2017.04.23. 23:30

A megyei I. osztály listavezetője nem kegyelmezett, és tíz perc alatt hármat lőtt

A megyei I. osztályú bajnokság 24. fordulóját rendezték. Rangadót nyert az Iváncsa, míg az alsóház is alaposan átrendeződött.

Velence-Pátka 0-1 (0-0)

Velence, 50 néző

Vezette: Bíró Dániel

Velence: Krencz - Tóth A. (Gál-Gerlach), Rakonczay, Lantos (Németh E.), Silhány - Gulyás-Kovács, Harmati, Pál I., Urschler - Baranyai (Czifra), Pintér B. Vezetőedző: Pavlik József

Pátka: Csikesz P. - Orosz M., Rózsa, Füri, Farkas G. - Vincze, Krell, Fülöp, Csikesz L. (Takács V.) - Rózsás (Pusztay), Prill (Szakács). Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Vincze (93.)

Jók: Krencz, Harmati, Pál I., illetve Csikesz P., Rózsa, Vincze

Az első félidőben jobbára csak gyűrték egymást a csapatok, egy-egy szögletből forogtak csak veszélyben a kapuk mindkét oldalon. Az 58. percben vendégakció futott a bal oldalon, a beadást Csikesz László 8 méterről, elhamarkodottan a kapu mellé durrantotta. A 70. percben formás hazai támadást láthattak a nézők a jobb oldalon, Németh Erik átadását Pál István 10 méterről kapura lőtte, Csikesz Péter óriási bravúrral tudta hárítani a kísérletet. A 84. percben Gulyás-Kovács Géza remek szögletére Rakonczay András érkezett, 6 méteres fejese túljutott Csikesz Péteren is, de a gólvonalról vágták ki a védők. A 93. percben a pátkaiak előrevágták a labdát a velencei védők mögé, erre Vincze Viktor eszmélt a leggyorsabban, rárajtolt, és 8 méterről a tehetetlen Krencz Sebestyén mellett a bal alsó sarokba lőtte a vendégcsapat győztes találatát. 0-1. A döntetlen igazságosabb lett volna.

Bicske-Mezőfalva - elmaradt

Azok, akik szombaton estefelé kíváncsiak voltak a megyei I. osztályú mérkőzések eredményeire, meglepetéssel értesülhettek arról, hogy nem tudják az interneten az eredményekkel szolgáló MLSZ Adatbankban ennek a meccsnek a jegyzőkönyvét megnyitni. Történt ugyanis, hogy a kiesőzónához igen közel került vendégek két órával a kezdő sípszó előtt lemondták az összecsapást. Mindössze kilenc játékost tudtak volna nevezni, ám a házigazdák kérése ellenére sem álltak ki. Így a találkozó elmaradt, a Versenybizottság pedig majd 3-0-as gólkülönbséggel és három ponttal igazolja a Bicske győzelmét. Az más lapra tartozik, hogy a tavasszal eddig igencsak bukdácsoló Mezőfalva az eddigi mérkőzéseken legalább megjelent, és azokat lejátszotta.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Sárbogárd 1-3 (0-2)

Agárd, 100 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Balogh Botond (Oláh D.), Kocsis D., Ihász (Balogh Bence), Kuti (Ambrus) - Balogh Á., Bernáth Gy., Klauz, Hanák - Sowunmi A., Katóka R. (Tóth B.). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Sárbogárd: Deák M. - Gráczer Bence (Krajcsovics), Kőkuti, Gráczer Bálint, Tóth Zs. - Bezerédi (Lajtos), Gráczer G., Laták, Horváth Á. - Németh K., Nagy K. Vezetőedző: Gracza Tibor

Gól: Ambrus (81.), illetve Gráczer Bálint (22.), Krajcsovics (44.), Horváth Á. (76.)

Jók: Bezerédi

A vendégcsapat kontrákra rendezkedett be, számítása bejött, mert a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő együttese eléggé indiszponáltan játszott, főleg az első félidőben. Ennek ismertek az okai, mivel nem mindenki a mérkőzést tartotta a legfontosabbnak, és, hogy jó teljesítménnyel rukkoljon ki. Sajnálatos esemény övezte a találkozót, a gárdonyi Balogh Botond orrát eltörték - a szabálytalanságot a játékvezető nem fújta le - és operáció vár a játékosra.

Tordas-Aba-Sárvíz 7-1 (4-1)

Tordas, 100 néző

Vezette: Kerkuska Miklós

Tordas: Kires - Kerényi, Hadnagy, Kun (Héder), Kőszegi - Vörös F. (Szabó T.), Hermann, Balassa, Szép - Szabó B., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Aba-Sárvíz: Sereg - Mészáros Sz.(Réti G.), Tóth R., Lakk, Glócz (Sallai) - Madácsi, Réti R. (Balogh T.), Gyuricza, Esze T. - Vinklár, Esze A. Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Pongrácz (42., 78.), Hermann (8.), Kun (23.), Balassa (37.), Vörös F. (57.), Szabó T. (90.), illetve Esze T. (39.)

Jók: Pongrácz, Hermann, Kun, illetve senki

Lajoskomárom-Baracs 0-2 (0-1)

Lajoskomárom, 150 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Lajoskomárom: Sári - Nyári, Kövecses, Berta (Dobai), Vadászi (Csizmadia R.) - Posta, Vései, Kunos, Czéhmeiszter - Reichardt (Szabó Z.), Nyul. Megbízott edző: Csulik Zoltán

Baracs: Tóth N. - Szili Sz., Prókai (Nagy Dániel), Szurma (Nagy Dominik), Bartók S. - Sági J. (Badi), Éliás
(Rezes), Varga T., Ásványi - Balogh D. (Sebestyén), Oroszi. Vezetőedző: Gyalus
Zoltán

Gól: Ásványi (42.), Vései (öngól, 76.)

Jók: senki illetve Tóth N., Sági J., Éliás

A 14. percben Balogh Dávid jó labdaátvétel után 15 méterről a jobb kapufát találta el. Majd a 24. percben Czéhmeiszter Attila bal oldali beadását követően Vadászi Bence fejesét bravúrral hárította Tóth Norbert. Meddő hazai fölény után az első vendégszöglet váratlan gólt hozott, egy jobbról visszaívelt labdát Ásványi Norbert az ötösről segített a hálóba. 0-1. A 65. percben óriási egyenlítési lehetőséget szalasztott el a hazai csapat, a bizonytalankodó védők között Berta László elé került a labda, akinek 8 méteres közeli emelése elkerülte az üres kaput. Tóth N. előbb Vései Martin szabadrúgását, majd Posta Levente közeli lövését hárította bravúrral. A 75. percben Sági József jobbról középre tett, felpattanó labdája Vései fejéről a saját kapujába került (öngól).
0-2.

Polgárdi-Ercsi Kinizsi 0-4 (0-0)

Polgárdi, 100 néző

Vezette: Wittner József

Polgárdi: Bernáth I. - Spánitz A., Csizmadia G. (Keserű), Szabó B., Csizmadia D. - Borbás, Farkas D., Tóth P. (Cseh), Holka Csrepka Márton, Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Ercsi Kinizsi: Hodula - Rebők, Hoffmann, Varga K. (Rapai), Ivacs - Fridrich (Gróf), Nagy R., Kovács P. (Hosszú P.), Juhász V. - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Hosszú P. (83., 88.), Szalánczi (60.), Rebők (61.)

Jók: Szalánczi, Rebők, Hosszú P.

A 60. percben óriási védelmi hibából Szalánczi Gergő szerzett vezetést az Ercsinek. 0-1. A 61. percben a hazai
kapus eladta a labdát, Rebők Imre ezt kihasználva üres kapuba lőtt. 0-2. A 83. percben ismételten hibázott a Polgárdi, és a vendégek kontratámadását követően Hosszú Péter vette be kapujukat. 0-3.
A 88. percben a vendégek újabb kontrája után Hosszú Péter adta meg a végső döfést a hazai csapatnak. 0-4.

Iváncsa-Martonvásár 5-1 (2-1)

Iváncsa, 150 néző

Vezette: Závotka Csongor

Iváncsa: Boldog - Imrik (Barócsai), Berényi (Nagy A.), Bartha, Majláth - Facskó, Szauter .(Nédó), Pribék, Godslove - Aradi, Fodor G. Vezetőedző: Masinka László

Martonvásár: Nagy Gy. - Endrefalvi, Vörös F, Bozsó, Magyar B. - Szigeti (Gábor), Cziklin, Berczi, Madaras - Radics, Neuvert. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Imrik (31., 81.), Godslove (87., 88.), Berényi (33.), illetve Bozsó (41.)

Jók: Godslove, Majláth, Pribék, illetve Magyar B., és Bozsó

A 31. percben egy kezezésért megítélt büntetőt Imrik László magabiztosan értékesített.1-0. A 33. percben egy kapu előtti kavarodás után Berényi Balázs a vendégkapusról kipattanó labdát közelről a hálóba pofozta. 2-0.
A 41. percben egy bal oldali szögletet követően Bozsó Ferenc közelről a rövid sarokba fejelt. 2-1. A 81. percben Bartha Tibort akasztották a büntetőterületen belül, Imrik ismét magabiztos volt. 3-1.
A 87. percben sakk-mattig kijátszott helyzet után Egejuru Godslove 10 méterről a jobb alsó sarokba gurított. 4-1. Egy perccel később ismét Godslove volt eredményes, aki Majláth Henrik remek átadását váltotta gólra. 5-1.
A mérkőzés hajrájáig jól tartotta magát a Martonvásár együttese, de az utolsó negyed órában kiütközött a két csapat közötti tudásbeli különbség.