2017.03.26. 18:45

Megye I: Kinyitotta a gólcsapot a Bicske

A megyei I. osztályú bajnokság 20. fordulóját rendezték. Az élen álló trióból a Mór otthon pontot vesztett, míg az Iváncsa és a Bicske kiütötte ellenfelét.

Ercsi Kinizsi-Sárbogárd 1-1 (1-1)

Ercsi, 150 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Ercsi Kinizsi: Hodula - Hoffmann, Mónus (Nagy R.), Gróf, Varga K. (Juhász A.) - Rapai, Ivacs, Fridrich, Kondreska (Kovács P.) - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Sárbogárd: Simon Cs. - Nagy Á., Kőkuti, Hegedűs Gy., Gráczer Bálint (Nagy K.) - Tóth Zs. (Gráczer Bence), Bezerédi, Laták, Tóth T. - Horváth Á., Lajtos. Vezetőedző: Gracza Tibor

Gól: Ivacs (10.), illetve Horváth Á. (24.)

Jók: Hodula, Hoffmann, Gróf, illetve Nagy Á., Kőkúti, Tóth T.

Gyenge színvonalú mérkőzést hozott a két hasonló képességű csapat küzdelme.
A hazaiak rengeteg hibával játszottak, és így nagyon nehéz nyerni. Két gyors gól született az első félidőben, Ivacs Gábor a 9. percben (1-0), és Horváth Ádám a 24. percben talált be. 1-1. Igazságos eredmény született.

Bicske-Aba-Sárvíz 15-1 (4-1)

Csákvár, 100 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Bicske: Milinte - Katona (Máté), Sötét, Máj (Budovinszky), Dukon - Rigó G., Szilágyi L. (Deák), Varga Z., Németh E., Móri (Bencze M.) - Molnár A. (Bognár Gy.). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Aba-Sárvíz: Velezdi - Mészáros Sz., (Réti R.), Lakk, Glócz, Madácsi - Gyuricza (Réti G.), Esze T. (Galócz), Kovács P., Balogh T. - Vinklár, Máyer (Sallai). Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Németh E. (11., 41., 50., 80.), Varga Z. (61., 70., 85., 87.), Rigó G. (58., 76., 78.), Molnár A. (32.), Máj (45.), Móri (56.), Katona (64.), illetve Máyer (21.)

Jók: az egész csapat, illetve Velezdi, Lakk

Az első gólra a 12. percig kellett várni. Molnár Attila
a jobb oldalról átívelt, Móri Tamás lekezelte és beadta, Németh Erik pedig a kapuba fejelt. 1-0. A 21. percben Lakk Péter jobb oldali szögletét Máyer György fejelte a hálóba. 1-1. A 32. percben Móri futott el a bal oldalon, beívelését Molnár A. a kapuba pofozta. 2-1. A 41. percben Rigó Gábor bal oldali beadását Németh E. lekezelte, és a jobb alsó sarokba lőtt. 3-1. A 45. percben egy sarokrúgást követő tűzijáték után Máj Gábor volt eredményes. 4-1. Az 50. percben Móri Némethet indította, aki a kapuba lőtt.
5-1. Az 56. percben Lakk fellökte a 16-oson belül Némethet, a büntetőt Móri értékesítette. 6-1. Az 58. percben Rigó G. 20 méteres nagy lövése vágódott a hálóba. 7-1. A 61. percben Varga Zoltán vezette fel a labdát, és a jobb alsó sarokba lőtt. 8-1. A 64. percben Móri átemelését Katona Lajos a kapu jobb oldalába fejelte. 9-1. A 70. percben Németh E. nagy lövését Velezdi Ákos kiütötte, Varga Z. érkezett, és a kapuba helyezett. 10-1. A 76. percben Rigóról pattant a hálóba a labda. 11-1. A 78. percben Rigó G. egy jó kilépés után talált be. 12-1. A 81. percben Varga Z. Németh E. elé tálalt, aki nem hibázott. 13-1. A 83. percben Varga Z. kiugrott a tétovázó védők közül, és a kapuba emelt. 14-1. A 87. percben ismét érkezett Varga Z., s beállította a végeredményt. 15-1.

Lajoskomárom-Velence 4-1 (1-1)

Lajoskomárom, 180 néző

Vezette: Pekker Bálint

Lajoskomárom: Sári - Nyári, Kunos (Csizmadia R.), Kövecses (Fodor), Berta (Dobai) - Vadászi, Posta, Vései, Nyul - Reichardt, Szabó Z. (Sonkoly). Megbízott edző: Csulik Zoltán

Velence: Krencz - Tóth A., Rakonczay, Balla (Lantos), Harmati - Pál I. (Németh Zs.), Silhány, Gál-Gerlach, Pintér B. - Gulyás-Kovács, Czifra (Tóth B.).

Gól: Reichardt (10., 75.), Vadászi (48.), Vései (54.), illetve Pál I. (30.)

Jók: Reichardt (a mezőny legjobbja) Vései, Vadászi, Posta, illetve Pintér B., Gulyás-Kovács

A 10. percben Reichardt Bálint 25 méteres jól eltalált lövéssel szerzett vezetést. 1-0. A 30. percben Pál István 10 méterről lőtt a jobb sarokba. 1-1. A 48. percben Kövecses Imre szabadrúgását a kifutó Krencz Sebestyén felett Vadászi Bence fejelte a hálóba. 2-1. Az 55. percben Vései Martin 22 méteres szabadrúgása nagy erővel vágódott a hosszú sarokba. 3-1. A 70. percben, Reichardt kapott Posta Leventétől kitűnő indítást, és a kifutó
kapus mellett lőtt a hálóba.
4-1.

Polgárdi-Pátka 1-0 (1-0)

Polgárdi, 100 néző

Vezette: Magyar János

Polgárdi: Bernáth I. - Csrepka Máté, Csizmadia G., Szabó B., Bencze J. - Csizmadia D. (Balogh R.), Borbás, Farkas D., Tóth P. (Spánitz A.) - Holka (Cseh), Kosztolányi (Keserű). Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Pátka: Csikesz P. - Vincze (Sinka), Orosz M., Rózsa, Pusztay (Prill) - Füri (Szakács), Farkas G., Varga D. (Rózsás), Krell - Kővári B., Nagy F. Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Bencze J. (21.)

Kiállítva: Bencze J. (40.)

Jók: Kosztolányi, illetve Krell, Kővári B.

A 21. percben a 16-oson belül Kosztolányi Bencét buktatták, a büntetőt Bencze János értékesítte. 1-0. A játékvezető 40. percben Benczét folyamatos reklamálásért második sárga lappal kiállította, így a hazai csapat 53 percet emberhátrányban játszott.

Mór-Tordas 1-1 (0-0)

Mór, 150 néző

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Mór: Kiss M. - Végvári, Tetzli, Kaszás, Cseszneki - Bánfalvi (Gál D.), Tar B., Mayer (Cseh), Osgyán - Tornyai T. (Radács), Tanárki (Durso). Vezetőedző: Németh Bálint

Tordas: Kires - Kerényi, Hadnagy, Kun (Héder), Kőszegi - Vörös F. (Márkus), Tőke (Balassa), Szép, Farkas Zs. (Bakos L.) - Szabó B., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Végvári (65.), illetve Szabó B. (89.)

Jók: Végvári, illetve Kires, Kőszegi, Szabó B.

A 65. percben a móriak támadásait siker koronázta, Cseszneki Richárd bal oldali remek szögletét Végvári Ádám közelről védhetetlenül a keresztléc alá fejelte. 1-0.
A 89. percben Szabó Balázs közeli fejesébe Kiss Máté csak belekapni tudott, a kipattanóból az üresen maradt csatár egyenlített. 1-1. A Mór
az idény leggyengébb hazai játékát nyújtotta, erőtlenül, pontatlanul játszva, míg
a vendégek a mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak.

Martonvásár-Mezőfalva 5-1 (1-1)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Bíró Dániel

Martonvásár: Nagy Gy. - Endrefalvi, Vörös F., Neuvert, Madaras (Szabó L.) - Kanyó, Magyar B.(Asbóth), Kővári F., Cziklin (Berczi) - Szilágyi I. (Szigeti), Radics. Vezetőedző: Patkós Csaba

Mezőfalva: Papp M. - Balázs, Móricz, Csuka, Szabó K. - Benczik, Sági R., Mekota, Bartus - Bozóki (Suplicz), Balogh I. Vezetőedző: Hajnal Attila

Gól: Madaras (65., 70., 72.), Szilágyi I (41.), Kanyó (62.), illetve Szabó K. (12.)

Kiállítva: Balázs (88.)

Jók: Madaras (a mezőny legjobbja), Magyar B., Endrefalvi, illetve Szabó K.

A 11. percben Szabó Krisztián 30 méteres lövése utat talált a kapu bal sarkába. 0-1. A jól megszervezett mezőfalvai védekezést a 41. percben sikerült csak feltörni, ekkor Cziklin Roland labdájával Madaras Dávid ment el a jobb oldalon, a középre adásából Szilágyi Imre 5 méterről lőtt a kapu közepébe. 1-1. A 61. percben Magyar Balázs indításánál a vendégvédő lába alatt elment a labda, amivel Kanyó Richárd iramodott meg, a büntetőterületen belül a menteni szándékozó védő hátulról elkaszálta. A megítélt 11-est a sértett magabiztosan értékesítette. 2-1. A 65. és
a 71. perc között Madaras Dávid pillanatai jöttek, mesterhármast ért el, kétszer Magyar B. remek labdáival a kapust is kicselezve lőtt az üres kapuba, majd Neuvert Álmos labdáját belsőzte 6 méterről
a hálóba. 5-1. A Martonvásár a 2. félidőben a feljavuló támadófocijának köszönhetően megérdemelten tartotta otthon a pontokat a kissé hitehagyottá váló vendégekkel szemben.

Iváncsa-Baracs 5-1 (3-1)

Iváncsa, 150 néző

Vezette: Hajdú Balázs

Iváncsa: Boldog - Balogh L. (Nédó), Márki, Imrik, Berényi - Bartha (Nagy A.), Majláth, Facskó (Barócsai), Pribék (Fodor) - Godslove, Aradi. Vezetőedző: Masinka László

Baracs: Tóth N. - Szili Sz., Fülöp, Rezes (Ásványi), Prókai (Idei) - Sági J., Badi, Nagy Dominik (Károsi), Balogh D. - Nagy Dániel, Oroszi. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gól: Balogh L. (9., 11.), Imrik (45.), Berényi (47.), Aradi (61.), illetve Nagy Dominik (21.)

Jók: Balogh L., Berényi, Aradi, illetve Nagy Dominik

Tudósítók: Balogh Balázs (Agárd), Flórián Gábor (Ercsi), Venczel József (Csákvár), Mosberger Mátyás (Lajoskomárom), Kurja Csaba (Polgárdi), Mézner László (Mór), Süle Barna (Martonvásár)

Tovább menetel tavasszal a Gárdony

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő– Sárosd Sport 36 2-0 (1-0)

Agárd, 100 néző

Vezette: Rózsa József

Gárdony–Agárdi Gyógyfürdő: Heim – Kocsis D., Oláh D. (Balogh Botond), Kuti (Tóth B.), Balogh Á. (Ihász) – Bernáth, Klauz, Burucz, Hanák – Sowunmi A. (Bogács), Katóka R. (Ambrus). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Sárosd Sport 36: Rigó Á. – Susa, Dvéri Zs., Truszek, Lendvai – Ladányi (Kállai), Kargl, Vajda, Kosaras – Rottmann (Imre J.), Imre G . Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Burucz (30.), Sowunmi A. (52.)

Jók: Hanák, Burucz, Sowunmi A.

Az elmúlt fordulóban a vendéglátók utolérték riválisukat a tabellán, arra készültek, visszavágnak az ősszel elszenvedett vereségért. Így aztán nem volt meglepő, hogy nem engedték kibontakozni ellenfelüket, jól megszűrve akcióikat, így nem volt védenivalója Heim Attilának . Lényegében egyetlen egy veszélyes lehetőségig jutott a Sárosd, amely Dvéri Zsolt szabadrúgása volt, de ő 25 méterről a sorfalba lőtte a labdát. A 23. percben Kocsis Dominik 20 méterről kis híján szétlőtte a felső lécet, a kapus verve volt, de a labda kifele pattant. Majd a 30. percben Balogh Ádám szögletére menetrendszerűen érkezett Burucz Barna, és védhetetlenül fejelt a léc alá. 1-0. Az 52. percben egy bedobás után Katóka Richárd Sowunmi Attila elé tálalt, aki 12 méterről, jobb külsővel jobb kapufa belső élére rúgta a labdát, az onnan pedig befele pattant. 2-0. A Gárdony-Agárd végig irányította a játékot, győzelmével tovább tart remek tavaszi sorozatuk, zsinórban az ötödik mérkőzésüket nyerték.