2017.05.21. 18:45

Megyei I.: kinyíltak a gólcsapok a végére

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 27. fordulóját rendezték. A Lajoskomárom, és a Sárosd is gólzáport rendezett.

Velence-Ercsi Kinizsi 1-6 (0-2)

Velence, 70 néző

Vezette: Magyar János

Velence: Krencz - Silhány, Gulyás-Kovács, Harmati, Németh E. - Pál I., Bakonyi, Baranyai, Németh Zs. - Czifra (Csóka), Pintér B. Vezetőedző: Pavlik József

Ercsi Kinizsi: Hodula (Rácz) - Rebők (Fridrich), Hoffmann (Mónus), Gróf, Rapai - Ivacs, Kondreska (Kovács P.), Nagy R., Juhász V. (Varga K.) - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Németh Zs. (83.), illetve Kondreska (5., 57.), Rebők (37.), Szalánczi (62.), Gróf (82.), Nagy R. (89.)

Jók: Németh Zs., Pál I., Gulyás-Kovács, illetve Gróf, Ivacs, Kővári L.

Az 5. percben jobboldali vendégtámadásnál a egy beadás átszállt a túloldalra, majd a visszakapott labdát Kondreska Roland 3 méterről vágta a léc alá. 0-1. A 30. percben egy előrevágott labdára Németh Zsolt rajtolt, majd 14 méterről telibe lőtte a bal kapufát. A 37. percben Ivacs Gábor ment el a baloldalon, lövését Krencz Sebestyén védte, de a kipattanóra Rebők Imre érkezett, és lőtt a hálóba. 0-2. Az 57. percben a Velence labdát vesztett a félpályán a vendégek végigvitték a kontrát, és Kondreska fejezte be az akciót. 0-3. A 62. percben a hazai védelem megingását ismét kihasználták Szalánczi Gergő révén. 0-4. A 82. percben Ivacs mértani pontosságú beadását Gróf András tanári mozdulattal fejelte a bal felső sarokba. 0-5. A 83. percben Németh Zs. labdát szerzett a 16-oson kívül, majd három védőn átverekedte magát, és 8 méterről nagy gólt ragasztott a bal alsó sarokba. 1-5. A 89. percben a bal oldalon futó vendég akció végén Nagy Richárd Benjamin a tehetetlen védők kíséretében gurította be a meccs utolsó találatát. 1-6. A hazai csapat hibáit könyörtelenül kihasználta az Ercsi.

Lajoskomárom-Martonvásár 5-2 (3-1)

Lajoskomárom, 200 néző

Vezette: Hajdú Balázs

Lajoskomárom: Sári (Barabás) - Nyári, Nyul, Kövecses, Berta (Csizmadia R.) - Posta (Dobai), Vései, Kunos, Czéhmeiszter (Németh Á.) - Reichardt (Szabó Z.), Fodor M. Megbízott edző: Csulik Zoltán

Martonvásár: Nagy Gy. - Endrefalvi, Vörös F., Kővári F., Kanyó - Neuvert, Szigeti, Cziklin (Gábor), Szilágyi R. - Asbóth, Radics. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Posta (2., 41.), Fodor M. (9., 66.), Kövecses (71.), illetve Kanyó (13.), Gábor (90.)

Jók: Vései Posta, Nyári, Czéhmeiszter, Kövecses illetve Kanyó

Ismét jól kezdte a nagyon fontos mérkőzését a hazai csapat, a 2. percben Posta Levente 22 méterről szabadrúgásból mesterien csavarta a labdát a jobb alsóba. 1-0. A 9. percben a bizonytalankodó védők között Fodor Márton 10 méterről vágta a labdát a kapu közepébe. 2-0. A 13. percben Kanyó Richárd 20 méteres szabadrúgásából szépített a Marton. 2-1. A 41. percben Posta lépett ki, és egy higgadt csel után növelte a lajosi előnyt. 3-1. A 66. percben sorozatos elpuskázott hazai lehetőségeket követően, Fodor M. 35 méterről szemfüles góllal bebiztosította a hazai sikert. 4-1. Öt perccel később egy kényszerítőzést követően Kövecses Imre 18 méterről szerezte a mérkőzés legszebb találatát. 5-1. A 90. percben, egy kapusról kipattanó labdát Gábor Áron közelről kotort a hálóba. 5-2.

Polgárdi-Sárbogárd 3-3 (1-2)

Polgárdi, 100 néző

Vezette: Pekker Bálint

Polgárdi: Szabó N. - Egerszegi (Bernáth I.), Csizmadia G., Szabó B., Bencze J. - Csizmadia D., Borbás, Farkas D., Tóth P. - Csrepka Márton, Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Sárbogárd: Deák M. - Gráczer Bence (Nagy K.), Nagy Á. (Boros), Kőkuti, Hegedűs Gy. - Gráczer Bálint, Bezerédi (Krajcsovics), Gráczer G., Laták - Horváth Á. (Tóth Zs.), Németh K. Vezetőedző: Gracza Tibor

Gól: Bencze J. (23.), Farkas D. (71.), Kosztolányi (89.), illetve Bezerédi (37.), Nagy Á. (40.), Horváth Á. (64.)

Jók: az egész csapat, illetve Bezerédi, Nagy Á., Horváth Á.

A 23. percben a játékvezető büntetőhöz jutott a Polgárdi, amelyet Bencze János értékesített. 1-0. A 37. percben egy megpattanó labdából Bezerédi Ádám egyenlített. 1-1. A 40. percben egy beadást követően Nagy Ármin lőtte a vendégek második gólját. 1-2. A 64. percben újabb büntető, ezúttal a Sárbogárd csapatának, ezt Horváth Ádám lőtte be Szabó Norbert kapujába. 1-3. A 71. percben Farkas Dániel szépítő góljával reményben tartotta a hazaiak reményeit. 2-3. A 89. percben Kosztolányi Bence fejes góllal egyenlített. 3-3.

Tordas-Mezőfalva 4-1 (2-1)

Tordas, 150 néző

Vezette: Závotka Csongor

Tordas: Kires - Kerényi, Varga L., Kun, Kőszegi - Vörös F. (Szabó T.), Balassa (Vida), Bakos L., Szép (Rácz) - Héder, Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Mezőfalva: Papp M. - Balázs, Móricz, Szabó K., Szilva - Bartus, Mekota, Garda (Suplicz), Bozsoki - Márok, Balogh I. Vezetőedző: Hajnal Attila

Gól: Pongrácz (21.), Kun (38.), Vörös F. (65.), Szabó T. (90.), illetve Balázs (1.)

Kiállítva: Szabó K. (70.)

Jók: Pongrácz, Héder, Varga L., Szép, illetve senki

Az 1. percben Balázs Sándor csúsztatta meg a labdát, és ez a rövid felsőben landolt. 0-1. A 21. percben Pongrácz Péter 12 méterről lőtte ki a hosszú sarkot. 1-1. Majd a 38. percben 50 méteres szólót követően az alapvonalról gurított középre, és az érkező Kun Bálint megszerezte a vezetést a hazaiaknak. 2-1. A 65. percben egy kapu előtti kavarodás végén Vörös Ferenc lőtte közelről kapuba a labdát. 3-1. A 90. percben Vida Zoltán harcolt nagyot, a középre lőtt passzát, pedig Szabó Tamás magabiztosan értékesítette. 4-1. Szabó Krisztián sérülést okozva szabálytalankodott a 70. percben, és Závotka Csongor kiállította őt.

Pátka-Baracs 3-0 (0-0)

Pátka, 100 néző

Vezette: Jónás Péter

Pátka: Csikesz P. - Rózsás (Szakács), Orosz M., Takács V. (Csikesz L.), Füri - Farkas G., Vincze (Pusztay), Krell, Kővári B. - Fülöp (Rózsa), Nagy F. (Varga D.). Vezetőedző: Takács Viktor

Baracs: Tóth N. - Szili Sz. (Nagy Dániel), Fülöp, Prókai (Nagy Dominik, Rezes), Bartók S. - Sági J., Éliás, Mészáros S. (Badi), Varga T. (Ásványi) - Balogh D., Oroszi. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gól: Takács V. (46.), Pusztay (82.), Szakács (86.)

Jók: az egész csapat, illetve Éliás

A meddő pátkai mezőnyfölény az első félidőben két elpuskázott helyzetet eredményezett, gól azonban nem született. A második játékrész első percében Vincze Viktor szerzett szemfülesen labdát az ellenfél védőitől, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Takács Viktort, aki gólra is váltotta a ziccert 1-0. A meccs további részében is a Pátka dominált. A 82. percben egy szöglet utáni kipattanót Pusztay Márk lőtt a hosszú felsőbe. 2-0. Majd a 86. percben Szakács Endre gurította el a labdát a kapujából kimozduló kapus alatt. 3-0. Teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Pátka, amely ezzel nagy lépést tett a jövő évi első osztályú tagság felé.

Aba-Sárvíz-Sárosd Sport 36 1-8 (1-4)

Aba, 200 néző

Vezette: Wittner József

Aba-Sárvíz: Sereg - Mészáros Sz., Tóth R., Fauszt (Réti R.), Lakk - Kulcsár (Réti G.), Madácsi (Balogh T.), Glócz (Galócz), Gyuricza - Esze T., Esze A. (Sallai). Vezetőedző: Bor József Dezső

Sárosd Sport 36: Rauf T. - Susa, Dvéri Zs. (Imre G.), Truszek (Imre J.), Lendvai - Kállai, Killer M., Ladányi, Kargl (Kosaras) - Vajda (Arany), Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Lendvai (öngól), ill. Killer M. (18., 29., 39., 54., 57), Kállai (47., 86.), Truszek (33.)

Kiállítva: Gyuricza (63.), Réti G. (83.), illetve. Imre J. (67.).

Jók: senki, illetve az egész csapat

A 19. percben Killer Máté kapott remek labdát, és kilőtte a bal felső sarkot. 0-1. Tíz perccel később Tóth Richárd buktatta a 16-oson belül Kállai Bencét, a 11-est Killer értékesítette. 0-2. A 33. percben Dvéri Zsolt szögletét a rövidsaroknál érkező Truszek Gábor csúsztatta a hosszú sarokba. 0-3. A 39. percben Dvéri Zs. pontos labdáját Killer fejelte a kapuba. 0-4. A 41. percben Glócz Zoltán bal oldali beadását Lendvai Tamás Esze Attila elől saját kapujába juttatta. 1-4. A 47. percben Kállai 16 méterről ballal bombázott a jobb alsó sarokba. 1-5. Az 54. percben Szabó Norbert-Kállai-Killer összjáték után utóbbi lőtt a kapuba. 1-6. Az 57. percben Ladányi Balázs alapvonal mellől centerezett, Killer pedig ötödik gólját küldte a hálóba. 1-7. A 86. percben Réti Gábor a 16-os előtt vágta fel piros lapot érően Lendvait. A szabadrúgást Kállai tekerte pazarul a kapuba. 1-8. Küzdelmes, színes lapokkal tarkított mérkőzésen Kállai és Killer vezérletével megérdemelt vendég siker született.

Mór-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 2-0 (1-0)

Mór, 150 néző

Vezette: Szűcs László

Mór: Pap - Végvári, Mayer, Cseszneki (Manner), Gál D. (Bánfalvi) - Radács, Tar B., Osgyán (Tetzli), Tornyai T. (Dreska) - Cseh, Meggyes. Vezetőedző: Németh Bálint

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Kocsis D., Burucz, Oláh D. (Balogh B.), Katóka R. (Ambrus) - Ihász, Balogh Á., Bernáth Gy., Klauz - Hanák, Sowunmi A. (Kuti). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Cseszneki (27.), Tornyai T. (75.)

Jók: Cseszneki, Tornyai T., illetve Heim, Balogh Á.

A 27. percben Cseszneki Richárd váratlanul ellőtt 25 méteres bombája a keresztvas alatt vágódott a hálóba 1-0. A 75. percben Bánfalvi Balázs gólpasszából Tornyai T. volt eredményes. 2-0. Rászolgált a Mór a győzelemre.

Nagyot harcolt a Bicske, és győzni tudott

Bajnoki döntőnek is beillő összecsapáson ragadta meg a matematikai esélyt a Bicske, és legyőzte a címvédőt.

Bicske-Iváncsa 3-2 (2-0)

Csákvár, 200 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Bicske: Milinte - Katona, Sötét, Máj, Dukon - Pump, Szilágyi L., Varga Z. (Molnár A.), Németh E. (Bencze) - Móri (Máté), Köntös. Vezetőedző: Raffai Rudolf

Iváncsa: Boldog - Balogh L., Imrik, Berényi, Bartha - Facskó, Szauter, Pribék (Nagy A.), Godslove - Aradi, Fodor G. (Majláth). Vezetőedző: Masinka László

Gól: Németh E. (2., 66.), Móri (38.), illetve Godslove (67.), Berényi (70.)

Jók: Katona, Pump, Németh E., Móri, illetve Berényi, Godslove

Viharos szembeszélben a hazai csapat már a 2. percben megszerezte a vezetést, amikor Móri Tamás szabadrúgását Boldog Zoltán röviden ütötte ki, és a szemfüles Németh Erik a védők szorításában 4 méterről a hálóba lőtte a labdát. 1-0. A 38. percben Németh E. harcolt meg egy labdáért, Pump Szabolccsal kényszerítőzött, majd laposan beadta és az üresen álló Móri 8 méterről egyből a jobb alsó sarokba lőtt 2-0.

A 47. percben Némethen löktek hatalmasat ziccerben, azonban Wehovszky Gergő játékvezető sípja néma maradt. Az 51. percben Dukon Gergő-Varga Zoltán-Dukon volt a labda útja, utóbbi beadását Németh E. óriási helyzetben 7 méterről mellé lőtte. A 65. percben Katona Lajos 50 méteres felívelt szabadrúgását Németh E. mellel átvette, majd 12 méterről átemelte Boldog fölött. 3-0. Aztán innen próbált felállni a bajnoki címvédő, a 67. percben Egejuru Godslove Ukwuoma elé került a labda, 16 méteres bombája a bal alsó sarokban kötött ki. 3-1. Két perc elteltével jött az újabb iváncsai találat, Pump szabálytalansága után Imrik László ívelhetett szabadrúgást, a jobb kapufáról Berényi Balázs elé került a labda, aki estében közelről a kapu közepébe lőtt. 3-2. A folytatásban nagyot küzdött az egyenlítésért az Iváncsa, gyors támadások sorozatát vezették, a magukat szétfutó bicskei játékosok egyre nehezebben állták a sarat, de így is ők örülhettek a megérdemelt győzelemnek lefújás után. (a 2060.blog.hu tudósítása nyomán)