2017.01.04. 21:16

Kikaptak Franciaországban

Pau - A második csoportkör harmadik összecsapásán elszenvedte első vereségét az Alba Fehérvár kosárcsapata, 26 ponttal veszítettek a Pau-Lacq-Orthez vendégeként.

A kék-fehérek két győzelem után látogattak Franciaországba, előbb a Kolozsvárt, majd a cseh Pardubicét verték hazai pályán, izgalmas összecsapásokon a FIBA Europe Cup sorozaton, a második csoportkörben. Azt pontosan tudták, a kontinensen is meghatározó csapatnak számító gallokkal szemben, a Pau-Lacq-Orthez ellen nem lesz könnyű dolguk.

A látogatók remekül kezdtek, az első negyedben közel tízpontos előnyt építettünk, a házigazdák csak futottak utánuk. Az első tíz perc végére lett kiegyenlített a küzdelem, a vendéglátók három pontra zárkóztak, 19-22 állt az eredményjelzőn, ami kimondottan biztató folytatást ígért.

A második játékrész elején is jól tartották magunkat Lóránt Péterék, aztán a félidő végéhez közeledve a vendéglátók Mipoka-Likamba dupláival egyre jobban megléptek, ezt az etapot 24-12-re nyerték, aztán a harmadik negyedet is hasonló differenciával, 24-13-ra. A nyitott kérdések ekkor már eldőltek, a hazaiak őrizték magabiztos, 20 pont feletti előnyüket. A mérkőzést Justin Edwards triplája zárta, a végső dudaszó előtt. A kanadai légiós volt a fehérváriak legeredményesebb játékosa, 16 pontot gyűjtött az összecsapáson.

A csoport másik mérkőzésén a Kolozsvár magabiztosan, 84-67-re verte a továbbra is nyeretlen Pardubicét. Az Alba jövő szerdán Erdélybe látogat, az U-BT Transilvania Cluj Napoca vendégei lesznek a koronázó városiak.

FIBA Europe Cup, 2. csoportkör, O-csoport, 3. forduló

Pau-Lacq-Orthez-Alba Fehérvár 89-63 (19-22,24-12,27-13,19-16)

Alba: Taylor -, Edwards 16/12, Shepard 16, Lóránt5, Keller Á. 6. Csere: Burgess 1, Markovics 4, Farr 10/3, Tóth P. 3/3, Keller I. 2. Vezetőedző: Dzunic Branislav

A csoport állása: 1. Pau-Lacq-Orthez 5 pont (259–208), 2. Cluj Napoca 5 (246–228), 3. Alba Fehérvár 5 (239–250), 4. BK Pardubice 3