2016.09.26. 15:50

Megyei II: Kőszárhegyi és pázmándi öröm

A megyei másodosztályban a 7. forduló mérkőzéseit rendezték. Több kiscsapat ejtett nagy skalpot, köztük a Pázmánd első idegenbeli győzelmét érte el.

Osz-Car csoport

Kápolnásnyék-Videoton Baráti Kör 3-1 (1-0)

Vezette: Somogyvári Attila

Kápolnásnyék: Mészáros D. - Silhány F., Peszeki, Nagy Z., Mészáros M. - Peng, Kovács M., Varga J., Molnár G. (Tombor) - Konczi, Ribi. Vezetőedző: Menus Tamás

Videoton Baráti Kör: Viniczai - Juhász G., Nagy V. (Szabó F.), Barna Máté, Juhász L. - Nagy K., Zimmerman, Sasvári (Jankovics), Géri (Guti G.) - Balogh Á. (Pál M.), Tornyai P. Vezetőedző: Zimmerman Tamás

Gól: Ribi (37.), Molnár G. (57.), Konczi (87.), illetve Zimmerman (82.)

Kőszárhegy-Pusztavám-Jüllich 4-1 (1-1)

Kőszárhegy, 50 néző

Vezette: Sülyi János

Kőszárhegy: Szabó R. - Király, Tóth K., Vass (Borsos), Horgos (Nádi) - Nagy L. (Vágner), Osváth, Kovács K. (Bognár R.), Vörös G. - Kovács N. (Koncz), Varga A.
Vezetőedző: Simon Gyula

Pusztavám-Jüllich: Hadnagy - Czéh, Veress, Rozembaum, Molnár A. (Lascsik)- Katóka M., Magosi, Nagy G., Zséfár - Katona (Bedő), Molnár D. Vezetőedző: Kocsis
Jenő

Gól: Varga A. (35.), Kovács K. (53.), Horgos (80.), Vágner (88.), illetve Molnár A. (9.)

Jók: az egész csapat, illetve Mosbaum, Molnár A.

Jó iramú meccsen, ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a hazai csapat a listavezető ellen.

Mór II-Pákozd 2-2 (0-1)

Vezette: Horváth II József

Mór II: Walczer - Polovitzer, Elek, Tetzli, Hárer (Barabás, Sebestyén) - Dreska, Szabó B. (Schábel), Vachtler (Nagy M.), Perina - Radács, Maxim (Nyevrikel G.). Vezetőedző: Nagy Bálint

Pákozd: Majnár - László B., Pőcze, Szabó B., Galambos - Kocsándi, Schultz, Farkas B. Hollósi - Rideg, Igari. Vezetőedző: Faller László

Gól: Dreska (50.), Perina (72.), illetve Hollósi (33., 91.)

Fehérvárcsurgó-Bakonycsernye 1-2 (1-1)

Vezette: Kalauz László

Fehérvárcsurgó: Szabó Németi - Egyed, Herczeg, Baksa, Veres - Kindl, Boros B. (Lascsik), Pálfi M. (Varga L.), Répási - Zs. Nagy, Czvikli (Andocsi). Vezetőedző:
Mesics János

Bakonycsernye: Spandler M. - Fojtyik, Schneider, Ódor, Mészáros B. - Flórián (Boros B.), Csapcsár, Kadlecsik, Varga A.- Molnár Á. (Sulák), Monostori .

Gól: Egyed (39.), illetve Varga A. (28.), Kadlecsik (90.)

Jók: Baksa, Herczeg, Boros, illetve Ódor, Spandler

A mérkőzés a várakozásoknak megfelelő küzdelmet hozott, helyenként kemény belépőkkel, az egyenlő erők küzdelmét végül a szerencsésebb csapat nyerte meg.

Szár-Aqvital FC Csákvár II 4-1 (2-1)

Vezette: Schweighardt
Róbert

Szár: Szabó D. - Iváncsik, Orbán D., Géber, Mecséri (Tamás) - Boros Z., Krautszíder (Pechinger), Kovács B., Sárosi (Sátori) - Nyitrai, Haász

Aqvital FC Csákvár II: Tóth Z. - Gulyás J., Mézner, Imrefy, Szabó S. - Fehér I., Barócsi, Váli (Szmolka), Kalocsa - Gulyás G., Krausz. Vezetőedző:
Takács József

Gól: Géber (9.), Nyitrai (24., 78.), Iváncsik (49.), illetve Gulyás G. (35.)

Vál-Bodajk 3-1 (0-1)

Vezette: Varga György

Vál: Hőlaki - Fehér T. (Luczás), Székely, Burián, Pintér - Horváth Zs., Jakab J., Kiss A., Zágoni L. - Zágoni R. (Kecskés), Nádpor (Szoboszlai).

A váli Zágoni Levente (13) nagy érdemeket szerzett csapata sikerében, az első gólt ő érte el a Bodajk ellen megnyert mérkőzésen Fotó: Kricskovics Antal

Bodajk: Papp A. - Fenyvesi M., Kovács J., Falvai, Somogyi Sz. - Polczer, Meszlényi (Szíjj), Kovács T., Hudák - Tóth Sz. (Fenyvesi Á.), Molnár T. (Tóth Á.). Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gól: Zágoni L. (51.), Somogyi Sz. (öngól, 69.), Zágoni R. (71.), illetve Kovács T. (20.)

Puskás AFC III-Csór-Truck Trailer 4-0 (3-0)

Vezette: Stumpf Tamás

Puskás AFC III: Miklós - Gajdos (Sebján J.) , Heitler, Nagy B. (Borsos), Szabó D. - Mérten (Jelinek), Királyvári, Gálos (Kocsis R.), Komáromi - Oláh K. (Csókás), Kóbor. Vezetőedző: Szabó Dániel

Csór Truck-Trailer: Jankovics - Néma (Kovács A.) , Cserna, Kocsis B., Sípos - Vári (Vidermann), Szabó I., Pécsi, Kovács Z. - Katona, Kurinyecz (Iszak). Vezetőedző: Tóth József

Gól: Kóbor (28.), Mérten (33.), Gajdos (40.), Oláh K. (50.)

Mány-Pázmánd 1-3 (1-2)

Vezette: Hudra Károly

Mány, 120 néző

Mány: Sátori V.- Herczeg L., Mohácsi, Antoni (Apostagi), Oláh A. (Schnobl) - Radovics, Jakab, Budai R. (Farkas R.), Pál Z. - Doma,
Szabó L.

Jók: Pál Z., illetve Lőrincz Z. (a mezőny legjobbja), Kerkuska, Farkasfalvi

Pázmánd: Lőrincz - Fényes, Végh, Bauer, Csernik - Rózsa, Domak, Kutai, Kerkuska - Farkasfalvi, Jurászik. Vezetőedző: Jurászik Zoltán Elemér

Gól: Pál Z. (34.), illetve Rózsa (7.), Farkasfalvi (19., 49.)

Kiállítva: Radovics (86.)

A várakozásnak megfelelően, támadólag lépett fel a hazai csapat, mégis egy kósza vendég kontrából a Pázmánd szerzett vezetést a mérkőzés 7. percében, a remek jobb oldali támadást Rózsa Csaba pofozta a mányi kapuba. 0-1. Támadott, próbálkozott a mányi csapat, nagy mezőnyfölénye ellenére azonban nem sikerült feltörnie a tíz emberrel védekező vendég reteszt. A 19. percben, a hazai védelem asszisztálása mellett, egy előrevágott labdát Farkasfalvi Miklós váltott gólra, növelve a vendégek előnyét. 0-2. Egyre nyomasztóbbá vált a hazaiak fölénye, azonban vagy Lőrincz Zoltán kapus védett parádésan, vagy a mányi lövések tévesztettek célt. A 34. percben egy látványos, jobboldali mányi beadás pattant Pál Zoltán elé, a mányiak gólvágója pedig félfordulatból, 22 méterről, gyönyörű gólt lőtt a vetődő Lőrincz mellett a pázmándi kapu jobb oldalába. 1-2. A szünet után ott folytatódott a játék, ahol abbamaradt, a Mány támadott, a Pázmánd pedig betömörülve, foggal-körömmel védekezett. A 49. percben harmadszor jutottak el a vendégek a mányi kapuig, amelyből újabb gól lett, ismét Farkasfalvi mattolta a hibázó hazai védelmet. 1-3. A hátralévő majd negyven percben a vendégek már nem lépték át
a félpályát, minden idegszálukkal a védekezésre koncentráltak, a hazaiakban pedig már nem volt meg a kellő átütőerő ezen a délutánon a fordításhoz. Rengeteg helyzet, beadás maradt kihasználatlanul, Lőrincz kapus eszén nem tudtak a mányi támadók túljárni. A 86. percben emberhátrányba került a Mány, Radovics Mártont az asszisztens megsértéséért állította ki Hudra Károly játékvezető. A helyzeteiket jól kihasználó, végig hősiesen védekező vendégek, hatalmas szerencsével, de megérdemelten nyertek a végig meddő fölényben, de magukhoz képest enerváltan játszó Mány ellen!

Agárdi Termál csoport

MPF Ráckeresztúr-Adony 1-3 (1-2)

Vezette: Czagány Zoltán

MPF Ráckeresztúr: Csapó Cs.- Cseppen, Hartai, Cseprekál, Czakó (Tóth F.) - Bendák, Aux, Borsos (Szilukács), Horváth B. - Pál I., Baranyai.

Adony: Hamar - Nebucz F., Szántó I., Budai, Pálinkás (Vukajlovics) - Nebucz M., Varga Z., Csucsai, Szántó P. - Erdei, Csányi (Bere). Vezetőedző: Csorba József

Gól: Bendák (13.), illetve Nebucz F. (33.), Erdei (39.), Szántó P. (50.)

A Ráckeresztúr kezdte jobban a mérkőzést, és be is köszöntek egy góllal, majd ezt követően is kihagytak két-három helyzetet. Az Adony aztán lassan magára talált, és megfordította az eredményt, előbb Nebucz Ferenc távoli lövése, majd Erdei Erchardt 16-osról leadott bombája talált a hazaiak kapujába. 1-2. A második félidőben az Adony dominált, majd egy szögletből beadott labdát Szántó Patrik fejelt a kapuba. 1-3. A továbbiakban is adonyi helyzetek jellemezték a mérkőzést, még négy-öt óriási lehetőséget ki is hagytak, így az eredmény a vendéglátókra nézve hízelgő.

Káloz-Szabadegyháza 2-2 (2-0)

Vezette: Szabó János

Káloz: Takács L. - Tóth B., Szabó Sz., Magyar F., Jasztrapszky - Baranyai (Jonkli), Pál A. (Szabó J.), Fazekas, Takács T. - Cseke (Tóth M.), Pál T. Vezetőedző: Bencze Zsolt

Szabadegyháza: Miklós - Kovács J., Vizi, László, Csupor (Borics) - Kiss P., Vida, Rapai (Billig), Horváth D.- Horváth Cs., Tiber Sz. Vezetőedző: Baranyai Balázs

Gól: Jasztrapszky (19.), Pál A. (33.), illetve Vida (61.), Tiber Sz. (72.)

Kiállítva: Horváth Cs. (44.)

Iváncsa II-Beloiannisz-Sárbogárd II 0-3 (0-0)

Vezette: Pekker Bálint

Iváncsa II-Beloiannisz: Gábor - Osuszd, Restár (Balogh Z.), Bór, Péczeli (Oláh F.) - Farkas S., Tamon, Mágocs, Fülöp - Kovács A., László. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Sárbogárd II: Szopori - Nagy T., Szabó Z., Fésű, Juhász G. - Somogyi L. (Bartók), Huszár (Molnár M.), Vámosi G. Szakács - Halasi (Brúzsa), Dombi (Rigó). Vezetőedző: Pajor László

Gól: Szabó Z. (48.), Rigó (78., 86.)

Kisláng-Besnyő 1-1 (1-1)

Vezette: Kovács Róbert

Kisláng: Kiss N. - Komlós, Willerding B. (Kolonics), Árki, Dudar K. - Lévai (Rehák), Juhász J. (Varga K.), Gergely (Molnár J.), Simon I. - Dudar E., Willerding Zs.

Besnyő: Gregorich Á. - Béni, Hepp, Takács G. (Tilinger), Molnár N. - Baranyai, Mészáros Á., Deli, Kovács J. - Lepsényi, Sebestyén (Mészáros S). Vezetőedző: Rákász Kornél

Gól: Willerding Zs. (3.), illetve Sebestyén (42.)

Kiállítva: Hepp (1.)

Enying-Ikarus-Maroshegy 1-3 (0-2)

Vezette: Nagy Károly

Enying: Dobai - Kovács L. (Lángos), Kalló, Megyeri, Bogár (Fekete Z.) - Vas (Harangozó), Zsifkovics (Szőke), Spergli, Báles - Paluska, Gergye.

Ikarus-Maroshegy: Skultéti A. - Kummer, Léki, Pongrácz, Gelencsér - Tóth R. (Szarka), Jámbor, Klémán P. (Skultéti L.), Hart (Gárber) - Horváth Zs., Szente D. (Nyakas)

Gól: Gergye (55.), illetve Hart (28.), Klémán P. (44.), Horváth Zs. (85.)

Pusztaszabolcs-Nagykarácsony 0-1 (0-0)

Vezette: Farkas István

Pusztaszabolcs: Vágó - Tóth N. (Sári), Sebők (Szőke), Baka G., Györök - Pásztor, Kovács Zs., Baka B., Kovács D. - Dombi D. (Becséri), Toldi (Gyöngyösi). Vezetőedző: Mondovics Zoltán

Nagykarácsony: Farkas P. - Komáromi, Harasztia, Nyári, Brogyányi M. - Mohácsi, Felföldi, Rabijász, Simon Zs. - Fekete T. (Wadolowski), Nyúl (Oláh F.). Vezetőedző: Mergl István

Gól: Simon Zs. (50.)

Rácalmás-LMSK Cobra Sport 2-2 (1-1)

Vezette: Barabás Mihály

Rácalmás: Papp S. - Szabó Z., Hír, Mácsfalvi, Szeitz - Juhos (Godó), Mondovics (Nagy B.) , Németh P., Szabó I. (Csernus) - Tubak (Türei), Happi Siewe. Vezetőedző: Horváth Zoltán

LMSK Cobra Sport: Kovács Z. - Gyenis, Nasta, Horváth A., Csizmadia Sz. - Sütő, Kovács I., Szántó D., Halász - Cziczinger, Mocher (Bagó).

Gól: Szabó I. (2.), Nagy B. (75.), illetve Horváth A. (4.), Mocher (60.)

Seregélyes-Nagylók 1-4 (0-3)

Vezette: Lak Balázs

Seregélyes: Závotka - Rácz G., Györe, Nagy B. (Németh L.), Puszta - Druzsin, Miklós, Pintér (Princz), Benczik Cs. (Szurovcsják L.) - Ihász Cs. (Rapai), Zsilovics (Kovács N.).

Nagylók: Bíró - Vörös B., Polányi, Killer P. (Molnár T.), Polacsek - Szabó E., Lendvai, Fodor Sz. (Tórizs), Bartók D. - Répási, Salga (Asbóth).

Gól: Pintér (48.), illetve Lendvai (25.), Killer P. (41.), Györe (öngól, 45.), Szabó E. (92.)

Tudósítók: Varga Mihály (Mány), Simon Gyula (Kőszárhegy), Mesics János (Fehérvárcsurgó). Percsi Tibor (Ráckeresztúr). Összeállította: Káldor András.