2016.08.02. 15:20

Magyar Kupa: bőven akadt meglepetés

A 2016-17-es megyei labdarúgó idény első állomását jelentette a Magyar Kupa sorozatának indulása.

A mögöttünk hagyott hétvégén, ha egyelőre még csak óvatosan is, de már beindult a 2016-2017-es megyei labdarúgóidény. Elsőre, ahogy azt már megszokhattuk, a bajnoki rajt előtt egy héttel, a kupában próbálhatták ki magukat a csapatok.

A hosszúra nyúlt nyári szünet alkalmat adott arra a gárdáknak, hogy felfrissítsék a játékosállományt, és új célokat tűzzenek ki maguknak. Mindenesetre a Magyar Kupa első játéknapján született néhány meglepő eredmény, több csapatnál látszik, hogy már készen állnak a jövő héten induló bajnoki küzdelmekre, néhány együttesnél pedig még szükség van a finomhangolásra. Az I. osztályú csapatok közül már szombaton pályára lépett a nyáron több változáson is átesett Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő, és biztosan győzte le a Martonvásárt. Az Ercsi nem hagyott kétséget, az edzőváltás után még alakulgató Tordason gond nélkül túllépett. Az Iváncsa bajnokhoz méltó játékkal rukkolt ki Pusztaszabolcson, nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A Bicske sem aprózta, már az első negyvenöt percben elintézte a megye egy újoncát, a Pátka csapatát. Ugyanez történt Baracson is, ott is érezhetően szokniuk kell a feljutás adta lehetőséget megragadó Baracs gárdájának még a magasabb fokozatot, amelyet ezúttal a Sárosd mutatott be. A megyei III osztályban újoncként induló, és az idén létrehozott Főnix FQL System együttese nem harmadosztályú játékosokból áll, mint ismeretes egy komplett kezdő tizenegyre való játékos követte Velencéről mesterét, Pavlik Józsefet.

A megye kettőben nagyratörő terveket szövögető Bodajkot nagy valószínűséggel mélyütésként érte a nulla hét. Szabadegyházán új szakvezetővel a kispadon mutatkozott be a Mezőfalva, a Masinka Lászlót váltó Horváth Csaba győzelemmel indított új csapata élén. Móron nem született különösebb meglepetés a két szomszédvár rangadóján, Horváth Zoltán fiai a kupa címvédőjeként nem hagytak kétséget, hogy idén is hajtanak a végső győzelemre. A megye kettes Nagylók hazai pályán búcsúztatta a már egy osztállyal feljebb játszó Aba-Sárvíz csapatát. Ugyanez történt Kislángon is, nagyon sima vereséget szenvedett a tavaly az első osztályú bennmaradást kiharcoló Polgárdi. A Sárszentmiklós jogán Sárbogárd SE néven szereplő együttes büntetőkkel maradt alul a Lajoskomárommal szemben. Érdekesség, hogy mindkét csapat kispadján új szakvezetők ültek. A bombameglepetés kategóriájába tartozna a Pákozd Velence elleni győzelme, ám, mint ismeretes, ez a Velence már nem az a Velence Mindössze egy játékos, Gulyás-Kovács Géza maradt meg hírmondónak a tavalyi csapatból, új edzővel, és megyei szinten csupa ismeretlen játékossal vágtak neki az idénynek. Természetesen még idő kell ahhoz, hogy összeszokjanak.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Martonvásár 3-2 (3-1)

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Hushegyi, Burucz, Oláh D., Hanák - Kocsis D. (Balogh Botond), Katóka R. (Szántó), Klauz (Balogh Bence), Balogh Á. - Sowunmi A., Pleszkán. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Martonvásár: Strommer (Nagy Gy.) - Udvaros, Szigeti (Laczkó), Hermann, Kanyó - Neuvert, Kővári F., Magyar B., Vörös F. - Szilágyi I. (Hernádi), Szabó B.

Gól: Katóka R (3.), Hanák (43.), Pleszkán (45.), illetve Kővári F. (33.), Magyar B. (47.)

Kiállítva: Hermann (87.)

Ercsi Kinizsi-Tordas 4-1 (2-1)

Vezette: Závotka Csongor

Ercsi Kinizsi: Hodula - Gróf, Ivacs, Szalánczi, Fridrich - Kővári L., Nagy R. (Orbán R.), Hosszú, Varga K. - Kovács P. (Drapcsik), Sárdi (Mónus). Vezetőedző: Gróf András

Tordas: Kires - Bakos R., Kerényi, Hadnagy Cs., Farkas K. - Szmok, Kun, Kőszegi, Vörös F.- Molnár P. (Márkus), Szabó T. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Ivacs (7.), Szalánczi (17.), Hosszú (76.), Nagy R. (81.), illetve Vörös F. (42.)

Pusztaszabolcs-Iváncsa 0-10 (0-3)

Vezette: Hajdú Balázs

Pusztaszabolcs: Vágó - Dombi, Pásztor, Kovács D., Németh T. (Szőke) - Tóth N., Becséri, Kőkuti, Sztarek (Juhász A.) - Gyöngyösi, Toldi. Vezetőedző: Mondovics Zoltán

Iváncsa: Késmárky - Cziklin (Baka G.), Balogh L., Márki, Pribék - Imrik (Fodor G.), Aradi, Bartha, Facskó - Berényi, Serfőző (Majláth). Vezetőedző: Masinka László

Gól: Balogh L. (7., 25., 54., 83.), Aradi (40., 61.), Bartha (49.), Majláth (59.), Márki (73., 90.)

Bicske-Pátka 4-0 (3-0)

Vezette: Szűcs László

Bicske: Milinte - Szarvas (Máté), Sötét, Dukon, Köntös - Bognár Gy. (Katona L.), Szilágyi L., Varga Z., Németh E.- Móri, Rigó (Molnár A.). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Pátka: Csikesz P.- Rózsás D., Krell (Takács V.), Szakács (Ihász), Orosz - Füri, Rothauszki, Kővári B., Loncsár (Prill) - Nagy F., Fülöp. Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Németh E. (19., 90.), Varga Z. (37.), Rigó (45.)

Baracs-Sárosd 1-5 (1-2)

Vezette: Rózsa József

Baracs: Tóth N.- Hír (Badi K.), Cséza (Sebestyén), Fülöp, Badi B. - Oroszi, Éliás, Sági J., Nagy D. (Ásványi) - Nagy D., Rezes. Vezetőedző: Éliás Zsolt

Sárosd: Rauf T. - Killer M., Kállai Bence, Kovács N. (Ladányi B.), Tornyai T. - Arany, Kargl (Dvéri Zs.), Lendvai T., Imre G. (Szabó N.) - Rottmann, Imre J. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Fülöp (45.), illetve Fülöp (öngól, 21.), Kovács N. (26.), Tornyai T. (60.), Killer M. (65.), Dvéri Zs. (87.)

A baracsi Fülöp Attila (sárgában) és a sárosdi Dvéri Zsolt vívott nagy csatákat a Sárosd 5-1-es győzelmével zárult meccsen Fotó: Horváth László

A 21. percben sárosdi támadásnál Fülöp Attila próbált a tizenhatoson belül menteni, de nem érte el rendesen a labdát, így öngóllal a vendégek szereztek vezetést. 0-1. A gólt követően alig öt perc múlva tizenegyeshez jutott Sárosd. A büntetőt a 26. percben Kovács Norbert értékesítette. 0-2. Félidő előtt pár perccel Sági József a tizenhatos magasságából érkező szabadrúgását Fülöp fejelte a vendég kapuba. 1-2. Az 60. percben a Sárosd együttese végezhetett szabadrúgást a hazai tizenhatos középmagasságából, a baloldalról beívelt labdát Tornyai Tamás küldte a baracsi kapuba. 1-3. Öt perc múlva egy vendégtámadásból Killer Máté volt eredményes 1-4. A végeredményt Dvéri Zsolt állította be a 87. percben, a túlságosan kint tartózkodó hazai hálóőr mellett lőtt az üres kapuba. 1-5.

Főnix FQL System-Bodajk 7-0 (3-0)

Vezette: Wittner József

Főnix FQL System: Barsch - Totsche, Schäffer (Puhnyák), Bognár I. (Galaczi), Kovács K. - Király P., Knausz, Csóka, Király J. - Ambrus S. (Csikesz Z.), Szalai P. Vezetőedző: Pavlik József

Bodajk: Somogyi B. - Bregócs (Tóth Á.), Somogyi Sz., Falvai, Fenyvesi M. - Meszlényi (Németh D.), Hudák, Fenyvesi Á., Tóth Sz. (Erdei) - Kovács T., Pálfi.

Gól: Szalai P. (33., 44., 62., 66.), Csóka (36.), Király J. (60.), Totsche (77.)

Szabadegyháza-Mezőfalva 0-2 (0-1)

Vezette: Bíró Dániel

Szabadegyháza: Kiss G. - Csupor, Vida, Lengyel, Kiss P. - Farkas N. (Vizi), Urbán (Horváth Cs.), Tóth P., Rapai - Tiber Sz. (Horváth T.), László. Vezetőedző: Baranyai Balázs

Mezőfalva: Papp M. - Mekota, Szabó Cs., Nagy D., Balázs - Kubicza, Erdős, Kaszala, Sági R. (Bozsoki) - Szili Sz. (Gyöngyösi), Szili Z. (Balogh I.). Vezetőedző: Horváth Csaba

Gól: Kubicza (39.), Erdős (60.)

Mór-Pusztavám-Jüllich 3-0 (2-0)

Vezette: Magyar János

Mór: Pap - Tar B., Kőbányai, Kaszás, Gál D. (Joó) - Vajda, Mayer, Klémán M. (Meggyes), Végvári - Bátki, Osgyán (Cseh). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Pusztavám-Jüllich: Kiss V. - Czéh, Molnár D., Kertai, Rozembaum - Molnár A., Katóka M., Magosi, Nagy G. (Csordás) - Zséfár, Katona R. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Gól: Kaszás (34.), Mayer (45.), Meggyes (89.)

Nagylók-Aba-Sárvíz 3-2 (0-1)

Vezette: Jónás Péter

Nagylók: Farkas Z. (Bíró) - Salga, Vörös B., Polányi (Nagy Z.), Lendvai S. - Killer P., Szabó E., Polacsek, Tórizs - Molnár T., Fodor Sz. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Aba-Sárvíz: Szabó N. (Sereg) - Nyitrai (Pankus), Kulcsár, Tóth R., Simon M. (Török) - Fauszt (Balogh T.), Lakk, Kovács P., Madácsi - Glócz, Vinklár (Horváth K.). Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Szabó E. (49.), Fodor Sz. (63.), Killer P. (79.), illetve Madácsi (40.), Lakk (90.)

Kisláng-Polgárdi 4-0 (0-0)

Vezette: Pekker Bálint

Kisláng: Kiss N. - Kolonics, Willerding B., Árki, Dudar K. - Komlós, Dudar E. (Prágai), Kovács T., Juhász J. - Juhász M. (Jánosi), Simon I. (Rehák).

Polgárdi: Sári - Csizmadia G., Bencze (Holka), Magda (Schultz), Kosztolányi - Farkas D., Borbás, Szabó B., Egerszegi - Csrepka Máté (Balogh R.), Csrepka Márton (Borostyán B.). Vezetőedző: Viktor Ferenc

Gól: Dudar E. (55.), Simon I. (58.), Juhász M. (61.), Juhász J. (76.)

Kiállítva: Kosztolányi (66.)

Sárbogárd SE-Lajoskomárom 2-2 (2-0) - büntetőkkel: 3-5

Sárbogárd SE: Deák M. - Gráczer G., Laták, Kőkuti, Hegedűs Gy. (Rauf R.) - Lajtos (Gráczer B.), Rozsos, Szabó Sz. (Demeter), Varga T. - Vámosi D., Horváth Á. Vezetőedző: Gracza Tibor

Lajoskomárom: Szloboda - Szakáts, Molnár V., Vései, Kunos - Béres Z. (Czéhmeiszter), Sonkoly, Kövecses, Cseke (Csizmadia R.) - Reichardt (Fodor M.), Tanárki. Megbízott edző: Csulik Zoltán

Gól: Horváth Á. (5., 27.), illetve Fodor M. (61.), Molnár V. (89.)

Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben Horváth Ádám a bal oldalon befelé cselezett, és 25 méterről a felső léc alá bombázott. 1-0. A 27. percben Gráczer Gergő átadását Horváth Á. 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtte. 2-0. A második félidő kihagyott hazai helyzetekkel folytatódott. Vámosi Dávid kétszer is ziccerbe került, de Szloboda János bravúrral hárított. A 61. percben szépített a Lajoskomárom. Fodor Márton elhúzta a védő mellett a labdát, és el-emelte a kifutó Deák Miklós fölött, és a labda a bal sarokba gurult. 1-2. A 89. percben büntetőhöz jutott a vendégcsapat, melyet Molnár Viktor higgadtan értékesített. 2-2. Ezután a továbbjutást eldöntő büntetők következtek. A negyedik sorozatban Gráczer Bálint hibázott, a vendégek értékesítették mind az ötöt, a Lajoskomárom ment tovább.

Pákozd-Velence 2-1 (1-1)

Vezette: Jakab Zoltán

Pákozd: Majnár - Szabó B. (Fürst), László, Hollósi, Kocsándi - Schultz, Pőcze Sz., Igari (Szenyéri), Galambos - Csík, Rideg (László). Vezetőedző: Faller László

Velence: Bostyán - Széll, Rakonczay, Gulyás-Kovács, Pintér - Tagyi, Németh Zs., Gémes (Szombati), Horváth B. - Barabási, Waltner. Vezetőedző: Czakó András

Gól: Galambos (22.), Csík (68.), illetve Gulyás-Kovács (42.)

Tudósított: Horváth László (Baracs), Szántó Gáspár (Sárbogárd)