.

Sárszentmiklós-Velence FQL System 3-3 (2-0)

Sárszentmiklós, 100 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Sárszentmiklós: Brúzsa - Vámosi D., Szabó B., Kőkuti, Hegedűs Gy. - Gráczer G. (Krajcsovics), Gráczer B., Lajtos (Szabó Z.), Benke - Horváth Á., Nagy Á. (Demeter). Vezetőedző: Sárai György

Velence FQL System: Puhnyák - Ambrus S., Kanyó (Halgas), Totsche, Kovács K. - Schäffer, Dukon, Bognár I. (Csikesz Z.), Szalai P.- Süveges r, Király P. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Vámosi D. (6.), Horváth Á. (21., 89.), illetve Kanyó (61.), Király P. (70.), Süveges (75.)

Jók: az egész csapat illetve Kovács K.,Király P.

Nagyszerűen kezdett a hazai csapat, a 6. percben Lajtos András kiugratta Horváth Ádámot, a kapujából kifutó Puhnyák János elütötte őt a büntető területen belül. A megítélt 11-est Vámosi Dávid magabiztosan lőtte a kapu jobb oldalába. 1-0. A vezetés után a Velence beszorította ellenfelét, ám egy kontratámadás végén Nagy Ármin átadása Horváth Á. elé került, és a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 2-0. A második félidő velencei támadásokkal kezdődtek, a miklósiak beszorultak a kapujuk elé. A 61. percben egy baloldalról érkező labdára Kanyó Richárd mozdult jól, és 6 méterről a kapuba fejelt. 2-1. A 70.percben Király Péter beadásnak szánt labdája a hosszú sarokba hullott. 2-2. A 75.percben egy előre ívelt labdát Süveges Gábor, kapásból 18 méterre kaputól a hosszú sarokba lőtt. 2-3. A 89. percben Vámosi D. átadását Horváth Á. 16 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtte. 3-3. Az utolsó percben Horváth Á. megszerezhette volna a győzelmet jelentő gólt, de 8 méterről a kapu fölé lőtt. A többet támadó Velence ellen megérdemelt pontszerzés született.

Mór-Sárosd 0-0

Vezette: Jakab Zoltán

Mór: Pap - Kőbányai, Végvári, Handl S, Tar B. - Kaszás, Mayer (Klémán M.), Cseszneki, Osgyán - Gál D., Vajda (Joó). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Sárosd: Rauf T. - Arany r, Meszlényi Z, Truszek, Kargl - Rauf R., Ladányi (Gál P.), Tornyai T., Majláth - Tiber Sz., Falvai. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Kiállítva: Arany (58.)

Nem született gól Móron. A móri Osgyán Máté (fekete, 17) próbálja távol tartani ellenfelét
Fotó: Koppán Viktor

Tudósítók: Flórián Gábor (Ercsi), Süle Barna (Martonvásár), Sípos Zoltán (Felcsút), Lacza Albert (Bicske-Szár), Szántó Gáspár (Sárszentmiklós), Nédó Géza (Pusztavám), Gémesi Zsolt (Iváncsa)

Összeállította: Káldor András